Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi hčere imam na vratih rubežnike

Zaradi hčere imam na vratih rubežnike

Hudo je tole za brat. A imaš koga v družini, širši, ki mu zaupaš? Kakšen odvetnik v družini? Kakšen verodostojen? Znanec, nekdanji prijatelj? Stopi do njega in mu pač povej kaj in kako.
Tole se ne bo rešilo kar samo od sebe.

 

Ja ženska butasta, kaj daješ hčerki pooblastila, da upravlja z vajinim denarjem, če vidiš,da situacijo samo izkorišča v svoj prid. Ne razumem, kako pri PM si lahko ob takem stanju pri vas kupuje nove obleke, obutev, kozmetiko in ne vem kaj še vse. Potem pa jamranje, da potrebujete pomoč. Idite vsi v 3PM, kako ravnate z denarjem, potem pa boste kot 1. zgodba silili na Tednik ali ostale ljudi, ki preudarno ravnajo z denarjem prosili za pomoč. Takoj prekliči pooblastila, hčerko izteraj pa naj plača kakor ve in zna, če je znala prej zapravljati. Proklete babe, vedno babe zapravljajo na polno, šoping tu, šoping tam, pa zresnite se že enkrat.

 

Odgovor na objavo uporabnika
48, 04.11.2022 ob 13:33

Ja ženska butasta, kaj daješ hčerki pooblastila, da upravlja z vajinim denarjem, če vidiš,da situacijo samo izkorišča v svoj prid. Ne razumem, kako pri PM si lahko ob takem stanju pri vas kupuje nove obleke, obutev, kozmetiko in ne vem kaj še vse. Potem pa jamranje, da potrebujete pomoč. Idite vsi v 3PM, kako ravnate z denarjem, potem pa boste kot 1. zgodba silili na Tednik ali ostale ljudi, ki preudarno ravnajo z denarjem prosili za pomoč. Takoj prekliči pooblastila, hčerko izteraj pa naj plača kakor ve in zna, če je znala prej zapravljati. Proklete babe, vedno babe zapravljajo na polno, šoping tu, šoping tam, pa zresnite se že enkrat.

 

Idddiooot. Lepo je napisala, da je po težki bolezni….

Da kakšna oseba slučajno duše ne spusti, ki se krega nad avtorico, naj raje svoje težave porihta, avtorica bo pa svoje. Avtorica, ni sramotno prositi za pomoč. Kot praviš imaš ljudi, a ti je nerodno. Bolj nerodno ti bo, ko bo tvoja hči vse zaigrala, izigrala ter zafurala. Naj ti pomagajo. In naj  grehe plača in poplača hči. Obrni se na bližnje, naj ti ne bo nerodno. Ponos v stiski ni popotnica v plus.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8886, 03.11.2022 ob 13:09

Vsak dan sem v strahu kdaj bodo spet na vrat potrkali rubežniki. Hčerka je očitno zelo zabredla in za sabo nas bo potegnila vse. Sama sem po težki bolezni, mož privezan na posteljo, zato sem hčerki s katero živimo skupaj in njena dva otroka, pooblastila za moj bančni račun in s tem tudi za plačevanje tekočih položnic. Z moževim denarjem upravlja ona že od začetka njegove bolezni. Ne bom dolgovezila, drobne detajle bom izpustila, napisala bom samo dejstva, ker ne vem kaj mi je storiti. Nikogar nimam, ki bi ga lahko povprašala o teh zadevah, nerodno mi je.

 

Prihajajo papirji, polno bremenečih zneskov, vse na moje ime. Prav vsega ne razumem dobro, ampak se mi zdi, da imam na stanovanju plombo. Ko povprašam hčerko kaj se dogaja pravi, da ureja in da se bo vse uredilo. Zadnjič mi je na vrata prišel izterjevalec iz zasebnega podjetja, kot sem razumela. Nič ni imel za vzeti, ker razen starega televizorja in še starejšega računalnika nimam nič.

 

Hčerka kar naprej dobiva pakete, večinoma oblačila, kozmetika in obutev. Vsak dan je oblečena drugače, opažam tudi, da si povečuje ustnice, hladilnik je prazen. Hrano nam kupuje pripravljeno ali nam jo naroča. Malo sem zgubljena od skrbi in če prav razumem vse papirje nam grozi, da bomo ostali brez stanovanja. Je to možno? Kako to gre? Se stanovanje proda, poplača upnike? Se to sploh sme, ker dva težka bolnika ostaneva brez strehe nad glavo. Kaj se lahko zgodi z nami? Nas lahko 5 ljudi kar na cesto vržejo? Prosim ne sodite.

 

registriraš se samo z elektronskim naslovom:

https://evlozisce.sodisce.si/esodstvo/index.html

Dela samo ob delavniukih d0 20 ure.

Če ne veš kako poiskati katero številko ima stanovanje – poišči po naslovu:

http://prostor3.gov.si/javni-arhiv/javniVpogled.jsp?rand=0.31044695119525556

Dobiš podatek KO, številko stavbe in številko dela stavbe (kar je običajno številka stanovanja, ne pa nujno) – velja za blok.

 

če rabiš pri tem pomoč, ti lahko pogledamo .

Nujno pravna pomoč!!! Kliči kar po imeniku. Nekdo se te bo že usmilil in zastonj pogledal kako in kaj.

Odgovor na objavo uporabnika
425rt3, 03.11.2022 ob 13:45

Da izkoristim prispevek – imamo primer v žlahti, hčer živi z otrokom pri starših in kopiči dolgove – sicer na svoje ime, ampak rubežnike so pa tudi že imeli doma. Živijo v enem gospodinjstvu in starša zelo skrbi, kaj bo. Vprašanje – na hišo se verjetno ne morejo usedit upniki, ker ona ni lastnica ničesar, ima pa tam prijavljeno prebivališče- ali premičnine pa lahko odnesejo? Razen če starša lahko dokažeta, da so njune? Ampak tu so problem računi za 5, 10 let stare aparate ali pa npr. kosilnico, rolbo itd….

Rubežniki lahko odnesejo vse in prodajo na javni dražbi, razen, če se res dokaže z računi, ki pa po navadi niso ravno pri roki, vendar izvršba omogoča ugovor na podan izvršilni predlog iz naslova premičnega premoženja s podanimi računi, ki pa se lahko vloži na sodišču, ki vodi izvršilni postopek ali pa neposredno pri izvršitelju, ki vodi rubež premičnin.

Vsr dobro 🤗

Draga avtorica, za vas pa naslednje, pokličite na CSD in se pozanimajte, kako je s tem. Tam imajo tudi pravno svetovalko, ki vam bo znala natančno in zelo dobro povedati, kaj lahko v takem primeru naredite. Jutri zjutraj pa pokličite na banko in prekličite pooblastila hčerki tako z vaše kot z moževe strani, če hočete samo sebi dobro.

Ste v situaciji, ko potrebujete skrbnika, če bo za skrbika določena vaša hči, bo tudi pravno odgovarjala za posledice, ki se vama dogajajo, s tem, da bo morala upravičiti skrbništvo z mesečnimi poročili za katere stvari je porabila vaš in možev denar.

Ukrepajte, preden bo prepozno. Vse dobro vam želim 🤗

Obrni se na CŠOD oz socialno službo. Zrihtaj, da bosta tam dobila skrbnico.  Vključi se v pomoč na domu. In maj vama pomoč na domu prinesejo hrano in malo pospravijo. Hči pa vrzite iz stanovanja. Naj gre pa v komuno, ali prebežališče za ženske. Tudi to naj socialna pive kam naj gre. Mogoče jo bodo tam naučili, kako živeti?

Vrzi to svojo nicvredno hcerko ven dokler se imas cas ker ko bo cisto zabredla boste vsi na cesti pristali zaradi nje pa nikogar ne bo zanimalo niti rubeznikov ce sta dva bolnika


@Anonimno
8886

Zgodba ”ne pije vode” !

V kolikor položnice niso plačane,
ti zelo po kratkem in hitrem postopku naredijo na primer odklop elektrike,
in/ali podobno!
Nadalje gre zadeva tudi po kratkem postopku v izvršbo in ti posledično blokirajo bančni račun!

Torej dolgovi se lahko nakopičijo do določene mere, potem pa več ne,
se pa začnejo kopičiti zakonite zamudne obresti in te obresti so veliko bolj nevarne kot pa sam dolg!

Izterjevalec iz zasebnega podjetja praviš, pa kar tako brez prisotnosti uradne osebe?
Ja pa kaj še!?!?!

Izterjevalec že verjetno res, zagotovo pa ne po uradni dolžnosti!

In kakšni točno bremenilni papirji na tvoje ime prihajajo?
Namreč prihajajo lahko samo vodovod, elektrika, RTV, itd.

In paketi hčerki bi se morali že ustaviti,
ker tudi spletnih transakcij ni možno izvajati v kolikor ni stanja na računu(v primeru da je vse z računa že zapravila).

S čim točno pa kupuje hrano?

Če bi bila zgodba resnična(pa zagotovo ni!),
potem, ja seveda, lahko ostaneš brez stanovanja!
Če so bremenilni zneski na tvoje ime in stanovanje tudi,
zgodi se deložacija in te izselijo,
pri tem pa nobenega nič ne briga kakšno je tvoje in moževo zdravstveno stanje.

Za kaj takega pa res ni potrebno bit pravnik.

To da ste na njo bančne račune napisali je velika napaka, čimprej odvetnika

Ojoj..prekličete pooblastila za denar..kontaktirajte odvetnika

Se svojo roko odrezi in ji daj, fukn jo u picku maternu iz svoje bajte z otroci vred, naj se nauci delat in sluzit.

Morda pa ni izmisljotina – glejte bolj realno – mati z nekim zaupanjem da vse urejat hceri – hci pa ne zna niti za zase poskrbeti da bi zivela brez nekih “kreditov” ne – ker ces ona pa ni nic kriva- ker jemlje vse “kredite” da sama sebi placuje svoje zelje na materino ime – ja tudi to se dogaja in to zaradi starsevskega zaupanja da ji bo hci v boju z boleznijo pomagala – a ona jih rine vse v pekel….

Prav ste povedali, a skoda je ze narejena – tezko bo dokazat da mati ni nic kriva….

Odgovor na objavo uporabnika
nisem pristaš minimalizma, 04.11.2022 ob 13:37

Idddiooot. Lepo je napisala, da je po težki bolezni….

za račune lahko narediš trajnike in ne rabiš nikogar posebej, da jih plačuje.

Bolezen za to ni izgovor.

Če je plomba pomeni da poteka nek postopek.

 

In da lahko je banka lastnik

New Report

Close