Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zanimivo mi je da vas nevzdržna situacija v sloveniji ne moti nič

zanimivo mi je da vas nevzdržna situacija v sloveniji ne moti nič

A se je komu drugemu mogoče bolj? Halo, saj je bila kriza. Marsikomu se je plača drastično zmanjšala. Vi bi imeli pa kar vsako leto višje minimalne plače? Na račun česa, če so podjetja v krizi? Zdaj se bo spet zvišala. Torej?
[/quote]

Kriza je bila umetno ustvarjena, da so propadala podjetja. Torej svinjarija. Umetne krize je konec najmanj pet let. Torej.

A se je komu drugemu mogoče bolj? Halo, saj je bila kriza. Marsikomu se je plača drastično zmanjšala. Vi bi imeli pa kar vsako leto višje minimalne plače? Na račun česa, če so podjetja v krizi? Zdaj se bo spet zvišala. Torej?
[/quote]

Če je kriza merilo, potem takole: ker je v krizi država, zmanjšati polovico zaposkenih po ministrstvih, uradih za mešanje megle, fikus delovnih mestih in fosilov po fakultetah.
Če je taka kriza, da moramo dokapitalizirati NLB, naj vem leti pol njenega preplačabega vodstva.
Če je kriza merilo za plače, potem naj bo v vseh nivojih.
Sicer pa, saj nisi revežu fouš za tistega 1,58 eura?

Mladi se izseljujejo kot po tekočem traku, zato gre državi toliko bolje, kratkoročno. Delavcev iščejo toliko, da ni res, pa jih ne dobijo, ker nihče več noče delati za ta denar.

In potem gledaš TV. Mladi človek reče, da ima službo, a tako majhno plačo, da mu finančno pomagata straša. Pa to ni nek proizvodni delavec, brez izobrazbe, ali z osnovnoško izobrazbo. Ampak izobražen človek.

Na drugi strani državna uradnica govori, da so mladi SREČNI, da imajo delo.

In potem ta mlad fant reče, da bo odšel v tujino.

Ne, niso srečni. NABIRAJO izkušnje, da bodo lažje dobili delo v tujini!

Pri nas bodo pa čedalje bolj iskali delavce in se čudili zakaj pri taki brezposlnosti, ne dobijo delavcev. Ne dojamej pa, da 30 km od npr. Kranja, je že Avstrija, ravno tako 30 km v drugo smer pa Ljubljana.

V Avstriji dobijo mladi še zastonj socialno stanovanje… pa v osnovi večjo plačo. Doma ostanejo samo tisti, ki živjo pri starših ali jim starši kaj šenkajo, samo tega bo vsak dan manj, ker so tudi marsikateri starše še zapufani, pa imajo odrasle otroke.
[/quote]

Državi gre bolje, ker se mladi izseljujejo? Mi razložiš ta umotvor?

Državi gre bolje, ker se mladi izseljujejo? Mi razložiš ta umotvor?
[/quote]

Trideset tisoč mladih izselilo torej trideset tisoč manj na zavodu. Umetno prikazovanje rezultatov. Denar se izposojajo in umetno prikazujejo rast gospodarstva. In tako dalje…….

Minimalna plača ni in ne more biti merilo. Merilo je povprečna plača, ki je pa skoz ista. Samo zato, ker gre meni v redu, še ne pomeni, da ne vidim sranja okoli. Pa še meni gre v redu samo zato, ker sem kar nekaj let delal v tujini in si zagotovil kapital. S plači zdaj, ki menda sploh ni slaba, lepo vozim sproti, proti temu, kar sem zaslužil v tujini pa je revščina.

Minimalna plača je zadoščala le za plačilo 1. stopnje tujega jezika. Sem dovolj jasna?

Po mojem se vecina slovencev zaveda, kaj se dogaja ze celo vecnost. Ampak kako ukrepat? In kdo bo sploh tok pogumen, da bo zacel prvi? Vsi samo cakamo na nekoga…

Morda se pa nam ne zdi, da je situacija nevzdržna? Imamo večstrankarski sistem, za razliko od nekaj desetletij nazaj. Imamo mir, za razliko od več desetletij nazaj. Imamo sistem, v katerem zaščita nemočnih žensk in zlorabljenih otrok deluje vsaj nekoliko bolje kot nekaj desetletij nazaj. Imamo javno zdravstvo, čeprav s čakalnimi vrstami. je pa res, da imamo tudi en kup velikih lopovov, za katere upamo, da jih bodo končno pospravili po zaporih. Velike revolucionarne ideje in revolucije, pa tudi vztrajno nagajanje opozicije ..vse to otežuje redno, konstantno, pravočasno delo inšpekcijskih organov, pravosodja, pa tudi Vlade-katerakoli že je. Mej med opozarjanjem na nepravilnosti in delanjem zdrahe zaradi političnih apetitov je pa zelo tanka in zelo zelo zabrisana. Vso srečo na volitvah!

Strinjam se.
Poleg tega imamo prelepo deželico, a je večina zaradi buljenja v računalnike in pametne telefone ne vidi. Imamo mir in čudovito tišino gozdov, ki je večina zaradi poslušanja jamranja, kako nam je hudo, ne sliši. Imamo neprecenljivo čist zrak, ki ga marsikdo zaradi hlastanja po dobrinah nima časa pošteno vdihniti. Imamo neverjetno število uspešnih in sposobnih ljudi, a kaj, ko je debatiranje o mastnih naslovih rumenega tiska bolj in.
Namesto skupnega elana za boljši jutri smo pristali na točki, ko nam grupno kritiziranje in potenciranje slabih stvari predstavlja srž življenja. Kam gremo? Tja, kamor napotimo svoje razmišljanje.

Strinjam se.
Poleg tega imamo prelepo deželico, a je večina zaradi buljenja v računalnike in pametne telefone ne vidi. Imamo mir in čudovito tišino gozdov, ki je večina zaradi poslušanja jamranja, kako nam je hudo, ne sliši. Imamo neprecenljivo čist zrak, ki ga marsikdo zaradi hlastanja po dobrinah nima časa pošteno vdihniti. Imamo neverjetno število uspešnih in sposobnih ljudi, a kaj, ko je debatiranje o mastnih naslovih rumenega tiska bolj in.
Namesto skupnega elana za boljši jutri smo pristali na točki, ko nam grupno kritiziranje in potenciranje slabih stvari predstavlja srž življenja. Kam gremo? Tja, kamor napotimo svoje razmišljanje.
[/quote]

S prelepimi gorami in čudovitim zrakom ne morem plačati položnic.

S prelepimi gorami in čudovitim zrakom ne morem plačati položnic.
[/quote]

Malo dvomim, da jih lahko s pritoževanjem, kako je hudo 😉

Meni situacija ni nevzdržna, je dokaj dobra. Dvomim, da sem edina, dvomim celo, da sem ena redkih. Zakaj bi se uprli ti, ki nam nič ne fali?


cerarjev propagandni stroj deluje 😉 (ko bi vsaj še kaj drugega…)

Vsi vemo da je statistične podatke možno prikrojiti tako da ustrezajo različnim natolcevanjem –
dejansko pa je dovolj samo, da se ozremo okoli sebe..


cerarjev propagandni stroj deluje 😉 (ko bi vsaj še kaj drugega…)

Vsi vemo da je statistične podatke možno prikrojiti tako da ustrezajo različnim natolcevanjem –
dejansko pa je dovolj samo, da se ozremo okoli sebe..
[/quote]

Kdo pa govori o statistiki? Samo okoli sebe je treba pogledat. Države, kjer vse štima in so vsi hepi in polni denarja, ni pa nikjer na tem svetu. Če to pričakuješ.

Kdo pa govori o statistiki? Samo okoli sebe je treba pogledat. Države, kjer vse štima in so vsi hepi in polni denarja, ni pa nikjer na tem svetu. Če to pričakuješ.
[/quote]

število brezposelnih je statistika …da povem še za butle..

Trideset tisoč mladih izselilo torej trideset tisoč manj na zavodu. Umetno prikazovanje rezultatov. Denar se izposojajo in umetno prikazujejo rast gospodarstva. In tako dalje…….
[/quote]

Ja, seveda, če prikladno domnevaš, da so bili vsi na zavodu. S takimi ciframi lahko potem manipuliraš v nedogled. Koliko ljudi se je vmes preselilo k nam in so mogoče pristali na zavodu, pa ne upoštevaš. Ker proces odseljevanja ne poteka samo v Sloveniji, ampak se k nam priseljuje cel Balkan.
Glavni kazalec, da gospodarstvo okreva, je gospodarska rast drugače, ne število brezposelnih.

na srečo bodo kmalu volitve!! ali pa državni udar… men je vseeno

ne samo apatija, tudi poneumljenost je značilna za večino populacije ( gledanje brezveznih nadaljevank, ki znižujejo inteligenco, sledenje nekim trendom, ki iz ljudi delajo potrošniške ovce), vse se je nabralo, ljudje so duševno lačni po nečem kar napolni um in srce. Za začetek bi se bilo lepo povezati z naravo, živeti v stiku z naravo ( gozd, morje, reka…)

V Sloveniji stvari niso idealne…ma kar se mene in moje družine tiče, smo razmeroma zadovoljni.

Treba pač delat, malo varčevat in to je to. Otroke navadit na delovne navade, vztrajnost, poštenost.

ps. en prijatel je šel u kanado….da un u tej zahojeni zloveniji že ne bo delal za drobiž… in kje je sedaj?? dela dva šihta na dan ku bik, in konec meseca nima kaj dosti več za pokazat……..

No saj to je to. Kako je tam zunaj vse drugače in seveda bolje in kako doma vse zanič. Če hočeš imeti, moraš ustvariti, kar pomeni delati in varčevati, kot praviš.

S šinfanjem se ne pride daleč. Je pa lažje, kot vzeti stvari v svoje roke, si postaviti cilje in jim slediti. Ker potem ni koga kriviti, a ga pri resnem in odgovornem delovanju tudi ni treba.

podpišem takoj…postali smo tako apatični, vse nam je ok, to, da dela delavec za 500 eur, je ok, to, da delata dva starša za 1000 eur in naj preživljata še 2 šolooobvezna otroka, preživijo pa le tako, da hodijo po hrano in oblačila na RK in Karitas..je ok….to, da smo davkoplačevalci poravnavali ne vem kakšne kredite, na račun katerih so nekateri negravžno obogateli….je ok…to, da si zaposleni v Slabi banki, ki ni ustvarila centa denarja s svojimi rokami,,,,in si izplačujujejo nagrade, 13. plače itd itd itd…je ok…skratka,,,,nam je vse OK….ja, lepo je vodstvu države voditi tako državo…kjer so vsi zadovoljni z vsem….če ne za sebe, pomislite na prihodnost naših otrok…in se zbudite….

Daj ne govori neumnosti. Minimalna plača je 600 evrov + taka družina je upravičena do cele lojtrce subvencij, da si olajša finančno stanje. Da ni bogata je jasno, ampak z minimalcem si revež v vsaki državi. Bogati pa bogatijo. Če se hočete iti revolucijo, bo treba narediti to mednarodno, ker gre za stanje sveta, ne za stanje v Sloveniji. Čedalje več bogastva se pretaka v žepe posameznikov. Lahko rušite vlado, sistema distribucije bogastva pa ne boste spremenili. Dokler imamo kapitalizem, že ne.

bogati bogatijo, na račun revnih, nič ni pravično razdeljeno.

Daj ne govori neumnosti. Minimalna plača je 600 evrov + taka družina je upravičena do cele lojtrce subvencij, da si olajša finančno stanje. Da ni bogata je jasno, ampak z minimalcem si revež v vsaki državi. Bogati pa bogatijo. Če se hočete iti revolucijo, bo treba narediti to mednarodno, ker gre za stanje sveta, ne za stanje v Sloveniji. Čedalje več bogastva se pretaka v žepe posameznikov. Lahko rušite vlado, sistema distribucije bogastva pa ne boste spremenili. Dokler imamo kapitalizem, že ne.
[/quote]

New Report

Close