Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

zakaj? ker lahko… tako kot nekateri lahko moralizirate ko drugim gledate v košarice, vozičke in talarje.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Čistiti, zato ker ni cel dan nobenga doma. Kak bedn lajf.

In ti se s tako staro babo družiš in jo vabiš na obisk?
Ne vem, prav razočaral si me. Sem te imela za bolj pametnega.
🥗🤭

V revnih? Prej v družinah, kjer so ženske preleve in prelene, da bi kaj skuhale. Narediti testo za pico je prava znanost. 😉
[/quote]

Verjetno cakajo na pridne moske, ki niso leni 😀


Saj se ve, da ne revni, zavožene puhlače pa vseakkor samo to žro, samske in ločenke. Saj se takoj vidi, koliko bab danes ni za nikamor.
[/quote] Joj, daj se ti rajši ustreli, boš odrešil samega sebe, pa tudi nas, ko tako trpiš. Kakšno tele, milorečeno, si!

Ko bos sama v taki sizltuaciji se pa oglasi. Do takrat pa od…. i!!
A ce skuhas v nedeljo mora biti res dobro se v petek? A zrezke tudi grejes cel teden. Daj ne zaj… Ce cele dneve visi doma in nimas kaj pocet!

Jaz kupim zamrznjene palčke, kadar so v akciji. Hitro so narejene in za “malo spremembe”. Kaj češ boljšega? Jih pa radi jemo, ker so malokrat. Jih vzamem za enkrat… če jih imam preveč (v skrinji), potem že nos vihajo, da niso ok.
Ni pa to nič dražja hranam kot sicer ostale, nezmrznjene stvari. če odšteješ še energijo (ker so hitro pripravljene) je to potem še cenejše…

Pa kaj te briga.. Res.. Se bos zato potem pocutila boljse ker ti pa pac kuhas.
Joj dejte kdaj raj sebe bolj gledat ne pa drug folk in nonstop neki kritizirat in obsojat druge.. In kaj mas zdej ti od tega tukaj na forumu? Kaka glupa in negativno nastrojena vprasanja.. Pfej.

Življenje za takšen odnos do hrane in kunzumiranje le-te slej ko prej izstavi svoj račun, ki se odrazi na zdravju.

Ljudje so različni… poznam gospodično malo čez 30, ki ne zna skuhati niti vrečke iz juhe – po navodilih.
Korona je dosti ljudi prebudila, da so začeli nazaj z vrtičkanjem in zdaj so hudo pametni, kako je takšna zelenjava najboljša, pred leti pa so se posmehovali nam, ki smo se trudili biti dokaj samooskrbni.

Za sestavine npr. za pico plačam skoraj enako oz. tudi manj (odvisno kaj imam doma) in pripravim porcijsko dosti več.
Je pa res, da so dandanes ljudje preleni, da bi sami kaj pripravili in to tudi cenili.
Sama sem morala že pri 10 letih v grobem pripraviti kosilo za družino. Čeprav si kdaj bil tečen, da moraš opravljati gospodinjska opravila, sem danes hvaležna, saj znam skuhati karkoli, kjerkoli… in ironično, da otroci prijateljev pri nas pojedo vse in še repete, doma pa nočejo ničesar, niti zelenjave.
Potem se vprašaš, kje tiči problem. Otroci so ogledalo staršev. Ne glede ali so majhni ali že odrasli.

Ampak ena škatla nuggetsov ni dovolj za celo družino, verjetno prej dve. Enako zgoraj ena piše, da pet nečakov nafutra z eno škatlo nuggetsov ali ribjih palčk – vsak dobi dva ali tri koščke ali kako?

Torej dve škatli nuggetsov, 600 gramov, pride 4 evre, ali pa pol kile piščančjih prsi. Navaden krompir rinfuza je zdaj po 60 ali 70 centov, rabiš ga manj kot kilo. Če vzamemo tvoje količine in četrt kile piščančjih prsi ter kilo krompirja, je to 2,70. Torej ceneje od zamrznjene hrane.

Ne kupujem zamrznjenih pripravkov in nimam pregleda nad cenami, ampak se mi zdijo glede na gramažo oziroma kilažo dragi. Tudi zamrznjena pica (mimogrede, zanič kot tojfl) se mi zdi draga glede na to, da za isti denar sam narediš pico na nivoju, če nimaš ravno dveh levih rok.

Kila zamrznjenega pomfrija v Lidlu je 0,99€, svež podatek. 😉
Ribje palčke v Hoferju so pa 1,79€ za 18 komadov, našla na spletu.
Mogoče se pa v teh cenah skriva odgovor na vprašanje, zakaj socialno šibki kupujejo tovrstno hrano.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Oprosti, a v tej temi nečesa ne razumem. Kaj počneš med 15 in 18 uro, ko so otroci v glasbeni? Domnevam, da medtem ne moreš domov, a zakaj ne greš medtem vsaj v trgovino? Ali pa medtem greš zase na kosilo, ali pa si nekaj prineseš s sabo in v tem času poješ?

Ampak ena škatla nuggetsov ni dovolj za celo družino, verjetno prej dve. Enako zgoraj ena piše, da pet nečakov nafutra z eno škatlo nuggetsov ali ribjih palčk – vsak dobi dva ali tri koščke ali kako?

Torej dve škatli nuggetsov, 600 gramov, pride 4 evre, ali pa pol kile piščančjih prsi. Navaden krompir rinfuza je zdaj po 60 ali 70 centov, rabiš ga manj kot kilo. Če vzamemo tvoje količine in četrt kile piščančjih prsi ter kilo krompirja, je to 2,70. Torej ceneje od zamrznjene hrane.

Ne kupujem zamrznjenih pripravkov in nimam pregleda nad cenami, ampak se mi zdijo glede na gramažo oziroma kilažo dragi. Tudi zamrznjena pica (mimogrede, zanič kot tojfl) se mi zdi draga glede na to, da za isti denar sam narediš pico na nivoju, če nimaš ravno dveh levih rok.
[/quote]

V Hoferju je vrecka 750g medaljonov okoli 3€.
Krompir 1kg je 1€.
Jaz sem tista, ki nafutram 2 necaka in nas 3 s tem, plus juha, plus solata.

Iz ene kile svezega krompirja ne dobis 1kg olupljenega.

Drugace pri nas kuhamo iz osnovnih sestavin in dokaj zdravo, pri necakih pa kuhajo v iber zdravo, tako da nam ti naggci in pommes pridejo kot izjema, za zur…
Zelela sem smo povedat, da ta pripravljena hrana sploh ni draga!

Pa še nobenega dela nimajo v 24 urni nezaposlenosti. Skuhati jed na žlico, ki jo lahko ješ 2x in zraven speči domač kruh, vzame čas.
Pa tudi če je vse skupaj iz najcenejših sestavin, je še vedno bolj zdravo in cenejše kot te predpripravljene zadeve.
Kupljen pomfri in ribje palčke pa so lahko na jedilniku recimo 2 x mesečno.

V Hoferju je vrecka 750g medaljonov okoli 3€.
Krompir 1kg je 1€.
Jaz sem tista, ki nafutram 2 necaka in nas 3 s tem, plus juha, plus solata.

Iz ene kile svezega krompirja ne dobis 1kg olupljenega.

Drugace pri nas kuhamo iz osnovnih sestavin in dokaj zdravo, pri necakih pa kuhajo v iber zdravo, tako da nam ti naggci in pommes pridejo kot izjema, za zur…
Zelela sem smo povedat, da ta pripravljena hrana sploh ni draga!
[/quote]

Tako mislim tudi jaz. Če gre za občasno kulinariko, ki si jo privoščiš tu in tam, ni panike. Dnevno pa taka hrana prinaša težave.

Tako mislim tudi jaz. Če gre za občasno kulinariko, ki si jo privoščiš tu in tam, ni panike. Dnevno pa taka hrana prinaša težave.
[/quote]

Če 750 gramov nečesa, kar naj bi bilo iz mesa, zaračunajo bore 3 evre, in je to tudi panirano, zapakirano in dostavljeno v zamrzovalnik, potem ti mora biti kristalno jasno, da v ta pripravek zmešajo ostanke od ostankov. Verjetno gredo še v pasjo hrano boljši kosi kot v razne ribje in drugačne palčke. In take stvari ni dobro jesti nikoli. Če bi videla, kako pridejo do te mase za nuggetse, bi verjetno kozlala že ob pogledu na vrečko z njimi. Ti bom namignila: še najboljši del so kože, pa še teh je malo, ostale sestavine so … pač še slabše od kože.
Enako velja za hrenovke in poceni salame. Če že hočete tako hitro kosilo, da samo nekaj na hitro ocvrete, raje zraven pomfrija postrezite ocvrto jajce.

A kdaj pomislite, da je komu nekaj preprosto vsec. Jaz OBOZUJEM makarone iz vrecke, tisti makaroni v rdecih vreckah. Pripravljeno v 6 minutah, pa ne rabis nobene omake ali priloge, ker je ze vse notri. Pa nisem lena za kuhat ali, da ne znam, ali da nimam casa. Priznam, cisto vsega res ne znam, saj to noben ne zna. Preprosto so mi te makaroni boljsi od obicajnih in raznih prilog in omak, ki jih sam naredis. Recimo totalno zanic so mi obicajno pripravljeni carbonara spageti ali makaroni. Pa ne, da jih sama naredim in so zanic, ker ne znam. Tudi v restavraciji ali pri sorodnikih… mi niso. Medtem,ko iz vrecke so mi top. Zakajne bi smela jest tisto kar mi ustreza in mi je boljse kot tisto kar nekdo rece? Prav tako se jaz ne vtikam v to kaj kdo je.

To je zaradi ojačevalcev okusov, ki je tem vrečkam dodan, največkrat mononatrijev glutaminat in nato ti navadna zdrava hrana sploh nima več okusa ker imaš skurjene brbončice. Imam podobno težavo včasih. Itak je noro dobro a noro nezdravo.

To je zaradi ojačevalcev okusov, ki je tem vrečkam dodan, največkrat mononatrijev glutaminat in nato ti navadna zdrava hrana sploh nima več okusa ker imaš skurjene brbončice. Imam podobno težavo včasih. Itak je noro dobro a noro nezdravo.
[/quote]

Te snovi imajo na možgane enak učinek kot droga, zato jih jeste. Ne zaradi skurjenih brbončic. Ja, lahko se te navadijo močnejših in izrazitejših okusov, bolj slanega, kislega, pekočega, itd … ampak to ne pomeni, da so skurjene. Glutaminat deluje kot droga, zato jeste tako hrano. In predpripravljeni hrani ga dodajajo načrtno.

Meni na primer so te stvari iz vrečke odvratne že po vonju. Se spomnim iz otroštva, ko je mami včasih naredila juho iz vrečke, meni je pokvarila dan z njo.

Nekteri pa znate komplicirat. Vsak je to, kar mu paše 😋

Pa še nobenega dela nimajo v 24 urni nezaposlenosti. Skuhati jed na žlico, ki jo lahko ješ 2x in zraven speči domač kruh, vzame čas.
Pa tudi če je vse skupaj iz najcenejših sestavin, je še vedno bolj zdravo in cenejše kot te predpripravljene zadeve.
Kupljen pomfri in ribje palčke pa so lahko na jedilniku recimo 2 x mesečno.
[/quote]

Niso vsi socialno šibki tudi nezaposleni, tako da je tvoj posmehljivi ton popolnoma odveč.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

podpis

V revnih? Prej v družinah, kjer so ženske preleve in prelene, da bi kaj skuhale. Narediti testo za pico je prava znanost. 😉
[/quote]

Res je.


Saj se ve, da ne revni, zavožene puhlače pa vseakkor samo to žro, samske in ločenke. Saj se takoj vidi, koliko bab danes ni za nikamor.
[/quote]

A si ti normalen? Ne znaš se niti izražat, nimaš nobenega bontona in si nesramen, tvoja inteligenca je ena zelo dvomljiva reč. Če je ena pravična stvar na tem svetu je, da se najdejo ljudje, ki so na istem nivoju in ti, dragi gospod, si ne zaslužiš ženske, ki v pripravo hrane vloži veliko energije in ljubezni, mogoče je nekdo izumil pico za 0,99€ ravno za takšne nespoštljive moške kot si ti, da jim žena pripravi kosilo po liniji najmanjšega odpora. Sem samska in me je tvoj komentar neverjetno zbodel, sama posvečam hrani veliko pozornosti, kuham zase, za prijatelje, za družino in ne za moža, je kakšna razlika v tem?Pa tudi v vsako drugo stvar, ki se je lotim dam ogromno energije, zato tebe, po takih besedah sodeč, še povohala ne bi, zate so dovolj takšne, ki te imajo samo zato, ker se ni našel kdo drug, ker jim je dolgčas ali pa se ne spoštujejo, prave ženske, ki nosijo svet na dlanu so srečne, da te ne srečajo!

ah ne serte, v eurospinu imajo pizze in drugo zamrznjeno hrano po en euro. Za tak denar sam težko kaj narediš, največkrat pa slišim, kaj bi delal, če dobiš narejeno za tak denar.
Pa to posploševanje, da vsi revni to jedo, je ravno tako, kot bi rekel, da vsi premožnejši jedo samo v restavracijah.

New Report

Close