Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tišina ….

Zakaj tišina ….

SKRIVNOST Zvoneta Modreja:
———————————————
O življenju res vemo tako zelo malo; ne vemo zagotovo odkod smo prišli, ne vemo zakaj smo tu, ne vemo kam bomo odšli in kdaj in če bo sploh še kaj potem.

Življenje je skrivnost, ki se vsakomur razkriva po svoje in vsakomur le sproti …

Skrivnost življenja še ni razodeta. Zato pa sva tukaj ti in jaz, tukaj smo vsi, da se življenje razodeva po nas.

Vska izmed nas lahko prispeva svoje spoznanje, četudi na videz še tako majhno in skromno, pa vendar enkratno. Spoznati ta delček resnice v sebi in ga dati drugim, to je eden izmed namenov našega bivanja tukaj in zdaj.

Tu smo drug zaradi drugega in nihče le sam zaradi sebe.
———————————————

Želela sem si marsičesa … dobila, našla malo, a kar sem našla, me je zasvojilo. Zasvojili ste me vi, Tjavendanovci. Ne gre in ne gre, četudi poizkušam, pač ne gre ….. brez vas. Lahko bi zajokala od nemoči nad tem, da se ne morem rešiti te zasvojenosti. Preveč mi pomenite. Kot pravi Z.M., skrivnost življenja še ni razodeta, zato sva tuka, ti in jaz, tukaj smo vsi, da se življenje razodeva po nas… kako mogočna in velika misel! Vi se razodevate meni, jaz se razodevam vam. Tudi to je res, da smo tukaj druga za drugega, nihče ni le sam zaradi sebe. Zakaj ste se tako vpili vame? Zakaj ne morem brez vas? Lahko se odrečem pločevinki piva, lahko se odrečem rezini tortice …… žal pa se kljub trdnemu sklepu ne morem odreči vam. V meni ste, kri, ki mi teče po žilah, je zasvojena z …. vami vsemi! Skušam se odvajati od te droge, od te zasvojenosti, pa ne gre … pogubljena sem in moram pogledati resnici v oči …. NE MOREM BREZ VAS. Saj ne bom veliko z vami, a toliko že, da me ne boste odpisali in toliko, da me ne boste čisto pozabili. Življenje, ki ga živim z vami, je kot bister potoček, ki teče v radoživem teku in me odžeja, odžeja in nahrani.

Ježek ??? Pandica ??? Štumpi ??? Levček ??? Lilagem??? Paty??? Rebeka??? Saško ??? Jani ??? Matuzala ??? Koštunc ??? Lili ??? Barbi ??? Zelena Mamba ??? Gabrijel ??? Orhideja ??? Mišon ??? Muca ??? Zajček ??? Jana ??? Lisjak ??? Nikita ??? Brusko ??? Medo ??? Nioba ??? Severnica ??? Osama bin Laden ??? Mohamed Al’Zair ???

Nicki, ki jih pač ni mogoče pozabiti, ki jih žal ni mogoče iztrgati iz srca !!! Ker za njimi še vedno stojijo – prijazni ljudje, ljudje, ki jim življenje ne prizanaša, ki iščejo na teh deskah trenutke sprostitve in smeha, ki jim daje moči za dnevne napore, ki so pred njimi. Četudi kakšen dan ostaja vseeno siv, a je svetlo sive barve …

Knight Rider – tebi bi rada nekaj posebnega povedala … ravno o temi, ki si jo načel glede javljanja. Zanimiva tema, o kateri sem skozi to leto, kar sem “priklopljena” doma in kar sem živela s Tjavendanom doumela, rešila, dobila …

Skratka …zasvojena sem z vami, zasvojena sem, priznam, zasvojena sem, kriva sem … kriva sem, zasvojena sem … zato sem tukaj, bolj malo, a vseeno . .. tukaj sem!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Nimam kaj dodati. Je pa res kar je že nekdo napisal pred mano Knight rider vedno doda piko na i , in mislim , da je fejst fant :))
Mariči wellcome back in nornhaus :))))

Marija, vse napisano velja tudi zame. V zadnjih dneh sem sprejel sklep, da se sploh ne bom več javljal, pa ne gre. Na žalost, al pa veselje, ne gre. In zato sem tukaj. In zato sem danes zjutraj poklical še matuzalo, pa sva eno rekla. Samo zato, da dokažem, da se z malo volje da veliko narediti.

Jaz osebno ne bom nikogar več prosil, naj pride sem! Sam imam dovolj stvari nad glavo, da ne morem več ves čas viseti tukaj gor, vendar, obljubljam, da se bom potrudil, zjutraj vsaj voščiti dobro jutro, zvečer pa lahko noč, če pa ne lahko noč, pa vsaj nasvidenje.

Ste prevelika droga! Prevelika, da bi človek lahko pozabil.

Lep popoldan, Jani gre študirat, potem pa na Angleščino!

Čau!

… Večina občutljivih ljudi poterbuje miren kotiček in toplo ,
prijateljsko ozračje . To si ustvarijo sami ali pa so za oboje
odvisni od drugih . od družine , žene , moža , prijatelja .

…. ker ste občutljivi , poterbujete določeno zaščito in
pričakijete od drugih , da vam jo dajo . Gre torej za občutljivost
in odvisnost ; oboje je postokrat hkrati prisotno . In biti
odvisen od drugega je BATI SE , DA GA BOŠ IZGUBIL .

– je rekel Krišnamurti – in še mnogo …

Jaz bi tudi kar pri vas ostala !!

Jam tuki moraš bit, kam češ pa it. :))))

A ti na angleščino, a? O bog, pa že tako
hudičevo dobro jo obvladaš, kot naš Osama
bin Laden, na katerega me spominjaš???

Le dobro spikaj, maj frend!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Moja moja Nioba, moja zlata Nioba, tiha,
skromna, a tako bogata!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Medve bova dodajali vzdihe macesnov,
jok in stok mojega Maksa (saj veš, deževnika
ane?), lajež naže kužike in pristno kvantanje
ob piksni pira, a prou, a, prou, mili moje zekec?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

prav sonce moje. Macesni so tudi moji, no vsaj eden je sigurno :))
Pol grem pa po pivo in zvečer ga bom popila :))) hehe…ta je dobra..

Ja, lepo povedano !

Marija moja , jaz pa si želim , da bi
znala vsaj kdaj karkoli povedati
vsaj približno tako lepo , kot
poveš ti .
Zlata si . Zlate besede iz zlate duše .

Kako lepo te spet tu brat !

Nekoč je šel zajček po pločevinko pira
in je srečal zajčka zajčkastega
in zajček zajčkasti vpraša zajčka,
če lahko gre z njim po pločevinko pira
in zajček je rekel , da lahko .
In sta šla zajček in zajček zajčkasti
po dve pločevinki pira ……..

Zajček zajčkasti , je že večer , NA ZDRAVJE !

Ti si moj sladkorček, Nioba !

plemenite besede Z. Modreja. Hvala zanje !

Ej Niobička moja zlata, tudi ti poveš vedno
kaj tako presunljivo lepega, da leže na dušo,
vsakomur …. in ostane tam ! To je tista energija,
ki si jo dajemo, o kateri sem razmišljla, s katero
sem zasvojena!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

eh ta moj Bin je vse pozabu in zdej full študira in… ko enkrat naštudira bo pršu nazaj in… raztural :)))))

Čau Mariči.

Jaz se tudi pridružujem Janiju.

Bi rekli štajerci….ja se bom nea sekiro, če se nea morem javit, pje, če se druji nea more se tudi nebom.

Skirvnost vsega je v tem, da se prepustiš toku. Stvari se slejkoprej obrnejo po svoji naravni poti in nič ne moremo storit za to, da ta tok spreobrnemo. Enkrat forum živi, drugič je krepan. Enkrat se lahko javiš, drugič se ne moreš, včasih smo “v kurcu” z delom vsi, včasih pa noben…tako to je….

Ta nihanja so del naših življenj in so tudi neizbežno del tega foruma.
Kar šteje je tisto mimo foruma. Da se poznamo, da smo frendi, itd…

To je tako, kot ne moreš nič pomagat, če nekoga vzljubiš, on pa tebe ne.
Ljubezni ne moreš nikomur vsilit, lahko pa narediš vse, da bi te nekdo imel rad na svoji strani.
Forum je tako….že dostikrat sem povedal. Meni je prijeten pristan in oddih in sprostitev, posebno, v takih pogojih in taki službi, kot jo imam. Če se to spremeni, se bo spremenil tudi moj obisk le tega, kar se večkrat pokaže ob kakih krizah. Ne bo se pa spremenil moj odnos do vas, prijateljev tu gor.
Razlika je ta, da ko zaprem vrata od službe zvečer za sabo, pustim za njimi tudi službo in firmo, oziroma bi jo lahko puščal še bolj kot jo.
Na vas se pa velikokrat spomnem in pomislim in so stvari ki jih nikoli več ne pustiš iz srca.

Saškota iz Ohrida imam rad bolj kot sebe, čeprav je 11, 12 let okrat nisva več skupaj in čeprav je 5 držav in 500 km stran, ga imam še vedno za najboljšega prijatelja.

mmmmmmmmmmmmmm … kako lepo diši pičkin dim :):)))

knedl, knedl +1

Dimko Vaginovski :))))

Danka Zahvalovna :):))

Vsak Danec nima finke, a vsaka Finka ima danko :))))

Se dobro, da vsak Norvezan ni nor :):))

…. nič ni treba besed ko oči spregovorijo……

mariči, NE DA, veliko nas je ki potrebujemo tudi tišino, drobne tihe trenutke, v gozdu, na morju, na kuclju ali pa v svojem brlogu (brlog v smislu našega lastnega toplega kotička-kjerkoli že smo).

si predstavljaš kakšen bi bil svet brez tišine?
si predstavljaš kakšen bi bil svet brez glasbe?
uff po moje bi tale severnica se pol kar odklopla…..nekam…v svoj svet….

in sem hvaležna, ker vidim, ker slišim ker sem….
ja svet je krut in življenje je lahko zelo težko, toda
toliko lepega nas doleti, toliko topline, nežnosti, toliko dobrega…

in se ne damo – nepopravljivi optimisti

OD TIŠINE SE ZVRTI,
ZVIJ ME V SVOJO DLAN…..

Ja, res je, jaz pa sem hvaležna marsikomu,
tudi čebelici tukaj, ki me postavi na “realna tla”
z izjavo o pičkinem dimu! Ki me potegne iz
sanjarjenja in mi da vedeti, da je tukaj tudi
virtualna ralnost, ki ……..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

madona…. :)))))))))))))))))))))

New Report

Close