Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ste dali odpoved?

Zakaj ste dali odpoved?

Zakaj ste dali odpoved v službi oz če ste imeli pogodbo za določen čas pa niste želeli, da vam jo podaljašajo?

Jaz sem malce razmišljala pa je bil ponavadi razlog slabi odnosi.

Ena služba je bil ekstremni mobing, s strani šefice, s strani sodelavcev, nemogoče delovne razmere, plača pa sicer ne nekaj ekstra, ampak boljša kot na podobnih delovnih mestih. V slabih 5ih sem bila totalno uničena, nisem mogla več spati, pa obe rameni vnetja… bolečine po enem letu še niso minile. Ena roka še ni ok. Me še sedaj strese, če se spomnim na tisto službo.

Potem ena druga, slaba plača, manj kot drugje, kršitve pogodbe, pretirano dolg delovnik, preveč delovnih dni, odnosi slabi. Sem pa potem našla podobno delo, bolje plačano. Boljši odnosi, brez krištev delovne zakonodaje, pogodbe.

Potem služba, kjer sem bila več kot 15 let. Od začetka je bilo ok, potem nova šefica in odnosi so šli k vragu. Tudi delo se je poslabšalo, dala mi je slabše delovne obveze. Ampak ja, ko je prišla ona, so se začele vrstiti odpovedi. Plača ne ravno fajna, slaba pa tudi ne.

Sem pa preko študenstke napotnice delala, 1 leto, (sem imela diplomo), odnosi bolj ubogi, ampak bi še šlo, ampak plačilo pa za zjokat. Tam sem pa šla stran zaradi plače. Pa potem še eno leto nekje drugje, odnosi tako tako, plačilo pa isto za zjokat. Sem tudi rekla adijo. Tako, da to dvoje pa je bilo v prvi vrsti zaradi slabega plačila. In, ker sem imela diplomo, bi me lahko zaposlili, ampak niso želeli, ker so pač hoteli poceni delovno silo.

Pa vi? Zakaj odpovedi?

Zakaj? Ker si zaslužim več in bolje.

Odpovedi ponavadi dajemo zaradi šefov. Ker oni morajo vzpostaviti dobre in strokovne odnose med sabo. Seveda to itak večini ni jasno. Sem bil dvakrat vodja dosti ljudi, največja napaka je pretirano biti cool s svojimi zaposlenimi in seveda nespoštovanje njih. Opravljanje eden drugega da se dovoli je tud ena cvetka k včasih šefi preveč dovolijo. Ljudje so pa govna itak, kolikokrat me je kak pička potunkala pri mojih nadrejenih…..ja ok jaz sem dal odpoved zaradi tudi denarja, ker sme dobil tud po krat 2 ponudbe in seveda mi ni bilo da ostanem v kaki službi. Dejstvo pa je, da človek je efektiven v svoji službi 10 let, potem pa potrebuje ali nove zadolžitve ali da gre drugam, da ne zaspi, to je res.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7176, 09.05.2024 ob 20:32

Odpovedi ponavadi dajemo zaradi šefov. Ker oni morajo vzpostaviti dobre in strokovne odnose med sabo. Seveda to itak večini ni jasno. Sem bil dvakrat vodja dosti ljudi, največja napaka je pretirano biti cool s svojimi zaposlenimi in seveda nespoštovanje njih. Opravljanje eden drugega da se dovoli je tud ena cvetka k včasih šefi preveč dovolijo. Ljudje so pa govna itak, kolikokrat me je kak pička potunkala pri mojih nadrejenih…..ja ok jaz sem dal odpoved zaradi tudi denarja, ker sme dobil tud po krat 2 ponudbe in seveda mi ni bilo da ostanem v kaki službi. Dejstvo pa je, da človek je efektiven v svoji službi 10 let, potem pa potrebuje ali nove zadolžitve ali da gre drugam, da ne zaspi, to je res.

Dobri odnosi so odvisni od vseh, ne samo od šefa. Ne prelagaj svoje odgovornosti na druge.

V prvih treh službah sem dal odpoved, ker sem dosegel znanje nadrejenih, napredovati pa se ni dalo. Od tam naprej je bila odpoved zaradi selitve v tujino in zaprtja slovenskega dela firme.

– odnosi

-mobing

– neizpoljena financna pricakovanja

New Report

Close