Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

Zakaj tisti iz nekih vukojebin tako lažete, da ste v Ljubljani v 10 minutah

Pha, prednost pa taka!!!

Pha, prednost pa taka!!![/quote]

Aja, 2x letno se zgodi gasilska veselica, pozabila omenit. Pa domače pridelke prodajajo pol leta po 1x mesečno, ampak to dopoldan, ko je folk po službah.

Tako da jaz sem čisto srečna, odkar sem nazaj v centru Lj. in imam 5 min do gledališča, drame…

Seveda, v New Yorku se vse, kar je manj kot 100 kilometrov oddaljeno od Manhattna, smatra za predmestje New Yorka. Ampak te vseeno nihče ne prepričuje, da iz New Jerseya v 10 minutah pride do Kipa svobode.

Pha, prednost pa taka!!![/quote]

Aja, 2x letno se zgodi gasilska veselica, pozabila omenit. Pa domače pridelke prodajajo pol leta po 1x mesečno, ampak to dopoldan, ko je folk po službah.

Tako da jaz sem čisto srečna, odkar sem nazaj v centru Lj. in imam 5 min do gledališča, drame…[/quote]

Še dobr, da si zdej nazaj! Smo vsi iz vukojebin srečni zate! Gledališče, drama, to pa je nekaj! Vav svaka čast! Sam veselice so pa še zmeri zakon, aja pa sam 5 minut oddaljene! Lp

Vav, drama, gledališče!!! Če pa to ni prednost, ki bi si jo vsak želel imet!!!!???!!!

Točno so napisali. Toliko imajo do Ljubljane.
To je edini relevantni podatek.

Vse ostalo je po Ljubljani. Tu se voziš toliko kot vsak ljubljančan, odvisno kje imaš službo.

gere, eni pač radi gremo še kam, ne samo na gasilske veselice. Od kdaj je pa to greh?

Samo v tujini bi imela povezavo z vlakom vsake 20 minut. In seveda bus povezavo do Loke s postaje.

Iz Moravč do Ljubljane – center imam 35 min, če štartam ob 6.25. Nikoli nisem živela v Ljubljani. Otroci so že v šoli, kamor jih pelje kombi.

bus povezava vsake pol urce mi zadostuje
lokalni avtobus z železniške vozi na 15 minut, tudi čisto ok

bus povezava vsake pol urce mi zadostuje
lokalni avtobus z železniške vozi na 15 minut, tudi čisto ok[/quote]

Zdaj pa iskreno povej še, koliko časa vozi bus in koliko vlak

vlak – do šentvida 15 minut, do centra 25 minut
bus – do šentvida 20 minut, do centra 35 minut

in kaj zdaj?

Drži. Ja tudi temu jaz pravim kvaliteta življenja. V Ljubljani trgovine ni da ni. Pošta odprta do 8-ih zvečer, ob sobotah do 6-ih popoldan. Knjižnice odprte od 8 zjutraj do 7-ih zvečer (izbira knjig neprimerljiva s kraji 8 minut do LJ).

Se pa strinjam, kakor komu paše. Samo argumenti “8 minut” iz Postojne in podobno do LJ so pa malo hudi.

In nihče v LJ še ni nobenega starša na socialno prijavljal, ker je njegov otrok čofotal po lužah. Saj Ljubljančani nismo “moteni” le urbano mentaliteto imamo, ta pa je bistveno drugačna od ruralne, ki se žal začne že pri tabli Ljubljana.

[/quote]

ne, pri tej tabli se konča vaša samooklicana mentaliteta, iz drugega konca imamo boljši pregled 😉

[quote=”mak

Iz Ivančne do table Lj je 15 minut, ostalo je pa LJ 🙂

Jst mam do tromostovja(center Ljubljane), 25 minut ….s kolesom seveda….

Iz Vnanjih Goric se pride nekje v 12 minutah v center Ljubljane. Treba je iti po bližnjici mimo Gmajnic. 😉 LP

Ja, potem pa čez progo in na Tržaško. In potem rabiš pol ure do centra.

New Report

Close