Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Pha…spet še en paničen napad, ker boš dan preživela doma med kupi loncev.
[/quote]

Lubica a sama sebi pišeš?

Đabe ti vsa izobrazba in zasluzek, ce ti ne znas osnovne stvari v zivljenju!
Sploh pa niti nisi tako uspesna, ker v restavracijah se lahko vsak prehranjuje, prava uspesna zenska ima najeto kuharico, ki ji vsak dan pripravlja posebej za njo izbrano zdravo hrano!

Ja, da ti pa eno kuhanje predstavlja take travme in stres v življenju pa tud ne vem.. neka osnova je, da si boš skuhal oz. skuhal svoji družini. Mimogrede, brez da bi bilo treba kaj dost parlamentirat o tem.

Rule 34

Sem mnenja, da jajca s sirom in slanino precej bolje teknejo, hvala.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Še dobro da nisem uspešen in izobražen. Če bi bil, se bi spraševal zakaj moram kot izobražen scat v školjko, zakaj raje ne opravim v kot.

Zdaj je pa že po deset provokacij na eno resno temo :((

Poznam izbrane restavracije v katere zahajajo take izobraženke: toploteka Merkator, toploteka Špar, toploteka Tuš, včasih Hofer in Lidl, toploteka Merkur… ups, to je železnina.

Potem bi imel Alexo. :-))

https://youtu.be/xYsy9Yd5grs

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Eh, draga. Tudi jaz sem visoko izobražena, pa imam rada domačo hrano. In vsi moji prav tako. Ni lepšega, ko prideta moja študenta domov, me objameta in pravita kako sta pogrešala mojo kuhinjo. In ni lepšega, ko hčeri spečem najljubše pecivo in ga ob učenju poje pol pekača. Pa jesta cel teden po gostilnah. Imam kljub temu čas za savno, sprehode, kavo z dragim, za starše… Imam urejene nohte in mehko kožo in včasih vonj po golažu. Pa mi mož vedno pravi kako lepo dišim. Kakor kdo. Vsak po svoje. In se ne počutim kot zagovedanka, ampak kot dobra žena in mama ter hkrati uspešna v svoji službi. Pa vse dobro.

Izobražena ženska bi lahko vedela, da je hrana zunaj zdrava samo na pogled. Prvič ne veš kako dobro si je kuhar umil roke (kuhar ima 3 letno poklicno šolo, kjer ga učijo umivanja rok, pa vendar…) Nato ne veš s čim in kako je nekdo umil posodo. Nato ne veš v kakšni omari so shranjeni krožniki.
Ne veš, da je uporabil najcenejše olje, moko in ostalo, ker se tudi gostincu vednooo gre samo za dobiček. Ker verjamem, da v restavraciji s 5 zvezdicami vsakodnevno 2 kuhanih obrokov ne ješ.
Jaz imam samo diplomo in sem za štedilnikom toliko, kolikor je to nujno za moje otroke. Zase ne bi nikoli kuhala, ker mi je skleda solate s fižolom dovolj dobro kosilo.
Torej si izobražena in ješ neko umazano hrano zunaj, kritiziraš pa tiste, ki svoji družini ponudijo svežo, domačo hrano? Ja res pametno.
Sicer pa vsak po svoje. Moj otrok bo danes jedel juho – doma narejeno in ne iz vrečke.

ti kar hodi po restavracijah in žri predpripravljeno hrano

ptički na veji že čivkajo, da je ključ do zdrave prehrane in dolgega življenja doma skuhana hrana.

Dokler sem bila jaz sama, tudi nisem kaj dosti kuhala. Kosilo sem jedla v službi. Ko pa imaš družino, pa je drugače. Če hočeš imeti zdrave otroke, je treba jesti zdravo hrano. In najbolj udobno je jesti doma. Ne predstavljam si, da bi v času porodniške z malim otrokom, ki se uči jesti gosto hrano, hodila v restavracije naročat mini obroke pasiranega krompirja in korenčka in tam z njimi pitala otroka. Doma je bolj udobno. In če hočeš jesti doma, mora nekdo skuhati. Pri nas doma kuhava mož in jaz, ne glede na stopnjo izobrazbe:) Kuha tisti, ki pride prej domov ali pa kakor se dogovoriva. Lahko bi sicer tudi plačala koga, da bi nama domov hodil kuhat, a se nama zdi to preveč kompliciranja in rajši kuhava sama po svojem okusu.

Ne gre za to, da bi te kdorkoli silil, da moraš kuhati. Gre za to, da ko boš začutila, da bi bilo dobro imeti doma skuhano zdravo hrano, da se boš skupaj s svojimi morebitnimi odraslimi člani družine znala tako organizirati, da boš to tudi imela ob pravem času na mizi. Načinov je pa več. Eden od njih je tudi ta, da si najdeš moža, ki mu je v veselje vrteti kuhalnico. Uporabi svoj intelekt in izobrazbo za to, da ti bo lažje v življenju.

Da ti bo jasna definicija “izobražena”si preberi VSE poste,ki so ti jih namenil…že dolgo ne toliko,tako kulturnih odgovorov…za ostalo tvoje klobasanje,je pa tako ali tako škoda zgubljati besede

Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Zato, da boš imela kaj za jesti.

Glede na to, da si vrhunsko izobražena lepotica, si izbrala tudi manekena, ki zaslluži parkrat več kot ti, saj bi ti bilo pod čast imeti enega luzerja tam. Sedaj me pa čudi, ko tvoj možek toliko zasluži, da se moraš še ti pehati v službi. A ne bi bilo bolje. če bi bila doma in se šla mal gospodinjo, oziroma damo v fitnrsih in lepotnih salonih. Eh babe, čisto u qurcu je vaša pamet.

Ja, saj. A ona bi študirala za štedilnikom, ker drugo ne zna.

Jaz oz. midva sva točno to kar si opisala,
s to razliko da zelo rada kuham. Je pa res da ne delam ne golaža ne prežganke, ampak marsikaj drugega…

Ven hodiva jest občasno, enostavno zato ker je brezmesna scena v Ljubljani še vedno precej porazna in se človek hitro naveliča enih in istih jedi… in takrat znanje za štedilnikom pride prav 😉

P.S. je več kot očitno da OP piše iz čiste provokacije, ker nekdo ki je tako busy in srečen, ne bo šel na en random forum pisat “požrite se” :))

Se je vprašala moja..otrokoma sem zato moral jaz kuhati, da so jedli toplo in kvalitetno. Seveda je gospa zraven prisedla. Krožnika tudi za seboj ni pospravila.. izobraženi to menda to ne pristoji. En dan me je vprašala, če ji ne mislim kozarca natočiti… Naslednji dan sem oddal tožbo za ločitev…


Hi5 !

Zakaj sem jaz zagovedana, če je edina razlika med nama, da jaz jem kuhano hrano doma ti pa zunaj?

Bravo.

Eh, vse kar naštevaš, si lahk prvošč tud marskatera neizobražena. Kaj ima tuki sploh veze izobraženost? Nism tolk izobražena, pa si lahk bp prvoščm vse kar naštevaš. Pa vem da nism edina taka.
Za moje pojme si res lahk lepa, seksi, pametna pa zihr ne. Če bi bila zravn še pametna, bi si najela kuharco, ki bi ti kuhala zdravo hrano, ne pa dnevno hodila po restavracijah, pa magar to bile izbrane, bi si najela čistilko, da ti čist, ker s tvojimi gladkimi rokcami pa lepimi nohti menda ja tega ne morš delat… :))

STARŠEVSKI ČVEK
Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Zato, da boš jedla.

Re: Zakaj točno bi jaz kot izobražena in uspešna ženska morala stat za štedilnikom?

Glejte punce, izobrazba gor al dol, redkokatera zmore kuhat sede. Fact.

hočeš reči, da si ji uspel narediti dva otroka, preden si ugotovil, da ženska ne kuha in ne pospravlja za sabo?
daj daj, prodajaj te bučke komu drugemu….

New Report

Close