Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi hčere imam na vratih rubežnike

Zaradi hčere imam na vratih rubežnike

Vsak dan sem v strahu kdaj bodo spet na vrat potrkali rubežniki. Hčerka je očitno zelo zabredla in za sabo nas bo potegnila vse. Sama sem po težki bolezni, mož privezan na posteljo, zato sem hčerki s katero živimo skupaj in njena dva otroka, pooblastila za moj bančni račun in s tem tudi za plačevanje tekočih položnic. Z moževim denarjem upravlja ona že od začetka njegove bolezni. Ne bom dolgovezila, drobne detajle bom izpustila, napisala bom samo dejstva, ker ne vem kaj mi je storiti. Nikogar nimam, ki bi ga lahko povprašala o teh zadevah, nerodno mi je.

 

Prihajajo papirji, polno bremenečih zneskov, vse na moje ime. Prav vsega ne razumem dobro, ampak se mi zdi, da imam na stanovanju plombo. Ko povprašam hčerko kaj se dogaja pravi, da ureja in da se bo vse uredilo. Zadnjič mi je na vrata prišel izterjevalec iz zasebnega podjetja, kot sem razumela. Nič ni imel za vzeti, ker razen starega televizorja in še starejšega računalnika nimam nič.

 

Hčerka kar naprej dobiva pakete, večinoma oblačila, kozmetika in obutev. Vsak dan je oblečena drugače, opažam tudi, da si povečuje ustnice, hladilnik je prazen. Hrano nam kupuje pripravljeno ali nam jo naroča. Malo sem zgubljena od skrbi in če prav razumem vse papirje nam grozi, da bomo ostali brez stanovanja. Je to možno? Kako to gre? Se stanovanje proda, poplača upnike? Se to sploh sme, ker dva težka bolnika ostaneva brez strehe nad glavo. Kaj se lahko zgodi z nami? Nas lahko 5 ljudi kar na cesto vržejo? Prosim ne sodite.

 

zgodbica ne bo šla skozi. Preveč si vsega nametala skupaj.

kakorkoli izmišljena zgodba ali ne

Rubežnikom-izvršiteljem se sicer ne odpira vrat.

Stanovanje je nedotakljivo. Seveda pa se v pravu tudi to dovoljuje.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV4691

Zato so si nekatera prava večkrat v navzkriž ali pa vprašljiva.

Le kako ne bi bila, če se gre za izmišljotine, ki jih za mastne plače potrjujejo ptiči brez perja.

Strah je dober boter 👍

Je v reali to resnično, poznam osebno dva primera. Ne vem vam svetovati, samo povem vam pa, da sta z soprogom hudo bolna kot pravite, če ste tako bolns oba mora bit zdravnik s tem seznanjen, saj rabite preiskave, patronažno službo. Ja, lastna hči vas zanemarja, nimate za jest tako kot je treba, higiena obeh. To je kaznivo zanemarjat hudo bolne ljudi. Preko zdravnice, ali patronaže bi bilo najbolje, da vam svetujejo kako in kaj. Upam, da še imata z možem oba družinskega zdravnika. S socialno službo ne boste nič uredila, situacija se bo samo še bolj zakomplicirala. Ja, v težki situaciji ste, pa še hudo bolna oba z možem. To kar sem vam napisal je MOJE OSEBNO mišljenje. Vse dobro vam želim. Srečno.

Da izkoristim prispevek – imamo primer v žlahti, hčer živi z otrokom pri starših in kopiči dolgove – sicer na svoje ime, ampak rubežnike so pa tudi že imeli doma. Živijo v enem gospodinjstvu in starša zelo skrbi, kaj bo. Vprašanje – na hišo se verjetno ne morejo usedit upniki, ker ona ni lastnica ničesar, ima pa tam prijavljeno prebivališče- ali premičnine pa lahko odnesejo? Razen če starša lahko dokažeta, da so njune? Ampak tu so problem računi za 5, 10 let stare aparate ali pa npr. kosilnico, rolbo itd….

Odgovor na objavo uporabnika
425rt3, 03.11.2022 ob 13:45

Da izkoristim prispevek – imamo primer v žlahti, hčer živi z otrokom pri starših in kopiči dolgove – sicer na svoje ime, ampak rubežnike so pa tudi že imeli doma. Živijo v enem gospodinjstvu in starša zelo skrbi, kaj bo. Vprašanje – na hišo se verjetno ne morejo usedit upniki, ker ona ni lastnica ničesar, ima pa tam prijavljeno prebivališče- ali premičnine pa lahko odnesejo? Razen če starša lahko dokažeta, da so njune? Ampak tu so problem računi za 5, 10 let stare aparate ali pa npr. kosilnico, rolbo itd….

za premičnine naj starša hranita račune. Dokler sta starša živa je hiša varna (razen če gresta hčeri za kakšnega poroka ali ji kaj prepišeta). Ko pa bo recimo eden od staršev umrl, bo hči dedovala del hiše, takrat se bo začela za drama, saj se bodo upniki usedli tudi na to. Zaradi instituta nujnega deleža se v bistvu starš ne more zavarovati pred tem. Hčer naj nehata zalagat z denarjem in jo probata naučiti ravnanja z denarjem.

Malo poglej, kaj se je dogajalo Zlatki Olah in njeni manekenski hčerki Doni v Portorožu.

Bi rekel, da imate podobno zgodbo. Upam, da ne tudi usodo.

Nasvet: Plačaj dolgove, kakor veš in znaš, sicer boš ob stanovanje.

 

 

Takoj prekličite pooblastila hčeri. Če je mož nepokreten, si vejeno ti skrbnica in lahko prekličeš pooblastilo zanj. Glede na to, da so že trkali na vrata, kontaktiraj upnike in se poskušaj kaj dogovoriti na podlagi tvoje zgodbe. Da pač nisi ti zapravljala. Po preklicu pooblastil, naj ti dajo še izpiske. Potem pa naprej, kdaj bo hči odplačala dolgove.

Ne razumem vas, da vaju z možem ne obiskuje patronažna služba. Kdo obrača in menja plenice, če je to potrebno. Če bi hodila patronaža na obiske bi vsaj poznala anamnezo družine. Ne razumem.

Mislil sem na obračanje moža zaradi preležanin. To vi ne zmorete, hčerka pa tega verjetno ne dela.

Pri banki se pozanimajte, če nudijo storitev preklica pooblastila tako, da za vašega moža  pride bančnik na dom in da ste pooblaščena vi.

Račune dajte na trajnik.

Zakaj bi vas vrgli iz stanovanja? Je hcerkino ali vajino? Ce ni njeno, lahko rubijo le premicnine.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1865, 03.11.2022 ob 15:02

Zakaj bi vas vrgli iz stanovanja? Je hcerkino ali vajino? Ce ni njeno, lahko rubijo le premicnine.

Dolgovi oz. rubež je napisala, da njo bremenijo papirji.

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 03.11.2022 ob 15:17

Dolgovi oz. rubež je napisala, da njo bremenijo papirji.

Ja, nahebala je.

Ne vem v kakšnem zdravstvenem stanju si, vendar jaz bi poskusila pogledati kako je z pro bono odvetniki. Oprosti, ampak tole se ne bo končalo dobro, če ne boš vsaj poskusila kaj ukreniti.

Ce si ti oziroma vidva z mozem lastnika, ona ne more dat hise pod hipoteko/jo obremeniti, ker bi to morala ti podpisati pri notarju. Ce je ona (delna) lastnica, je mozno, da so se usedli na njen del.

Kako dolgovi prihajajo na tvoje ime, tudi ni logicno, saj ti nisi nicesar podpisala. Ona ce je pooblascena za tvoj bancni racun, lahko z njega samo dviguje, kolikor vem, kredita v tvojem imenu pac ne more vzeti.

Sicer pa, kot so ti ze predlagali – poklici na banko in preklici pooblastila. Za rwcune si uredi trajnike ali spletno banko, ce znas z njo upravljati. Lahko se tudi preko mobilnega telefona placuje. Najbrz se da tudi preko osebnega bancnika, da pac njemu narocis.

Skratka, ni neresljivo za naprej, samo hitro poklici banko in se dogovori, kako urediti preklic pooblastila in placevanje.

Ce pa posta prihaja na tvoje ime, je tvoja in imas pravico in dolznost videti, kaj je notri (ker prwvis, da prihajajo pisma in so na tvoje ime pufi).

Hcerka ima pa ocitno hud problem z zasvojenostjo. Tega se ne da kar tako resiti, ceprav ona govori in misli, da se. Ocitno je zabredla v dolgove s svojim impulzivnim nakupovanjem, denarja pa zdaj od nikoder. Resitev je kredit, da se poplacajo pufi, banki pac potem mesecno vraca. Sicer bodo ti dolgovi narasli na veckratnik in takrwt bo huje.

Sem v podobnem položaju, ampak sem zdrava in še mlada (okrog 40).

Kar želim povedat je to, da živim že celo življenje v nezdravem okolju. Oče alkoholik, očim druge vrste psihični problemi, mama tudi. Moj brat odvisnik od elektronskih medijev, partner ima problem z alkoholom. Vsi omenjeni še kadijo in ne znajo uresničit nobenih ciljev, vsi imajo neke osebnostne motnje. Ce si na kakšen način odvisen od njih, je grozno.

Jaz ne kadim in ne pijem. Vedno sem morala zase poskrbet in edini mi je uspelo zaključit 7. stopnjo in dobiti redno službo. Staršem plačujem dolgove in se od partnerja ne morem odselit. Preveč sem se ujela v to zanko.

Vsi omenjeni imajo kup dolgov in so izredno neodgovorni. Niti ne vidijo, da ne delajo prav. So vse krivi drugi. Drugi jim rešijo probleme – jaz, ker hocem sebe rešit. In bil je narobe način. Sem delala tudi po 18 ur na dan. Vse dni v tednu nekaj let. Zaslužila sem ogromno, ker se pa znajdem. Od tega nisem imela nič.

Zaradi nemoči se je meni tudi zgodilo, da sem padla v depresijo, takrat nisem odprla položnic. Plačala veliko kazen Fursu. Nekega dne sem se pač odločila, da me stvari ne bodo dotolkle.

Depresija in odvisnost sta močno povezana. Vaša hči trenutno ni zmožna zdravorazumske presoje in če ji boste pustili, da še naprej počne kar pocne, boste na cesti. Žal te nihce ne vpraša. Da se pa z rubežniki dogovorit. Ampak če ste pokretna in lahko stvari sami, vam res polagam na srce, prevzemite raje sami to breme. Jaz bi hči izselila. Ni vredno. Doma ima udobje in tako ne bo nikoli drugače.

Jaz vse papirje in račune pregledam mojim, tudi za kar nisem pooblaščena in zahtevam odgovore in na dneve, ko je socialna, denar. Če bi pa lahko šla na svoje, bi pa raje. Vi hči lahko odselite.

Človek pa ko se odloči, da bo stvari rešil, ko neha biti žrtev – reši.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena, ki rešuje probleme drugim, 04.11.2022 ob 08:35

Sem v podobnem položaju, ampak sem zdrava in še mlada (okrog 40).

Kar želim povedat je to, da živim že celo življenje v nezdravem okolju. Oče alkoholik, očim druge vrste psihični problemi, mama tudi. Moj brat odvisnik od elektronskih medijev, partner ima problem z alkoholom. Vsi omenjeni še kadijo in ne znajo uresničit nobenih ciljev, vsi imajo neke osebnostne motnje. Ce si na kakšen način odvisen od njih, je grozno.

Jaz ne kadim in ne pijem. Vedno sem morala zase poskrbet in edini mi je uspelo zaključit 7. stopnjo in dobiti redno službo. Staršem plačujem dolgove in se od partnerja ne morem odselit. Preveč sem se ujela v to zanko.

Vsi omenjeni imajo kup dolgov in so izredno neodgovorni. Niti ne vidijo, da ne delajo prav. So vse krivi drugi. Drugi jim rešijo probleme – jaz, ker hocem sebe rešit. In bil je narobe način. Sem delala tudi po 18 ur na dan. Vse dni v tednu nekaj let. Zaslužila sem ogromno, ker se pa znajdem. Od tega nisem imela nič.

Zaradi nemoči se je meni tudi zgodilo, da sem padla v depresijo, takrat nisem odprla položnic. Plačala veliko kazen Fursu. Nekega dne sem se pač odločila, da me stvari ne bodo dotolkle.

Depresija in odvisnost sta močno povezana. Vaša hči trenutno ni zmožna zdravorazumske presoje in če ji boste pustili, da še naprej počne kar pocne, boste na cesti. Žal te nihce ne vpraša. Da se pa z rubežniki dogovorit. Ampak če ste pokretna in lahko stvari sami, vam res polagam na srce, prevzemite raje sami to breme. Jaz bi hči izselila. Ni vredno. Doma ima udobje in tako ne bo nikoli drugače.

Jaz vse papirje in račune pregledam mojim, tudi za kar nisem pooblaščena in zahtevam odgovore in na dneve, ko je socialna, denar. Če bi pa lahko šla na svoje, bi pa raje. Vi hči lahko odselite.

Človek pa ko se odloči, da bo stvari rešil, ko neha biti žrtev – reši.

Se mi delno smilis, ampak ce se zdaj delas to – resujes druge, ceprav te je pahnilo v depresijo, pa se tega zavedas, potem si cimprej najdi strokovno pomoc in uidi iz teh bolanih odnosov in igranja mame odraslim ljudem.

Nisi dolzna poskrbeti za odrasle zdrave osebe. Pa ce jih bos ti vedno resevala, a mislis, da bo kaj drugace? Ne, ker jim bos ti odnasala rit in bodo se naprej delali neumnosti, saj jih bos ti na koncu resila. Za kaksno ceno? Nimas svojega zivljenja, z vsem denarjem si ne privoscis, ker kupujes drugim/placujes za druge.

Ce hoces sebi in ostalim dobro, takoj po strokovno pomoc in razbij te unicujoce vzorce. Porocena z alkoholikom ne rabis bit, enostavno se loci in nehaj podpirat alkoholika (upam da ves, da si si nasla istega moza kot je oce; in vse to izvira iz otrostva, hoces resevati). Starsema povej, da je dovolj in zakljucujes, saj si vso odraslo, najbrz pa tudi mladostnisko in otrosko dobo skrbela za njiju, namesto onadva zate.

Ja, bo kruto, brutalno, ti bos trpela, ampak to ze tako zdaj. S tem da v primeru prekinitve nezdravega odnosa ne bos trpela do smrti, ce bos pa nadaljevala, nisi pa naredila popolnoma nic, da vse to presekas in se tega osvobodis.

Če niso plačani računi, ki so na ime avtorice oz. njenega moža in sta lastnika stanovanja se lahko zgodi rubež nepremičnine. Npr. hči vse zapravi, denarja ni za položnice, računi se ne plačujejo. Dolgovi se kopičijo, obresti, opomini itd. nekega dne pa sledi izvršba, rubež in ste na cesti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Mal cudno, 04.11.2022 ob 08:52

Se mi delno smilis, ampak ce se zdaj delas to – resujes druge, ceprav te je pahnilo v depresijo, pa se tega zavedas, potem si cimprej najdi strokovno pomoc in uidi iz teh bolanih odnosov in igranja mame odraslim ljudem.

Nisi dolzna poskrbeti za odrasle zdrave osebe. Pa ce jih bos ti vedno resevala, a mislis, da bo kaj drugace? Ne, ker jim bos ti odnasala rit in bodo se naprej delali neumnosti, saj jih bos ti na koncu resila. Za kaksno ceno? Nimas svojega zivljenja, z vsem denarjem si ne privoscis, ker kupujes drugim/placujes za druge.

Ce hoces sebi in ostalim dobro, takoj po strokovno pomoc in razbij te unicujoce vzorce. Porocena z alkoholikom ne rabis bit, enostavno se loci in nehaj podpirat alkoholika (upam da ves, da si si nasla istega moza kot je oce; in vse to izvira iz otrostva, hoces resevati). Starsema povej, da je dovolj in zakljucujes, saj si vso odraslo, najbrz pa tudi mladostnisko in otrosko dobo skrbela za njiju, namesto onadva zate.

Ja, bo kruto, brutalno, ti bos trpela, ampak to ze tako zdaj. S tem da v primeru prekinitve nezdravega odnosa ne bos trpela do smrti, ce bos pa nadaljevala, nisi pa naredila popolnoma nic, da vse to presekas in se tega osvobodis.

Človek pa ko se odloči, da bo stvari rešil, ko neha biti žrtev – reši.

No, tale zadnji stavek, ki si ga napisala … Zakaj drugim svetuješ nekaj, česar sama ne zmoreš? Zakaj rešuješ druge? Zakaj si žrtev?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8886, 03.11.2022 ob 13:09

Vsak dan sem v strahu kdaj bodo spet na vrat potrkali rubežniki. Hčerka je očitno zelo zabredla in za sabo nas bo potegnila vse. Sama sem po težki bolezni, mož privezan na posteljo, zato sem hčerki s katero živimo skupaj in njena dva otroka, pooblastila za moj bančni račun in s tem tudi za plačevanje tekočih položnic. Z moževim denarjem upravlja ona že od začetka njegove bolezni. Ne bom dolgovezila, drobne detajle bom izpustila, napisala bom samo dejstva, ker ne vem kaj mi je storiti. Nikogar nimam, ki bi ga lahko povprašala o teh zadevah, nerodno mi je.

 

Prihajajo papirji, polno bremenečih zneskov, vse na moje ime. Prav vsega ne razumem dobro, ampak se mi zdi, da imam na stanovanju plombo. Ko povprašam hčerko kaj se dogaja pravi, da ureja in da se bo vse uredilo. Zadnjič mi je na vrata prišel izterjevalec iz zasebnega podjetja, kot sem razumela. Nič ni imel za vzeti, ker razen starega televizorja in še starejšega računalnika nimam nič.

 

Hčerka kar naprej dobiva pakete, večinoma oblačila, kozmetika in obutev. Vsak dan je oblečena drugače, opažam tudi, da si povečuje ustnice, hladilnik je prazen. Hrano nam kupuje pripravljeno ali nam jo naroča. Malo sem zgubljena od skrbi in če prav razumem vse papirje nam grozi, da bomo ostali brez stanovanja. Je to možno? Kako to gre? Se stanovanje proda, poplača upnike? Se to sploh sme, ker dva težka bolnika ostaneva brez strehe nad glavo. Kaj se lahko zgodi z nami? Nas lahko 5 ljudi kar na cesto vržejo? Prosim ne sodite.

 

NUJNO preklicati vsa dovoljenja in pooblastila hčerki in jo izseliti.

Pa naj rubežniki prihajajo na njen novi naslov.

Da se ne boste selili še vi – prisilno, z rubežem.

Odloči se pa sama.

ja, rubežniki odnesejo iz bivališča vse, kar se jim zdi vredno prodati, oz lahko (obstaja zakon kaj je minimum in ne smejo). Nato pa domnevni lastnik dokazuje, da je njegovo. Čer ima s čim :-(.  Traja nekaj mesecev, če imaš dokazila. Sicer se lahko od predmetov poslovite.

V nepremičnino lahko nasilno vstopijo celo. če nikogar ni doma. Torej vdrejo. S tem da poberejo na cesti 2 xy osebi kot priče.  Kar je vse v skladu z zakonodajo . Žal.

Berite o izvršitelju Hojsu, kako je delal. Nasilno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
preklicati, 04.11.2022 ob 10:56

NUJNO preklicati vsa dovoljenja in pooblastila hčerki in jo izseliti.

Pa naj rubežniki prihajajo na njen novi naslov.

Da se ne boste selili še vi – prisilno, z rubežem.

Odloči se pa sama.

rubežniki bodo še vedno hodili na avtoričin naslov, ker so vsi dolgovi na njeno ime.

očitno so vsi računi pisani nanjo, hči je le pooblaščena, da lahko na banki dviguje denar in naj bi s tem poskrbela za plačilo maminih računov. Ker ne, ostajajo računi na ime avtorice neplačani, zato jo bodo lahko iskali rubežniki , lahko pride tudi do izvršbe na nepremičnino, ki je v lasti avtorice.

avtorica, čimprej ukinit pooblastilo hčeri na banki. Potem pa klicat upnike in se poskusit dogovorit glede obročnega odplačila, če ni zadeva že predaleč.

 

Odgovor na objavo uporabnika
reševalka, 04.11.2022 ob 10:50

Človek pa ko se odloči, da bo stvari rešil, ko neha biti žrtev – reši.

No, tale zadnji stavek, ki si ga napisala … Zakaj drugim svetuješ nekaj, česar sama ne zmoreš? Zakaj rešuješ druge? Zakaj si žrtev?

Ženske, ki preživlja svojo disfunkcionalno družino. Pove svoj primer, skuša pomagati, a očitno ne more. Dejte ji kaj pametnega svetovati, če pa ne znate in ne veste nič konkretnega, otipljivega, pa pustite. Nekaj so besede in filozofiranje, drugo je reala. Najbolj enostavno je dati vse na cesto, ki ti omejujejo življenje, ampak nimajo vsi srca za tak podvig, tudi, če sami trpijo. To je žalostna resnica.

New Report

Close