Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

Zakaj v nekaterih revnih družinah jedo zmrznjene pice, zmrz. pomfri, nuggetse, ribje palčke..?

Mislim, da imajo ljudje prepričanje, da s tako hrano pridobijo ogromno časa, ki bi ga sicer zapravili za kuhanje in sploh ne gre toliko za to, kaj je ceneje.

Se pa brez težav da tudi kaj skuhati v pol ure.
Moji priljubljeni obroki:
1. Popečeni kosi piščanca in mlinci, rdeča pesa iz kozarca
2. Girice ali sardine, tatarska in kruh
3. Testenine s popečenimi gamberi, češnjevim paradižnikom (ali navadnim) in olivnim oljem, zelena solata
4. Vodni žličniki s panceto in peteršiljem, solata
5. Kus kus z zelenjavo in puranjim mesom, solata
6. Svinjski vrat (zrezki) popečeni v ponvi, pražena zelenjava (čebula, paprika, korenje in še kaj), solata
7. Perutničke iz pečice, solata s kus kusem in mešano zelenjavo
8. Jajca z zelenjavo in sirom, paradižnik
In še
In še

Zelenjavo imam vso domačo, uporabljam sezonsko in shranke.

Sama sem odraščala kot otrok revne družine. Ne zdi se mi, da je bila moja mami lena. Veliko več je dala od sebe in si ni nikoli nič privoščila tudi oče ne. Ko je bilo najmanj denarja je moja družina jedla le krompir, ki je bil takrat poceni. Pečen krompir z krompirjevo solato. Nekaj pomfirja itd. Vrta ni bilo, zelenjava, sadje in meso so bili na meniju če so jih dali stari starši ali pa znanci. Od takrat se je razvil nek kompleks s hrano v naši družini. Vsak ima rad pico, ne more si jo pa vsak privoščiti. Pica za 1€ in eurospina je bila velikokrat na meniju pozneje. Otroci smo bili veseli. Starši pa tudi saj so otroke lahko razvajali z hrano, ki sicer ni najboljša in zdrava si jo pa večino otrok želi.

Zakaj pa so samo ženske “lene” v družini 😁? Pozabljate, da sta v družini največkrat tudi dva starša in kolikor vem imata oba spola enako število rok, posledično enako in enakovredno zmožnost, da skuhata kosilo ☺️. Obtožujete ženske lenobe, medtem, ko se glede na vaš komentar že z letala vidi, koliko vi pomagate vaši ženi, partnerki ipd. 😉

Razlogi so, da so ali premalo bistri ali pa preleni. Druge ni.

V revnih? Prej v družinah, kjer so ženske preleve in prelene, da bi kaj skuhale. Narediti testo za pico je prava znanost. 😉
[/quote]

In čemu vse na ženske prelevit? Ste se moški brez rok rodili, da ne zmorete kuhat?

Ja in kaj potem, če jedo tako hrano verjetno jim paše in tudi ni res, da po taki hrani posegajo samo reveži in lenuhi. Sama delam v trgovini in lahko rečem, da tako hrano kupujejo tudi stranke višjega ranga, ki se pripeljejo z dobrimi avtomobili, lepo urejeni po zadnji modi pa mladina med drugim, tudi moja hči pa kuham dobro in ima vsak dan kosilo in to ne iz vrečk, pa ima raje hot dog in pomfrit kot mineštro. Tako pač je mimo so časi goveje župce, tenstanga krompirja, pohanga piščanca in zelene solate. Mladi so pametni zakaj bi preživeli ure in ure za štedilnikom in kuhali, če lahko čas namenijo čemu drugemu bolj produktivnemu ješ da živiš in ne živiš za to, da ješ. Sicer pa to moti samo kakšne sto let za leseno žlico, ki bi ženo najraje priklenili za štedilnik, da jim kam ne uide in vse druge, ki pač ne kuhajo zmerjajo za lenobe.

Po treh straneh odgovorov, sem končno našel EDINEGA pametnega. Bravo!!!

Bogatejši pa hodijo v MC Donalds, kar je dejansko isto sranje Hehehehehe…samo je pa moderno polno poslikanega papirja, kartona, plastike… dobite hehehehehe…

Ne reče se nuggetsi, ampak piščančji medaljoni. Nuggetsi so v Mc Donaldsu, kjer pa imajo ja prav tako zamrznjeno hrano ocvrto v olju ali popečeno, povsem enako kot zamrznjena živila iz diskontnih trgovin, verjetno še slabše kakovosti 🙂

……………………………………

Eh, zdej ste se spravili na gospo, ki je opisala delavnik+skrb za dva otroka. Seveda ima premalo časa. Kdo ga pa nima? Tudi ko ne gre v trgovino, ima še doma cel dom za gor držat, in potem so tu še ostali opravki ki jih moramo vsi urediti. Je že treba kaj opravit in kam skočit. Potem pa je itak verjetno potrebno še malo pregledati naloge od otrok in jim posvetiti svoj čas, ki tudi ne more biti vedno istočasno s kuhanjem. Upam da se mož tudi angažira za kakšno stvar. Kdor ne prizna pomanjkanja časa je res bizgec. Zelo zelo super je, če lahko kakšna mama vskoči in pripravi kakšno kosilo. To krvavo rabi vsaka mamica… Nevem zakaj samo obsojate, ko veste da časa ni…

Nam taka zmrznjena hrana nikoli ni bila dobra, pomfri ja, ostalo pa ne. Sem pa kar nekaj let nosila kosilo iz šole. Bilo je okusno, sveže skuhano vsak dan, prihranilo mi je ogromno časa pri vseh obveznostih.

Pa Viharc, pm, nismo vse babe zblojene. Sem kuhala skoz, delala v ruskem turnisu v livarni, doma mali otrok, ded nic pomagal, gospodinjstvo pa v nulo. Zdej pa sem 43, sama in ne kuham vec za nikogar. Ne obtozuj kar vsepovprek

Imam 2 otroka ki hodita vsak na 5(!) dejavnosti pa ju na eno ne rabim vozit in ne spremljat. 1. in 2.r.
Sedaj si tavecji zeli v 10km oddaljen klub trenirat kosarko. Bo lahko sel ko bo sposoben sam na bus in od busa do telovadnice.

Bogate lenuhe pred McDonald’som? Si pa faca, takih ni. Tam so samo napihnjeni zakreditirani reveži s starim BMWjem. Bogati ne hodijo po to svinjarijo

Če bi otroke naučila, da se sami transportirajo do svojih hobijev in domov, bi jim lahko skuhala normalno hrano in postorila vse ostalo …

Medtem, ko cakas otroka na glasbeni, pojej kosilo!

Utrujena in zjebana si tudi zato, ker ne jes!
Ce ne mores jesti kosila v sluzbi, se znajdi drugace.
[/quote]
Kje?
V restavraciji 18 km od doma?
Sem približno na istem, kot “To ni ok”.
Imam res 7-urni delavnik, zato pa delam 6 dni na teden, oziroma pogosto delam 7 ali celo 8 dni, da sem 1 dan prosta. Do službe pa imam skoraj uro vožnje.
Otroci imajo res dejavnosti, a vsak eno.
Starejša jo imata že 4-krat na teden, najmlajši 3-krta. Jih je treba voziti. In ker to ni oddaljeno 5 km od doma, počakaš pač tam. Ker tudi bencin ni zastonj in za 30 min mi je brezveze hoditi domov.
Voziva pa vsako popoldne oba z možem!
Pred 19. nismo pravzaprav nikoli doma!

In včasih res jemo zvečer ribje palčke.


Kje?
V restavraciji 18 km od doma?
Sem približno na istem, kot “To ni ok”.
Imam res 7-urni delavnik, zato pa delam 6 dni na teden, oziroma pogosto delam 7 ali celo 8 dni, da sem 1 dan prosta. Do službe pa imam skoraj uro vožnje.
Otroci imajo res dejavnosti, a vsak eno.
Starejša jo imata že 4-krat na teden, najmlajši 3-krta. Jih je treba voziti. In ker to ni oddaljeno 5 km od doma, počakaš pač tam. Ker tudi bencin ni zastonj in za 30 min mi je brezveze hoditi domov.
Voziva pa vsako popoldne oba z možem!
Pred 19. nismo pravzaprav nikoli doma!

In včasih res jemo zvečer ribje palčke.
[/quote]

Kaj imate od takega življenja kot družina?

Za starega BMWja se ni treba zakreditirat. Še en avtomobilski analfabet.

Si lena in slabo organizirana. Otroka pelješ v glasbeno, ti greš vmes lahko v trgovino. Takrat ko kuhaš, hrano lahko pripraviš na zalogo in daš v skrinjo.
še pred tem pa… sama si se postavila v vlogo mučenice. Otroci naj pač obiskujejo toliko obšolskih dejavnosti kot jih folgate. Ne pa da ko budale svoje življenje zapravljata zato da kao otrokom date možnost.

Mislim da tisti ki so revnejši si ne morejo privoščit vsad dan kosila ali tople malice v restavraciji zato pa to nadomestijo občasno z kakšnimi zamrznjeni jedmi. Jas osebno kuham vsak dan en obrok ali kosilo ali večerjo, zelo redko gdaj jemo predpripravljeno hrano.

New Report

Close