Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vas moti, če ženska več zasluži, ima večjo izobrazbo?

Zakaj vas moti, če ženska več zasluži, ima večjo izobrazbo?

Kar nekaj moških je takih, da jih moti, če ima ženska višjo izobrazbo od njih. Pa to pogosto še gre, ampak, če ima pa višjo plačo, jim je pa že preveč.

Zakaj tako?

Nekoč sem imela razmerje z moškim, ki je imel poklicno šolo, je diplomo. Nikoli, ampak res nikoli mu nisem karkoli omenjala glede tega. On pa meni kar naprej. Vsakič, če sem kaj narobe rekla ali pa, če kaj nisem vedela, so bile pripombe v stilu: tako izobražena ali pa saj pa imaš diplomo ali pa ja to pa ja moraš vedet, ko si pa tako izobaražena… bedno do kraja.

Pa tudi ostale ženske imajo probleme, če so v takem razmerju. Sploh, če ima ona večjo plačo.

Kaj je takim moškim?

Jaz ne pričakujem, da mora moški imeti diplomo. Meni je pomembno, da je razgledan, učljiv, odprtega duha pa, če ima poklicno šolo ali pa doktorat.

Samozavestni moški tega ne počnejo. Zakompleksani pa.

Očitno je tvoj nižje izobraženi tudi bivši, avtorica.

Jaz ne bi nikoli hodila z nekom, ki ima nižjo izobrazbo in nižjo plačo.

Frustracije. Ljudje jih radi na drugih “zdravijo”.

Drugače moje pravilo je da mora biti moški v nečem dober. Nima veze v čem v bistvu. Ampak na nekem področju mora biti zelo dober. Da ima zdravo samozavest, se dobro o sebi počuti. Takšni ne potrebujejo od ženske da se manjša za njih, da se oni boljše počutijo. Jaz se nikomur ne bom opravičevala za stvari, ki sem jih dosegla v življenju. Še najmanj nekomu, ki bi moral biti na moji strani, navijati zame in biti ponosen name. Tekem se ne grem. Vojn tudi ne. Vem kaj partnerstvo pomeni. Taki ki ne razumejo kaj pomeni, pač niso zame.

Odgovor na objavo uporabnika
preprosto, 25.04.2024 ob 09:04

Frustracije. Ljudje jih radi na drugih “zdravijo”.

Drugače moje pravilo je da mora biti moški v nečem dober. Nima veze v čem v bistvu. Ampak na nekem področju mora biti zelo dober. Da ima zdravo samozavest, se dobro o sebi počuti. Takšni ne potrebujejo od ženske da se manjša za njih, da se oni boljše počutijo. Jaz se nikomur ne bom opravičevala za stvari, ki sem jih dosegla v življenju. Še najmanj nekomu, ki bi moral biti na moji strani, navijati zame in biti ponosen name. Tekem se ne grem. Vojn tudi ne. Vem kaj partnerstvo pomeni. Taki ki ne razumejo kaj pomeni, pač niso zame.

Podpišem, bravo!

Evo to.

V nečem mora biti dober, pa v nečem mora vedeti, da ga ti občuduješ in ga “gor gledaš”, da ti je ta njegova zadeva blazno všeč in mu povsem priznaš primat v tem.

Ne more biti vsak v vsem dober, ampak to je treba v sebi predelati, oziroma biti dovolj zrela oseba, da to sprejmeš. Če potrebuješ za svojo “samozavest” to, da nekoga drugega dol tlačiš, je to jasen znak, da ti take zrelosti manjka.

Jaz se vedno znova zavedam  kako srečna sem, da se mi pred mojim ni treba neumne ali nesposobne delat, zato da bi se on boljše počutil…terna.

To je nenaravno stanje, ki žensko postavi v vodilni položaj v razmerju. Taka razmerja so le majhen % razmerij in so v veliki večini neuspešna na dolgi rok. V teh razmerjih (z določenim rokom trajanja) so ponavadi ženske zato, ker jim je ta moški trenutno zelo fizično privlačen in ne zaradi njega kot osebe.

Večina žensk si ne glede na propagando ne želi voditi razmerja ali biti 50/50 ampak si želijo stoičnega moškega, ki jim bo v oporo ter takega, ki ga bodo občudovale, ker želijo biti ponosne nanj (”ta pa je moj”). Moški, ki ima status (je spoštovan zaradi svojih sposobnosti) je eliksir za ženske. To večina moških ni in nikoli ne bo.

Če znaš brati med vrsticami in pogledati z druge strani boš dobila odgovor na svoje vprašanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Navajo, 25.04.2024 ob 09:38

To je nenaravno stanje, ki žensko postavi v vodilni položaj v razmerju. Taka razmerja so le majhen % razmerij in so v veliki večini neuspešna na dolgi rok. V teh razmerjih (z določenim rokom trajanja) so ponavadi ženske zato, ker jim je ta moški trenutno zelo fizično privlačen in ne zaradi njega kot osebe.

Večina žensk si ne glede na propagando ne želi voditi razmerja ali biti 50/50 ampak si želijo stoičnega moškega, ki jim bo v oporo ter takega, ki ga bodo občudovale, ker želijo biti ponosne nanj (”ta pa je moj”). Moški, ki ima status (je spoštovan zaradi svojih sposobnosti) je eliksir za ženske. To večina moških ni in nikoli ne bo.

Če znaš brati med vrsticami in pogledati z druge strani boš dobila odgovor na svoje vprašanje.

Pišeš iz stališča človeka, ki uspešnost in to da je nekdo ponosen nate z financami in dosežki povezuješ, ne s tem kdo si. Nekateri smo dovolj osebnostno razviti da tega ne delamo. Moj mož manj zasluži, ima nižjo izobrazbo, pa nima niti enega od teh problemov. V resnici dvomim da kdaj o tem razmišlja. Ni to on, se zaveda tega. Ni on denar in šola. Je krasen moški, sem zelo ponosna nanj. In on name. In oba si to pokaževa. Delujeva oba za skupno dobro. Imava zakon, ne tekmo kdo vodi in kdo je višje. Če bi več zaslužil ne bi nič drugače gledala nanj. V vezi je pomembno koliko v hišo pride, da se udobno živi. Ne kdo prinese. Oba pač dava v vezo kar lahko. Še bolj je pomembno kdo je ta oseba s katero si sklenil zakon in greš čez življenje. Možatost pač ni povezana s tem da ima finančno več od ženske, da je bolj uspešen. Je povezana s tem kdo je. Razume razlike med ženskami in moškimi. Ve kaj ženske rabimo. Zaščitnika, zaupnika, močnega človeka, ki ko so problemi ne nori ali pa cmera v kotu ampak jih rešuje kot odrasel človek. Ti dovoli biti ženska. Ti da možnost da si lahko nežna, ženstvena, čustvena… Že tako moraš zunaj (v službi) tekmovati in se dokazovati. Doma mi tega ni treba. Niti ne bi nikoli imela takšnega zakona, v katerem bi morala ali tekmovati ali pa se delati manjša kot sem zato da nekomu ne bi ego poškodovala. Zelo krhek ego je to. Zelo nemožato je to če smo že pri vlogah moški-ženska. Možat moški se zaveda kdo je, kaj doprinese v zakon. Zna videti čez finance in takšne plehke stvari. Se je razvil do te meje. Je pa res da je to zelo redko. Večina očitno nikoli ne odraste v popolnosti. Rabijo konstantno zunanjo potrditev da so boljši, zato da se bolj možato počutijo. Morajo biti boljši od žene. Žalostni so takšni zakoni. In žalostni so takšni ljudje.

Odgovor na objavo uporabnika
todejmo, 25.04.2024 ob 08:54

Kar nekaj moških je takih, da jih moti, če ima ženska višjo izobrazbo od njih. Pa to pogosto še gre, ampak, če ima pa višjo plačo, jim je pa že preveč.

Zakaj tako?

Nekoč sem imela razmerje z moškim, ki je imel poklicno šolo, je diplomo. Nikoli, ampak res nikoli mu nisem karkoli omenjala glede tega. On pa meni kar naprej. Vsakič, če sem kaj narobe rekla ali pa, če kaj nisem vedela, so bile pripombe v stilu: tako izobražena ali pa saj pa imaš diplomo ali pa ja to pa ja moraš vedet, ko si pa tako izobaražena… bedno do kraja.

Pa tudi ostale ženske imajo probleme, če so v takem razmerju. Sploh, če ima ona večjo plačo.

Kaj je takim moškim?

Jaz ne pričakujem, da mora moški imeti diplomo. Meni je pomembno, da je razgledan, učljiv, odprtega duha pa, če ima poklicno šolo ali pa doktorat.

Če prav razumem, te moti, ker imajo drugi do tebe v smislu razgledanosti in znanj višja pričakovanja, ki nekako pritičejo tvoji izobrazbi?

To je res, moški mora biti v nečem močnejši od ženske, pa čeprav v intelektu. Veliko strokovnjakov je “fahidiotov” (strokovnih idiotov), ki jim je njihova uradna stroka alfa in omega in se izven tega sploh ne pogovarjajo. Ne vidijo z zdravo pametjo.

Druga stvar pa je, da moški nima kaj za pizdit, če ima ženska več izobrazbe in višjo plačo. Namesto da pizdi, naj še sam dokonča izobrazbo, ki mu manjka in naj več zasluži.

Ja, logično, da mora biti moški tudi v čem boljši od ženske :). Če ne bi bil, ga ne bi občudovala, ne bi bila z njim :). Vsak je v nečem boljši. Samo njemu to ni bilo dovolj. Mene ni motilo, da je pa on odličen pri delu v gozdu in kup drugih dejavnosti. Ponosna sem bila nanj. Ampak njega pa je motilo, da sem bila pa jaz boljša v nekaterih drugih rečeh.

Slaba samozavest, samopodoba. Ne vem kaj je takim moškim. Očitno se počutijo slabo.

Res so redki pari, da on manj zasluži in zato ne žre ženske.

 

Dajte malo sebe vprašat kje je problem. Moja tudi dobi serviramo izobrazbo sem ter tja, ampak ne zato ker bi se počutil ogroženega, vendar zato ker ima tudi ona neprimerne opazke. Vendar moški ne serviramo takoj nazaj tako kot ženske,  ampak šele ko vrag vzame šalo.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 25.04.2024 ob 09:10

Evo to.

V nečem mora biti dober, pa v nečem mora vedeti, da ga ti občuduješ in ga “gor gledaš”, da ti je ta njegova zadeva blazno všeč in mu povsem priznaš primat v tem.

Ne more biti vsak v vsem dober, ampak to je treba v sebi predelati, oziroma biti dovolj zrela oseba, da to sprejmeš. Če potrebuješ za svojo “samozavest” to, da nekoga drugega dol tlačiš, je to jasen znak, da ti take zrelosti manjka.

Jaz se vedno znova zavedam  kako srečna sem, da se mi pred mojim ni treba neumne ali nesposobne delat, zato da bi se on boljše počutil…terna.

To, da se se ti ni potrebno delati neumno verjamemo…

Pri nama ima ona večjo izobrazbo in tudi precej višjo plačo od mene. Pa ne igra neke vloge. Sva skupaj že več kot 25 let. Vseeno je, kdo prinese več denarja v familijo.l

Zdi se, da moški v opisani situaciji ne izraža nujno nezadovoljstva nad izobrazbo avtorice, ampak preizprašuje njeno sposobnost udejanjanja te izobrazbe v praksi, njeno kompetentnost, kar pa avtorica interpretira kot ogrožujočo kritiko.

To vodi do pasivno-agresivnih interakcij kot je uvodna, zaradi občutkov ogroženosti, ko se avtorica počuti klicano na odgovornost, druga stran pa morda verjetno, kot izhaja iz opisa, tudi ne najde pravega načina, kako izraziti svoja opažanja ali pričakovanja.

Projekcija lastnih težav na drugega ni rešitev. Le poglobi težave. Razumevanje teh dinamik je ključno in delo na medsebojnem spoštovanju ter podpori je pogoj za zdravo in uravnoteženo zvezo.

Mene ne moti, ce zenska več zasluži. Niti mi denar ni tako pomemben v življenju.  Mislim, da to bolj problem žensk, ki nocejo imeti nekoga z manjso placo in izobrazbo. Imam izkusnje s karieristkami v  farmaciji. Jaz imam pa samo srednjo šolo. Dlje od prvega zmenka ni šlo nikoli. Ali je bil pa samo sex. Gledale so me z viška kot, da so nekaj več.

Jaz nikoli nisem imel s tem težav. Res pa tudi da nisem nikoli bil z žensko, ki bi imela doktorat in/ali več zaslužila….

Vseeno verjamem, da je za vse lažje, če sta oba tako ali drugače enakovrednaedni

Cabalero, daj si preberi uvodni post še enkrat, ker to kar ti pišeš nima veze s to temo. Čisto nekaj drugega pišeš.

Desi, spet blodiš?

Anonimno 7601, naj uganem: si samozavesten moški?

 

Res je, tudi ti nisi razmel uvodnega posta. Preberi še enkrat.

Peter Pan, enakovreden lahko tudi pomeni tole: če ona več zasluži, ima višjo izobrazbo, je pa mogoče on boljši za kaj postoriti okrog hiše.

Ker so taksne zenske ponavadi nadlezne in nikoli zadovoljne.

Odgovor na objavo uporabnika
resnica394, 25.04.2024 ob 10:25

To, da se se ti ni potrebno delati neumno verjamemo…

Si ugriznil takoj…genij.

Seveda se ti ni treba delati pred njim neumne in nesposobne, saj taka si pač si.

Kakšen “vodilen položaj” neki? Kako se pa kaže tak vodilen položaj? Da ko jaz rečem, da mora it zobe umit pa spat, on to naredi brez besed? Al da jaz odločam o barvi sten v bajti? V čem jaz to  vse “vodim”?

Spet eden, ki še ni slišal za PARTNERSTVO in je zanj zveza možna samo v odnosu vodja/podrejeni.

Pri naju je partnerstvo –  to pomeni, da vsak od naju vodi v področjih, kjer je boljši. Nimava problemov prepoznati teh področij in povsem naravno in spoštljivo priznavava drug drugemu prednost pri njih. Jaz se brez besed uklonim njegovemu superiornemu mnenju s področja , ki ga obvlada, enako on meni, ko tako nanese. Plača in izobrazba nimata čisto popolnoma nič pri tem.

 

Hja, za večino moških je katastrofa, če ženska zasluži več od njih. Se počutijo kastrirane.

Redkokdaj uspe, da je ona z visoko izobrazbo on pa recimo avtomehanik. Če on dosti več zasluži, potem mogoče še gre, drugače pa ne.

Drugače pa beri komenaterje v tej temi. Iz moških kar sije odpor do žensk z več plače, višjo izobrazbo. Redki so toliko samozavsetni, da jih to ne moti. Mislim, da je v tej temi samo en tak moški.

Mene ne moti, realno bi si tega želel, ker bi potem lahko zaslužil 1/2 manj, kot pa zdaj. Življenje bi bilo precej lažje.

Sam pa vidim na marsikateremu primeru, da je bolj tako, da to moti ženske. Ker moškega ne zanima ali ženska nima denarja & dobre službe, pri ženskah pa je to totalen red flag, oziroma no go. Kje vi poznate kombinacije mehanikov in doktoric ne vem…

New Report

Close