Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vas moti, če ženska več zasluži, ima večjo izobrazbo?

Zakaj vas moti, če ženska več zasluži, ima večjo izobrazbo?

Koga moti? Prav je da več zaslužijo. Saj tudi več zapravijo. A je tak. 🤓

No ja, moški večinoma zapravijo dosti več. Recimo, če sta dva avta pri hiši, moški fura takega, ki je 2x, 3x dražji kot tisti, ki ga fura ženska.

Da ne omenjamo drage športne opreme, ki jo imajo moški, ženske bolj redko. Pa da ne omenjam gostiln.

Pa preden kdo napade s kozmetiko, frizerji: se ne šminkam, ne barvam… aja imam pa kup športne opreme, ampak bolj po razmisleku nabavljam, če se primerjam z moškimi.

Odgovor na objavo uporabnika
več zapravijo moški, 25.04.2024 ob 12:09

No ja, moški večinoma zapravijo dosti več. Recimo, če sta dva avta pri hiši, moški fura takega, ki je 2x, 3x dražji kot tisti, ki ga fura ženska.

Da ne omenjamo drage športne opreme, ki jo imajo moški, ženske bolj redko. Pa da ne omenjam gostiln.

Pa preden kdo napade s kozmetiko, frizerji: se ne šminkam, ne barvam… aja imam pa kup športne opreme, ampak bolj po razmisleku nabavljam, če se primerjam z moškimi.

seveda je tvoja računica popolnoma objektivna

prizadeta manipulatorka

Odgovor na objavo uporabnika
todejmo, 25.04.2024 ob 10:59

Peter Pan, enakovreden lahko tudi pomeni tole: če ona več zasluži, ima višjo izobrazbo, je pa mogoče on boljši za kaj postoriti okrog hiše.

Ja seveda. V vsaki zvezi, morata dva doseči nek dogovor in sprejmeti/spoštovati medsebojne “razlike”. Vsak lahko “doprinaša”  na različen način. Ljudje imamo tudi zelo različne interese.

Jaz sem imel bolj imel v mislih, da je eden v zvezi, precej bolj razgledan/inteligenten.

Sem imela takšno situacijo z bivšim,sem zaslužila malo bolje od njega.Ampak tudi on ni slabo zaslužil,pač znal ni tako z denarjem.Avto vreden 30K-leasing,telefon-na pol leta nov,čevlji-300€,oblačila-vsak mesec nova..Jaz pa avto za 3 tisočake,telefon že skoraj 3 leta isti,čevlji so iz Daichmana čist okey,oblačila iz Mane tud dolgo zdržijo.Je bilo pa treba hladilnik napolnit-saj bo Borica.Je bilo treba avto servisirat-saj bo Borica plačala.Bi šla na dopust-bo Borica častila…In vedno je rekel,da več zaslužim…

Tudi samozavestna ženska ni skupaj s takšnim moškim, ki jo ponižuje.

Odpiranje takšne teme pa je še en poskus pridobitve lažne samozavesti.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
todejmo, 25.04.2024 ob 08:54

Kar nekaj moških je takih, da jih moti, če ima ženska višjo izobrazbo od njih. Pa to pogosto še gre, ampak, če ima pa višjo plačo, jim je pa že preveč.

Zakaj tako?

Nekoč sem imela razmerje z moškim, ki je imel poklicno šolo, je diplomo. Nikoli, ampak res nikoli mu nisem karkoli omenjala glede tega. On pa meni kar naprej. Vsakič, če sem kaj narobe rekla ali pa, če kaj nisem vedela, so bile pripombe v stilu: tako izobražena ali pa saj pa imaš diplomo ali pa ja to pa ja moraš vedet, ko si pa tako izobaražena… bedno do kraja.

Pa tudi ostale ženske imajo probleme, če so v takem razmerju. Sploh, če ima ona večjo plačo.

Kaj je takim moškim?

Jaz ne pričakujem, da mora moški imeti diplomo. Meni je pomembno, da je razgledan, učljiv, odprtega duha pa, če ima poklicno šolo ali pa doktorat.

To so njihovi kompleksi.

res težko vprašanje zakaj jih moti. če ste ženske toliko emancipirane da vas osebno ne moti dobro za vas, družba nasploh pa očitno še ni in obstaja pričakovanje da bo moški zaslužil več, tudi tukaj so take ki ne bi nikol bile z moškim ki zasluži manj, moški pač nikoli ne more vedet kakšno žensko je zahaklal, tudi če ti trdiš da te ne moti to še ni nujno res, ker ženske lahko trdite eno mislite pa drugo že pri čisto trivialnih stvareh, kaj šele pri takšnih “vrednotah družbe” ki so v nasprotju, po eni strani prevladujoča patriarhalna družba s svojimi zahtevami, po drugi strani družba emancipirane ženske, in to pač ljudi zmede, sami ne vejo kaj je prav, kaj ni, kaj hočejo in dobijo…

Odgovor na objavo uporabnika
študent840, 25.04.2024 ob 12:46

res težko vprašanje zakaj jih moti. če ste ženske toliko emancipirane da vas osebno ne moti dobro za vas, družba nasploh pa očitno še ni in obstaja pričakovanje da bo moški zaslužil več, tudi tukaj so take ki ne bi nikol bile z moškim ki zasluži manj, moški pač nikoli ne more vedet kakšno žensko je zahaklal, tudi če ti trdiš da te ne moti to še ni nujno res, ker ženske lahko trdite eno mislite pa drugo že pri čisto trivialnih stvareh, kaj šele pri takšnih “vrednotah družbe” ki so v nasprotju, po eni strani prevladujoča patriarhalna družba s svojimi zahtevami, po drugi strani družba emancipirane ženske, in to pač ljudi zmede, sami ne vejo kaj je prav, kaj ni, kaj hočejo in dobijo…

Ti pa ne razumeš teme,…vprašanje je,  zakaj to moti moške.

Po odgovorih sodeč zato, ker je po moško tisti, ki več zasluži “šef”, tisti, ki manj je pa njegov podložnik.

Al neki tacga.

Ti pa imaš resno cel spisek predsodkov. Do vsega. Samo do sebe ne.

In ne ni to povsod da moški dražji avto vozi. Še manj vsi moški po gostilnah visijo. Tvoje frustracije niso splošna realnost.

Samo res, moški v tej temi preprosto ne štekajo teme. Vprašaš eno, pišejo čisto nekaj drugega. Ni čudno, da so eni še kar študenti :).

Nekaj me zanima…ce so zenske res enakopravne in samostojne pa se kaj drugega…

Kako to da vecina zensk caka na moskega da pristopi in vas osvaja…itd

A je to enakopravnost?

A v tem slucaju je pa lahko moski vodja?

Odgovor na objavo uporabnika
Zenske, 25.04.2024 ob 15:03

Nekaj me zanima…ce so zenske res enakopravne in samostojne pa se kaj drugega…

Kako to da vecina zensk caka na moskega da pristopi in vas osvaja…itd

A je to enakopravnost?

A v tem slucaju je pa lahko moski vodja?

Saj ne pristopite iz čistega mira ali na blef. Dokazano je, da pristopite takrat, ko od nas dobite prvi signal zainteresiranosti. Pogled, gib, neko malenkost, ki jo zagotovo opazi moški, ki je na lovu.

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 25.04.2024 ob 15:13

Saj ne pristopite iz čistega mira ali na blef. Dokazano je, da pristopite takrat, ko od nas dobite prvi signal zainteresiranosti. Pogled, gib, neko malenkost, ki jo zagotovo opazi moški, ki je na lovu.

Nima veze zakaj pristopimo.

Gre se za to da zenske se samo nastavite,nakazete….delo pa mora opraviti moski…potem ko ga opravi bi bile pa vodje 🙂

Bom lazje vprasal.

Na zacetku pri spoznavanju.

Kdo je vecinoma vodja?

Moski ali zenska?

In tako dobite odgovor kdo mora biti glava druzine.

Drage zenske moje pisanje po forumu ni z namenom da bi vas ponizeval.

Mislim da govorim resnico,mi je pa zal ce se pocutite ponizane.

Jaz pravim da rabimo zenske…samo v pravih segmentih.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 25.04.2024 ob 12:51

Ti pa ne razumeš teme,…vprašanje je,  zakaj to moti moške.

Po odgovorih sodeč zato, ker je po moško tisti, ki več zasluži “šef”, tisti, ki manj je pa njegov podložnik.

Al neki tacga.

A ni bilo razumljivo kaj sem napisal? Moške moti zato ker so zmedeni in nimajo jasnih signalov kaj je prav, oz. so ti nasprotujoči ker se spreminjamo iz patriarhalne družbe v družbo emancipirane ženske… Ta zmeda pri njih pač povzroča da se na različne načine soočajo s tem, nekatere res moti in se izogibajo takim ženskam, drugim je vseeno, tretji so zmedeni in se s tem soočajo s humorjem in pripombami o ženi ki je pametnejša in več zasluži, ampak potem je vprašanje zakaj pa vas ženske toliko moti če mož to komentira? je to najhujša stvar ki se vam godi? Vas tako vrže iz tira in ravni vaš ponos? Govorim za primer v prvem postu. Ostalih komentarjev nisem bral. Ampak očitno smo tako moški kot ženske v nekem precepu, kjer smo oboji zmedeni od različnih vrednot in pričakovanj od družbe, ne poznamo svoje vloge v odnosu.

 

Samo zakompleksan moški bo očital večje prihodke in boljšo službo. Sem imela fanta ki je bil tak kreten, ampak to so kompleksi , nič drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
Zenske, 25.04.2024 ob 15:26

Bom lazje vprasal.

Na zacetku pri spoznavanju.

Kdo je vecinoma vodja?

Moski ali zenska?

In tako dobite odgovor kdo mora biti glava druzine.

V partnerstvu ni vodje/šefa. Ni odnos lastnik-pes. Ni šef in delavec. Ni gazda in suženj. Je partnerstvo! Veš sploh kaj ta beseda pomeni? Ne vem kje si ti odraščal, kdo je tebe vzgajal….ampak si zelo poškodovan. Če imaš tako hudo potrebo po biti šef/vodja – si omisli psa. Za ženske očitno nisi. Razen če kakšno isto poškodovano najdeš. Da ne razumeš kaj je prevzeti pobudo, kar v normalnem partnerstvu enkrat en, enkrat drug, pač različno od situacije….od tega da mora biti en vodja, drugi pa slediti kot cucek….za zjokat res kaj nekateri starši naredijo iz otrok. Tvoji so ti čisto zjebali pogled na svet.

Gre se za življenjski stil. Npr. motilo bi me, če bi imel partnerico, ki bi večji del dneva preživela v kozmetičnih salonih, si redno kupovala draga oblačila, hodila v prestižne restavracije, dopust preživela le na luksuznih potovanjih, bila karieristka in gledala samo nase. Sam zaslužim več kot večina žensk, ampak mi je veliko bližje skromno življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
kdo te je tako poškodoval, 25.04.2024 ob 18:20

V partnerstvu ni vodje/šefa. Ni odnos lastnik-pes. Ni šef in delavec. Ni gazda in suženj. Je partnerstvo! Veš sploh kaj ta beseda pomeni? Ne vem kje si ti odraščal, kdo je tebe vzgajal….ampak si zelo poškodovan. Če imaš tako hudo potrebo po biti šef/vodja – si omisli psa. Za ženske očitno nisi. Razen če kakšno isto poškodovano najdeš. Da ne razumeš kaj je prevzeti pobudo, kar v normalnem partnerstvu enkrat en, enkrat drug, pač različno od situacije….od tega da mora biti en vodja, drugi pa slediti kot cucek….za zjokat res kaj nekateri starši naredijo iz otrok. Tvoji so ti čisto zjebali pogled na svet.

Dobro ni problema…bodi potem vodja tudi na zacetku pri spoznavanju.

Odgovor na objavo uporabnika
Zenske, 25.04.2024 ob 18:41

Dobro ni problema…bodi potem vodja tudi na zacetku pri spoznavanju.

In razumem da govoris o partnerstvu.Jaz pa pravim da to ne deluje zato pa je tako kot je.

Vedno ima en zadnjo besedo.

Ce pa vprasas zenske kaksnega moskega zelijo…bi imele taksnega ki jih vodi tako da dejansko zenske same zelijo vodjo poleg ostaih stvari.

Res ne razumeš a ne?

Če daš pobudo še ne pomeni da si vodja. Če do nekoga pristopiš ne pomeni da si vodja. Ni naš celoten obstoj določen s tem kdo je vodja. Ne ne razumeš kaj je partnerstvo. Ti misliš da partnerstvo rabi šefa. Preveri v slovarju kaj ta beseda pomeni. Potem se pa malo sam s sabo pogovori zakaj imaš tako hudo potrebo po tem da je nekdo “pod tabo”, da si mu šef, da si bolj pomemben. Od kje ta potreba izvira, to se vprašaj. Zakaj nisi zmožen živeti v sožitju z nekom. Zakaj rabiš točke štet kaj ti, kaj on, kdo več, kdo je bolj pomemben….zakaj misliš da so odnosi med ženskami in moškimi tekma, kdo zmaga. Ker v resnici v takšnih odnosih oz. “partnerstvih”…. oba izgubita. Ni zmagovalcev. Zmagovalci so tisti ki so zmožni živeti v sožitju. Razumeti da nismo isti, kar pa ne pomeni da je en bolj pomemben kot drugi.

Odgovor na objavo uporabnika
kdo te je tako poškodoval, 25.04.2024 ob 19:08

Res ne razumeš a ne?

Če daš pobudo še ne pomeni da si vodja. Če do nekoga pristopiš ne pomeni da si vodja. Ni naš celoten obstoj določen s tem kdo je vodja. Ne ne razumeš kaj je partnerstvo. Ti misliš da partnerstvo rabi šefa. Preveri v slovarju kaj ta beseda pomeni. Potem se pa malo sam s sabo pogovori zakaj imaš tako hudo potrebo po tem da je nekdo “pod tabo”, da si mu šef, da si bolj pomemben. Od kje ta potreba izvira, to se vprašaj. Zakaj nisi zmožen živeti v sožitju z nekom. Zakaj rabiš točke štet kaj ti, kaj on, kdo več, kdo je bolj pomemben….zakaj misliš da so odnosi med ženskami in moškimi tekma, kdo zmaga. Ker v resnici v takšnih odnosih oz. “partnerstvih”…. oba izgubita. Ni zmagovalcev. Zmagovalci so tisti ki so zmožni živeti v sožitju. Razumeti da nismo isti, kar pa ne pomeni da je en bolj pomemben kot drugi.

Razlozi kaj pomeni biti vodja.

Prosim.

Odgovor na objavo uporabnika
Zenske, 25.04.2024 ob 19:14

Razlozi kaj pomeni biti vodja.

Prosim.

In zakaj zenske potem pravijo in zelijo da jih moski vodi?

New Report

Close