Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus ZAPRITE ŠOLE!

ZAPRITE ŠOLE!

Kot zaskrbljen starš sem izredno skeptičen glede odločitve pristojnih institucij, da se še vedno niso odločile za zaprtje slovenskih šol. Morda se zdi da zganjam dramo, a če v vpogled vzamemo vsa dejstva je ta odločitev edina odgovorna. Kaj je potrebno, da se nekdo končno zgani? Res potrebujemo, da se koronavirus razširi po vsej državi? Vsi vemo, da je šola popolno gojišče za tako agresiven virus kot smo mu pričaj sedaj. NIJZ STORITE KAJ!!!

Tebi ne bi škodilo v šolo hodit, da bi se vejice naučil uporabljati!

A ves kaj…tiste ki so bili na pocitnicah v italiji bi morali dat v karanteno za 14 dni…vse po vrsti brez izjeme….a zdj naj pa vsi najebemo zarad teh ki so bili tam? In ti ki so bili tam bi lohk bli fer pa se sami odlocili za karanteno…zajeb je bil na zacetku. Zdj so cisto solidni ukrepi, sam ti cepci od ljudi ki kljub vsem navodilom gredo v zd so pa za kaznovat…

Otroci, ki so bili v Italiji so doma.

Vaše visokosti sigurno ne bodo obveščali. Se ti ne zdi.

Občan iz Vodic je polovični delovni čas poučeval na SIC Ljubljana, kjer se šola okoli 1100 dijakov.
Kaj bo, bomo videli čez čas….

V tem šolskem letu se bo v okviru Srednje poklicne in strokovne šole Bežigrad
(SPSŠB) v 44 oddelkih in 10 skupinah izobraževalo okoli 1100 dijakov za 13
različnih poklicev. Dijaki bodo lahko pridobili nižjo ali srednjo poklicno
izobrazbo, srednjo strokovno ali poklicno tehnično izobrazbo…

Vir: Srednja strokovna in poklicna šola Bežigrad: sedaj SIC Ljubljana

In potem bodo hodili julija v solo…

Zaenkrat se ni tako kriticno, da bi morali vsi v karanteno, ce bo, bomo pa vsi doma.

Tole pa ne bo držalo, pri moji hčerki v razredu so bili po počitnicah vsi v šoli, čeprav so bili prehlajeni (ampak bolni so bili tudi drugi dijaki).


Še meja z Italijo je prosto odprta, ti pa želiš zaprtje šol hehehehehe… Pa kaj se sekirate, itak so prepočasi ukrepali zato odgovorni, okužena je cela Slovenija, čez 10 dni se bo sesul zdravstveni sistem.

Teh cvekarjev ni škoda, važno da so gimnazijci fajn. To pač pride, če se ne učiš v OŠ. 😁

Drži se teme in ne obračaj pozornost drugam. Tebi manjka bonton!

Tole pa ne bo držalo, pri moji hčerki v razredu so bili po počitnicah vsi v šoli, čeprav so bili prehlajeni (ampak bolni so bili tudi drugi dijaki).
[/quote]

Nihče ni bil v Italiji. Če si prehlajen ne pomeni avtomatsko virusa SARS cov 2. Prehlad je coronavirus, ki je z nami že tisočletja.

Teh cvekarjev ni škoda, važno da so gimnazijci fajn. To pač pride, če se ne učiš v OŠ. 😁
[/quote]
Ti bodo pa virus prinesli, to pa tudi nekaj šteje….ha,ha,ah…

V Italiji v zadnjih 24 urah 168 smrti zaradi Koronavirusa, več kot 10 000 potrjenih okuženih, meja pa še vedno prosto odprta, danes se je trlo Italijanov ob meji na slovenski strani. Naši se pa še vedno pripravljajo, dogovarjajo…

Gorica in Trst ne.

Se popolnoma strinjam! Če je lahko prišlo do postopka, da se zaprejo oziroma omejijo vsi dogodki, ki presegajo 500 ljudi, bi morala biti šola ena izmed prvih institucij, ki bi kaj ukrenila! Pri obeh svojih gimnazijcih število otrok krepko presega 1000 in milo rečeno ne bi rada videla da sta otroka izpostavljena. Menim da bi šolski sistem lahko dal na prvo mesto zdravje in nato ostalo. Kar pa se tiče da bodo v izostanku s snovjo… LEPO VAS PROSIM, če mi ne zna polinomov v življenju ga ne bo pahnilo v grob. Malo se zamislite, lep večer še naprej.
Milena

Se popolnoma strinjam! Če je lahko prišlo do postopka, da se zaprejo oziroma omejijo vsi dogodki, ki presegajo 500 ljudi, bi morala biti šola ena izmed prvih institucij, ki bi kaj ukrenila! Pri obeh svojih gimnazijcih število otrok krepko presega 1000 in milo rečeno ne bi rada videla da sta otroka izpostavljena. Menim da bi šolski sistem lahko dal na prvo mesto zdravje in nato ostalo. Kar pa se tiče da bodo v izostanku s snovjo… LEPO VAS PROSIM, če mi ne zna polinomov v življenju ga ne bo pahnilo v grob. Malo se zamislite, lep večer še naprej.
Milena

Otroci niso izpostavljeni, ker ne zbolevajo ali pa zelo v blagi obliki, najverjetneje so samo prenašalci, pa še glede tega niso sigurni. Gre za zaščito najranljivejših – starejših.


ne delaj panike. Nafu.kal si bodočo crkovino. Kdaj in zaradi česa crk.ne je pa vseeno. Bodi vesel, da te potomstvo ne toži, ker si jih z oploditvio naredil mrtve.
btw: trenitno je kar veliko prevč ljudi na Zemlji, da bi vsi živeli vsaj tako dobro kot mi.
Čas je za “dowsizing” človeške populacije. Preživijo naj najbol preživetveni

Otroci niso izpostavljeni, ker ne zbolevajo ali pa zelo v blagi obliki, najverjetneje so samo prenašalci, pa še glede tega niso sigurni. Gre za zaščito najranljivejših – starejših.
[/quote]

Boš vzel dopust ali jih boš podturil v varstvo starim staršem, kjer je morebitna okužba in bolezen potem težja?

Boš vzel dopust ali jih boš podturil v varstvo starim staršem, kjer je morebitna okužba in bolezen potem težja?
[/quote]

Tist,ki je bil planiran za velikonocne,prvomajske,poletne.. . Mi smo doma, koristimo lanski dopust in t.i. Gabrove dneve in cakamo,da se koncno nekdo v tej zaostali drzavi spametuje.

Boš vzel dopust ali jih boš podturil v varstvo starim staršem, kjer je morebitna okužba in bolezen potem težja?
[/quote]

Sama upam, da so gimnazijci pri 15 + letih lahko tudi sami doma brez staršev in ostalega varstva.

Otroci niso izpostavljeni….zakaj je potem potrjeno pri 6 mesečnem otroku?

Najboljše bi bilo, da vsi starši enostavno ne pošljemo otrok v šolo. Mogoče se bo na ta način vlada spametovala in končno zaprla šole.
Tudi meni ni vseeno za moje, kronično bolne, starše. Otroke imam pa na treh različnih koncih – OŠ v Črnomlju, SŠ v Novem mestu, fakulteta v Ljubljani.

Boš vzel dopust ali jih boš podturil v varstvo starim staršem, kjer je morebitna okužba in bolezen potem težja?
[/quote]

Kje si mene našla? Kot prvo – sem ženska in kot drugo so moji otroci že odrasli. Komentirat pa menda smem? Šole se bodo zaprle, o tem sploh ni dvoma. Samo vprašanje časa. In se tudi že pripravljajo na to.

Babe iz NIJZ pri frizerju ne berejo novic?

“Zato javnost ni razumela nekaterih ukrepov. Spraševali so se, zakaj se zapira šole, zakaj se hromi ekonomijo zaradi “starih ljudi,” nadaljuje sogovornica.

No, ukrepi imajo jasen cilj: “Otroci večinoma ne zbolijo, nimajo simptomov, so pa lahko okuženi in s tem prenašalci virusa. Kar pomeni, da smo pri “idealnem scenariju”, ko bi se otrok iz šole, kjer bi se okužil, popoldne odpravil do dedka, ki je pa seveda ogrožena skupina. Odpoved pouka je namenjena temu, da se omejuje število stikov.

ena gripa ga tudi ne bo pahnila v grob….

New Report

Close