Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

No, ta je pa dobra. Višja kvaliteta bivanja, potem pa prva bomba beton in asfalt v Ljubljani. Pa jade… Če Ljubljana česa nima sta pa to beton in asfalt. Roko na srce Ljubljana je zelooo zelena, na nekaterih območjih skoraj preveč.

Aja, da ne bo pomote. Sem Ljubljančanka rojena in živim in delam v Ljubljani. In je res, lahko je govorit da si tu v 10 in 15 minutah, ampak tako kot je zapisano zgoraj, velja za tablo Ljubljana pri Gorjancu in ne Ljubljano znotraj obvoznice.

Verjeli ali ne, pa je.

Verjeli ali ne, pa je.[/quote]

Celo znotraj ringa 🙂

Moja sodelavka se je preselila na Brezovico, v novogradnjo. Toliko je hvalila, kako je super, narava, mir, je zbežala iz asfaltne džungle, da sem mislila, da res živi v raju. Potem se jo pa šla obiskat: hiša je res novogradnja, ploščice v kopalnici pa že odpadajo, v bližini stare ceste (promet se ful sliši), stisnjena med druge novogradnje, nobene zasebnosti, non stop imajo žaluzije dol, da jim sosedje ne špegajo. Zjutraj do Viča res rabi 15 minut po AC, vendar pred tem mora še peljat otroke v šolo in vrtec, ker tam pač ni blizu kot v ljubljanskih naseljih, potem pa rabi še 45 minut da pride v center. Popoldne spet enako nazaj domov, s tem, da mora tudi v trgovino z avtom, potem pa še razvaža otroke po raznih dejavnostih (v Ljubljani!) in pridejo domov ob 7 ali celo 8. Saj sama dostikrat pojamra, da so cel dan v avtu. Res jaka kvaliteta življenja.

Verjamem ker imam tudi sama žlahto na Brezovici. In vse tole kar pišeš se dogaja tudi njim. Le da niso v novogradnji, avto pa komaj obrneš ker je druga hiša poleg – starejše hiše. Vse ostalo, ko gre od doma zjutraj – se vrne proti večeru domov, vmes pa skok k mami na kosilo,kjer tudi mulec je – ker ima šolo v Lj. Jaka kvaliteta, da.

Iz Podpeči(za marsikoga vukojebina) do Rudnika 7 min, do BTC-ja 10 min…popolnoma običajno,,,

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Selit se iz mesta takrat, ko imaš šolarje in te čaka najhujši tempo, je za moje pojme neumno. Vrt in narava nekaj pomenijo, ko imaš majhne otroke.

Ko so šolarji s kupom aktivnosti, si pa potem res cele dneve taksi.

No, ta je pa dobra. Višja kvaliteta bivanja, potem pa prva bomba beton in asfalt v Ljubljani. Pa jade… Če Ljubljana česa nima sta pa to beton in asfalt. Roko na srce Ljubljana je zelooo zelena, na nekaterih območjih skoraj preveč.

Aja, da ne bo pomote. Sem Ljubljančanka rojena in živim in delam v Ljubljani. In je res, lahko je govorit da si tu v 10 in 15 minutah, ampak tako kot je zapisano zgoraj, velja za tablo Ljubljana pri Gorjancu in ne Ljubljano znotraj obvoznice.[/quote]

Kar se tiče samega časa za prevoz, porabim enako časa od doma do table Ljubljana kot potem od tam pa do službe. Samo da je prvi del poti umirjen, enoličen, radio nekaj šumi v ozadju,… pridem v Ljubljano. Gas, bremza, gas, bremza, gas, bremza, hupanje na vseh koncih, agresivnost, živčnost, izsiljevanje na vsakem križišču,…

Živela v Ljubljani pol življenja, za bežigradom in v centru. Poleti je bilo v stanovanju noč in dan 30 stopinj. Noč in dan, cel dan poslušala hupanje, sirene, zvok prometa. Zdaj grem domov, a me pričaka tišina in poleti ponoči 20 stopinj (se diha, svež zrak, tišina), pozimi imamo sonce, juhu. In se dejansko odklopim in spočijem. Otroci lahko letajo pred hišo, ne da bi nas skrbelo, kje bodo naleteli na odvrženo iglo, da bo kdo priletel s skuterjem ali kolesom, kjer se ne sme voziti ipd. Kvaliteta življenja? Neprecenljivo boljša kot prej v Ljubljani. Komoditeta? To se pa pač prilagodiš. trgovina ni za vogalom, zato se kupuje na zalogo, opravke načrtuješ v paketu, ker se mi ne da vozit sem in tja 3x na dan. Predstav ne obiskujemo vsak vikend, kot smo prej (ta del mi je bil super, sploh večerni sprehodi po centru, utrip mesta, a ga pogrešam kot študentka, ne pa kot mama). Dokler z možem nisva imela otrok, je bila Ljubljana super. Potem so se pa prioritete spremenile. Manjka nam nič ne, kot tudi ne zagrizenim Ljubljančanom, oboji smo srečni ;-).
Vse ima svoje pluse in minuse. Nekomu, ki mu je mestni način življenja všeč, ki se vidi samo v mestu, nima kaj hoditi v Logatec, Vrhniko, Unec. Drugim so pomembnejše druge reči, mir, tišina, svež zrak, gozd, ki se ne konča po sto metrih s cesto, ampak kjer lahko hodiš uro in ne srečaš žive duše.

Pa sja ni problem, če živiš zunaj Ljubljane. problem je, ker lažete, da za vožnjo iz 30 km oddaljenega kraja porabite 7 (!) minut in podobne oslarije.

No, ta je pa dobra. Višja kvaliteta bivanja, potem pa prva bomba beton in asfalt v Ljubljani. Pa jade… Če Ljubljana česa nima sta pa to beton in asfalt. Roko na srce Ljubljana je zelooo zelena, na nekaterih območjih skoraj preveč.

Aja, da ne bo pomote. Sem Ljubljančanka rojena in živim in delam v Ljubljani. In je res, lahko je govorit da si tu v 10 in 15 minutah, ampak tako kot je zapisano zgoraj, velja za tablo Ljubljana pri Gorjancu in ne Ljubljano znotraj obvoznice.[/quote]

Kar se tiče samega časa za prevoz, porabim enako časa od doma do table Ljubljana kot potem od tam pa do službe. Samo da je prvi del poti umirjen, enoličen, radio nekaj šumi v ozadju,… pridem v Ljubljano. Gas, bremza, gas, bremza, gas, bremza, hupanje na vseh koncih, agresivnost, živčnost, izsiljevanje na vsakem križišču,…

Živela v Ljubljani pol življenja, za bežigradom in v centru. Poleti je bilo v stanovanju noč in dan 30 stopinj. Noč in dan, cel dan poslušala hupanje, sirene, zvok prometa. Zdaj grem domov, a me pričaka tišina in poleti ponoči 20 stopinj (se diha, svež zrak, tišina), pozimi imamo sonce, juhu. In se dejansko odklopim in spočijem. Otroci lahko letajo pred hišo, ne da bi nas skrbelo, kje bodo naleteli na odvrženo iglo, da bo kdo priletel s skuterjem ali kolesom, kjer se ne sme voziti ipd. Kvaliteta življenja? Neprecenljivo boljša kot prej v Ljubljani. Komoditeta? To se pa pač prilagodiš. trgovina ni za vogalom, zato se kupuje na zalogo, opravke načrtuješ v paketu, ker se mi ne da vozit sem in tja 3x na dan. Predstav ne obiskujemo vsak vikend, kot smo prej (ta del mi je bil super, sploh večerni sprehodi po centru, utrip mesta, a ga pogrešam kot študentka, ne pa kot mama). Dokler z možem nisva imela otrok, je bila Ljubljana super. Potem so se pa prioritete spremenile. Manjka nam nič ne, kot tudi ne zagrizenim Ljubljančanom, oboji smo srečni ;-).
Vse ima svoje pluse in minuse. Nekomu, ki mu je mestni način življenja všeč, ki se vidi samo v mestu, nima kaj hoditi v Logatec, Vrhniko, Unec. Drugim so pomembnejše druge reči, mir, tišina, svež zrak, gozd, ki se ne konča po sto metrih s cesto, ampak kjer lahko hodiš uro in ne srečaš žive duše.[/quote]

Kako dalec imajo otroci do vrtca in sole? Kdaj se jim zjutraj zacne in popoldan konca varstvo? Jih vozite s seboj v Lj? Pa popoldan spet posebej na aktivnosti? Kdaj ste zvecer doma?

Hitreje se pride iz neke vukojebine v pisarno v LJ (znotraj ringa),če je le ta na pravem koncu in hitro dostopna iz AC, kot pa živeti v LJ na drugem koncu in se skozi njo prebijati z avtom ali trolo.

Najbolje je pa itak živeti izven LJ in delati od doma, pa mogoče samo parkrat na mesec pridet povohati pisarno.

Kar se tiče samega časa za prevoz, porabim enako časa od doma do table Ljubljana kot potem od tam pa do službe. Samo da je prvi del poti umirjen, enoličen, radio nekaj šumi v ozadju,… pridem v Ljubljano. Gas, bremza, gas, bremza, gas, bremza, hupanje na vseh koncih, agresivnost, živčnost, izsiljevanje na vsakem križišču,…

Živela v Ljubljani pol življenja, za bežigradom in v centru. Poleti je bilo v stanovanju noč in dan 30 stopinj. Noč in dan, cel dan poslušala hupanje, sirene, zvok prometa. Zdaj grem domov, a me pričaka tišina in poleti ponoči 20 stopinj (se diha, svež zrak, tišina), pozimi imamo sonce, juhu. In se dejansko odklopim in spočijem. Otroci lahko letajo pred hišo, ne da bi nas skrbelo, kje bodo naleteli na odvrženo iglo, da bo kdo priletel s skuterjem ali kolesom, kjer se ne sme voziti ipd. Kvaliteta življenja? Neprecenljivo boljša kot prej v Ljubljani. Komoditeta? To se pa pač prilagodiš. trgovina ni za vogalom, zato se kupuje na zalogo, opravke načrtuješ v paketu, ker se mi ne da vozit sem in tja 3x na dan. Predstav ne obiskujemo vsak vikend, kot smo prej (ta del mi je bil super, sploh večerni sprehodi po centru, utrip mesta, a ga pogrešam kot študentka, ne pa kot mama). Dokler z možem nisva imela otrok, je bila Ljubljana super. Potem so se pa prioritete spremenile. Manjka nam nič ne, kot tudi ne zagrizenim Ljubljančanom, oboji smo srečni ;-).
Vse ima svoje pluse in minuse. Nekomu, ki mu je mestni način življenja všeč, ki se vidi samo v mestu, nima kaj hoditi v Logatec, Vrhniko, Unec. Drugim so pomembnejše druge reči, mir, tišina, svež zrak, gozd, ki se ne konča po sto metrih s cesto, ampak kjer lahko hodiš uro in ne srečaš žive duše.[/quote]

Kako dalec imajo otroci do vrtca in sole? Kdaj se jim zjutraj zacne in popoldan konca varstvo? Jih vozite s seboj v Lj? Pa popoldan spet posebej na aktivnosti? Kdaj ste zvecer doma?[/quote]

Šola se začne ob osmih, moja služba ob devetih, tako da jih jaz ali mož odloživa spotoma, sicer imajo do šole 500m peš. Iz šole jih poberem ob treh ali gredo domov sami, če se kaj zavleče. Aktivnosti imajo v šoli po pouku, kjer imajo tudi kosilo, ostale popoldne ob v kraju bivanja (plavanje, mlajša baletne urice). Doma smo torej najkasneje nekaj po tretji uri. Delam privat, tako da si sama odrejam urnik in ga prilagajam nam, a običajno ni treba, naš dan je precej ustaljen.
Nam to odgovarja in se imamo fajn, Ljubljane nobeden ne pogreša..

Kako dalec imajo otroci do vrtca in sole? Kdaj se jim zjutraj zacne in popoldan konca varstvo? Jih vozite s seboj v Lj? Pa popoldan spet posebej na aktivnosti? Kdaj ste zvecer doma?[/quote]

Šola se začne ob osmih, moja služba ob devetih, tako da jih jaz ali mož odloživa spotoma, sicer imajo do šole 500m peš. Iz šole jih poberem ob treh ali gredo domov sami, če se kaj zavleče. Aktivnosti imajo v šoli po pouku, kjer imajo tudi kosilo, ostale popoldne ob v kraju bivanja (plavanje, mlajša baletne urice). Doma smo torej najkasneje nekaj po tretji uri. Delam privat, tako da si sama odrejam urnik in ga prilagajam nam, a običajno ni treba, naš dan je precej ustaljen.
Nam to odgovarja in se imamo fajn, Ljubljane nobeden ne pogreša..[/quote]

Se strinjam, ce si v sluzbi lahko tako. Ob dveh “normalnih” devet in vec urnih delavnikih pa to nujno pomeni, da ali imate dva avta in se pokrivata eden zjutraj eden popoldan, ali pa se dela skrajsan delovni cas.

Sama imamkar nekaj kolegov, ki imajo otroke v avtu do 6 zvecer, ker so v soli v Lj. Pa kup kolegic, ki imajo z novim solskim letom tezave, saj se bodo sole zapirale precej prej kot lani. In otroci so v soli lahko sele 15 pred osmo, jutranje varstvo je samo za prvosolce.

Topsy, imava dva avta, tako da to ni problem, pa tudi če bi delala od sedmih do treh (tako dela večina mojih kolegov) saj lahko otroci gredo sami v šolo in iz nje, prvi, drugi razred mogoče ne, a se že najde kaka kombinacija.Jutranje varstvo je od 6:30 dalje.
Saj pravim, nam to odgovarja.
Otroštvo sem preživela v eni (to je pa res bila vukojebina, haha) vasici 80km iz Ljubljane, do šole sem imela 15 minut z avtobusom, starši delali v tovarni od šestih zjutraj do dveh. torej sva si z bratom sama pripravila zajtrk, se oblekla, šla 800m po gozdni poti do postaje na avtobus do šole. Popoldne sva ponovila vajo, na aktivnosti sva šla sama popoldne z avtobusom. Ker sem tako odraščala od malega gor, mi je bilo to normalno. In mi še vedno je, manjkalo mi ni nič, imeli smo se fajn, plezali smo po drevesih in nobeden ni prestrašeno stal spodaj. Sosedom smo rabutali češnje, se igrali ob reki cele popoldneve,…
Potem sem šla v Ljubljano študirat, lepo obdobje mojega življenja, odlično, ko sva bila mlada z možem, neomejena količina izbire prireditev, kinopredstav,… A potem je prišel prvi otrok. In me je začelo nekaj stvari motiti. Recimo da sva prišli do prve resne zaplate parka in trave, ki jo ni pokakal in polulal lih vsak kuža, ki je prišel mimo, sem z vozičkom rabila 15 minut (iz strogega centra do Tivolija), plus še cel kup procedur, od tega, da je moral biti voziček v kleti, ker drugje ni bilo prostora, do tega, da smo morali avtosedež nositi v stanovanje, ker bi ga sicer lahko ukradli iz avta (kolegici so ga). Ko je bil otrok star 1 leto in je cele dneve deževalo, se je mešalo meni in otroku, ker smo bili omejeni na stanovanje. Tako smo počasi začeli razmišljati o selitvi in zdaj smo veseli, da smo tu, kjer smo.
Nam ustreza. Poudarjam: NAM. zato je pomembno, da si vsak ustvari življenje tako, da bo njemu ustrezalo. Sosedi, prijatelji, sodelavci si morajo življenje prilagoditi sebi.

Če ima nekdo iz Šentvida pravico reči, da živi v Ljubljani, potem imam tudi jaz iz Škofje Loke pravico reči, da imam do Ljubljane 20 minut.

Kjerkoli izven Slovenije bi se nam itak krohotali, da se prerekamo glede takšnih miniaturnih razdalj. 🙂 Kraj 20 km izven prestolnice je v svetovnem merilu predmestje, po žabarskem merilu pa že vukojebina. :))

In kam pelješ otroka ko cel dan dežuje na vasi??????????

Mimogrede, jaz živim v LJ. Če bi že hotela samoto, mir in čist zrak, bi šla konkretno na vas. Ne na Brezovico ali Škofljico. To ni ne tič ne miš.

Hitrost po AC med 100/120 km/h

Planina ………………………….8,00
cestninska postaja Unec…..8,08
Logatec………………………….8,13
Vrhnika…………………………..8,18
Log………………………………..8,23
Izvoz Center……………………8,29
Center -Maximarket………….8.34
45km

Videm Dobrepolje…………….8,00
Grosuplje uvoz AC……………8,17
Izvoz Center………………….. 8, 30
Center Maximarket……………8,35
35km

Začetni in končni časi so točni in dolgoročno ne odstopajo (odmislimo zapore in nesreče na cesti)…vmesni pa se razlikujejo v +- največ za kakšno minuto ali dve.

No, pišete tako, kot da če si iz Šiške in potuješ v center, si pa tam tik tak oziroma veliko hitreje kot tisti, ki se do Šiške pripelje od drugod. Po LJ se vsi fjakamo cirka isto hitro, če si pa z Rakovnika ali centra in moraš priti recimo v Vižmarje, pa zna bit, da nisi dosti prej kot nekod z Vrhnike.

hahaha, podpišem!!!!

Ravno včeraj, ko je deževalo, je cela ulica naših otrok (na vasi seveda) veselo skakala in se lovila med kapljami. Zunaj si slišal vriskanje in smeh, notri sta naša dva prišla vsa blatna. Jih stuširaš, preoblečeš… pa je!!! Saj vem, v Ljubljani bi bili ziher zreli za socialno! Le kako lahko otoke spustiš na dež??? Ah spoznavajo naravo, so umazani, blatni pač malo drugače od meščanskih otrok, ki pač ob dežju slonijo pred TV ali računalniki.

na Unec bo prav 😉

Jaz potrebujem iz centra LJ (Kersnikova), če štartam ob 15.00, do Unca 30 do 35 minut. Pa nikoli ne vozim ravno strogo po omejitvah. dejstvo je, da je v tem času v centru gneča, na AC pa tudi ni veliko bolje, voziš v koloni.

Kam jih peljem? Ja nikam…doma so…a vi pa ne zdržite skupaj doma?
Al pa odpremo garažo in s sosedi igrajo ping pong.
Al pa tičijo na sosedovem seniku in se mečejo po senu…

Odprem vrata in gredo ven skakat po blatnih lužah, metat kamenčke v luže, vsak kratek predah med dežjem gremo ven v gozd na sprehod. Zunaj pod nadstreškom igajo košarko s sosedovimi otroci.

Pred meseci Polhov Gradec. 10 min do Ljubljane, potem še najmanj 30 min do centra. Z avtom, seveda. Bus vozi na 1 uro v konicah, drugače na 2 uri. V soboto samo dopoldan. Ob nedeljah in praznikih busa ni.
Nikoli več. Kvaliteta bivanja? Kaj mi pomaga bajta, vrt pa bazen, če delam npr. do 5-ih, imam bus ob 7 in 15 in se pripokam domov okoli 8-ih?

p.s. Aja, seveda, s tem, da se edina mala trgovina zapre ob 7-ih, pošta ob 4.30, pa da je knjižnica odprta 2 uri na teden. Pa tak lajf, res.

New Report

Close