Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žaljive napotnice na delovna mesta

Žaljive napotnice na delovna mesta

General Glanzkopf in kako prezivis s pogodbo 10 ur na teden usposabljanje plus da ti delodajalec odsteje od tistega drobiza se 100ojrov ker jih lahko…no a je vredu taka pogodba zate? Prezivis? Probaj….s 125ojri na mesec placat racune…. potem pa te nazenejo po 3 mescih ker itak ne zaposlujejo ampak nategujejo…. ne grem vec v te vode absolutno ne….

Zavod še nikomur ni službe našel. Morda v Mc Donaldsu. Tam so le zaradi sebe , da imajo super službo, Za nezaposlene jim pa dol visi.

Ja pol se boš pa zbudil/a.

Ne bo držalo. Meni so jo in to dobro, primerno moji izobrazbi. Sem se pa zavedal, da to ni tako, da mi jo prinesejo na srebrnem pladnju-ampak se moram pa malo le tudi sam potrudit.

Sej ni namen zavoda, da folku službe išče.

Je pa namen tistih, ki službe nočejo in iščejo samo pravice, brez dolžnosti, jasno, da zavod izkoristijo kot krivca z njihov neuspeh. Že videno.

Ne vem, zakaj se usajate? Trg dela je pri nas mrtev. MRTEV.

Če kdo verjame, da so delovna mesta, objavljena na ZRSZ vredna svojega imena, je milo rečeno, id.iot. Tak, kapitalen.

Poglejte objave prostih delovnih mest…..
Polovica je objavljenih v JS, (od V. stopnje naprej), kjer seveda navadni smrtniki ne pridejo zraven, povpraševanja so prilagojena že izbranim kandidatom. Ostalo so oglasi, kjer ali
– iščejo fizične delavce in voznike, katerim jasno ne plačujejo prispevkov in plač
– iščejo IV. ali nižjo stopnjo izobrazbe za dela v prodaji, gostinstvu, hotelirstvu… za minimalca.

Skratka, katastrofa. Slovenija je po št. zaposlenih z minimalno plačo na vrhu v EU.

Ne, nisem na socialni, od moje plače gre 2 jurja za prispevke in obenem povsem razumem ljudi, da se ne pustijo zayebavat!

Morajo biti taki,a se vas znebijo.

Pošlješ prošnjo za erotičnega maserja,če pošlješ se bodo smejali iz tebe in tvoji sosedje kako si nizko padla.Če pa ti ne paše pa se izpiši iz zavoda.

Zakaj mislite da to počnejo?

Da se ljudje izpišejo,država pa izpade kot manjša brezposlenost.Dejansko pa jih je več brezposlenih.

No jaz imam pa ravno obratno izkušnjo. Sicer sem še vseeno mnenja,da ja zavod tako kot je sedaj organiziran sam sebi namen.
Sama imam VII stopnjo in sva se z svetovalko sporekli, ker me ni želela napotiti za delo v proizvodnjo( zahtevana je bila Oš), naj bi bila preveč kvalificirana…. Potem sem pa zahtevala, da mi izbriše univerzitetno izobrazbo in ji prijazno razložila, da na banki za plačilo mojega stanovanjskega kredita, ne vzamejo moje univerzitetne diplome ampak želijo denar. Potem pa sva končno začeli z nekim normalnim dialogom. Točno sva definirali kakšno delo me tudi zanima in katero ne ( sem morala priti še enkrat, da mi je rezervirala daljši termin svetovanja😊). Potem se je pa po pol leta zavoda končno začelo premikat). Dobila sem napotnico za delo v proizvodnji ( kjer delam že skoraj 4 mesece) in seveda iščem naprej. Si pa kot zaposlen zgleda bolj interesanten za delodajalce, ker zdaj končno dobim povabilo na razgovore( v pol leta na zavodu sem dobila samo enega).
Če povzamem: doma dobro premisliš, kaj si pripravljen delat poleg svoje izobrazbe in potem od nje zahtevaš, da ti vpiše v zaposlitveni načrt. Sicer se bo branila, da ne sme biti preveč ampak se ne daš. Moj zaposlitveni načrt je bil na koncu dolg 6 strani.PONUDIŠ, da boš sam razložil njegovi nadrejeni, da HOČEŠ DELAT. Napotnice naj bi pošiljali v skladu s tvojim zaposlitvenim načrtom. Se mi zdi, da bolj pritiskajo na tiste, ki prejemajo socialno pomoč. Seveda, sem ji med vrsticami povedala, da lahko tudi jaz hitro postanem mama samohranilka z socialno pomočjo, če mi bo to odprlo vrata za kakšno delovno mesto.
Treba jim je jasno povedat, da so oni tam zaradi tebe in ne obratno.
Veliko sreče!!

Sem nacvadna smrtnica, ki jo je Zavod napotol na del mesto v JU za univerzitetno raven. In dobila službo. Tudi zavod je lahko moja veza, če pokažem odnos in ne le prezir, lenobo in kopico izgovorov. Hvala svetovalki iz Kranja.

Popolnoma drži.

Če nekoga nežno in prijazno božaš 45 minut in v tem času zaslužiš več, kot s kakšnim drugim delom v dveh dneh, se najbrž to še kako splača.
Tisočaka namreč zaslužiš z levo roko. No, z desno, če ste desničarka… 🙂

In ja, erotična masaža NI prostitucija. Je samo ena od oblik masaže, za nekatere moške pač dosti bolj sproščujoča od bolečega gnetenja mišic.

Poleg tega tudi zavod, oz. država priznavata tako delo kot nekaj čisto normalnega, saj se v nasprotnem primeru delo maserke sploh ne bi smelo javno tržiti…

Kakorkoli, starejši Ljubljančan ravno iščem stalno maserko. Za erotično masažo. Lahko mi pišete v ZS…

Malo ste zaspali v nekih cajtih. Na zavod dajejo oglase samo državne službe, ker morajo in šalabajzerski delodajalci.

Ni res, da zato dobivaš razgovore za službe. Jest jih tudi, pa sem brezposelna že zelo dolgo. Dobivaš jih zato, ker so vsi VIP kandidati na dopustu…. In brezposelnost se je precej znižala. Tudi jaz sem jih največ dobila ravno v času pred počitnicami in med počitnicami. Ko bodo prišli pa VIP kandidati nazaj bo pa spet isto kot prej. V proizvodnji pa delaš zato, ker v Avstriji in Nemčiji plačajo 1200 € neto v proizvodnji in vsak bosanc in šiptar gre raje gor v proizvodnjo, ker ni treba znati jezika… Če delaš za minimalca, pa delaš najbrž za kakšnega južnega lastnika. Vsi bežijo od juga, pa tudi če jug pride k nam.

New Report

Close