Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj zdravniki ne sklicujejo tiskovnih konferenc ob boleznih in smrti mesojedih otrok?

Zakaj zdravniki ne sklicujejo tiskovnih konferenc ob boleznih in smrti mesojedih otrok?

Tako je, vendar pa tudi pojasnjuje razloge za povečevanje volumna možganov. Poleg tega pa je preiskovani vir nenasičenih maščobnih kislin v tem članku živalski, ne rastlinski.

Sem pa prepričan, da bosta spodnja dva (po želji jih lahko najdeš tudi več) pojasnila “neumnost”, ki sem jo napisal. 😀

http://www.sciencemag.org/content/316/5831/1558.summary
Tale bo pa tapravi.

http://www.livescience.com/2764-cooking-cognition-humans-smart.html
pa tale tudi.

http://scienceblogs.com/purepedantry/2007/06/did_cooking_allow_for_the_incr.php
Tole je sicer samo izvleček, ker mi članka noče potegnit, ampak piše pa vseeno.

Videti je, tako na prvi pogled, da gre za nedokazane teorije, saj takrat še človek ni “izumil” ognja. Takih razno raznih teorij je na tisoče…je pa vseeno problematika zelo zanimiva, hvala za povezave;)

Ej, samo res ne. Ne morem verjeti, kako omejeni in preprosto neumni so eni osebki tule gor. Sploh tista patetična, ki se je razkričala v eni jari kači, pa kopico bedarij natresla. Grmela pa ko poblazneli župnik s prižnice, zveličavno prepričana v svojo kopico bedarij o ‘dokazani’ nujnosti mesa pri otrokih – če drugega ne, vsaj pol Indije pa še kdo svoje otroke redi izključno na vegetarijanski prehrani in jim ne manjka NIČ. In ne govorim o shiranih revežih, govorim o premožnih Indijcih, ki otroke šolajo v tujini – vsi zrasli na vegetarijanski osnovi. Samo toliko o tem, kako ‘nujno’ potrebno je meso. Več v debato in razlike med veganstvom in vegetarijanstvom se mi ne da spuščat, ker ljudje temu itak niso dorasli.

Brez veze se sploh še s takim folkom ubadat, tu pa lepo vidimo primer, kako se rojevajo bebava, neumna masovna mnenja, ki z realnostjo zveze nimajo.

Videti je, tako na prvi pogled, da gre za nedokazane teorije, saj takrat še človek ni “izumil” ognja. Takih razno raznih teorij je na tisoče…je pa vseeno problematika zelo zanimiva, hvala za povezave;)[/quote]
Očitno so se nekomu že možgani razkuhali, da piše takšne “teorije”. Mogočo so kuhali v mikrovalovkah, če niso poznali ognja. 🙂

Zato, ker normalni vsejedi otroci ne umirajo od podhranitve, pri 10 mesecih nimajo 3,5 kg, ker jih normalni straši vodijo vsak mesec k zdravniku, kjer mu izmerijo težo, obseg glave in višino, da se ja vidi ali je dovolj zrastel. Če ti to ni jasno in podpiraš mentalno motene starše, ki so ubili svojega otroka zaradi bolanih prepričanj, je s tabo nekaj zelo resno!!! narobe.

Zakaj ne sklicejo tiskovne konference?

Ker vsejedstvo še nikol ni bilo razlog za smrt otroka in noben vsejed otrok nima pri 10mesecih starosti . Zato!

Beljakovine? Današnji svet je znorel s temi beljakovinami. Me zanima kako je lahko bik tako močna žival. In slon. In opice, ki so nam tako blizu. Kje za vraga dobijo beljakovine? Standardi beljakovin (po zdravniških priporočilih), se večajo, zato, ker je tako najlažje, da ljudje malo zbolimo. Ne zato, ker je dejansko zdravo šopat se z beljakovinami. Bilokaterimi.
In kako lahko nekdo napiše da ena mama ne bi mogla met dovolj mleka, kaj šele kot veganka.. Kaj ma veganstvo zveze s produkcijo mleka? Prav nobene. In tisti, ki to piše je sigurno že bil 2x mama – enkrat vegan, drugič pa vsejedec. Dajte vas prosim.
Pa še vsem skeptikom, ki se jim zdi too good to be true, da je crknu en otrok, zato, da se v kali zatre mirno gibanje, ki vam gre očitno na živce: sem veganka, velika 174cm, brez skolioze (ki sem jo dobila seveda kot vsejedka, v otroških letih!) 182cm, imam 80kg, sem športnica, nadpovprečno dobro rešujem logične probleme, moja krvna slika je popolna – dovolj mineralov, železo stabilno, malo nad povprečjem.
Še za zaključek: Vsak človek bi moral paziti kaj je in jesti predvsem raznoliko in se izobraziti o hrani. Polovica smrti na svetu se zgodi zaradi srčnožilnih bolezni – kapi – ki vsekakor ni veganskega izvora. Če bi se radi pozanimali o zdravju veganov, poglejte z obeh strani – tiste, ki zagovarja in tiste, ki ne. Tako se bo lažje opredeliti in uvideti kakšen bullshit se nam preprostim ljudem prodaja.

Meso ni strupeno kot ga skušaš prikazati je pa res, da mora biti prav pripravljeno in kupljen pri preverjenih kupcih. Tudi korenje nima več toliko vitaminov, če ga prekuhamo. Isto je z mesom. Po pameti. Smrti živali pa ne bomo preprečili, ker na zemlji živijo striktno mesojede živali in jih je več kot polovica. Od majhnih organizmov do velikih zveri. Jaz se včasih sprašujem kaj boste vegani naredili z vsemi mesojedimi živali. Jih boste pobili.

Očitno ti možgani le ne delujejo tako izvrstno, daj si v isti sapi napisala, da imaš 174 in 182 centimetrov…vidiš, treba bo pojesti kak zrezek.

Hahaha, mal ti logika nagaja al pa imaš motno krvno sliko, ker v enem stavku navajaš dve različni višini zase … HAHAHAHA

Mimogrede, če bi bile beljakovine tako nepomembne, zakaj potem vegani jeste beljakovinske dodatke in pripravke?

New Report

Close