Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so vegani tako nasilni

Zakaj so vegani tako nasilni

Sem čisto pomirjen, prav nič vznemirjen. Seveda bom jedel meso ker mi je dobro in ker mi paše, zakaj pa drugega?’ Če mi ne bi ustrezalo ga ne bi. Vsekakor pa ni noben egoizem če se prehranjujem na način, kot se celotno človeštvo že par 10.000 let. Vi ste tudi vegani, ker to hočete in ker vam tako paše, nihče vas ne sili, tako ste se sami odločili. Pa ne načenjaj sedaj temo o vrednotah, dobroti in morali, ker vsi vemo, da to ni to. Z zelo redkimi izjemami, ki jih spoštujem, ljudje postanejo vegani, ker je moderno, zaradi črednega nagona, ker bi bili radi del nečesa, kar je po njihovem mnenju IN. Kot vsaka slepa veja v razvoju bo tudi to izzvenelo, ko pride čas.

Bom nehal, ker 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bova prišla nikamor, ti si prepričana s svoj, jaz pa v moj prav :-). Pač jaz se veselim časa kolin, ti pa časa žetve 🙂
[/quote]
Ti ješ meso, ker bi ga naj menda človek že 10000 let. Hkrati pa nejedce mesa obtožuješ črednega nagona. :))

Massiva, tako je, se strinjam. Veliko je podobnih eticnih vprasanj, pravih odgovorv pa se mi zdi da se dolgo ne bo. Oziroma ima vsak svoje.
Opazam pa da vedno vec ljudi zmanjsuje kolicino mesa v obrokih. Mogoce se bodo pocasi stvari obrnile v dobro zivali. Se pa verjetno vsi strinjamo da zivinoreje ( ze samo v Sloveniji) nemores vstavit kar cez noc.


Ti ješ meso, ker bi ga naj menda človek že 10000 let. Hkrati pa nejedce mesa obtožuješ črednega nagona. :))
[/quote]

ja, res je tako in vem, da imam v primeru “modernega veganstva” prav. Človek je začel jesti meso v zgodovini, ko ga je bil sposoben ujeti in pojesti, ni bil to čredni nagon. Moderni vegani pa se v glavnem porajajo zaradi črednega nagona, ne pa ker bi jih toliko skrbelo za živali, seveda so izjeme, katerim se opravičujem. Isto je z vozili na hibridni pogon, dokler se bo elektrika proizvajala na okolju sporen način, so ti avtomobili skupaj s svojimi kemikalijami večje zlo kot Ottovi motorji z notranjim zgorevanjem, ampak če ga kupijo Hollywoodske zvezde je pa to zagotovo “nekaj dobrega”, dajmo ga kupit še mi, bomo potem “IN”, …..to je čredni nagon.

ja, res je tako in vem, da imam v primeru “modernega veganstva” prav. Človek je začel jesti meso v zgodovini, ko ga je bil sposoben ujeti in pojesti, ni bil to čredni nagon. Moderni vegani pa se v glavnem porajajo zaradi črednega nagona, ne pa ker bi jih toliko skrbelo za živali, seveda so izjeme, katerim se opravičujem. Isto je z vozili na hibridni pogon, dokler se bo elektrika proizvajala na okolju sporen način, so ti avtomobili skupaj s svojimi kemikalijami večje zlo kot Ottovi motorji z notranjim zgorevanjem, ampak če ga kupijo Hollywoodske zvezde je pa to zagotovo “nekaj dobrega”, dajmo ga kupit še mi, bomo potem “IN”, …..to je čredni nagon.
[/quote]

Veganov nas je zaenkrat še zelo malo in bi bil v tem primeru čredni nagon jesti meso, ker vas večina je meso.
Razloga nimate, razen ker vam paše in ker ga hočete jesti. Seveda je egoizem če pa ubijete zdravega mladička za svoj gušt. To se nikakor ne more primerjati s čimerkoli drugim, jeste lahko kar vam paše dokler za svojo prehrano ne pobijate nedolžnih bitij.

Po mojih izkušnjah so nasilni zaradi živčnosti, ker jim meso diši ampak ga ne jedo iz neke lastne trme. V bistvu so skregani sami s seboj in s celim svetom.

To je pa tvoj problem, če se ti zdi moje pisanje agresivno. Jaz vem, da ni, kaj je pri tebi, boš moral razčistiti sam. Seveda imamo izbiro, hvalabogu je to zato, ker smo VSEJEDCI in jedel bom tisto kar mi je boljše in mi paše. A če bi ti imel dve opciji v življenju, bi zavestno izbral tisto, ki je zate slabša??? malo morgen.
[/quote]

Dokler se tebi zdi opcija, pri kateri ne škoduješ drugim in drugi zaradi tvoje izbire ne umirajo in trpijo, slabša, prav. Potem po tvoje izbiram slabšo opcijo. Meni se zdi boljša. In živim z manj slabe vesti. Živali ne jem pol svojega življenja. In kvaliteta življenja se mi ni prav nič poslabšala, k večjemu sem pomirjen s svojo odločitvijo in nimam na vesti ljudi, ki morijo zame in živali, ki trpijo zame. V tem se najbrž razlikujeva.

V bistvu meni meso zelo smrdi. Mi je pa začelo smrdeti po 1 letu ko ga nisem več jedla.
Razlog pa je bil etični seveda, potem pa tudi zdravstveni (počutje veliko boljše, grem na veliko potrebo 1-2x na dan z lahkoto, prej sem imela ful težav, ravno tako se mi je popravila anemija).
Sedaj grem čim dlje od mesa ker vidim samo še smrdeče truplo in ne hrane.

Dokler se tebi zdi opcija, pri kateri ne škoduješ drugim in drugi zaradi tvoje izbire ne umirajo in trpijo, slabša, prav. Potem po tvoje izbiram slabšo opcijo. Meni se zdi boljša. In živim z manj slabe vesti. Živali ne jem pol svojega življenja. In kvaliteta življenja se mi ni prav nič poslabšala, k večjemu sem pomirjen s svojo odločitvijo in nimam na vesti ljudi, ki morijo zame in živali, ki trpijo zame. V tem se najbrž razlikujeva.
[/quote]

Bravo, enake občutke imam tudi jaz, čeprav kot mesojedka prej nisem nikoli razmišljala o slabi vesti, sem potem ko sem postala veganka čutila veliko olajšanje, ravno tako sem vesela da vase ne dajem kosov mrtvih bitij. Imela sem se od vedno za ljubitelja živali, nakar sem spoznala, da živali resnočno ne moreš jesti in jih imet rad. Resnično verjamem da smo ljudje empatični ljudje, zato smo proti pretepanju, mučenju psov, mačk, vsi razen psihopatov so po mojem mnenju proti. Sedaj je protebno samo še povezati meso z živim bijem pa smo tam.

[img]https://i.pinimg.com/236x/f7/61/b7/f761b74e8a95c7a09ef56f3339ef6722.jpg[/img]

V bistvu meni meso zelo smrdi. Mi je pa začelo smrdeti po 1 letu ko ga nisem več jedla.
Razlog pa je bil etični seveda, potem pa tudi zdravstveni (počutje veliko boljše, grem na veliko potrebo 1-2x na dan z lahkoto, prej sem imela ful težav, ravno tako se mi je popravila anemija).
Sedaj grem čim dlje od mesa ker vidim samo še smrdeče truplo in ne hrane.
[/quote]

Jem raznovrstna različno pripravljena okusna trupla že celo življenje in se prav tako poserjem 2x dnevno. Tvoj problem je v glavi. Animija, kaj je to?

Jem raznovrstna različno pripravljena okusna trupla že celo življenje in se prav tako poserjem 2x dnevno. Tvoj problem je v glavi. Animija, kaj je to?
[/quote]

Saj ne pravim da ste vsi mesojedci zaprti, meni je te probleme rešilo veganstvo v 2 mesecih ko jih meso ni moglo 18 let. Pa sem imela rada meso, zdej raje jem olupke kot trupla.
Anemija ali slabokrvnost.

Dokler se tebi zdi opcija, pri kateri ne škoduješ drugim in drugi zaradi tvoje izbire ne umirajo in trpijo, slabša, prav. Potem po tvoje izbiram slabšo opcijo. Meni se zdi boljša. In živim z manj slabe vesti. Živali ne jem pol svojega življenja. In kvaliteta življenja se mi ni prav nič poslabšala, k večjemu sem pomirjen s svojo odločitvijo in nimam na vesti ljudi, ki morijo zame in živali, ki trpijo zame. V tem se najbrž razlikujeva.
[/quote]

Točno tako je, RAZLIKUJEVA SE, ampak jaz ne vsiljujem veganom svojega načina življenja, vi pa s svojim vztrajno posiljujete ostale. To je nasilje, ne pa lepo pečen odojek s hrustljavo kožico.

Točno tako je, RAZLIKUJEVA SE, ampak jaz ne vsiljujem veganom svojega načina življenja, vi pa s svojim vztrajno posiljujete ostale. To je nasilje, ne pa lepo pečen odojek s hrustljavo kožico.
[/quote]

Torej bi vi podpisali tudi pobijanje psov in mačk pri nas? Za hrano seveda.

Saj ne pravim da ste vsi mesojedci zaprti, meni je te probleme rešilo veganstvo v 2 mesecih ko jih meso ni moglo 18 let. Pa sem imela rada meso, zdej raje jem olupke kot trupla.
Anemija ali slabokrvnost.
[/quote]

Zakaj bi se človek odrekel truplom, če so dobra in še zdrava povrh? Saj je solata tudi neke vrste mrtvo bitje, mrhovina. Živo zelenjavo uživajo samo žuželke v naravi in živali, ki se pasejo. Ljudje uživamo solatna trupelca, ki so že v fazi razkroja. Tista kupljena zelenjava v trgovini razpada na policah po več dni.

Torej bi vi podpisali tudi pobijanje psov in mačk pri nas? Za hrano seveda.
[/quote]

NE, ker jih ne jem in mi jih ni treba. Imam možnost izbire, če bi šlo za preživetje mene in moje družine pa zagotovo. Raje pojem psa kot umrem od lakote.

NE, ker jih ne jem in mi jih ni treba. Imam možnost izbire, če bi šlo za preživetje mene in moje družine pa zagotovo. Raje pojem psa kot umrem od lakote.
[/quote]

Seveda za preživetje bi vsi. A zdej je ne živalske hrane dovolj oz še preveč.
Mislila pa sem če bi podpisalo da se jih pobija in ne, da jih vi jeste.

Seveda za preživetje bi vsi. A zdej je ne živalske hrane dovolj oz še preveč.
Mislila pa sem če bi podpisalo da se jih pobija in ne, da jih vi jeste.
[/quote]

Ne jih ne jem, pa jih do nadaljnjega niti ne mislim. res ne vem, hudiča pa če sem vam rekel, da mi je meso dobro ga bom jedel, ne glede koliko je n emesne hrane, katero seveda tudi jem. Saj je tudi vetra dovolj, pa se ne dovoli postaviti vetrnih elektrarn, zaradi nekaj škorcev in komarjev in se raje pridobiva elektriko na način, ki močno obremenjuje okolje. Vsi pa vemo, da sta vetrna in sončna energija (zaenkrat) najbolj čisti in obnovljivi, oz. skoraj neomejeni.

Pa kaksno nasilje?
Vsi smo zivali. Ce hocete ali pa nocete verjetni, ljudje, ptice, ribe ali sloni. Ni vazno. Vsi mi smo zivali. Samo tega v solah ne ucijo ane, ker to pa ni na nasi ravni. Vsi spadamo v isto skupino,ljudje smo si izmislili neko svojo skupino ker smo “ekstra inteligentni”. Ampak znotraj smo vsi isti. Kosti, meso, kri, nagon. In tako kot ima volk nagon, ga imamo tudi ljudje. Nevem a samo jaz na to stvar tako gledam, al sem cudna? Tako kot volk ubije srno, tako tudi mi ubivamo druge zivali, zato da smo siti. Imamo pa drugacen sistem kot volk.
Edina razlika je inteligenca. Ce bi mi imeli isto raven inteligence kot volk, bi se ravno tako zapodili za prvo veverico ki bi prisla mimo.
Pred resnico si ne zakrivajo oci samo mesojedci ampak tudi vegetarijanci. Pika.

Ne jih ne jem, pa jih do nadaljnjega niti ne mislim. res ne vem, hudiča pa če sem vam rekel, da mi je meso dobro ga bom jedel, ne glede koliko je n emesne hrane, katero seveda tudi jem. Saj je tudi vetra dovolj, pa se ne dovoli postaviti vetrnih elektrarn, zaradi nekaj škorcev in komarjev in se raje pridobiva elektriko na način, ki močno obremenjuje okolje. Vsi pa vemo, da sta vetrna in sončna energija (zaenkrat) najbolj čisti in obnovljivi, oz. skoraj neomejeni.
[/quote]

Še kar ni odgovora… A bi podpisali da jih ubijamo pa jemo drugi in NE vi.

Zakaj pa se primerjate z volkom in ne s kravo recimo?
Ker imate čekane kot volk?

Še kar ni odgovora… A bi podpisali da jih ubijamo pa jemo drugi in NE vi.
[/quote]

Zaradi mene svojega psa ali mačko lahko ubiješ in poješ, ne vem a ni bilo iz napisanega razvidno kaj mislim. Ok, bom pisal počasi, da boš lahko prebral/a 🙂

Za večino veganov tu gor: ko boste spoštljivi do ljudi, vas bom brala (oziroma jemala resno). Dokler niste pripravljeni biti spoštljivi do ljudi, vam je po mojem mnenju tudi vseeno za živali. Ne verjamem, da lahko spoštuješ živali, če ljudi nisi sposoben.
Po mojem mnenju tolčete po ljudeh iz svojih notranjih frustracij. Živali nimajo z vašimi frustracijami popolnoma nič, samo uporabljate jih za svoje izživljanje. Iz tega vidika niste prav nič bolj moralni kot vsi ostali ljudje.

Se popolnoma strinjam.
Resnica je kdaj hudo boleča reč.

Popolnoma se strinjam s tem zapisom. Največ škode veganski prehrani naredijo fanatični aktivisti in tisti, ki gledajo v tuj krožnik.

Dokler se tebi zdi opcija, pri kateri ne škoduješ drugim in drugi zaradi tvoje izbire ne umirajo in trpijo, slabša, prav. Potem po tvoje izbiram slabšo opcijo. Meni se zdi boljša. In živim z manj slabe vesti. Živali ne jem pol svojega življenja. In kvaliteta življenja se mi ni prav nič poslabšala, k večjemu sem pomirjen s svojo odločitvijo in nimam na vesti ljudi, ki morijo zame in živali, ki trpijo zame. V tem se najbrž razlikujeva.
[/quote]

Se strinjam in dodajam: da bi človeka pekla vest, jo mora najprej imeti.

New Report

Close