Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zamenjava stanovanja za hišo

zamenjava stanovanja za hišo

Pozdravljeni,

v enem pogovoru sem opazil,da bi mogoce kakšen starejši par bil za zamenjavo hiše z stanovanjem…

Vendar je problem v tem,da naši starši(70+) interneta ne uporabljajo.

Nekateri hiše pač ne dajo-ker so jo zgradili s svojimi rokami in sama misel na mesto oziroma stanovanje takoj odpade.

Z ženo bi rada zamenjala stanovanje za hišo in mogoče pa kdo koga pozna ,ki ni preveč navezan na svoj cegu :).

V glavem,če ima kdo tle gor starše,kakšnega znanca al soseda ki bi bil za to pa tudi sam ne ve kako(kot mi2) naj mi piše. Gledava pa ilirsko bistrico,pivko,postojno in kozino(zaradi blizine najinih služb).

Stanovanje je v 1,nadstropju cca 85m2,2 spalnici mala špajza, vrt za obdelavo ali pa komu v najem,2 kleti, nadstrešek za 1 avto in pa velik parking spredaj,v solastništvu z drugimi(zgradba ma le 4 stanovanja-tko da je mir 100%)

pošta-manj kot 100m,vse trgovine v blizini.

Drgac pa hvala za vaš cajt-če rata rata 🙂

lp

 

Napiši še v katerem kraju je stanovanje ali ima zgradba dvigalo, upravnika, leto izgradnje ter kakšno je stanje stanje obnove?

Misliš da bo žena kosila travo in barvala dilce?

Najebao boš do jaja.

ilirska bistrica

gradnja je 1947 ,debele stene tko da drzi toploto in poleti hlad,zgrajeno kot mora bit.

kot piše cela zgradba je podkletena tako,da je visoko pritličje in 1 nadstropje-stanovanje je v 1,nadstropju.

renovirano je pa vse…streha 2014 nova klima peč na pelete,če je res mraz ima vsaka soba še svoj el.radiator…

    Sej sm vedu da ne bo nc… Jeb ti forume

Z stanovanjem več stroškov, kot za hišo, sem živel v stanovanju. Drugače pa je tam poceni za Slovenijo in si kupi poceni staro hišo in stanovanje oddajaj, bo najboljše če imaš možnost? Tudi sam sem poskusil,pa ni šlo nazalost. Upam da imaš sreče več kot jazst. Zdaj imam parcelo v Moravskih Toplicah in računajo v bližini kampiranje včeraj zvedel 55 eurov na noč za 2 osebi, pa ne morem niti prodati, jo. Nazalost ljudje nimajo denarja,pa sem pripravljen tudi menjati, ni res ni. Zdaj upam da nekaj kupim, seveda hišo z vsaj 5000 m2 zemljišča ampak to ne v Sloveniji. Upam da ti uspe, čeprav težko verjamem.

Ne v Sloveniji? Na kateri kraj namiguješ? Vzhodna Rumelija Trakija)?

Težko bo z menjavo.  Svetujem ti drugo varianto, oglej si hišo , ki ti je zelo všeč. Nato začni prodajo stanovanja, ki se hitreje proda  in z kupnino kupi hišo. Z lastniki hiše se poskusi zmeniti da te počakajo. Tako smo naredili mi.

Katera starejša (stars) oseba pa  bi šla živet v stanovanje na 1. štuku brez lifta?

Še v hišah,kamor se prilepijo njihovi sposobni otroci dajo stare stanovat v pritličje.

Sta na to pomislila, ko sta začela ponujati ?

Niste napisali v katerem kraju se stanovanje nahaja. Kaj pa zdravstveni dom. Jaz namreč sestro nagovarjam, da bi menjala hišo za stanovanje.

ja saj ni nujno, da iščeš samo starejše, ki se ne morejo ločit od ceglov…v naši familiji so dobili fajn hišo,  od para- ki se je ločeval- in sta pač prodajala hišo. tako so se samo vselili noter že na gotovo.

New Report

Close