Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi česa je umrl mladi zdravnik?

Zaradi česa je umrl mladi zdravnik?

Res? Po prehladu se ljudje mesece pobirajo, jim izpadajo lase, težko dihajo, se hitro upehajo, imajo poškodovana pljuča? Svašta novega človek tukaj izve.
[/quote]

daj prosim naj mi enkrat nekdo pove – če to ni zgolj prehlad, glavobol itd.. če imajo pacienti tako resne posledice – zakaj za vraga jih niti eden zdravnik ne povoha ob okužbi? tega ni nikjer pri nobeni drugi bolezni, tudi prehladu ne – v pretekolsti če si imel dolg prehlad s kašljem – četudi je bil samo prehlad trdovraten – si bil pri zdravniku pregledan, poslušali so tui pljuča, srce, dali kri na pregled, itd…
tukaj pa govorimo o tako nevarnem virusu, ki povzdoča grotzo na pljučih lahko, lahko se nenadno poslabša, povzroča strdke – a okuženega s simptomi zdravnik niti povoha ne da bi opravil vse te preiskave in pravočasno ugotovil, če ima kaj od tega že… nič…
še v vidno polje dohtarja ne smeš – po telefonu te odpravi doma bodte – in to za tako grozni virus.
kaj pol to dela medicina z nami, da ob takem groznem viorusu ignorira paciente – ker nazadnje je prav za prehlad veljalo,da ga lahko sami prebolimo brez zdravniške pomoči… za tako hude bolezni, ki povzročajovse to kar naj bi covid pač ne, in smo imeli pravico pregleda pri zdravniku.
tZakaj nam zdaj to dohtarji odrekajo in to ob hkratnem dejstvu,da nas prepričujejo kako zelo nevarno je vse to skupaj?
Pa naj mi nekdo razloži lepo prosim. ker ni logike da dohtar meni govori to je grozen virus povzroča vse to mogoče, če se pa okužim bog ne daj, mi pa reče karikirano, vemo da je nevaren, smrtno nevaren, imaš ga, ampak ko hebe tebe doma bod .- pregledal te ne bomo, čeprav svašta lahko ti naredi ta virus. Dokler se ne dušiš za nas ne obstajaš.
To ni normalno – če je nevaren virus – tako obnašanje zdravstva ne sme biti in ni normalno- kdo je tu nor zdaj razložite lepo prosim. ker medicino imamo za to,da ob nevarnih boleznih sploh še posebej skrbi za paciente, ne pa da jih ignorira.

za mladega zdravnika pa sožalje svojcem – jaz sem prebrala,da je bila kap… po sliki žal bi lahko verjela,da je bila vsaj prekomerna teža problem.

Po gripi z zapleti da. Vse, razen izpadanje las. Po pljučnico še leta težko dihaš in se hitro upehaš.
[/quote]

Neverjetno kakšni neverjetni strokovnjaki ste. Kaj če bi raje kakšen članek prebrali, kaj kovid dela? Kaj naredi iz pljuč? Kako jih prebolikuje? In da povzroča krvavenje iz ven, kar povzroča strdke…. Res so videi, ki v detajle razložijo zakaj je nevaren in kaj dela telesu, pljučem, ledvicam, glavi, testisom, krvi itd.

Sami stručkoti… ne morem verjeti, a je to kakšen super inteligenten folk tle, sami znanstveniki in dohtarji ali kako?

V resnici pa opice, za katere se točno ve, da nihče ni pametnejši od opice… ker ne more biti, ker ona vse ve in vse zna in vse pozna in vsi ostali se motijo….

Itak opice ve več od zdravnikov, znanstvenikov, ki so študirali in preučevali kovid… Itak, opice ve največ in je najpametnejša.

Kje se najdete vsi kretteni tega sveta…. Idddiota prepoznaš tako, da se nikoli ne moti in ima vedno prav.

daj prosim naj mi enkrat nekdo pove – če to ni zgolj prehlad, glavobol itd.. če imajo pacienti tako resne posledice – zakaj za vraga jih niti eden zdravnik ne povoha ob okužbi? tega ni nikjer pri nobeni drugi bolezni, tudi prehladu ne – v pretekolsti če si imel dolg prehlad s kašljem – četudi je bil samo prehlad trdovraten – si bil pri zdravniku pregledan, poslušali so tui pljuča, srce, dali kri na pregled, itd…
tukaj pa govorimo o tako nevarnem virusu, ki povzdoča grotzo na pljučih lahko, lahko se nenadno poslabša, povzroča strdke – a okuženega s simptomi zdravnik niti povoha ne da bi opravil vse te preiskave in pravočasno ugotovil, če ima kaj od tega že… nič…
še v vidno polje dohtarja ne smeš – po telefonu te odpravi doma bodte – in to za tako grozni virus.
kaj pol to dela medicina z nami, da ob takem groznem viorusu ignorira paciente – ker nazadnje je prav za prehlad veljalo,da ga lahko sami prebolimo brez zdravniške pomoči… za tako hude bolezni, ki povzročajovse to kar naj bi covid pač ne, in smo imeli pravico pregleda pri zdravniku.
tZakaj nam zdaj to dohtarji odrekajo in to ob hkratnem dejstvu,da nas prepričujejo kako zelo nevarno je vse to skupaj?
Pa naj mi nekdo razloži lepo prosim. ker ni logike da dohtar meni govori to je grozen virus povzroča vse to mogoče, če se pa okužim bog ne daj, mi pa reče karikirano, vemo da je nevaren, smrtno nevaren, imaš ga, ampak ko hebe tebe doma bod .- pregledal te ne bomo, čeprav svašta lahko ti naredi ta virus. Dokler se ne dušiš za nas ne obstajaš.
To ni normalno – če je nevaren virus – tako obnašanje zdravstva ne sme biti in ni normalno- kdo je tu nor zdaj razložite lepo prosim. ker medicino imamo za to,da ob nevarnih boleznih sploh še posebej skrbi za paciente, ne pa da jih ignorira.

za mladega zdravnika pa sožalje svojcem – jaz sem prebrala,da je bila kap… po sliki žal bi lahko verjela,da je bila vsaj prekomerna teža problem.
[/quote]

Ne vem, o čem govoriš. Kaj mogoče koga s težko obliko še niso zdravili? V tem primeru se pokliče rešilca in ne čveka z osebnim zdravnikom.

daj prosim naj mi enkrat nekdo pove – če to ni zgolj prehlad, glavobol itd.. če imajo pacienti tako resne posledice – zakaj za vraga jih niti eden zdravnik ne povoha ob okužbi? tega ni nikjer pri nobeni drugi bolezni, tudi prehladu ne – v pretekolsti če si imel dolg prehlad s kašljem – četudi je bil samo prehlad trdovraten – si bil pri zdravniku pregledan, poslušali so tui pljuča, srce, dali kri na pregled, itd…
tukaj pa govorimo o tako nevarnem virusu, ki povzdoča grotzo na pljučih lahko, lahko se nenadno poslabša, povzroča strdke – a okuženega s simptomi zdravnik niti povoha ne da bi opravil vse te preiskave in pravočasno ugotovil, če ima kaj od tega že… nič…
še v vidno polje dohtarja ne smeš – po telefonu te odpravi doma bodte – in to za tako grozni virus.
kaj pol to dela medicina z nami, da ob takem groznem viorusu ignorira paciente – ker nazadnje je prav za prehlad veljalo,da ga lahko sami prebolimo brez zdravniške pomoči… za tako hude bolezni, ki povzročajovse to kar naj bi covid pač ne, in smo imeli pravico pregleda pri zdravniku.
tZakaj nam zdaj to dohtarji odrekajo in to ob hkratnem dejstvu,da nas prepričujejo kako zelo nevarno je vse to skupaj?
Pa naj mi nekdo razloži lepo prosim. ker ni logike da dohtar meni govori to je grozen virus povzroča vse to mogoče, če se pa okužim bog ne daj, mi pa reče karikirano, vemo da je nevaren, smrtno nevaren, imaš ga, ampak ko hebe tebe doma bod .- pregledal te ne bomo, čeprav svašta lahko ti naredi ta virus. Dokler se ne dušiš za nas ne obstajaš.
To ni normalno – če je nevaren virus – tako obnašanje zdravstva ne sme biti in ni normalno- kdo je tu nor zdaj razložite lepo prosim. ker medicino imamo za to,da ob nevarnih boleznih sploh še posebej skrbi za paciente, ne pa da jih ignorira.

za mladega zdravnika pa sožalje svojcem – jaz sem prebrala,da je bila kap… po sliki žal bi lahko verjela,da je bila vsaj prekomerna teža problem.
[/quote]

Zato ker virus za 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ni nič nevarnejši od kateregakoli drugega virusa. Ker pa gre za nov virus, ki je po vrhu še zelo viralen, je pač na prvem mestu skrb za vzdržnost zdravstvenega sistema. Če bi pustili, da virus prosto kroži in bi se okužili 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva, pa bi 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih potrebovalo hospitalizacije, si lahko izračunas, koliko bolniških postelj bi potrebovali. To bi bil kolaps sistema,ki bi za seboj prinesel nemire, neukrotljive množice. Samo v tem je point. Ne bit naivni, no. Ne si mislit, da je človek kot posameznik pomemben.
Glede covida pa zanimivo, da tisti, ki jih jaz poznam in so ga preboleli, niso imeli hujših simptomov od prehlada, nekaj jih simptomov sploh ni imelo. Seveda pa verjamem, da lahko ima 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih zelo hude simptome.

Neverjetno kakšni neverjetni strokovnjaki ste. Kaj če bi raje kakšen članek prebrali, kaj kovid dela? Kaj naredi iz pljuč? Kako jih prebolikuje? In da povzroča krvavenje iz ven, kar povzroča strdke…. Res so videi, ki v detajle razložijo zakaj je nevaren in kaj dela telesu, pljučem, ledvicam, glavi, testisom, krvi itd.

Sami stručkoti… ne morem verjeti, a je to kakšen super inteligenten folk tle, sami znanstveniki in dohtarji ali kako?

V resnici pa opice, za katere se točno ve, da nihče ni pametnejši od opice… ker ne more biti, ker ona vse ve in vse zna in vse pozna in vsi ostali se motijo….

Itak opice ve več od zdravnikov, znanstvenikov, ki so študirali in preučevali kovid… Itak, opice ve največ in je najpametnejša.

Kje se najdete vsi kretteni tega sveta…. Idddiota prepoznaš tako, da se nikoli ne moti in ima vedno prav.
[/quote]

Kaj naj se zdaj tresemo in skrivamo pred Covidom in v maskah in skafandrih do smrti? Panika te bo prej pobrala kot Covid.

Kaj naj se zdaj tresemo in skrivamo pred Covidom in v maskah in skafandrih do smrti? Panika te bo prej pobrala kot Covid.
[/quote]

Razloži to mrtvim, aja sej res, niso pomembni…..

Zato ker virus za 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ni nič nevarnejši od kateregakoli drugega virusa. Ker pa gre za nov virus, ki je po vrhu še zelo viralen, je pač na prvem mestu skrb za vzdržnost zdravstvenega sistema. Če bi pustili, da virus prosto kroži in bi se okužili 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva, pa bi 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih potrebovalo hospitalizacije, si lahko izračunas, koliko bolniških postelj bi potrebovali. To bi bil kolaps sistema,ki bi za seboj prinesel nemire, neukrotljive množice. Samo v tem je point. Ne bit naivni, no. Ne si mislit, da je človek kot posameznik pomemben.
Glede covida pa zanimivo, da tisti, ki jih jaz poznam in so ga preboleli, niso imeli hujših simptomov od prehlada, nekaj jih simptomov sploh ni imelo. Seveda pa verjamem, da lahko ima 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih zelo hude simptome.
[/quote]

Izbira je tvoja: kolaps zdravstva ali kolaps ekonomije. Združeni narodi so že objavili, da zaradi Korone strada vsak mesec pol milijona otrok vec kot prej in vsak mesec umre 10 000 otrok vec zaradi lakote, ki je posledica kolapsa ekonomije po svetu.

Neverjetno kakšni neverjetni strokovnjaki ste. Kaj če bi raje kakšen članek prebrali, kaj kovid dela? Kaj naredi iz pljuč? Kako jih prebolikuje? In da povzroča krvavenje iz ven, kar povzroča strdke…. Res so videi, ki v detajle razložijo zakaj je nevaren in kaj dela telesu, pljučem, ledvicam, glavi, testisom, krvi itd.

Sami stručkoti… ne morem verjeti, a je to kakšen super inteligenten folk tle, sami znanstveniki in dohtarji ali kako?

V resnici pa opice, za katere se točno ve, da nihče ni pametnejši od opice… ker ne more biti, ker ona vse ve in vse zna in vse pozna in vsi ostali se motijo….

Itak opice ve več od zdravnikov, znanstvenikov, ki so študirali in preučevali kovid… Itak, opice ve največ in je najpametnejša.

Kje se najdete vsi kretteni tega sveta…. Idddiota prepoznaš tako, da se nikoli ne moti in ima vedno prav.
[/quote]

Če bi ti prebrala kak znanstveni članek (in ne samo tistih iz Slovenskih novic) bi vedela, da je gripa za nosečnice in mlajše od 50 let bolj nevarna kot covid, medtem ko je covid nevarnejši za kronične bolnike.

Ne vem, o čem govoriš. Kaj mogoče koga s težko obliko še niso zdravili? V tem primeru se pokliče rešilca in ne čveka z osebnim zdravnikom.
[/quote]

očitno ne razumeš napisanega – če gre za nevarno bolezen se človeka pregleda že na začetku, ko se ugotovi, da jo ima… pri nas pa sploh na začetku niso ugotavljali ali jo imajo – ljudi so kar pustili in rekli covid je, celo brez testiranja – v času epidemije… to se tako ne dela – prvo mora biti diagnostika,da se ugotovi kaj človeku je – potem se ga pa pregleda,da se vidi kako resno je stanje… in tega nikomur ne naredijo…
ok ne naredijo, tako kot ne pri prehladu, samo potem naj ne jamrajo, kako smrtno nevarna je ta okužba – ker očitno ne hebejo nobenega dokler ni kritičen… očitno bi pa se dalo kritičnost tudi marsikdaj preprečiti ali pravočasno ugotoviti stanje,. če bi človeka pregedali… a ga ne!
razen seveda tistih s protekcijo – kot je bil reševalec, ki je sam objavil, da je okužen, nima nobenih simptomov, ampak njega pa je kolega zdravnik polno pregledal – poslušal pljuča in vse… tzakaj navadni smrtniki niso tega deležni ob okužbi? O tem govorim. ta je lahko bil pomirjen doma in vedel,da ne bo hujšega… ostali pa so smet, ki se ne smejo niti približati zdju, kaj šele zdravniku, dokler niso na smrtni postelji.
O tem govorim. Pri nas v medicini obstaja primarna raven zdravstva, ki je zadolžena za zdravljenje ljudi pred sprejemom v bolnišnico – in ta ne deluje popolnoma nič in ignorira bolnike, čeprav nas vsi prepričujejo kako grozna je ta bolezen. To dvoje ne gre skupaj – ne moreš ti pacientu giovoriti bolezen je grozna, ampak pogledali vas pa ne bomo popolnoma nič.

Zato ker virus za 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ni nič nevarnejši od kateregakoli drugega virusa. Ker pa gre za nov virus, ki je po vrhu še zelo viralen, je pač na prvem mestu skrb za vzdržnost zdravstvenega sistema. Če bi pustili, da virus prosto kroži in bi se okužili 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva, pa bi 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih potrebovalo hospitalizacije, si lahko izračunas, koliko bolniških postelj bi potrebovali. To bi bil kolaps sistema,ki bi za seboj prinesel nemire, neukrotljive množice. Samo v tem je point. Ne bit naivni, no. Ne si mislit, da je človek kot posameznik pomemben.
Glede covida pa zanimivo, da tisti, ki jih jaz poznam in so ga preboleli, niso imeli hujših simptomov od prehlada, nekaj jih simptomov sploh ni imelo. Seveda pa verjamem, da lahko ima 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih zelo hude simptome.
[/quote]

ne no s tem – reševalec okuženi brez simptomov je bil polno pregledan s strani zdravega zdravnika – poslušana pljuča in vse – v čem je on kot pacient drugače od ostalih, da njemu pripada pregled ob okužbi, ostalim pa ne, ker so nevarni za okužiti vse ostale. če je nekaj tako nevarno – ti ne veš za koga bo tako nevarno in komu se bo zakompliciralo – in je treba pregledati vse… kaj šele,da jih v času epidemije sploh niso testirali… in tako odločitev je sprejela stroka – da na pamet ugibajo da gre za to grozno bolezen in človeka pustijo v nemar.nekateri so žal umrli tudi doma, so sami zdravniki to povedali, ker se jim je naenkrat poslabšalo… toliko o teh njihovih manevrih – ne verjamem,da taka oseba že prej ni imela kakšnih sistemskih znakov – samo niso bili ugotovljeni, ker za zdravstvo ni obstajala.

Razloži to mrtvim, aja sej res, niso pomembni…..
[/quote]

Kakor niso pomembni vsi tisti, ki so umrli, ali se jim je stanje poslabšalo, ker so se zaradi Corone zapirale cele bolnice in so odpovedali ali prelagali operacije in drugo zdravljenje.

Kakor niso pomembni vsi tisti, ki so umrli, ali se jim je stanje poslabšalo, ker so se zaradi Corone zapirale cele bolnice in so odpovedali ali prelagali operacije in drugo zdravljenje.
[/quote]

tidi ti za zdravstvo ne obstajajo, in se sploh ne štejejo… samo covid obstaja… saj vidiš, da jim je zameglilo razum in skoraj pustijo pacienta v nujnem življenjsko ogrožujočem stanju umreti, ker ne vejo, eč ima covid potrjen ali ne… ne kapne pa jim da bi ga takoj zdravili zaščiteni – te logike ti vrhunski strokovnjaki, tako študirani ne premorejo.

Ne bi, ker nočejo delati panike. Samo a ni čudno, v kratkem dva zdravnika, ki nista imela niti 50 let?

A se spomnite posnetkov iz Wuhana? Kap in konec,… Prej pa vsi zdravi? Mal poglejte posnetke za nazaj. Ne podcenjevat tega virusa, ker povzroča tudi strdke…. Pejte brat v koliko primerih so se pojavili…. Ne vem na pamet, neki delež pač je.
[/quote]

Virus povzroča strdke????? Pamet na2

Izbira je tvoja: kolaps zdravstva ali kolaps ekonomije. Združeni narodi so že objavili, da zaradi Korone strada vsak mesec pol milijona otrok vec kot prej in vsak mesec umre 10 000 otrok vec zaradi lakote, ki je posledica kolapsa ekonomije po svetu.
[/quote]

A res? Letos se je rodilo 92 milijonov ljudi. Čista rast prebivalstva je 52 milijonov, od začetka leta.

5 Billion: 1987
4 Billion: 1974
3 Billion: 1960
2 Billion: 1930
1 Billion: 1804

Apokalipsa bo, ampak zato, ker se ljudje množijo kot kobilice oziroma tako pustošijo planet….

Zaplinil bodo celo EU… najebali bomo pa spet mi.

Virus povzroča strdke????? Pamet na2
[/quote]

“Iz ZDA poročajo o več primerih, ko so pri osebah zaradi okužbe z novim koronavirusom začeli nastajati krvni strdki. Ameriške zdravnike zato skrbi vse več kapi odraslih, starih med 30 in 40 let, ki so zboleli za covid-19.

Thomas Oxley, nevrokirurg v eni od bolnišnic v New Yorku, je skupaj s sodelavci obravnaval pet primerov oseb, starih pod 50 let, ki so imele blažje simptome covid-19 ali pa jih sploh niso imeli, ob tem pa jih je prizadela še možganska kap.

“Kot kaže, virus povzroča večje strjevanje krvi v velikih arterijah, kar vodi do hude kapi,” je za ameriški CNN dejal Oxley.

Valda, NEVROKIRUR NIMA POJMAA…… TI MAJMUN,… pa ti veš več od vseh dohtarjev tega sveta…

Faak… k dojameš, da živim med majmuniii.

https://siol.net/novice/svet/neprijetna-novica-o-koronavirusu-ki-mora-skrbeti-tudi-mlade-523883

daj prosim naj mi enkrat nekdo pove – če to ni zgolj prehlad, glavobol itd.. če imajo pacienti tako resne posledice – zakaj za vraga jih niti eden zdravnik ne povoha ob okužbi? tega ni nikjer pri nobeni drugi bolezni, tudi prehladu ne – v pretekolsti če si imel dolg prehlad s kašljem – četudi je bil samo prehlad trdovraten – si bil pri zdravniku pregledan, poslušali so tui pljuča, srce, dali kri na pregled, itd…
tukaj pa govorimo o tako nevarnem virusu, ki povzdoča grotzo na pljučih lahko, lahko se nenadno poslabša, povzroča strdke – a okuženega s simptomi zdravnik niti povoha ne da bi opravil vse te preiskave in pravočasno ugotovil, če ima kaj od tega že… nič…
še v vidno polje dohtarja ne smeš – po telefonu te odpravi doma bodte – in to za tako grozni virus.
kaj pol to dela medicina z nami, da ob takem groznem viorusu ignorira paciente – ker nazadnje je prav za prehlad veljalo,da ga lahko sami prebolimo brez zdravniške pomoči… za tako hude bolezni, ki povzročajovse to kar naj bi covid pač ne, in smo imeli pravico pregleda pri zdravniku.
tZakaj nam zdaj to dohtarji odrekajo in to ob hkratnem dejstvu,da nas prepričujejo kako zelo nevarno je vse to skupaj?
Pa naj mi nekdo razloži lepo prosim. ker ni logike da dohtar meni govori to je grozen virus povzroča vse to mogoče, če se pa okužim bog ne daj, mi pa reče karikirano, vemo da je nevaren, smrtno nevaren, imaš ga, ampak ko hebe tebe doma bod .- pregledal te ne bomo, čeprav svašta lahko ti naredi ta virus. Dokler se ne dušiš za nas ne obstajaš.
To ni normalno – če je nevaren virus – tako obnašanje zdravstva ne sme biti in ni normalno- kdo je tu nor zdaj razložite lepo prosim. ker medicino imamo za to,da ob nevarnih boleznih sploh še posebej skrbi za paciente, ne pa da jih ignorira.

za mladega zdravnika pa sožalje svojcem – jaz sem prebrala,da je bila kap… po sliki žal bi lahko verjela,da je bila vsaj prekomerna teža problem.
[/quote]

podpis


In to je eden od koliko? Mogoče ni izmišljotina, je pa muha, iz katere so naredili slona.
A noric se bojiš? Ker tudi tam so pri 1 od xy primerov možni zapleti. Večina pa jih dobro prenese.
[/quote]

Pa kaj ti ni jasno. Nekateri imamo stike tudi v drugih državah. V državah, ki jih niso tako dobro odnesle in ti nam povedo marsikaj. Iz prve roke. Kriza je. Stvar je zelo nalezljiva in hitro je sranje.
Mi smo prvi val hitro ujeli, pa še malo sreče smo imeli in ker sami nismo doživeli poplave, se nam zdi, da je virus kar nekaj.

Sranje je, ker vas tako veliko rabi dokaz v živo, v ožjem krogu znancev, ki jim zaupate ali pa celo čisto osebno izkušnjo.

Zaradi česa je potem umrl? Se že ve?

očitno ne razumeš napisanega – če gre za nevarno bolezen se človeka pregleda že na začetku, ko se ugotovi, da jo ima… pri nas pa sploh na začetku niso ugotavljali ali jo imajo – ljudi so kar pustili in rekli covid je, celo brez testiranja – v času epidemije… to se tako ne dela – prvo mora biti diagnostika,da se ugotovi kaj človeku je – potem se ga pa pregleda,da se vidi kako resno je stanje… in tega nikomur ne naredijo…
ok ne naredijo, tako kot ne pri prehladu, samo potem naj ne jamrajo, kako smrtno nevarna je ta okužba – ker očitno ne hebejo nobenega dokler ni kritičen… očitno bi pa se dalo kritičnost tudi marsikdaj preprečiti ali pravočasno ugotoviti stanje,. če bi človeka pregedali… a ga ne!
razen seveda tistih s protekcijo – kot je bil reševalec, ki je sam objavil, da je okužen, nima nobenih simptomov, ampak njega pa je kolega zdravnik polno pregledal – poslušal pljuča in vse… tzakaj navadni smrtniki niso tega deležni ob okužbi? O tem govorim. ta je lahko bil pomirjen doma in vedel,da ne bo hujšega… ostali pa so smet, ki se ne smejo niti približati zdju, kaj šele zdravniku, dokler niso na smrtni postelji.
O tem govorim. Pri nas v medicini obstaja primarna raven zdravstva, ki je zadolžena za zdravljenje ljudi pred sprejemom v bolnišnico – in ta ne deluje popolnoma nič in ignorira bolnike, čeprav nas vsi prepričujejo kako grozna je ta bolezen. To dvoje ne gre skupaj – ne moreš ti pacientu giovoriti bolezen je grozna, ampak pogledali vas pa ne bomo popolnoma nič.
[/quote]

Sem končala pri prvem stavku. Corona v začetni fazi ni nevarna in z zdravljenjem v ničemer ne preprečiš težje oblike, lahko jo samo razneseš med druge bolnike, če rineš v zdravstvene ustanove.

Virus povzroča strdke????? Pamet na2
[/quote]

To je pa tako, ko je vaš vir novic MON in YouTube. Ja, po poročilu nemških patologov so so velik problem covida ravno strdki. Ki seveda pripeljejo do kapi.

Da smo ljudje zdaj odrezani od zdravstva, je pa prvoklasna svinjarija in goljufija. Samo nevarnost virusa nima s tem nič, ker je realna. Morali bi iti v skupinsko tožbo proti državi vsi, ki ne pridejo zaradi zdravnika, čeprav plačujejo zavarovanje.

Čeprav – ko jaz rabim zdravnika in jasno povem, da nimam simptomov, nisem bila v stiku z okuženim, pridem do zdravnika. Problem je tam, kjer so simptomi covida. Ampak to bi morali rešiti z enournim testom. Tako da tega v nobeni točki ne zagovarjam.

Po gripi z zapleti da. Vse, razen izpadanje las. Po pljučnico še leta težko dihaš in se hitro upehaš.
[/quote]

Govora je o prehladu, ne gripi. Gripa seveda lahko pusti posledice, pljučnica pa je lahko smrtna tudi pri mladih ljudeh. Ampak omenjen je bil prehlad.

Kaj vse bomo zaradi covida izvedeli tudi o vseh drugih virotah, ki vsakodnevno prežijo na nas. Ste vedeli, da vsaka respiratorna viroza (zlasti pa gripa) začasno poveča možnost za kap, saj je kri gostejša in bolj nagnjena k strdkom?
V prilepljen raziskavi so ugotovili, da je ta možnost pri covidu še mali višja, največja pa pri tistih, ki so najhuje bolni, na ventilatorji, starejši, s srčno žilnimi kroničnimi boleznimi in, zanimivo, ki niso belci. Približno pri 1-2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hospitaliziranih (torej huje bolnih) lahko pride do kapi.

https://jamanetwork.com/journals/jamaneurology/fullarticle/2768098

Valda, navaden prehlad, takole padejo pri navadnem prehladu…. Sej to pa res ni nič, samo tretjino jih kap…. nič takega… vsakdanje….

https://www.youtube.com/watch?v=Uf4-Vzf1CyM&bpctr=1598598243

Pa še to: povečana možnost za kap obstaja v času bolezni, ko ozdraviš, je enaka, kot je bila pred boleznijo.

Valda, navaden prehlad, takole padejo pri navadnem prehladu…. Sej to pa res ni nič, samo tretjino jih kap…. nič takega… vsakdanje….

https://www.youtube.com/watch?v=Uf4-Vzf1CyM&bpctr=1598598243
[/quote]

Kaj je problem. Ne znaš angleško ali samo ne razumeš prebranega? Iz raziskave izhaja, da je bila kap prisotna pri 1/3 najhuje bolnih (na ventilatorji), od katerih jih v vsakem primeru 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} umre. Sicer pa pri 1-2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} resno bolnih (hospitaliziranih). Malo pameti v roke in ne paničari. Upam, da veš, da je tudi nosečnost risk faktor za trombozo, embolijo in kap. In še mnogo drugih stanj. Za panike je najboljše, da se skrijejo v jamo in čakajo na gotovo smrt.

New Report

Close