Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj starši svojim otrokom dovolite, da jedo v trgovini?

Zakaj starši svojim otrokom dovolite, da jedo v trgovini?

Vsaj 2-krat tedensko sem v trgovini, pa se ne spomnim, da bi v zadnjem letu videla otroka ali odraslega, ki bi v trgovini jedel. Pa v kakšnih krajih živite, da se vam folk vsevprek baše po trgovinah?

In kateri teslo od predstavnikov trgovine jim ne zna jasno in glasno povedati, da se v sadje ne špika z nohti, še manj pa za povrh za takšno nedopustno uničevanje izdelkov ne pritožuje!?
[/quote]

Jaz pomaranč nisem kupila, čeprav sem jih imela namen, neglede na ceno in znižanje , so se mi zagabile.
Sem pa v tistem danem trenutku, in glede na komentar prodajalke, sklepala ,da je to povezano s temi istimi kupci. Torej rute- manjšina- oz- verska skupnost- njihovo (izkoriščeno) stanje ogroženosti…
Če se grejo one pritožit, potemtakem sklepam ,da v tisti pritožbi ne povejo ,da so uničevale sadje , ampak se pritožijo čez usluge oz prijaznost osebja na oddelku.

kar pa opažam, zadnje leto v leclercu ,da je osebje nekam zadržano… prestrašeno. Nekdo jih mora očitno za vsak drek “jahat”( odvzemat stumulacijo? kaznovat? nekaj v tem smislu) ….. predvidevam ,da je nekaj na tem iz strani vodstva.
Ker to o pritožbi kupcev sem že ene dvakrat slišala…. enkrat ko sem prišla po pico, mi reče čez 15 minut…. jaz zaokrožim po trgovini in grem tam nekje po dobrih desetih minutah k picopeku, on že daje pico iz peči in mu rečem uf ste pa točni…in mi reče moremo biti če ne so takoj pritožbe. (!?)
Drugo, iščem nek sir in stojim tam pred polico nisem niti opazila prodajalke z vozičkom , ona stoji za menoj in tiho čaka, in jo vprašam gospa a sem vam v napoto, vi mi kar povejte da se odmaknem, mi odgovori veste ne smemo, ker se nekateri takoj pritožijo…

Očitno ,da po nekaterih trgovinah imajo prodajalci navodila , da ne smejo niti opozorit kupca .
To ,da se v trgovini nekaj vzame poje in ne plača je meni osebno kraja. Kakor koli obrneš ali hočeš olepšat. Temu se ne reče niti zastonkarji ampak kradljivci – Shoplifters.

Tolerantno za moje pojme je poleti npr vročina prideš v trgovino vzameš vodo iz hladilnika odpreš narediš nekaj požirkov za prvo silo, in daš plastenko v voziček, in na blagajni plačaš.
požret in neplačat je pa tatvina. Pa naj bo to otrok, ali pa odrasla hijena.Za odrasle ,kateri to delajo v pričo otrok še toliko slabše ker jih dejansko učijo krast.

Jaz pomaranč nisem kupila, čeprav sem jih imela namen, neglede na ceno in znižanje , so se mi zagabile.
Sem pa v tistem danem trenutku, in glede na komentar prodajalke, sklepala ,da je to povezano s temi istimi kupci. Torej rute- manjšina- oz- verska skupnost- njihovo (izkoriščeno) stanje ogroženosti…
Če se grejo one pritožit, potemtakem sklepam ,da v tisti pritožbi ne povejo ,da so uničevale sadje , ampak se pritožijo čez usluge oz prijaznost osebja na oddelku.

kar pa opažam, zadnje leto v leclercu ,da je osebje nekam zadržano… prestrašeno. Nekdo jih mora očitno za vsak drek “jahat”( odvzemat stumulacijo? kaznovat? nekaj v tem smislu) ….. predvidevam ,da je nekaj na tem iz strani vodstva.
Ker to o pritožbi kupcev sem že ene dvakrat slišala…. enkrat ko sem prišla po pico, mi reče čez 15 minut…. jaz zaokrožim po trgovini in grem tam nekje po dobrih desetih minutah k picopeku, on že daje pico iz peči in mu rečem uf ste pa točni…in mi reče moremo biti če ne so takoj pritožbe. (!?)
Drugo, iščem nek sir in stojim tam pred polico nisem niti opazila prodajalke z vozičkom , ona stoji za menoj in tiho čaka, in jo vprašam gospa a sem vam v napoto, vi mi kar povejte da se odmaknem, mi odgovori veste ne smemo, ker se nekateri takoj pritožijo…

Očitno ,da po nekaterih trgovinah imajo prodajalci navodila , da ne smejo niti opozorit kupca .
To ,da se v trgovini nekaj vzame poje in ne plača je meni osebno kraja. Kakor koli obrneš ali hočeš olepšat. Temu se ne reče niti zastonkarji ampak kradljivci – Shoplifters.

Tolerantno za moje pojme je poleti npr vročina prideš v trgovino vzameš vodo iz hladilnika odpreš narediš nekaj požirkov za prvo silo, in daš plastenko v voziček, in na blagajni plačaš.
požret in neplačat je pa tatvina. Pa naj bo to otrok, ali pa odrasla hijena.Za odrasle ,kateri to delajo v pričo otrok še toliko slabše ker jih dejansko učijo krast.
[/quote]

Mislim, da nas je še vedno večina staršev takšnih, ki pekovsko pecivo, ki ga otroci začnejo jesti v trgovini, plačamo na blagajni. Kot je že bilo napisano v temi, včasih na delikatesi niti ne zaprejo embalaže, če vidijo otroka v vozičku, ali pa vsaj vprašajo, če dajo en kos v drugo, manjšo vrečko, da bo otrok lahko jedel.

Glede tvojega pisanja glede Leclerca pa mi je zelo zanimivo, da šefi ne pregledajo videoposnetkov, saj se ja mora videti, kaj počnejo ljudje s sadjem in zelenjavo. Bi jim moralo biti jasno, da če jim določena skupina kupcev uničuje izdelke, se bo to poznalo pri manjšem dobičku trgovine.
Ne morejo biti trgovci krivi za vse težave v trgovini!

Malo pa smo tudi ostali kupci včasih premalo aktivni in premalokrat pohvalimo dobro delo trgovcev kot tudi premalokrat pokritiziramo druge napake, ki jih vidimo.

Tudi jaz sem ob prebiranju te teme in podobne nekaj mesecev nazaj razmišljala o tem.
Sama se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla kakšnega odraslega jesti v trgovini.

Otroci, ki tiho jedo, pa so tudi praviloma zelo neopazni.

Zakaj ? Zato, ker so starši nevzgojeni in nekulturni in v tem stilu vzgajajo svoje potomce.

Očitno ne dojameš poante.
Tako kot tebe motijo otroci, ki žemlje grickajo že v trgovini, preden so plačane, druge moti npr. cigaretni dim kadilca, ker se mi pri odhodu iz trgovine ne more izogniti.
Tako kot starš ne vidi nič slabega v tem, d otrok mirno je med nakupovanjem, kadilec ne razume, zakaj bi naj s cigaretnim dimom motil svojo okolico.
Če je neka stvar že plačana, še ne pomeni, da ne moti ostalih.

P.S.: Če v vaši lokalni trgovini pečejo tako zanič žemljice, da se razdrobijo že v trgovini, pa morda vsi skupaj razmislite o pritožbi dobavitelju ali menjavi trgovca.
[/quote]

Razumem poanto. V luft je skočila mamica z razvajenim sončkom in ga začela primerjat s kadilci, samo da je obupano pokazala, da so tudi drugi poredni, ne samo njen otrok. Pred našo trgovino na vhodih pa še nisem videla drugega kadilca kot zaposlene iz trgovin, ki skočijo ven na čik, tako da očitno kadilci zdržijo do doma.

PS: žemlje so lahko vrhunske kakovosti, daj jo v roke enoletniku, nastane lepljiva packarija, ki pristane na tleh in na vozičku. Pa bog ne daj, da bi katera počistila za svojim otrokom.

Zaradi pol zemlje, se kregate. Dajte no. Kaksno kulturo pa vi kazete, nobeno, vohlate, kje boste videli, nekaj narobe, v vasih oceh, da lahko pokazete, kdo ste. Agresivnezi. Stopite do mame, oceta, otroku vzamite zemljo. Ne to pa ne, se bojim posledic. In se prav imate, revcki. Zaradi zemljice, cokolade, vi umirate od agresije. Kar dajte.

Po vašem pisanju vsi ves čas do kolen brodimo po ostankih žemelj, in s težavo potiskamo nakupovalne vozičke čez gore odpadkov, ki jih otroci puščajo v trgovinah.
A dejte no. Tako redko, kot se to vidi, vi pa za cel pralni stroj pene na ustih.
Da se vam da.

Razumem poanto. V luft je skočila mamica z razvajenim sončkom in ga začela primerjat s kadilci, samo da je obupano pokazala, da so tudi drugi poredni, ne samo njen otrok. Pred našo trgovino na vhodih pa še nisem videla drugega kadilca kot zaposlene iz trgovin, ki skočijo ven na čik, tako da očitno kadilci zdržijo do doma.

PS: žemlje so lahko vrhunske kakovosti, daj jo v roke enoletniku, nastane lepljiva packarija, ki pristane na tleh in na vozičku. Pa bog ne daj, da bi katera počistila za svojim otrokom.
[/quote]

No, daj se najprej odloči, ali se žemlja razdrobi ali zlepi.
Nikoli še nisem videla velikega kosa žemlje na tleh trgovine ali v vozičku. Je to ti živiš?
Ostanke solate in druge zelenjave (ki je otroci ne žvečijo v trgovini), raznorazno embalažo (pa ne z otroškimi izdelki), račune in podobno pa videvam po parkiranih vozičkih vedno pogosteje. Nekako dvomim, da to počnejo malčki.

Vaša trgovina ni edina na svetu in kot takšna merodajna glede kadilskih navad.
Zaposlenio osebje, kot ga jaz videvam v raznih ustanovah, ne kadi pred vhodom, ampak imajo svoje kadilske kotičke pri stranskih, službenih vhodih ali za kakšnimi še bolj skritimi vogali.
Pri glavnih vratih kadijo obiskovalci oz. stranke.

In glede na število čikov po javnih površinah je več kot očitno, da večina kadilcev ne vzdrži do doma. Pa bog ne daj, da bi pospravili ogorke v zato namenjena mesta.

Ponavljam: ali vidiš poanto – enega moti nekaj, drugega drugo?

Kar se Janezek nauči, to Janez zna! In potem pridejo na faks na predavanje s futrom! Najboljš, da je en masten hambi z velik čebule, al pa en masten krof. Potem to v predavalnicah žvečijo, zraven kot dojenčki ne morjo zdržat brez požirka vode. Fantje se futrajo, smrklje pa pijejo, ker bodo imele pol lepšo polt.
Moj kolega nam je svetoval, naj kupimo za drugo predavanje en zelo smrdeč in masten hambi, se vsedemo na mizo v predavalnici in se začnemo hranit. To delamo ene 15 minut in jih pri tem gledamo. Če ne vkapirajo, ponovimo naslednjič. Tretjič ni treba več.
Spoštljivost do hrane je spoštljivost do sebe in drugih. Ampak, ker mame kure tole privzgojite že v rani dobi, potem se tega vaši sončki ne morejo otrest tudi v odraslosti.
Potem pa sedijo na faksu po tleh po hodnikih pa se futrajo !

Stvar vzgoje.
Verjemi, da nas je veliko, ki gremo v trgovino kdaj zelo lačni in žejni. Nekateri od nas v tem primeru:
1. kupimo samo nekaj za potešit žejo ali lakoto, plačamo in gremo ven pojest/popit ali pa
2. opravimo nakup v celoti, plačamo, gremo ven pojest/popit

in preživimo.

Nikoli še nisem jedla v trgovini, niti nisem dovolila tega mojim otrokom (4). Zdaj so že vsi starejši od 15 let. Navada jim je ostala, ker je bila ravno pred dnevi debata o tem.

Stvar vzgoje.
Verjemi, da nas je veliko, ki gremo v trgovino kdaj zelo lačni in žejni. Nekateri od nas v tem primeru:
1. kupimo samo nekaj za potešit žejo ali lakoto, plačamo in gremo ven pojest/popit ali pa
2. opravimo nakup v celoti, plačamo, gremo ven pojest/popit

in preživimo.

Nikoli še nisem jedla v trgovini, niti nisem dovolila tega mojim otrokom (4). Zdaj so že vsi starejši od 15 let. Navada jim je ostala, ker je bila ravno pred dnevi debata o tem.
[/quote]

Šment.
Kot majhen otrok sem pogosto dobila žemljice v trgovini. Kasneje ne več.
Kot mama sem majhnemu otroku včasih dala v trgovini kos pekovskega peciva ali malo soka. Ko otrok zraste, potrebe po tem ni več.

Torej isto stara tvoj in moj otrok najstnik v trgovini ne jesta.
Kaj če torej sedanje otrokovo nejedenje v trgovini nima toliko zveze s tem, da kot tvoj malček ni nikoli dobil kakšnega grižljaja že tam, ampak drugih dejavnikov, recimo sposobnosti daljšega mirnejšega čakanja na hrano?

Ko imajo v trgovinah degustacije hrane, tam zelo redko vidim družine z majhnimi otroki. Odrasli pa kar veselo jemljejo ponujeno, embalažo pa pogosto pustijo v vozičku, na policah …

Sploh ne ne bi čudilo, da bi se ravno takšni najbolj pritoževali nad (ne-)delom oz. počasnostjo trgovcev in koščkom hrane v otrokovih rokah …


seveda … ljudje vedno kažejo s prstom na nekoga drugega, ker v ogledalo se ni ravno lahko pogledat 🙂 in kritizirat napake drugih je neprimerno lažje kot prepoznat in odpravljat svoje.

ampak slej ko prej pride na vrsto prav vsak … namreč to, da drugi s prstom kažejo nanj.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Šment.
Kot majhen otrok sem pogosto dobila žemljice v trgovini. Kasneje ne več.
Kot mama sem majhnemu otroku včasih dala v trgovini kos pekovskega peciva ali malo soka. Ko otrok zraste, potrebe po tem ni več.

Torej isto stara tvoj in moj otrok najstnik v trgovini ne jesta.
Kaj če torej sedanje otrokovo nejedenje v trgovini nima toliko zveze s tem, da kot tvoj malček ni nikoli dobil kakšnega grižljaja že tam, ampak drugih dejavnikov, recimo sposobnosti daljšega mirnejšega čakanja na hrano?
[/quote]

Joj no, pač nisi znala brzdati svojih sončkov, medtem ko je marsikatera druga mama tega sposobna. Sprijazni se že. Saj v bistvu te razumem. Če so tvoji otroci tako vztrajno besno cepetali, ko ni bilo po njihovo, kot sedaj to počneš ti, ni čudno, da si jim tlačila žemlje v usta.

Šment.
Kot majhen otrok sem pogosto dobila žemljice v trgovini. Kasneje ne več.
Kot mama sem majhnemu otroku včasih dala v trgovini kos pekovskega peciva ali malo soka. Ko otrok zraste, potrebe po tem ni več.

Torej isto stara tvoj in moj otrok najstnik v trgovini ne jesta.
Kaj če torej sedanje otrokovo nejedenje v trgovini nima toliko zveze s tem, da kot tvoj malček ni nikoli dobil kakšnega grižljaja že tam, ampak drugih dejavnikov, recimo sposobnosti daljšega mirnejšega čakanja na hrano?
[/quote]

Ja, lej, imaš pa razvajeno frocovje.
Nič novega.
Normalno vzgojeni otroci pač ne delajo cirkusa v trgovini, jim je jasno najprej plačilo, potem hrana.
Razvajeno frocovje pa je tako kot je.


Starši bi imeli še bolj mir, če otrok sploh ne bi vlačili po štacunah in šoping centrih. Razumem, da kdaj ne gre drugače, ampak ne zastopim pa, da pride v štacuno komplet familija s par otroki, tud kakega čist mičkenega dojenčka privlečejo s sabo. In da je takih familij, sploh kako soboto ali nedeljo, cel kup. Močno dvomim, da so vse tiste mame brez vozniškega izpita in se ne bi mogle same pripeljat do štacune ali da noben od tistih očetov ne bi zmogel sam opravit nakupa. Zgleda, da je treba malčke že zgodaj začet vzgajat v dobre potrošnike.


Zgleda, da je treba malčke že zgodaj začet vzgajat v dobre potrošnike.
[/quote]

Ja, jih je treba že zgodaj vzgajat, da gre hrana s polic v voziček, nato na blagajno, ven iz trgovine in šele potem v usta. Ne pa s police v usta.

Mene ne moti.Saj na blagajni itak vidi kaj imaš ali pa poveš.Otroci so otroci.Kje naj bi jih pustila, ko sem šla v trgovino? Doma zaprte in zaklenjene?
Moji so že vsi odrasli.
Na otroke v trgovini so alergični samo tisti, ki jih nimajo.
[/quote]

Ja točno to.
Pri kruhu sem itak vedno rekla, naj vrečko kar odprto pusti, vodo daš pa pač odprto na blagajno, da jo poskenira. Vse se plača otrok pa je bil tudi tačas zadovoljen.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

A doma je otrok stradal, preden je šel s tabo v trgovino?
Ja točno to.
Pri kruhu sem itak vedno rekla, naj vrečko kar odprto pusti, vodo daš pa pač odprto na blagajno, da jo poskenira. Vse se plača otrok pa je bil tudi tačas zadovoljen.
[/quote]


[/quote]

Seveda a nisi vedela?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Ja, jih je treba že zgodaj vzgajat, da gre hrana s polic v voziček, nato na blagajno, ven iz trgovine in šele potem v usta. Ne pa s police v usta.
[/quote]
Zgleda nisi čisto zastopil/a tistega o vzgajanju v dobre potrošnike …

Seveda a nisi vedela?
[/quote]

Potem te je treba po hitrem postopku prijaviti. Otroka stradaš, da se potem španciraš po trgovini, ker misliš, da si frajla, ko žreta in ti in on preden plačata!

Potem te je treba po hitrem postopku prijaviti. Otroka stradaš, da se potem španciraš po trgovini, ker misliš, da si frajla, ko žreta in ti in on preden plačata!
[/quote]

IN? Zakaj pa še ti ne? Misliš, da mislimo, da se rediš od zraka?

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

IN? Zakaj pa še ti ne? Misliš, da mislimo, da se rediš od zraka?
[/quote]

Ker smo nekateri kulturi in predvsem vzgojeni, in nam je tako obnašanje nesprejemljivo. Ampak zarukani topoglavki, kot si ti, razlagati o dobri vzgoji in kulturi nima smisla.

New Report

Close