Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zanimivo mi je da vas nevzdržna situacija v sloveniji ne moti nič

zanimivo mi je da vas nevzdržna situacija v sloveniji ne moti nič


To je tudi meni čudno, samo to se dogaja ne 10 ampak že 30 let 🙂

” V grob nas spravljajo vsi, ki poznajo vse luknje v nasih zakonih”. Od “samohranilk”, od juznjakov s stronadstropnimi hisami po Bosni, simulanti na bolniskih, studenti za status. Milijon enih subvencij in olajsav- neupraviceno.

Kaj pa razni slovenski managarji, direktorji in politiki, ki so kao privatizirali in s privatizacijo po Jugoslaviji uničili, pokradli ali prodali tujcem, podjetja, tovarne, blagovne znamke, stavbe…vse kar se je dalo in ustvarilo v Jugoslaviji in bilo do 1991 leta skupna last vseh. In to gre v milijardah evr.

Imaš prav. Policija pa je pravkar kupila nov vodni top.

, direktorji in politiki, ki so kao privatizirali in s privatizacijo po Jugoslaviji uničili, pokradli ali prodali tujcem, podjetja, tovarne, blagovne znamke, stavbe…vse kar se je dalo in ustvarilo v Jugoslaviji in bilo do 1991 leta skupna last vseh. In to gre v milijardah evr.
[/quote]. A moji nasteti pa gulfajo en dan?

Prag tolerance se najlaže viša, če se zadeve (bolečina) slabšajo gradualno, torej ne naenkrat ampak počasi. Primer: ljudem, posebej tistim za najnižjimi dohodki (na minimalcu) se stanje iz leta v leto slabša, predvsem zato, ker gredo življenjski stroški navzgor, njihova plača pa je zacementirana na minimum in se ne usklajuje z rastjo življenjskih stroškov. Vse se dogaja relativno počasi, nekaj procentov na leto, tako rekoč neopazno. Po nekaj letih pa je tak človek v bistveno slabši situaciji, vendar se je nanjo s časom navadil. Če bi ta preskok ljudje doživljali brez gradualizacije, se pravi naenkrat, bi marsikje izbruhnila revolucija in nekontroliran upor. Kapitalizem deluje zelo perfidno in domišljeno. Sranje je treba ljudem dozirat zmerno in počasi, da se na njega navadijo. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kaj pa razni slovenski managarji, direktorji in politiki, ki so kao privatizirali in s privatizacijo po Jugoslaviji uničili, pokradli ali prodali tujcem, podjetja, tovarne, blagovne znamke, stavbe…vse kar se je dalo in ustvarilo v Jugoslaviji in bilo do 1991 leta skupna last vseh. In to gre v milijardah evr.
[/quote]

Kaj si ti konkretno imel od te skupne lastnine?

Prag tolerance se najlaže viša, če se zadeve (bolečina) slabšajo gradualno, torej ne naenkrat ampak počasi. Primer: ljudem, posebej tistim za najnižjimi dohodki (na minimalcu) se stanje iz leta v leto slabša, predvsem zato, ker gredo življenjski stroški navzgor, njihova plača pa je zacementirana na minimum in se ne usklajuje z rastjo življenjskih stroškov. Vse se dogaja relativno počasi, nekaj procentov na leto, tako rekoč neopazno. Po nekaj letih pa je tak človek v bistveno slabši situaciji, vendar se je nanjo s časom navadil. Če bi ta preskok ljudje doživljali brez gradualizacije, se pravi naenkrat, bi marsikje izbruhnila revolucija in nekontroliran upor. Kapitalizem deluje zelo perfidno in domišljeno. Sranje je treba ljudem dozirat zmerno in počasi, da se na njega navadijo. 😉
[/quote]

Kot je razlagal že kolega DXY, kapitalizem je edini delujoč sistem. Ljudje imamo vgrajene postulate kapitalizma: zasebna lastnina, težnja po dobičku, prosti trg.

Zanikanje tega je v 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} eksperimentov pripeljalo do krvi in bede. Razlike so v podrobnostih, to se pa strinjam.

Recimo za razpadajoč zdravstveni sistem v Sloveniji ni kriv kapitalizem, o ne. 🙂


[/quote]

Koga bi ti dal delat v rudnik, izobraženega človeka, ki se je 23 let vlagalo vanj? Zgrešeno je sploh to, da se toliko mladih muči z izobraževanjem in odreka življenju, potem pa naj delajo dela, kjer realno gledano na rabiš kančka inteligence.

Prav je tako, da mladi zapuščajo ta gnoj od države, kot kaže le niso vsi vzgojeni za hlapce…

V tej “afriški republiki” ostanejo samo tisti, ki imajo veze…

Kot je razlagal že kolega DXY, kapitalizem je edini delujoč sistem. Ljudje imamo vgrajene postulate kapitalizma: zasebna lastnina, težnja po dobičku, prosti trg.

Zanikanje tega je v 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} eksperimentov pripeljalo do krvi in bede. Razlike so v podrobnostih, to se pa strinjam.

Recimo za razpadajoč zdravstveni sistem v Sloveniji ni kriv kapitalizem, o ne. 🙂
[/quote]

da je do “eksperimentov” prišlo ko se je kapitalizmu sfuzlalo in je večina bogastva pristala v rokah peščice, množice, vključno z lastniki, ki so nekaj ustvarjali pa se je pehalo v vedno večjo bedo. In zgodovina se spet ponavlja.

ampak Ivana in njegove podložnike vseeno ne bomo volili.

Podpisem. Ta drzava je mati z obnasanjem zlobne macehe. Delamo na tem, da spokamo.

. A moji nasteti pa gulfajo en dan?
[/quote]
Je vse res, tudi tvoji ja jaz sem jih le še dodal.

Avtor, popolnoma točno si NAS VSE SKUPAJ opisal. TOČNO TAKI SMO in točno to se tudi dogaja, bolj ali manj že cca vseh 26 let novo nastale države Slovenije, ki smo podlegli lažem, da bo to NOVA ALI DRUGA ŠVICA, zdaj je pa švica samo beseda, ki ima drug zelo negativen in smrdeč pomen.
Ampak to nikogar od ta zgornjih na vladi ne moti, vse je čisto normalno, še najbolj tam,
kjer sploh ni. Naprimer v zdravstvu.
Imamo ENO SFUKANO MINISTRCO, ki je grda že na pogled, tudi za tistega, ki bi prvič odprl televizijo v Sloveniji in po naključju ravno trofu njeno bolj kot vsaka rit zgubano in grdo faco.
In taki grdavši bi morala biti muka, da jo vsak dan kažejo po tv, pa čeprav bi bila sicer velika pozitivka na slovenski sceni.
Ja ampak res, saj pol sploh ne bi bila grdavša, ker bi jo ljudje imeli radi, ker je naredila nekaj dobrega za Slovenijo in se za dobro trudi vsak dan.
Na njenem mestu, bi glede na to, koliko folka v Sloveniji je ne more ne videt, ne gledat in ne poslušat, sama prosila, da me razrešijo te funkcije, za katero sem OČITNO NAJBOLJ NESPOSOBNA DO ZDAJ. Ampak ravno to je problem, ko nikogar ni nič sram ne zaradi zunanje grdote, še manj pa zaradi notranje pokvarjenosti.
Mi jih pa še vedno lepo gledamo, prenašamo in nasedamo njihovim obljubam, ki pa so samo kamenčki od točke A do točke B in naprej do točke C…vsakega petega v mesecu, ko dobijo svoje tajkunske plače in se trudijo obstati na svojih položajih, samo še zaradi tega.


Ali si ob tej trditvi upoštevala da se je 5000 mladih izselilo? Aja, to je pač samo nova metoda zmanjševanja brezposelnosti.
[/quote]

Ja, ker je pač “grass tam čez greener”. To se bo vedno dogajalo, dokler ne bomo nova Nemčija. V čem je problem?

Prag tolerance se najlaže viša, če se zadeve (bolečina) slabšajo gradualno, torej ne naenkrat ampak počasi. Primer: ljudem, posebej tistim za najnižjimi dohodki (na minimalcu) se stanje iz leta v leto slabša, predvsem zato, ker gredo življenjski stroški navzgor, njihova plača pa je zacementirana na minimum in se ne usklajuje z rastjo življenjskih stroškov. Vse se dogaja relativno počasi, nekaj procentov na leto, tako rekoč neopazno. Po nekaj letih pa je tak človek v bistveno slabši situaciji, vendar se je nanjo s časom navadil. Če bi ta preskok ljudje doživljali brez gradualizacije, se pravi naenkrat, bi marsikje izbruhnila revolucija in nekontroliran upor. Kapitalizem deluje zelo perfidno in domišljeno. Sranje je treba ljudem dozirat zmerno in počasi, da se na njega navadijo. 😉
[/quote]

Ah, te prosim, jamračica. Minimalna plača gre ves čas gor, ni nič zacementirana.

Na papirju je nezaposlenosti res manj, vendar je vprašanje, če je zaposlenosti več. To, da zavod vrže vennekaj ljudi zaradi bv razloga, da se tisoče ljudi izseli in so minimalci komaj kaj višji od sociale, še ne pomeni, da je manj brezposelnosti.
Meriti bi se morala zaposlenost, torej koliko ljudi ima službe. Potem bi bila slika realna.

Zdaj je situacija takoj boljša, ko si to napisal, avtor.

Ah, te prosim, jamračica. Minimalna plača gre ves čas gor, ni nič zacementirana.
[/quote]

30 eur pa res ni tak denar, da bi kdo okol padel, ane. Te prosim no, pojdi pisat v rumeni tisk. Tam ti bodo duckface bejbe prikimavale.

In kaj si naredilo za spremembo, konkretno TI! Niti na volitve verjetno nisi odšlo.

In kaj si naredilo za spremembo, konkretno TI! Niti na volitve verjetno nisi odšlo.
[/quote]

namignilo sem vam da je SDS najboljša izbira na naslednjih volitvah in sem si s tem zaslužilo sendvič.


musliča zta v DZ pripeljala poslanca – ne pa premier !!
Cmerar pa je takoj dojel, da gre za državni udar in začel vladati z dekreti

Ah, te prosim, jamračica. Minimalna plača gre ves čas gor, ni nič zacementirana.
[/quote]

V zadnjih 4 letih (od 1.1.2014) se je minimalna plača “uskladila” z rastjo življenjskih stroškov za točno 1,58 € . Torej, v 4 letih se je iz 789,15 € zvišala na 790,73 €,
Fenomenalno! 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Dejstvo je, da mladi odhajajo v tujino. Mislim, da se počasi lahko vsakdo enega mladega okrog 30 let spomni, ki se je letos ali pred kratkim izselil iz Slovenije. Tudi sama poznam iz moje ožje socialne mreže že tri posameznike, ki so odšli v tujino. Tri punce, dve v Švico, ena v Anglijo. Dekle, ki dela v Angliji zasluži 90funtov na dan, ena punca v Švici 17eur na uro, druga 22eur. V Sloveniji so plače za večino preprosto mezda.

V zadnjih 4 letih (od 1.1.2014) se je minimalna plača “uskladila” z rastjo življenjskih stroškov za točno 1,58 € . Torej, v 4 letih se je iz 789,15 € zvišala na 790,73 €,
Fenomenalno! 😉
[/quote]

A se je komu drugemu mogoče bolj? Halo, saj je bila kriza. Marsikomu se je plača drastično zmanjšala. Vi bi imeli pa kar vsako leto višje minimalne plače? Na račun česa, če so podjetja v krizi? Zdaj se bo spet zvišala. Torej?

New Report

Close