Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus zaprta šola Kamnik, kam pa ste dali mlajše otroke v varstvo

zaprta šola Kamnik, kam pa ste dali mlajše otroke v varstvo

?
če zaprejo našo šolo in vrtec ne vem kam pa naj dam 2, 5 in 7 letnika?
TEŽKA SITUACIJA ZA TISTE KI NIMAJO BLIZU BABIC, DEDKOV PA ŠE TO NAJ BI SE JIH OTROCI IZOGIBALI ZARADI VIRUSA

Eden od vaju z možem bo moral ostati doma oziroma bo delal popoldne, zvečer, drugi pa dopoldne, torej izmenično. Še sedaj omenita zadevo delodajalcem, kako boste reševali take primere.

S pondeljekom se KONČNO zapirajo šole! Tudi mi imamo 2,5 in 6 letnika… sami doma no go, prababice in pradedki sploh no go, babice in dedki v službi, mi2 v službi!

Kaj bomo? Js bom delala od doma pon, sre, pet… mož bo torek in četrtek doma dopoldan in delal popoldan (sp)… Jbg, s financami in ostalim se bomo ukvarjali ko bo sranje mimo…

Vrtci in šole itak spadajo v nepotreben javni sektor, ki je samo strošek za gospodarstvo. Tale zapiranja so v bistvu nekakšen nacionalni test, da se narod nauči živet brez teh ustanov. Treba je znižat te proračunske stroške. Učitelji in vzgojitelji – tako ste vedno govorili – so sami nepotrebni preplačani lenuhi. Skrajni čas, da se njihove službe ukine.

Pri nas delo od doma ni odobreno, kljub temu, da bi brez problema lahko delali doma.
Kaj bomo ne vem, dopusta ne morem dati vsega, ker imamo potem poleti problem.

Poskusila se bova zmenit za izmensko delo, da oddelava svoje popoldne, enkrat eden enkrat drugi, nekaj ur bova delala ob sobotah, skratka težko je. Pri nas tudi ji možno delati od doma, pravijo da ni varnih kanalov za prenos informacij. Morda nam država odobri plačano karanteno, to bi bilo odlično, čeprav bi v bistvu morali biti skoz notri.

Poleti ne bo problem, ker bo pouk.

Poleti ne bo problem, ker bo pouk.
[/quote]

Tudi prav če bo. Bo pa toliko manj težav z varstvom. Še te dve leti, da zrasteta toliko da bosta lahko sama.

Morda nam država odobri plačano karanteno – čisto enostavno, ne bo. Izolacijo ja, da pa ste doma, ker nimate varstva za otroke, pa ne. In tudi prav, da ne.

Če bo lepo vreme gremo mi na vikend.

Morda nam država odobri plačano karanteno – čisto enostavno, ne bo. Izolacijo ja, da pa ste doma, ker nimate varstva za otroke, pa ne. In tudi prav, da ne.
[/quote]

Zakon pravi, da je šele od 12 leta naprej otrok lahko sam doma 9 ur.
Torej kaj bo potem? Seveda bomo poskušali poskrbeti, da se čim bolj zmeniva z izmenami, ampak kaj pa če bodo šole zaprte več kot tri tedne?
Vsaka taka odločitev prinese nekaj premisleka in predvsem stroške. Če delodajalec ne pristane na delo od doma naj plača, da sem doma.

Morda nam država odobri plačano karanteno – čisto enostavno, ne bo. Izolacijo ja, da pa ste doma, ker nimate varstva za otroke, pa ne. In tudi prav, da ne.
[/quote]

Torej, učiteljica ki je šla kljub opozorilom smučat v Italijo, ima plačano bolniško. Jaz in moji otroci, ki smo žrtev tega, pa baj plačujemo iz svojega žepa?
To se tebi zdi prav?

New Report

Close