Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam je toliko do splava?

Zakaj vam je toliko do splava?


Sem naredila splav, ker je bila to v določeni situaciji (ki je ne bi v podrobnosti razlagala) najboljša rešitev. Ni bilo enostavno, ampak v življenju je človek postavljen pred mnoge težke odločitve.
Mene pa zanima, zakaj tisti(e), ki ste proti splavu in ga ne bi šle nikoli delat, želite to preprečit drugim ženskam, ki jim je to v marsikakšni situaciji izhod v sili? Zakaj se želite vtikat v življenja drugih? Tiste, ki ste proti splavu, ga pač ne boste šle delat, tiste, ki ga bodo, bodo pa same sprejele to odločitev (večinoma težko) in nosile posledice.


:-))) Tvoje ovčice so v štalci:-))

Ker je samo ljubezen pogosto premalo za to, kar tak otrok potrebuje v svojem življenju.
Ker potrebe takšnega otroka zelo vplivajo na življenje vseh družinskih članov. In to pogosto tako, da živijo precej težje oz. s precej omejitvami.

Kaj je humano in kaj ne – pa je po mojem mnenju velikokrat popolnoma zlorabljeno argumentirano.

Ok, strinjam se za primer posilstva ali spodletele zaščite, v primeru, da so pri otroku okvare, pa nikakor ne – če imaš otroka rad, ga boš imel rad takšnega, kakršen je. Tudi z okvarami. Ne vem, zakaj bi kdo delal splav zaradi tega. To je nehumano.[/quote]

in zakaj tebe tako močno zanima, kaj drugi počnejo v zvezi s tem? Kaj imaš od tega?[/quote] pa se raje naucu kulturnega komuni iranje. Ne bi skodilo, ker da nekoga ob normalnem vpr. tako zmerjas in uporabljas take izraze, to ni normalno.

Splav:
v primeru posilstva, bolezni oz. okvare pri otroku, ki se jo da prej ugotoviti
Pa včasih zaščita spodleti ali kaj takega. Sicer do tega naj ne bi prišlo, ampak… sama grem na sterilizacijo. Ampak sem slišala, da se pa včasih vseeno potem zgodi zanositev in če se bo meni to zgodilo, potem pride samo splav upoštev.[/quote]Ok, strinjam se za primer posilstva ali spodletele zaščite, v primeru, da so pri otroku okvare, pa nikakor ne – če imaš otroka rad, ga boš imel rad takšnega, kakršen je. Tudi z okvarami. Ne vem, zakaj bi kdo delal splav zaradi tega. To je nehumano.[/quote]

Kaj pa, če ga nimaš rad? In ne mi z visokoletečimi famami o tem, kako so vse mame idealne. Neidealne mame pa tudi v posvojitev ne bodo dale. Veš zakaj? Zaradi otresanja gobcev tebi podobnih. Hočeš nočeš, tako to je.
No, kaj pa, če ga nimaš rad? Nehumano je na svet spravljati nezaželene.

Sicer pa: nihče ti ne prepoveduje ne delati splava, druge pa pusti pri miru.

in zakaj tebe tako močno zanima, kaj drugi počnejo v zvezi s tem? Kaj imaš od tega?[/quote] pa se raje naucu kulturnega komuni iranje. Ne bi skodilo, ker da nekoga ob normalnem vpr. tako zmerjas in uporabljas take izraze, to ni normalno.[/quote]

a bejž no, vi, ki ženske zmerjate z morilkami, bi radi, da vas za ušesi čohljamo?
ne bo šlo fante

Gre samo za to, da si nekdo jemlje pravico odločati NAMESTO TEBE, kaj se bo s tabo
in s tvojim telesom dogajalo, da ti vzamejo pravico odločanja o sebi
.

Tvoj otrok ni tvoje telo. Jemlješ si pravico, da odločaš, kaj se bo z njim dogajalo. Štekaš? Verjamem, da ne, glede na tvoj post. Blagor ubogim na duhu! Ni se jim treba sekirati za nič drugega kot za svoje telo.

ja je hudo, ko moški ugotovi, da nima maternice in se hoče na vsak način štulit v telo ženske.
Ko boste moški lahko rodili, se boste lahko o tem prepirali, sedaj pa ste lahko lepo tiho in se naučite obvladovati svoj penis, da vas ne bo spravljal v težave. Če pa hočete imeti otroke, boste morali vsaj do kakšne ženske biti prijazni, da vsa spusti blizu.

Črno in belo.
Ženska mora otroka donosit. Kaj če ti povejo, da je ogromna možnost, da zaradi donositve umreš oz. umreta oba mati in otrok? In imaš že otroke za katere je treba še nekaj let skrbeti?

Ni tako enostavno, ne?

In se strinjam – to je poseg v moje pravice!

Po drugi strani pa – namerni splavi se dogajajo že od vsega začetka. Če bodo uradno to prepovedali, bodo ženske hodile k mazačem in tvegale svoja življenja. Zakaj?
Mislim da redkokatera zdrava ženska izkorišča splav kot kontracepcijo. Večinoma (če že) gredo na splav zaradi tehtnih razlogov in s težkim srcem.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Kako bi bilo lepo, če bi bilo tako enostavno.
Kako bi bilo preprosto, če nosečnost ne bi vplivala na ženskino telo ne kratkoročno, ne dolgoročno, ne na njeno delo.
Kako bi bilo super, če bi se po zaključku nosečnosti za žensko vse končalo, obveznosti in naloge za otroka pa (v celoti) prevzeli drugi.

Kako bi bilo čudovito, če bi otroci lahko od prvega dneva preživeli in živeli po svojih sanjah, ne glede na fizične, finančne in družbene omejitve svojih staršev in sebe.

Dokler pa ni tako, pa je odločitev o splavu zadeva, ki se tiče vsaj 2 oseb. In ena od teh ima dvojno vlogo odločevalca – odloča o svojem telesu in odloča o svojem (morebitnem) potomcu. In to ji daje veliko odgovornost. In zelo težko odgovornost.
Odgovornost, kjer je včasih potrebno odločati med dvema slabima možnostima. In kjer včasih noben odgovor ni pravilen. Ali pa sta oba. Odločiš pa se lahko samo za enega … In ni nujno, da izbereš pravega.

IN potem se najdejo vsevedi, ki so prepričani, da je samo ena in edina odločitev, t.j. takšna, kot jo zagovarjajo oni, pravilna.

Seveda je najlažje opletati s tujim po koprivah ….

pa se raje naucu kulturnega komuni iranje. Ne bi skodilo, ker da nekoga ob normalnem vpr. tako zmerjas in uporabljas take izraze, to ni normalno.[/quote]

a bejž no, vi, ki ženske zmerjate z morilkami, bi radi, da vas za ušesi čohljamo?
ne bo šlo fante[/quote]
vidiš, ko streljaš kar v prazno neke obsodbe, sem ženska… pa jaz nikogar ne zmerjam z morilko… to so zdaj tvoje besede ne moje… malo se ustavi no…
iscer pa zgolj če govorimo o nenačrtovani nosečnosti – sta oba odgovorna tudi ti, ki si pristala na sex brez zaščite in če pričakuješ preživnino od moškega ima v tem primeru tudi lahko on kaj reči – ne pravim, da otroka stran dat… pravim samo to, da bi imel pravico soodločanja, saj bodo posledice prizadele tudi njega. Tore ima pravico kaj reči glede tega – ne pa tako kot ti zgoraj z grdimi besedami pišeš,d a ne in da mora biti tiho. to se mi ne zdi prav.

Enako tudi kadar gre za splav otroka, za katerega so v nosečnosti ugotovljene resne anomalije , bolezni, ogroženost preživetja življenja itd… tudi takrat se ženska pogovori s partnerjem kaj narediti – ker verjamem da imata oba otroka zelo rada in da se je v vsakem primeru otroku nepopisno težko odreči in potem ravno tako nepopisno težko s tako odločitvijo živeti – samo se to domnevam odločita z zavestjo, da vedoč kaj bi otrok prestajal kot rojen na ta svet, ga ne želita spravljati v tako trpljenje.Spet je vse odvisno od osebnih odločitev…

jaz ne sodim nikogar – poanta teh mojih zapisov je samo, da mislim,d a še kako ima moški pravico povedati kaj si o tem misli in se skupaj soodločati z žensko. ne pa tako ko ti prvaiš z grdimi besedami zgoraj, da nima pravice nič reči in da mora biti tiho.

Ej mene pa zanima, zakaj tukaj skoz govorite o neki zaščiti, pa tabletih pa ola gumah in podobno sranje.?
Jaz in moja žena nisva nikol uporabljala nobene zaščite, ker to;
1. ola guma je kot bi v rokavico porival
2. ker kontracepcijske tablete niso zdrave,

A nihče ne pomisli, da ga tip preden mu pride, lahko enostavno povleče ven iz špranje in ga potem da ženski na trebuh, ali na joške, ali v usta, da ženska lepo pogoltne, če je pa seks v pasjem položaju, ga pa lepo na hrbet streseš in je zadeva opravljena.
Midva s ženo to prakticirava že 40 let pa zadeva laufa 100/h. Imava pa 2 otroka, ki sta bila spočeta PLANSKO.
Vse se lepo da, brez vsake gume in tablet, le z glavo je treba fokat.
A res ne znate fokat po pameti?

In kaj TOČNO ti delaš drugače? Jemlješ si pravico odločanja O DRUGIH. Zakaj pa ti
lahko?

In kaj TOČNO ti delaš drugače? Jemlješ si pravico odločanja O DRUGIH. Zakaj pa ti
lahko?[/quote]
Zakaj pa točno on ne, če vi lahko?

In kaj TOČNO ti delaš drugače? Jemlješ si pravico odločanja O DRUGIH. Zakaj pa ti
lahko?[/quote]
Ker se odloča o življenju, ne o smrti tako kot ti.

Se zelo strinjam s tem stavkom.
Sicer pa tisti filmček (ogledala sem si ga na netu) na Frančiškanski cerkvi ni imel kakšne zakonodajne ali referendumske moči, ko so vsi tako v luft skakali. Je pač malo romantično prikazal razvoj otroka. Mogoče zgolj malo pritisnil na kakšno vest. To pa seveda boli.

Je pa tako, da se vse začne v družini. Predvsem vzgoja za življenje, kamor sodi tudi zrel odnos do spolnosti. (Še zmeraj gre lahko kaj narobe, seveda. Tu pride potem do veljave odločitev po svoji vesti.) In še to je, da se ženski v življenju še vse kaj hujšega zgodi, kot nenačrtovan dojenček, posebno, če je zdrav. Ne verjamem, da splav prinese ženski svobodo in srečo; še tistim ne, ki se na zunaj delajo brezbrižne (osebno poznam primere). Ampak, pravica do odločitve naj ostane. Vsak nosi posledice svojih dejanj.

Tu bi se zahvalila svojim staršem, ki so me tako ljubeče podprli ob MOJI nenačrtovani nosečnosti. Želim si, da bi vsaka nosečka imela podporo in razumevanje svojih bližnjih. Potem bi bilo gotovo tudi splavov (še) manj.

In kaj TOČNO ti delaš drugače? Jemlješ si pravico odločanja O DRUGIH. Zakaj pa ti
lahko?[/quote]
Ker se odloča o življenju, ne o smrti tako kot ti.[/quote]

A dej no. Medicinsko je dokazano, da je povprečno (če ni kontracepcije) vsaj ena
od desetih menstruacij v bistvu spontan splav, pri nekaterih tudi 3 od 10. Koliko “življenja”
gre po gobe kar tako, mimogrede?
Povrhu sem napisala, da splava ne propagiram, v bistvu sem za to, da se ga kar se le da
PREPREČUJE – pa naj bo z novimi načini kontracepcije, z izobraževanjem, predavanji,
mogoče pomočjo pri posvojitvah, dejanko delujočimo programi za pomoč…karkoli.
NIKAKOR pa nisem za to, da se ga prepove. Ker je to najslabša opcija, ki doseže
samo to, da so ogrožena življenja žensk, da sploh ne omenjamo tega, da je zadeva
močno spolitizirana in se “uporablja” za pridobivanje političnih točk, TO je šele bedno.

Za plav se v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločijo ženske v stiski, nobena ne gre tja za šport.

Ja, zavestno na svet spravit otroka, ki bo celo življenje trpel, bil odvisen od pomoči drugih itd. je pa zelo humano, kajne? Do koga?

Ne podpiram splava, z vsem svojim bitjem pa podpiram pravico do splava. Zakaj? Ker je najmanjše zlo. Najhuje je prisilno rojevati otroke, ki niso zaželeni. In to je voda na mlin – se ve, komu. Kdo je včasih vodil sirotišnice, kjer so se dogajale najhujše zlorabe? Očitno se jim kolca po njih.

Najbolj zagovarjajo splav tiste, ki imajo tako “rade” pse.
To še dodatno potrjuje teorijo, da imajo pse tiste, katere ne marajo ljudi.
Pes se jim smili, svoj otrok pa nič.
Psa še brcnit ne smeš, otroka pa komot lahko ubiješ.
Svet gre k hudiču.

Popolna ugotovitev. Brez napake.

NOT! Kakšne bedne imate nekateri. Res.

In vsi so takšni kot ti …
Ker drugi še niso slišali za predizlive, v katerih se tudi že nahajajo spermiji.
Ker je orgazem samo stvar moškega, koga briga, če si ravnokar vzel možnost, da doživi svojega.
Ker vse ženske obožujejo spermo.
Hm, le zakaj ob dokaj razširjenem prakticiranju metode umika vseeno toliko žensk zanosi?
Le zakaj nekateri ne uspejo pravočasno umakniti penisa iz nožnice?

In kaj pravzaprav sploh pomeni fokati?!?

Ne gre za splav kot tak ampak za pravico do splava.
Zato, ker nikoli ne veš, kdaj se ti bo zgodilo kaj, zaradi česar moraš narediti splav. Lahko si posiljen. Lahko se to zgodi tvoji hčeri, sestri, mami…. Ko veš, da morda ne boš mogel ljubiti svojega otroka, je bolje ne roditi ga.
Enako je z otroki, ki imajo nakazane okvare. Zakaj ne bi smel reči, da ne boš rodil reveža, ki ima zaradi zika virusa hude okvare?
Ne živimo v srednjem veku in ni treba, da hodimo k mazačem, ki se žensk lotijo s pletilkami ali kdove s čim.

Meni je izključno do pravice, da vsak človek lahko odloča o svojem telesu – ker bi se v nasprotnem primeru omejevanje lahko hitro razširilo na druga področja.[/quote]


Mnja, lepo, pozabljaš samo na to, da je pri predsemenskem izlivu nekaterih moških prisotnih kar nekaj povsem aktivnih semenčec. Ups!
Brez heca, jaz poznam kar nekaj otrok, ki so se rodili kljub metodi umika. Statistično gledano naj bi bil riziko okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – skoraj tretjina, torej.

New Report

Close