Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žaljive napotnice na delovna mesta

Žaljive napotnice na delovna mesta

Veliko svetovalk je v isti poziciji kot ti, zaposlene za par mesecev, cesta, spet nekaj mesecev zaposlitev … Še zdaleč niso vse zaposlene za ndč.

Ne krivite svetovalk. One MORAJO tudi za taka delovna mesta pošiljati napotnice. Če je delovno mesto po zakonu kao OK, morajo napotovati. Čeprav se zavedajo, kako in kaj. Svojo jezo raje usmerite na tiste, ki objavo takih oglasov dopuščajo – zakonodajalce. Pa tudi inšpekcije.

raje smrt od lakote kakor cipa bit.

Montaža transportne tehnike. 🙂 začel s 8. evri na uro, danes imam 11,5 v teh dveh letih. Pač, jeben lajf, nič nimaš od življenja, ko vse dneve samo delaš, ampak denar pa je. 🙂

Jaz se strinjam, čeprav nikomur ne privoščim nič žalega. Te ženske ne vedo, kako je biti več let brezposelen in brez prihodnosti! Ni čudno, da je tolk samomorov.

Jaz se strinjam, čeprav nikomur ne privoščim nič žalega. Te ženske ne vedo, kako je biti več let brezposelen in brez prihodnosti! Ni čudno, da je tolk samomorov. Samo take pregnane babe imajo ziher veze in bodo sigurno pol dobile kako službico v javni upravi. 😉

Hahaha, bi rada vidla kako bi se kaka zdolgočasena in zoprna svetovalka na zavodu prostituirala za denar!

Lepo vas rodim, da ne sirite deinformacij!

Zavod ti prvo poslje ponudbo za razpis in ti jo lahko zavrnes! Sem jih ze zavrnila in napisala zakaj zavracam in mi do zdej se nikol ni noben zatezil. Nismo vsi za vse!

Ce jim bos pa napisala za vzrok, da se ti ne da to delat, tebodo pa itak vn vrgli iz zavoda.

U glavnem – ne trosite lazi! Imas izbiro! Ce si jim pa potrdila, da ja, potem ti pa podljejo napotnico

Ni res. Ti pišeš o obvestilu o prostem delovnem mestu in v tem primeru je potrebno v roku 24 ur odgovoriti na mail, če želiš kandidirati.
Tu pa je govora o mailih, kjer ti pošljejo podatke o delovnem mestu in zahtevajo, da napišeš vlogo, ker “ustrezaš” razpisanem delovnem mestu. Gre pa za delodajalce, ki brez pomoči zavoda za zaposlovanje sploh ne morejo dobiti delavcev. Logično, ane.

Jaz imam uni.diplomo VII.stopnje dobila niti ene napotnice od zavoda za 6 in 7 stopnjo in 5. v 4 letih kar sem prijavljena zdaj mi posilajo napotnice za os. A ni zakon da posiljajo max. 2 stopnji manj torej meni najmanj za 5 stopnjo? Kaksen je zakon? Ve kdo?

Navzdol do 5.stopnje.

Vsaka je lahko vesela, če dobi ponudbo za delo maserke, bi raje pomivala posodo ali pobirala česen in čebulo na njivi na +40.C?

Pošiljajo ti, ker si dolgotrajno brezposelna oseba. Taki bi pa v bistvu morali vzeti vse,če kao rabite šiht.

Pri delodajalcu ki ma celo leto oglas na zavodu in isce delavce do 27.10.2017 v bizi.si pa nima niti enega zaposlenega na firmi pa res ne more uspet da se zaposli en z uni.diplomo! Ko bo normaln razpis morda….

Pa na bizi.si blokiran racun….vse podatke o vseh imas na bizi.si..ni sans za takega delat….nikdar sem brezposelna nisem pa psihicka.. rajs sem prostovoljka bom vedla da dobim visjo socialno vsak mesec….lp vsem

Ti si bolna v glavo. Itak, da bi vsaka raje pomivala posodo in pobirala česen in čebulo na njivi, kot pa bila maserka, za to bedno plačo. Pejt sama to delat.

Avtorica, v Avstrijo pejt ali Nemčijo. Ne se pustiti kretenskim in hlapčevskim Slovencem, da bi solijo pamet, da moraš biti hlapec za 560 € na mesec (garat na 3 izmene in biti hvaležen da imaš delo), po možnosti še preko agencije, ker tam najlažje dobiš delo v fabriki. Medtem ko te konec meseca pride garsonjera s stroški 600 €. Sem govorila s Slovenci, ki delajo v Avstriji, Nemčiji. Pravijo, da tu zaradi denarja niso mogli zaživeti (premalo denarja), niti v 5 letih. Gor pa.

1200 neto je minimalec v Avstriji in Nemčiji. Dela je več in je bolj spodobno. Tudi stanovanja niso tako draga (samo ne smeš iskati v mestu). Rabijo kje na Amazonu, pošti, tudi v skladiščih Bosh se dobi itd. malo se pozanimaj. Na začetku dobiš res malo, potem pa lahko zamenjaš, greš tja, kjer bolje plačajo. Sita sem teh hlapčevskih Slovencev. Zaradi menedžerskih prevzemov so plače nizke, ker odplačujejo kredite, zato za plače ni denarja. Hlapec naj pa zastonj dela in bo hvaležen, da lahko dela za mezdo, še plačo ne. Minimalci v Sloveniji niso na noben način kompatibilni s mesečnimi stroški. Z minimalcem pač ne moreš preživeti, če nimaš nič svojega in si sam. Samo mafija ima korist, da lahko uvozi neko poceni suženjsko delovno silo z juga. Na ta način se samo kriminal širi in ničesar drugega. Če ne morejo spodobno plačati delavcev, naj pa podjetje zaprejo.

Pošiljajo ti, ker si dolgotrajno brezposelna oseba. Taki bi pa v bistvu morali vzeti vse,če kao rabite šiht.
[/quote]

Zakaj bi morali vzeti “vse”?

Kdor kao nujno rabi službo, za moje pojme rabi tudi tako, kjer je plača magari 600?

Zakaj potem ti, kadar si lačen, ne greš po hrano v smetnjak? Če si lačen, je dober tudi star kruh in pokvarjena salama iz smetnjaka. Če si kao lačen.

Ne pišem na pamet. Sem bil brez šihta, pa sem vzel delo za minimalca, ker sem rabil denar. Zato vas lenob, ki pisarite, da bi vi samo dobro plačane službe, ne razumem in ne podpiram. Če pa vam nekdo rit odnaša, ali pa vam je na socialni lepo, ker na črno delate, pa tako povejte.

Ja, lej, tvoj problem.

No, sej, ko ne bo več socialne, boste hitro šli delat.

Ne, ni moj problem, če imamo na socialni lenuhe, ki nočejod elat, ker jim je prelepo doma, je to kr družbeni problem.

Od kje takšna osebna prizadetost, da vsakega, ki se s tabo ne strinja, ožigosaš za nekoga, ki prejema socialno? Kaj te muči?

Še zmeraj ne razumem, zakaj bi nekdo moral sprejeti mukotrpno delo za minimalca, s katerim ravno tako ne bo mogel preživeti oziroma bo konec meseca ravno tako brez denarja kot je sicer?

Na delovno mesto v erotik shopu sem prišla ravno prek zavoda za zaposlovanje. Najboljši sosed mi ni podaljšal pogodbe po treh letih in pol. Moj OD pri sosedu 750evr/mes plus nedelje in prazniki.
Tukaj v erotik shopu imam vsaj dve sobote fraj, nedelje in praznike pa vse. Moj OD sedaj 1800 na mojem trr vsakega 15. v mesecu 🙂 , redno zaposlena polni delavni čas, super kolektiv, stranke pa bolj sramežljive in simpatične, zelooo daaaleč od kakšnega spolnega nadlegovanja ali kaj podobnega. Tako, da ne piši bedarji in ustrahuj ljudi.

Od kje takšna osebna prizadetost, da vsakega, ki se s tabo ne strinja, ožigosaš za nekoga, ki prejema socialno? Kaj te muči?

Še zmeraj ne razumem, zakaj bi nekdo moral sprejeti mukotrpno delo za minimalca, s katerim ravno tako ne bo mogel preživeti oziroma bo konec meseca ravno tako brez denarja kot je sicer?
[/quote]

Če je brezposelnost problem, potem brezposelni vzame vsako delo. Če brezposelni koleba, ali delati ali ne, potem mu hudo že ni. To je logika.

General Glanzkopf pomislim ne na crno delo ker delam osebno dopolnilno dejavnost… in ja raje grem na morje deco cuvat za 14dni za 100 ojrov kot prostovoljka ko da mam usposabljanje v bosanskem kolektivu in mi sef da 100 ojrov za cel mesec nevem kje in mi niti vseh prispevkov ne placa to sem ze dozivela na koncu usposabljanja pa se pesa ne nazenejo tak kot ljudi ker itak ne zaposlujejo almpak samo nategujejo…. zato ali zaposlitev v mojem sektorju ali pa kje preverjeno kjer je uradna pogodba in se drzijo placil….tem ko majo 2 leti oglas na zavodu in niti enga zaposlenega pa ne vrjamem da so nedolzni delodajalci….res ne zal. Tako da obstajajo pa tud avtorske pogodbe kjer delas pogodbeno kot brezposeln… ne mi o delu na crno…

New Report

Close