Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek zanimajo me mnenja

zanimajo me mnenja

zagovornikov Romov,na izjavo Strojana da bodo vasi gorele in ljudje bežali? je za vas to prava izjava v tem času?kaj mislite?pa na provokacijo da gre600 ciganov iz hrvaške k njim v podporo,se vam zdi to v redu?

Pozabljaš, da imamo mejne prehode. Še navijače se da zaustaviti, kaj šele Cigote.

to vem.in tud mislim da imajo naši politiki tolko pameti,da bi jih ustavili na meji.zanima me samo ,če bi mogli mi navadni ljudje to kar enostavno spet požret te grožnje? in jih še vedno z odprtimi rokami pričakat da pridejo nazaj?

Nikar glasno ne govori, da Cigoti grozijo, saj so po mnenju Hanžka in še nekaterih tovrstnih primerkov ogrožena manjšina. Manjšina pa nikoli in nikdar ne more ničesar storiti večini, saj mora ta ravnati v skladu z evropskimi navodili, to pa pomeni, da ji lahko manjšina po mili volji serje po glavi, avtohtono prebivalstvo pa mora to brez besed pogoltniti.
Kar pa zadeva mejo. Dvomim, da imajo urejene osebne dokumente s katerimi bi lahko prešli mejo. Zatop je bolj verjento, da se bodo pritihotapili mimo mejhnih prehodov.

A ste mislil da bo Hanžek stopu v bran Slovencu?Civili lepo tiho bodite.

Ja navijače se da zaustavit, samo cigani so pa depriviligirani njih se ne sme. Če bi kakšen Slovenec izjavil, da bo kaj zažgal bi bil varuh spet glasen in bi klical ne vem kakšne evropske komisarje…. Dejstvo je pač, da imajo pri nas pravice še samo tujci in kriminalci.

Romi so, če se grdo izrazim, dno slovenske družbe.Vsaka družba ima svoj podn, v ZDA so so meksikanci, pri nas pač Romi.Pač depriviligiranci, ki jih nihče ne mara, so neizobraženi, nič ne delajo..

Koliko smo za tako sitaucijo krivi tudi mi “civili”, ker jih ne sprejemamo, je spet eno vprašanje, ki je lahko stvar dolge debate.

Jasno pa je eno, namreč, da pri nas ne obstaja kakšen dober načrt za reševanje romske problematike.Vsaj za Dolenjsko in Suho Krajino ne.Najbrž obstaja za Prekmurje, kjer imajo, vidim celo neke romske novinarje, romski radijski program..

Pač morali bomopožretikislo jabolkoi in z Romi malo v rokavicah.Se bojim, da samo kaznovanje in odrivanje en bo pomagalo.Tem malim Strojančkom je treba pomagat.Malim, za stare je že prepozno.

Če jih bomo samoprevažali okrog ko živino, nas bodo globoko soražili in bodo kot odrasli še hujši kot njihovi starši.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Maja, če že uprabljaš tujke, se prej vsaj prepričaj, kaj pomenijo.

V rokavicah so z njmi delali doslej. Skrajni čas pa je, da jim ukonejo dodatne bonitete in jih tudi sicer izenačijo z avtohtonim prebivlastvom, kar zadeva dolžnosti in seveda kaznovanje za prekrške.

sonja napisal:

> zagovornikov Romov,na izjavo Strojana da bodo vasi gorele in
> ljudje bežali? je za vas to prava izjava v tem času?kaj
> mislite?pa na provokacijo da gre600 ciganov iz hrvaške k njim v
> podporo,se vam zdi to v redu?

Osebno ne verjamem,da se bo to dogajalo.
600 ciganov ni vrag,da na meji ne biopazili in ustavili.

Vsaj tako mislim.

Prepričana sem,da ko bodo cigani ugotovili,da so medijsko prezrti,če bodo,se znajo organizirat, na drugačne,njim lastne, načine.
Žal jim je indirektno prav to svetoval evropski komisar ,da o Hanžku.ne
izgubljam besed.

Spider
Pozabil si na indijance. Ti so še bolj primerljivi z našimi romi.

To kar si zapisal, da je Spider pozabil, sploh ni res. Preberi kaj o indijancih predno to dvoje primerjaš.

Mi ni treba nič brat o njih, sem jih imel že priliko obiskat v njihovem bivališču, tko da točno vem kako živijo. Hehe, sva z indijanskim poglavarjem že pila skupaj. On whiskey, jaz pa pivo :-)))
Tako da kar ostajam pri svojih izjavah o primerljivosti romov in indijancev.
Oboji so na družbenem dnu, odrinjeni od vsega.

Enačit Rome pri nas z avtohtonimi plemeni v Ameriki je napačno. Ne mislim ti razlagat

New Report

Close