Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ženske tako rade govorijo o porodih?

Zakaj ženske tako rade govorijo o porodih?

Če se mi bo dalo, ti najdem članek, kjer je opisan postopek s kožno celico.
Ne želim si ne kolapsa, ne vojne. Samo napisal sem, da odvzem pridobljenih pravic prvno formalno ni možen in da se razmerje med pravicami in odovornostjo lahko uravnoteži le in samo ob kolapsu sistema. O tem kaj si želim, nisem pisal, niti o tem od koga in zakaj naj bi ženske bile odvisne. To kar ti počneš so insinuacije brez osnove.
Sam sem mnenja, da je vsak odgovoren za lastne odločitve in dejanja in v skladu s tem tudi živim.
[/quote]

ja potem pa povej, kaj je tisto kar ni uravnoteženo?
Te moti, da so ženske zavarovane med nosečnostjo, da se to smatra kot posebno stanje?
Te moti morda, da ženska odloči o tem, če bo donosila ali ne?
Da mora oče skrbeti za otroka, ki se rodi, čeprav je hotel samo neobvezujoče seksati brez lastne zaščite?
Da je v Sloveniji varstvo nosečnosti in porod brezplačen za nosečnice (pustimo stat, da tudi nosečnice delajo in plačujejo davke)?
Da imajo pravico do materinskega in starševskega dopusta (pa je človeštvo preživelo tudi, če so rojevale na njivi )?
Kaj bi bilo treba ženskam odvzeti, da bi bil ti srečen in zemlja uravnotežena (še dobro, da ni padla iz osi)?
NO kar na dan z besedo!

ne to ni moja teza. Moja teza je, da je porod zelo pomembna izkušnja žensk in da je povsem normalno, da se o tem pogovarjajo. Niti nisem sodila ali je to intelektualna tema ali ne, trdim pa, da je to tema, ki se globoko dotakne vsake normalne ženske, ne glede na intelektualni nivo. tudi nikjer ne trdim, da se lahko ženske pogovarjajo le o porodu in da drugih tem ne morejo odpirat. primera pa sem dala zato, ker mi je čudno, da se vsake pol leta pojavi ta tema o porodih, ko skuša ženske utišati in jih žali. Nikoli pa se ne pojavijo teme zakaj ljudje debatirajo o n- tih res neumnih temah.
[/quote]

ti si tako bedasta, da sploh ne razumeš, kaj ti poskušajo razložit. Tisti ki ti replicirajo, citirajo tebe, ko praviš, da “o čem bi se pa ženske sploh lahko pogovarjale, o fižolu in nadaljevankah?”– misleč, da ti praviš, da se ženske ne zmorejo o ničemer drugem kot o tem pogovarjati.
Zdaj praviš, da nisi mislila tako, pač pa si, revše ubogo, mislilo takole: “o čem je pa ženskam dovoljeno odpirati teme na monu? o fižolu in nadaljevankah?”
Torej nesporazum med tabo in tvojimi replikatorji, ti pa ne znaš povedat, kaj si s svojima citiranima povedima sploh mislila in se samo še bolj zapletaš. Itak, ko se pa ne znaš izražat.
Sploh pa vrni se k porodu, ti bolj ležijo tovrstne teme… Ajej…

ti si tako bedasta, da sploh ne razumeš, kaj ti poskušajo razložit. Tisti ki ti replicirajo, citirajo tebe, ko praviš, da “o čem bi se pa ženske sploh lahko pogovarjale, o fižolu in nadaljevankah?”– misleč, da ti praviš, da se ženske ne zmorejo o ničemer drugem kot o tem pogovarjati.
Zdaj praviš, da nisi mislila tako, pač pa si, revše ubogo, mislilo takole: “o čem je pa ženskam dovoljeno odpirati teme na monu? o fižolu in nadaljevankah?”
Torej nesporazum med tabo in tvojimi replikatorji, ti pa ne znaš povedat, kaj si s svojima citiranima povedima sploh mislila in se samo še bolj zapletaš. Itak, ko se pa ne znaš izražat.
Sploh pa vrni se k porodu, ti bolj ležijo tovrstne teme… Ajej…
[/quote]

ne to mi skušaš ti podtaknit. meni je čudno, da se avtorica ne sprašuje po vsakdanjih preprostih temah, ampak jo vedno znova moti to, da se ženske pogovarjajo o svojih porodnih izkušnjah. to ni tema, ki jo je odprla prvič, ampak se redno pojavlja in potem en kup odgovorov, ki omalovažuje ženske in za piko na i še BTDT, ki vsem takoj vidi zaroto žensk, ki si jemljejo pravico roditi potem pa še govoriti o tem in si celo neke zasluge za to pripisovati. Zahteva kolaps sistema, da se bodo pravice in dolžnosti uravnotežile.

Po moje zato, ker je za veliko žensk porod velika frustracija. Žensko telo in predvsem njeni intimni deli telesa, ki so drugače nekako posebni in namenjeni čisto drugim stvarem, predvsem pa so najbolj skriti za okolico, postanejo naenkrat stroj za spravljanje na svet novega človeka. S tistim, kar je bilo prej skrito za javnost in namenjeno samo za užitke v dvoje, ter je ponavadi bilo deležno nežne obdelave, postane zdaj javen kos mesa pod reflektorji, v katerega strmi četa xy ljudi, ki stvar tipajo, največkrat ne prav nežno, raztegujejo, režejo, šivajo, skratka delajo z njo na tak način, kakor avtomehanik z avtom. Je zgolj predmet. Nemalo žensk to doživi kot neko ropanje intime, ženskosti, razčlovečenje, uniči se čar seksualnosti….. Zato podzavestno čutijo potrebo po predalčkanju, podoživljanju in obdelovanju dogodka samega, da ta neprijeten del poroda prebolijo, se sprijaznejo, pustijo za sabo in znova začnejo na svoje telo gledati kakor prej. Saj jih bo veliko reklo, kako je bila to lepa izkušnja, da takih travm nimajo in tako dalje. Ja, seveda je lepa izkušnja, nabita z močnimi pozitivnimi čustvi in ljubeznijo, doživimo nekak čudež, da je naše telo ustvarilo tisto majhno, tako lepo in popolno bitje. Vse to drži. Ampak prav nobena ni uživala v teh pregledih in posegih, le da se nekaterih to bolj globoko dotakne, druge lažje vržejo čez ramo. In tiste, ki jih je to bolj zaznamovalo, potem obnavljajo znova in znova, tako kot ljudje naprimer vedno znova podoživljajo prometno nesrečo ali kak drug travmatičen dogodek. To je moje mnenje, seveda pa se verjetno dobijo tudi take, ki samo iščejo neko občudovabje in klanjanje s strani okolice, kao joj kaj ste dale skozi, ste prav carice.

ne to mi skušaš ti podtaknit. meni je čudno, da se avtorica ne sprašuje po vsakdanjih preprostih temah, ampak jo vedno znova moti to, da se ženske pogovarjajo o svojih porodnih izkušnjah. to ni tema, ki jo je odprla prvič, ampak se redno pojavlja in potem en kup odgovorov, ki omalovažuje ženske in za piko na i še BTDT, ki vsem takoj vidi zaroto žensk, ki si jemljejo pravico roditi potem pa še govoriti o tem in si celo neke zasluge za to pripisovati. Zahteva kolaps sistema, da se bodo pravice in dolžnosti uravnotežile.
[/quote]

Kaj ti skušam podtaknit? Da si to rekla? Pojdi pogledat nazaj, kaj si rekla ob 10:32. Hahha, mon je tak, veš, da greš lahko nazaj pogledat, kaj je kdo rekel. Da sta pa ti in tista, ki je najedala BDTD ju ena in ista oseba, mi je bilo pa itak jasno.

letna tema
17 Jul 2020 10:32
to mi ni bilo nikoli jasno je napisal/a: ↑če bi rodila, potem bi vedela, da porod je “dihjemajoča” zgodba dobesedno.
To je dogodek, ki te zelo spremeni, saj postaneš mama in nikoli več ni tako kot je bilo.
Da o tem, da je lahko porod zelo nevaren, da še vedno nekaj žensk med porodom oz. zaradi poroda tudi umre, ne govorim. V preteklosti je umrla tretjina žensk v rodni dobi zaradi poroda in njegovih posledic.
Porod je velik dogodek, pa če se ti na glavo postaviš.
O čem pa bi se ženske po tvoje lahko pogovarjale? 241. del turške nadaljevanke in njegov zaplet? Kako visok fižol imajo pri sosedih?

ne to mi skušaš ti podtaknit. meni je čudno, da se avtorica ne sprašuje po vsakdanjih preprostih temah, ampak jo vedno znova moti to, da se ženske pogovarjajo o svojih porodnih izkušnjah. to ni tema, ki jo je odprla prvič, ampak se redno pojavlja in potem en kup odgovorov, ki omalovažuje ženske in za piko na i še BTDT, ki vsem takoj vidi zaroto žensk, ki si jemljejo pravico roditi potem pa še govoriti o tem in si celo neke zasluge za to pripisovati. Zahteva kolaps sistema, da se bodo pravice in dolžnosti uravnotežile.
[/quote]

Super povedano…

Super povedano…
[/quote]

Kako prozorno! 🙂 Če ti nihče ne ploska, si zaploskaj sam. Ena od krilatic v knjigah o samopomoči.

Kako prozorno! 🙂 Če ti nihče ne ploska, si zaploskaj sam. Ena od krilatic v knjigah o samopomoči.
[/quote]

O kako zelo se motiš:))))))

Tudi meni se ne zdi , da se pretirano govori o tem. Č nanese, se pove v enem, dveh stavkih in to je to.

New Report

Close