Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ZAMENJAVA G. RUPLA?

ZAMENJAVA G. RUPLA?

Pa ti povej kar te moti in ni ok in, da to ovira razvoj in napredek Slovenije. Sem en navaden državljan, nisem v Janševem štabu, sem pa eden od mnogih njegovih volivcev in somišljenikov. Kaj bi pa pravzaprav radi. Če so reforme čakale v prejšnji garnituri in niso “niti poizkušali kaj narediti” kot pravi MODRI, Janša to dela. Če se z JD strinjate v tem njegovem MODRREM stavku, potem se naj bi tudi z izvajanjem reform. Janša jih je pričel izvajati. Izvajal jih pa bo tako kot ga zavezujejo določeni datumi iz EU. Kako se bodo sindikati in delodajalci dogovorili pa je njihova stvar, če se dotaknem samo male ustave. Javno je izjavil, da lahko reforme naredimo hitro ali počasneje. Vsekakor je počasneje pogreb za Slovenijo. In to hočete????Da ne govorim o Ropu, ki govori sam s seboj v nasprotju.

ccccc: ne vem kdo si, vendar hvala!

Lahko se pa odločimo, da reform sploh ne bomo naredili. To sem pozabil prej napisati in spada še tja. Tudi to je res. Izbira je vaša!!!!!!!!!!!!!!

en mal mem, sej jaz tudi ne vem, kdo si ti, ampak vseeno držim s tabo, ker isto razmišljam 🙂 jaz sicer ne volim SDS, a zelo soglašam s politiko sedanje vlade.

šda, tudi meni se ne zdi nič narobe z Janšem – je bolj pošten kot prejšnji – morda še najbolj spominja na J .Drnovška, ko je bil še pri zdravi pameti.
zdi se mi, da Janša vodi dobro politiko, ki vključuje in ne izključuje – če si pozabil, je povabil VSE v vlado, pa se je LDS puntala, ker je bila užaljena zaradi poraza. (otročje – totalno), Pahorja je zelo skulirala Evropa, ker je končno videl, kaj se dogaja po svetu. Kar se tiče pa LDS, se mi pa zdi, da je to NAJMANJ liberalna stranka, ki podpira enoumje in otročarije, bedarije itd itd. skregano z zdravo (kmečko in ne elitistično) pametjo. tako, da tudi če Janša ni tako zelo pošten (recimo, da ne vemo vsega o njem), je najmanjše zlo, ki se lahko zgodi na slovenski politični sceni.
imaš boljši predlog? kar na plan z njim. skombiniraj uspešno vlado, tako ki bi vsebovala vse najboljše potenciale, jih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} porabila in zagotovila deželi blaginjo.
mimogrede Bajuk je zakon. a bi ratalo tko speljat komu drugmu prevzem evra? (verjetno tebi, kajne?)
poglej letošnjo gospodarsko rast slo: skoraj 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to je manj kot 2x manjša od LRK.

ccccc: Tudi moj pogled na sedanjo vladno garnituro je tak.Zelo korektno si napisal in smo zgolj vsi skupaj samo ljudje. Mene moti to, da se vse popočez samo kritizira. Ne rečem, tudi v prejšnjih mandatih je bilo kaj dobro narejenega, vendar roko na srce: strategija razvoja Slovenije je bila napisana v prejšnji sestavi vlade s strani različnih najboljših strokovnjakov, ki so bili samo in zgolj strokovnjaki s svojega področja. Toda, če je nekaj samo na papirju nam nič ne pomaga. To je potrebno realizirati. Štejejo samo dejanja. Popisan list papirja in govorjenje brez dejanj nič ne pomeni. Lahko bi že v prejšnji vladi pričeli, pa niso. Zakaj? Ali niso imeli poguma, ker so se bali novih volitev, ali pa niso imeli dovolj znanja, in da bi to izpeljali? Tako gledam na to stvar sam. Je pa nujno za Slovenijo. Vse gre prepočasi!

Glede Bajuka pa kapo dol pred njim Tolar, za katerega ima zasluge Arhar je Bajuk naredil za trdno valuto. To je pomembno za Slovenijo in ne, da je toliko in toliko manj vreden kot dolar ali evro, kot je nekdo primerjal tukaj. Odkar imamo Bajuka za finančnega ministra je tolar trden. To je pomembno. Če pa temu ni tako, pa se bo kmalu pokazalo in se bo vse kmalu maščevalo. Bajuku zaupam. Vse se vrača, vse se plača.

da pa ne bomo samo kritizirali:
s kom bi zamenjali Rupla in zakaj bi ga zamenjali – konkretne argumente.
zakaj bi ga zamenjali s to osebo – konkretne argumente.
me zanima, če si upate na glas povedati in ne samo čezenj govoriti.

Težko s kom, kaže, da je nezamenljiva osebnost leta 🙂 Argumentov ne potrebuješ, spremljaj medije oz. njegovo delo, seveda je najprej potrebna določena dojemljivost za informacije, brez plašnic na očeh in ušesih.

brezeveze, povej rajši kaj konkretnega. tole je navadno izmikanje.
čakamo…

Samo poglej našega zunanjega ministra, kako je danes sopihal pred tv kamerami, po današnji aretaciji poročevalske ekipe nacionalne tv, ki so jo hrvaško-slovenski policisti izvedli na slovenski cesti. Ne po svojem videzu ne po svojih dejanjih si ne zasluži tako odgovorne funkcije. Njegovo sprenevedanje očitno ne pozna meja, če je samo za to zunanji minister… hmm, no, ja 🙂

Rupla res ne potrebujemo saj je samo tem forumu za en avtobus zunanjih ministrov.

Hopla, oprostite.

Prav gotovo je vsak človek zamenljiv, to vemo vsi. Je pa res, da ima Rupel dosti izkušenj v zunanji politiki. Odkar smo v EU je pridobil verjetno nova znanja reagiranja, obnašanja, ki so v skladu z naravnanostjo držav EU. Sam ne vidim, da bi šlo za popuščanje sosedom, verjetno gre za prave poteze. Kaj so prave poteze za koga, pa je posameznikova presoja in mišljenje. Kacinova razlaga včeraj, kako se pridobi tuje ozemlje, tako, da se lepo počasi širiš in je zato že tvoje (hrvaško), je lepo besedičenje in zavajanje ljudi. Marsikdo mu je verjetno kimal. V času in prostoru kjer smo sedaj. se tako več ne dela. Povej mi, kaj bi moral po tvojem narediti Rupel, da bi dali Hrvati mir? Južnije, tužnije. No pa smo spet držanju dane besede. Ali vidiš kako pomembno je dano besedo držati. So ljudje, ki jo držijo in so taki, ki je ne.

Hopla, oprostite.

Sopenje, videz ….. Morda ima astmo? Ekonomsko najmočnejši na svetu so imeli za predsednika moža, ki je bil na invalidskem vozičku. Le kako jih je lahko tako uspešno vodil, da so to dosegli, saj je bil vendar invalid!

Pokazal si svoj obraz! Tako rečemo v Sloveniji!

ccccc, a si ti tudi mal mem?

O poštenosti Janše, Rupla, Ropa in ostalih ne bi govoril, ker o njih ne vem nič, videz ni nujno realno stanje, a ne? Da samo govoriš kako si pošten … haloooo!!!! …, kdo pa govori, da ni?
Liberalci tudi meni niso več blizu, taki kot so, čeprav sem jih včasih volil, ampak dalj so bili na vladi, slabše jim je šlo. Ker ablast ti stopi v glavo in misliš, da si nezamenljiv. To je edini razlog, zakaj je bila mogoče potrebna zamenjava oblasti. Pa so me ti novi tudi kmalu razočarali … stalno lajnanje o 12 letni vladavini, kadar ti tako paše (seveda pri kritiki), hvaljenje sebe, čeprav si nekaj dosegel z veliko pomočjo “stare” vlade, pa še ta paranoja, strah pred bivšimi kadri, predvsem gospodarstveniki, čeprav so bili dobri, sposobni – ampak niso NAŠI, a ne?
In zakaj je Bajuk zakon? A misliš, da res nihče od strokovnjakov stare vlade, ali pa nove, vseeno katere, tega ne bi zmogel? Smešno! Sam pa nisem trdil, da bi jaz to zmogel, sploh ni moja stroka.
Gospodarska rast, praviš .. khmmmm … a to so pa lahko sami dosegli v dveh letih, ni 12 letna vladavina LDS gospodarstva tako zasr… ?
Vidiš, to mi gre malo na živce, slepo sledenje nekomu, ne da bi videl njegove slabe strani, obenem pa nasprotniku ne priznati dobrih. Jaz, mislim, to še vedno uspem, zato me veseli, da še ni kmalu volitev, ker enostavno ni tega, ki bi mu zaupal svoj glas, NI.

A da ima Rupel astmo. Tega pa do danes vedela. Ja, en mal men, torej sedaj pa vem nekaj novega.
L.p.

šda, a kdor ne misli, kot ti, je mal mem? se pravi tvoj moto: tuliti v isti rog.

“Vidiš, to mi gre malo na živce, slepo sledenje nekomu, ne da bi videl njegove slabe strani, obenem pa nasprotniku ne priznati dobrih. Jaz, mislim, to še vedno uspem, zato me veseli, da še ni kmalu volitev, ker enostavno ni tega, ki bi mu zaupal svoj glas, NI.”
točno to delaš ti. konkreten primer: ne priznaš Bajuku, da je dober financ minister. njemu JE uspelo, drugim BI LAHKO, a še niso dokazali. taka je ta reč.
ne rečem, da je 12 letna prejšnja vladavina vse zasr….., ampak veliko več dobrega vidim v tej in ker malo preveč blatite tisto, kar se meni zdi dobro in prav, to vsekakor zagovarjam in vam poskušam pokazati, zakaj. ker tukaj le malo ljudi zagovarja sedanjo vlado, se mi zdi, da to lahko storim jaz – naj se javno vidi še kakšno drugo stališče…

Draga Viva 12!

Tebi in tvojemu pisanju se človek lahko samo nasmehne.

en mal mem

Nad tvojim pisarjenjem (tebe ne poznam) pa se človek lahko samo razjoče.

In kaj je boljše????????

L.p.

boljše je dati žalost iz sebe, ti kar jokaj 🙂

Kdo od akterjev ankete zna na pamet spodaj naveden komad ?
” U ime svih nas iz pedeset i neke za zakletvu Titu spjevao sam stih…..”

35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je zame čista nezaupnica gospodu, ki zna zgoraj naveden komad, nosi rdečo srajco, pozdravlja ljubico iz helikopterja in mi vsak večer kvari razpoloženje s svojim silikonsko porcelanastim nasmeškom ( o posajanju las pri hrvaških plastičnih kirurgih raje nebi – brrrr)

5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za Dimsija je samo dodatek k katastrofalnim potezam njegovega šefa. Zunanji ministri običajno spoštujejo navodila šefa – služba je služba

Air Sierra je to podjetje.

ccccc napisal:

> točno to delaš ti. konkreten primer: ne priznaš Bajuku, da je
> dober financ minister. njemu JE uspelo, drugim BI LAHKO, a še
> niso dokazali. taka je ta reč.
> ne rečem, da je 12 letna prejšnja vladavina vse zasr…..,
> ampak veliko več dobrega vidim v tej in ker malo preveč blatite
> tisto, kar se meni zdi dobro in prav, to vsekakor zagovarjam in
> vam poskušam pokazati, zakaj. ker tukaj le malo ljudi zagovarja
> sedanjo vlado, se mi zdi, da to lahko storim jaz – naj se javno
> vidi še kakšno drugo stališče…

Mogoče je tvoje hotenje (zagovarjanje sedanje vlade) dobronamerno, a če to res hočeš, bi na tvojem mestu o tem še enkrat dobro razmislil! Govoriš namreč neumnosti in če hkrati zagovarjaš vlado, ji s tem delaš slabo uslugo, antireklamo takorekoč.

Vsakemu, ki se vsaj malo spozna na makroekonomijo, je jasno, da se trden denar gradi desetletja in niti v najboljšem primeru leto in pol ne pomeni niti možnosti za resno analizo posledic ukrepov, kaj šele za dejansko možnost spreminjanja stanja. To je Bajuk v nekem intervjuju tudi sam priznal, rekoč, da so bile stvari že prej dobro zastavljene. Vsaj to mu priznam, da kdaj kaj blekne, kar Velikemu Vodji vsekakor ni po volji, da mu je torej ostalo vsaj še trohec lastne pameti in integritete.

Pa ti sploh veš, kaj je Bajuk do sedaj naredil. Prvo leto je samo malenkost spremenil od Mramorja že pripravljen proračun, hkrati pa je s sprejetjem novele pokojninskega zakona (prejšnji zakon je bil ena bolj nujnih in najbolj hvaljenih reform v vladavini LDS-a in to hvaljena s strani tujih finančnih izvedencev in makroekonomistov vseh barv) porušil razmerja, kar se bo še bogato poznalo, ko se bo pokojninski sistem čez cca 10 let zrušil. Seveda je to storil na ukaz JJ-ja in po volji volivcev ter Desus-a, sam se je verjetno zavedal nesmiselnosti takega početja, a na oblasti sta JJ in on zdaj, kaj bo potem, ni toliko pomembno, so ga (z lahkoto) prepričali. “Snači čemo se”, so naučili tudi njega. Pri tem je deloval v direktnem nasprotju z vsemi usmeritvami in cilji poskusov reform sedanje vlade. To pove nekaj tudi o držanju besede JJ-ja in ostalih. Važen je njihov zapeček, prihodnost Slovenije je le učinkovita lajna, pomembna le na papirju, kot PR trobilo. In lepo je trobit nanj, ko se mu potem zaslepljeni Slovenci mečejo pred noge kot Božanstvu. Tudi na tem forumu.

Za tako ekonomistično početje je bil Bajuk hudo kritiziran od marsikaterega tujega (in domačega) izvedenca, tudi ali celo predvsem iz njegovih ideoloških horizontov. Mislim, da od tu tudi izvira razlog za nagrado, je pač potreboval neko priznanje in tolažbo zase in za slovensko javnost (ter seveda masko popolnosti Velikega Vodje), pa so mu prijatelji zrihtali nagrado. Kar ni bilo težko glede na slovenske makroekonomske kazalce – še posebno v primerjavi z drugimi EE državami – seveda so pri tem namerno spregledali naša daleč najboljša izhodišča, da ne pokvarijo slike. Za nagrado je potem bilo potrebno samo zamolčati (prijatelji pač – teh si je Bajuk v prejšnjih službah nabral dovolj), da so taki kazalci posledica delovanja prejšnje vlade, da torej za njih Bajuk ni niti malo zaslužen.

Za sprejem evra nima Bajuk dejansko nobene zasluge, edina njegova zasluga pri tem je, da ni ničesar spreminjal (razen omenjenega pokojninskega zakona, kjer so posledice itak dolgoročne) in da se je držal trasirane poti prejšnje vlade. BTW tudi to pot je trasirala še bolj Banka Slovenije (in to niti malo ne Arhar, ampak kopica strokovnjakov, analitikov itd – tudi v Banki Slovenije je timsko delo nuja, hkrati pa guverner nima nobenih pristojnosti strokovnega odločanja, pač vodi sestanke, je samo prvi med enakimi, to je bolj politična funkcija znotraj BS).

Vse to so znane stvari, znana dejstva, ti ccccccc si pač res mal mem, če misliš, da z izpostavljanjem svoje nevednosti in hkratnem zagovarjanju
sedanje vlade le-tej koristiš.
Boj se takih prijateljev.
lp

Pismo, ti se pa razumeš na stvar. A si od Lahovnika in Cvikla pobral vse to? Kot bi govorila onadva. Kar je res, je res.

mark napisal:

> Pismo, ti se pa razumeš na stvar. A si od Lahovnika in Cvikla
> pobral vse to? Kot bi govorila onadva. Kar je res, je res.

Kaj da sem pobral? A to, da se Bajuk hvali (tudi tu) s tujim perjem? A to, da je bil zaradi novele pokojninskega zakona precej kritiziran s strani tujih izvedencev vseh političnih barv? A to, da je ta novela v direktnem nasprotju s cilji in smislom reform, ki jih sam in JJ tako opevajo?
To so vse dejstva, ki jih ti očitno v svoji zaslepljenosti ali samo neznanju ne priznaš/poznaš. Zato ne podtikaj, če nisi sposoben resne debate, bi bilo za tvojo kredibilnost bolje, da utihneš in se raje še kaj naučiš, kot da spuščaš take balončke.

New Report

Close