Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaradi mame ne bom imela otrok

Zaradi mame ne bom imela otrok

Odgovor na objavo uporabnika
hmno, 23.02.2022 ob 11:42

Ljudje, ki pljuvate po otrocih, pljuvate po sebi tudi.  Vi niste na tem svetu pristali kot odrasel človek-vse kar poveste zlobnega čez otroka ste vi sami. Zamislite se in ste očitno tako zaslepljeni,da tega niti ne vidite, samo sejete negativo in napadalnost v besedah.

Ironično se avtorica pritožuje čez mamo in njenimi dejanji, vi ji ploskate – pa a ste sami z vašim odnosom kaj drugačni… odgovor je  ne niste – te vaše besede , napadalnost, negativa to dokazujejo. vse to kar pisarite in živite v dejanjih potlej reže rane v otroke, ki bodo zaradi vas ranjeni odrasli.

pa tako razumevanje najdete za avtorico in podobne, a ste sami isti – danes s svojim takšnim odnosom,ki ga izkazujete močno ranite otroke in tudi okolico.  Sebe spravite v red… ker ste odrasli niste nič več vredni kot otroci. tudi otroci so ljudje, in si zaslužijo prav enako spoštovanje, ljubezen, varnost kot vsi odrasli. zakaj se imate za večvredne – niste. vsi smo ljudje z enakimi potrebami.

A ker smo bili sami otroci moramo prenašat in na tron postavit frocovje?! Dej zalet se nekam. Če jih imaš čuti in trpi! Je tvoja dolžnost! Ne pa da od drugih pričakuješ da se jim bo svet vrtel okol tvojega frocovja in ti rdeč tepih vrgel pred tebe, ker si se razmnoževalo! Sami veste da je imeti froca pač strošek, razen če si zabito. Ne pa da od države pričakuješ dodatke. Nas samske brez otrok pa diskriminirajo!

To je tvoje življenje in povsem tvoja odločitev. Sama sem mama, ponosna mama. Tebi pa drugi naj ne solijo pameti in naj poskrbijo za svoje življenje. mama

 

Odgovor na objavo uporabnika
različni pogledi, 23.02.2022 ob 00:36

V službi tarča napada šefice in sodelavke, ker sem povedala, da ne prenesem otrok, sploh majhnih, ki so kot pijavke. Nekako sem se že navadila, da me družba zaradi mojega mnenje o otrocih in zavestne odločitve, da otrok ne bom imela, obsoja. Zaradi tega sem večkrat tarča grdih komentarjev, a dejansko mi redko kdo da priliko, da razložim zakaj tako mislim in zakaj tako čutim in tako je bilo tudi danes.

Odraščala sem v veliki družini, imam 6 mlajših bratov in sester, katerim sem bila kot mama. Pazila sem jih, vozila v vrtec in šolo, z njimi delal naloge, skratka bili so moji, saj mama za njih ni imela časa, če je želela postoriti vse kar je bilo treba postoriti pri tako veliki družini, veliko smo tudi otroci pomagali, bistveno več kot bi lahko rekla, da je normalno za otroka. Oče je prišel domov enkrat na leto, saj je delal kot mornar in vsakič ko je odšel je bila mama noseča. Enkrat sem ji to rekla pa me je pretepla kot norca, takrat sem bila že toliko stara, da sem lahko »ušla« od doma. Nikoli se nisem vrnila in tudi z sorojenci nimam kaj dosti stikov, ker me še vedno dušijo, zamerim jim ne. Mamo, ki je bila vedno mučenica, pokličem samo za rojstni dan, očeta pa samo pozdravim preko nje. Vsak spomin na njih mi je kot boksa v trebuh in enako bi bilo, če bi se odločila za svojo družino. Plačala sem prevelik davek. Si predstavljate najstnico, ki bi se rada družila s prijatelji in sošolci, pa sabo pripelje še šest bratov in sester? Nikjer nismo bili zaželeni, na rojstne dneve me niso več vabili, saj so moji bratje in sestre vedno spraznili mizo z dobrotami v trenutku, saj doma kupljenih sladkarij in coca cole nikoli nismo imeli. Spomnim sem svojega prvega zmenka, ko sem morala spet celo četico vzeti s sabo. V šoli sem bila dobra a nalog večkrat nisem imela narejenih, ker nisem imela časa narediti ali pa so mi ta mali porisali zvezke, zato moj uspeh ni bil tako blesteč kot bi sicer lahko bil. Ko sem bila dovolj stara sem videla, da je bila tudi naša osebna higiena precej vprašljiva. Bratom in sestram resnično nič ne zamerim, tako je bilo, a mama in ata sta druga zgodba. O njima morda kdaj drugič. Toliko o mojem življenju. Me ima kdo pravico obtoževati, zaničevati in žaliti zaradi mojega mnenja o otrocih in moje življenjske odločitve, da otrok ne bom imela? Včasih se mi zdi, da bi bilo morda celo lažje imeti otroka kot vsakič znova odgovarjati na neumna in žaljiva vprašanja, čemu tako dokončne odločitev.

 

 

Praviš, da so majhni otroci kot pijavke.

Niso.

Otroci so lepa, majhna, nebogljena bitja.

Praviš, da bratom in sestram nič ne zameriš, po drugi strani so bili zate pijavke.Ni čudno, da v službi ne sprejemajo tvojih misli.

Nič niso bili krivi.Pa kaj potem, če vas je bilo več.Nikoli ne bo za vse v družini.Nekje je bilo več otrok, ponekje edinci.Tudi edincem ni vedno  lepo v življenju.

Poznam družino, kjer imajo 10 otrok.Starejše punce so prav tako  poskrbele za mlajše otroke.In se naučile ravnanja z otroki, ko bodo mamice.Takrat bodo že vse znale in vse bodo obvladale.

In kaj potem, če so šli bratci in sestrice s tabo na praznovanja? In če niste bili potem povabljeni, ker vas je bilo toliko? Jaz sem bila 9 let edinka, pa prav tako nisem hodila in bila povabljena na praznovanja, ne prej, ne kasneje.

In zakaj je bila mama mučenica? Poznam mamo z desetimi otroki, pa ni mučenica.

Tudi pri nas doma nismo imeli coca cole.Kupljene sladkarije so pa itak sam strup za telo.Sem že babi, pa mojim predšolskim vnukom nikoli ne prinesem ne bonbonov, ne čokolade.

Zaradi porisanih zvezkov tudi ni take drame.Pospravila bi jih v torbo, pa jih ne bi porisali.Par čačk v zvezku pa tudi ni taka sila.

Pritožuješ se, da te žalijo in zaničujejo zaradi tvoje odločitve, da ne boš imela otrok…

Seveda, če pa o otrocih govoriš, da so pijavke.

Ni čudno.

Noben otrok ni pijavka, otroci so ljubka mala bitja, ki si zaslužijo, da jih imamo radi, da jih crkljamo, vzgajamo in se ukvarjamo z njimi.Če imaš že tako odklonilno stališče do njih, zakaj sploh razlagaš naokoli, da so pijavke in da jih ne želiš?

Bodi pač tiho in zadrži zase svoje mišljenje, pa ga bodo o tebi tudi drugi.

Lahko bi bila med tvojimi brati in sestrami povezovalni člen.Skupaj ste rastli v istem gnezdu.Lahko bi držali skupaj.Kljub temu, da mogoče oče in mama nista bila idealna, ampak mogoče le dovolj dobra starša , ali pa le za silo dobra.

Sama si zapletaš življenje.Tvoje odločitve so to.

Lahko bi bile pa pač drugačne.

In bi rekla : Tudi jaz bom mama.Ljubeča, čustvena, topla, drugačna, kot je bila moja mama.

Vse se da, če se človek potrudi.

No, vse ne, marsikaj pa.

 

Kaksen komentar je pa to? Nimas pojma kako je odrascati s sorojenci, zato ne primerjaj hrusk in jabolk. Ti kot edinka in komentarji v smislu pa kaj pol ce.. Obup.

To je katastrofa, brez primere. Popolnoma razumem avtorico, ki jo v enem delu podpiram v drugem pa ne. Zakaj? Ker ti nihce ne bi zameril tvoje odlocitve, ce ne bi o otrokih govorila tako grdo, zanicevalno.

Razumem razloge, da si vsem zamerila in se od primarne druzine oddaljila, pa vendar menim, da za neko pomiritev s samim seboj potrebujes ravno njih, da razresis z njimi svoj problem in hkrati terapevta, ki te pravilno usmerja skozi to.

Morda dobis drug uvid v stanje o katerem govoris in se hkrati otreses bremen, ki jih nosiš s seboj.

Zivljenje je veliko vec kot kovcek zamer, sovrastva in crnoglede prihodnosti.

Wtf je zapisal/a:

Zivljenje je veliko vec kot kovcek zamer, sovrastva in crnoglede prihodnosti.

Pa je res? Kakor za koga. Te moram res opomniti, da smo si zelo različni od spočetja pa tja do smrti.  Ti si se očitno rodila z zlato žlico v ustih v družino kjer so na debelo lupili krompir – to pomeni v premožno, vsaj tako sklepam po tvojem zapisu, ki meni zvenijo naivno in iz njega veje pomanjkanje izkušenj.  Kot razberem,  ti ni  šlo in ti ne gre slabo. Seveda se lahko vse spremeni v trenutku. Morda imaš tudi ti slabe izkušnje, recimo hudo bolezen in si zaenkrat v fazi tako imenovane  osebnostne rasti (karkoli že pomeni ta idiotski pojem) in pohlepno srkaš vse mogoče in  nemogoče življenjske modrosti, ki to niso, se pa dobro prodajajo.  Tako, da ne modruj in čeprav dobrohotno, ne opletaj s prežvečenimi slogani, ki nekoga nad katerim se je življenje zneslo kot orkan spravljajo na rob obupa.

Če so bili vsako leto otroci, potem so bili samo po leto in dalje mlajši od tebe. Jih je za sebe že nekaj skrbelo ne? Samo žrtev igraš. Smiliš se sama sebi. No, jaz sem bila najstejša od osmih otrok. Plus eden še od sestre, ki ga je nam pustila. Naša mama je bila tudi sama. Je oče delal v Nemčiji. Imeli smo pa kmetijo. Torej tudi ni imela časa za nas. In je ila odgovornost na meni. Pa ti povem, da se s sestrami in brati obožujemo. Včasih rečem, da smo kot cigani, tak skup držimo. Družina je največja vrednost na svetu.

Tako, kot pravijo vedni, potrebuješ psihoterapijo, poglobitev vase. Sprejetje in zdravjenje.

In še to, dokler nimaš svojega lastnega otroka, sploh ne veš kaj je brezpogojna ljubezen in kaj je življenje.

Želim ti, da najdeš mir v sebi in ozdraviš jezo, ki te žre.Ker od dolgotrajne jeze se zboli…

 

 

Ti si bolana v glavo s svojimi butastimi komentarji. Pusti cloveka, naj dela in razmislja kot sam zeli, ne pa po nekem kalupu, ki so si ga zmislili tebi podobni….. 🤮🤮🤮

Odgovor na objavo uporabnika
Obsojana, 22.02.2022 ob 23:42

V službi tarča napada šefice in sodelavke, ker sem povedala, da ne prenesem otrok, sploh majhnih, ki so kot pijavke. Nekako sem se že navadila, da me družba zaradi mojega mnenje o otrocih in zavestne odločitve, da otrok ne bom imela, obsoja. Zaradi tega sem večkrat tarča grdih komentarjev, a dejansko mi redko kdo da priliko, da razložim zakaj tako mislim in zakaj tako čutim in tako je bilo tudi danes.

Odraščala sem v veliki družini, imam 6 mlajših bratov in sester, katerim sem bila kot mama. Pazila sem jih, vozila v vrtec in šolo, z njimi delal naloge, skratka bili so moji, saj mama za njih ni imela časa, če je želela postoriti vse kar je bilo treba postoriti pri tako veliki družini, veliko smo tudi otroci pomagali, bistveno več kot bi lahko rekla, da je normalno za otroka. Oče je prišel domov enkrat na leto, saj je delal kot mornar in vsakič ko je odšel je bila mama noseča. Enkrat sem ji to rekla pa me je pretepla kot norca, takrat sem bila že toliko stara, da sem lahko »ušla« od doma. Nikoli se nisem vrnila in tudi z sorojenci nimam kaj dosti stikov, ker me še vedno dušijo, zamerim jim ne. Mamo, ki je bila vedno mučenica, pokličem samo za rojstni dan, očeta pa samo pozdravim preko nje. Vsak spomin na njih mi je kot boksa v trebuh in enako bi bilo, če bi se odločila za svojo družino. Plačala sem prevelik davek. Si predstavljate najstnico, ki bi se rada družila s prijatelji in sošolci, pa sabo pripelje še šest bratov in sester? Nikjer nismo bili zaželeni, na rojstne dneve me niso več vabili, saj so moji bratje in sestre vedno spraznili mizo z dobrotami v trenutku, saj doma kupljenih sladkarij in coca cole nikoli nismo imeli. Spomnim sem svojega prvega zmenka, ko sem morala spet celo četico vzeti s sabo. V šoli sem bila dobra a nalog večkrat nisem imela narejenih, ker nisem imela časa narediti ali pa so mi ta mali porisali zvezke, zato moj uspeh ni bil tako blesteč kot bi sicer lahko bil. Ko sem bila dovolj stara sem videla, da je bila tudi naša osebna higiena precej vprašljiva. Bratom in sestram resnično nič ne zamerim, tako je bilo, a mama in ata sta druga zgodba. O njima morda kdaj drugič. Toliko o mojem življenju. Me ima kdo pravico obtoževati, zaničevati in žaliti zaradi mojega mnenja o otrocih in moje življenjske odločitve, da otrok ne bom imela? Včasih se mi zdi, da bi bilo morda celo lažje imeti otroka kot vsakič znova odgovarjati na neumna in žaljiva vprašanja, čemu tako dokončne odločitev.

 

 

 

Nihče te nima pravice obsojati, ampak ljudje smo kot smo. Nos tako ali drugače vtikamo tja kjer nas nič ne srbi.

Morda bi bilo bolje, da bi uporabila drugačne besede in ne tako grde ( otroci so kot pijavke..), ker sploh nekdo, ki ne more imeti otrok zaradi neplodnosti to povsem drugače razume (in ga prizadane).

Lahko si samo predstavljam čez kaj vse si šla pri svojih rosnih letih in te popolnoma razumem, da imaš odpor do ustvaritve družine. Morda bi ti znal pomagati kak terapevt. Vsekakor ti pa svetujem, da svoje “sovražne” nastrojenosti do otrok ne razlagaš drugim. Preprosto reči, da ne čutiš želje po otroku, ker si otroke vzgajala ko si bila otrok.

Morda bo prišel nekdo s katerim ti bo lepo in boš z njim začutila tisti pravi klic po materinstvu in takrat boš svojemu otroku najboljša mamica. SREČNO ❤️

Odločitev, da ne boš imel je edina dobra stvar, ki si jo sprocesirala. Imam 3 sorojence, najmlajša je mlajša od mene 14 let in sva s starejšo sestro in dve leti mlajšim bratom tekmovali, kdo bo lahko bolje igral starša.

Zakaj ne otrok? Bodi boljsa mama kot si jo imela😌

Odgovor na objavo uporabnika
Xy, 23.02.2022 ob 17:01

Zakaj ne otrok? Bodi boljsa mama kot si jo imela😌

Ker so mrhovinarji in pijavke ki samo žrejo živce in denar? Pa ne mi z zgodbicami kako doživite orgazem ko vam nekdo reče mami ali pa ati. Poleg usranih riti, neprespanih noči? Daj lepo te prosim. Ne bodite smešni 😉

Js res nevem a vi mislite da noben ne more met bednega lajfa al ka. Kr vsaka tema ki jo berem, je za vas provokacija. Ja dej nehi no, lepo te prosim. Zbijte si ze iz glave te vase bedne provokacije, ce ne znas pomagat drzi jezik med zobmi in idi dalje. Ni cudno da se vam smejijo ljudje iz celega sveta. In preden me poskusa kdo napasti da sem tut js zlovenka, sem se svojemu nekoristnemu drzavljanstvu odrekla.

Odgovor na objavo uporabnika
blesava si, 23.02.2022 ob 06:01

Odgovor na objavo uporabnika
no, 23.02.2022 ob 05:54

Tudi jaz bom mama.Ljubeča, čustvena, topla, drugačna, kot je bila moja mama.

Vse se da, če se človek potrudi.

brez terapije, kljub ne vem kakšni odločitvi ne bo drugačna mama.

otrok ji bo šel na živce, kot so ji šli bratje in sestre.

predelati občutke, nemoč, težo starševstva na otroku, travme ker ni bilo očeta,

travme zaradi mame… potem bo lahko drugače.

prej pa ne.

 

Torej ti hočeš biti mama, da predelaš svojo travmo preko starševstva, ker je tvoja mati bila zanič in zdaj misliš, da tebi pa je usojeno in ti bo šlo kot po maslu?

Saj veš, da si lahko tudi ti nesposobna? Imata namreč dedno povezavo, ti in tvoja mati. Morda je tudi ona mislila, da bo boljša od svoje matere, pa glej kako se je izkazalo. Nadaljuješ začaran krog. Ohola do amena 🤦

 

OMG

Ravnanje in odnos do otroka NI DEDNO.Ampak naučeno.

Kaj ti ni jasno, pametnjakovička?

Kako bedasto moraliziranje …

Za bedaka je vse bedasto.

Odgovor na objavo uporabnika
V najlepših letih, 23.02.2022 ob 13:25

Če so bili vsako leto otroci, potem so bili samo po leto in dalje mlajši od tebe. Jih je za sebe že nekaj skrbelo ne? Samo žrtev igraš. Smiliš se sama sebi. No, jaz sem bila najstejša od osmih otrok. Plus eden še od sestre, ki ga je nam pustila. Naša mama je bila tudi sama. Je oče delal v Nemčiji. Imeli smo pa kmetijo. Torej tudi ni imela časa za nas. In je ila odgovornost na meni. Pa ti povem, da se s sestrami in brati obožujemo. Včasih rečem, da smo kot cigani, tak skup držimo. Družina je največja vrednost na svetu.

Tako, kot pravijo vedni, potrebuješ psihoterapijo, poglobitev vase. Sprejetje in zdravjenje.

In še to, dokler nimaš svojega lastnega otroka, sploh ne veš kaj je brezpogojna ljubezen in kaj je življenje.

Želim ti, da najdeš mir v sebi in ozdraviš jezo, ki te žre.Ker od dolgotrajne jeze se zboli…

 

 

Ploskam ti! Moj podpis!

Odgovor na objavo uporabnika
LEGENDA MONA, 23.02.2022 ob 17:17

Ker so mrhovinarji in pijavke ki samo žrejo živce in denar? Pa ne mi z zgodbicami kako doživite orgazem ko vam nekdo reče mami ali pa ati. Poleg usranih riti, neprespanih noči? Daj lepo te prosim. Ne bodite smešni 😉

Pač si totalno nesposoben za starševstvo.

Itak je PROVOKACIJA.

Pred 18.urami je nekdo vrgel kost za glodanje in od takrat ni nobenega posta več od avtorice.

Ali avtorja.

Sestra, ki bi skrbela za brate in sestre, ne bi o otroku nikoli rekla, da je pijavka. Nekateri imate res preveč časa.

Da toliko, kot je mularija razpuščena danes, še nikoli ni bila. Družba je zašla. Nič čudnega ni, da doživljaš otroke, kot pijavke. Zraven dodava še tvoj odnos s tvojo matero in stvar je zapečatena. Na tvojem mestu bi bil zelo skop glede takih osebnih pogledov na stvari. Nisi jim dolžna tega razlagati, tudi, če vrtajo vate. NIMAJO TE PRAVICE. Izmuzni se, povej, da si ne želiš otrok in basta. Če bodo vprašali zakaj, jim odgovori s prvim vprašanjem, ki ti pride na pamet. Sprašuj nazaj in jim daj vedeti, da to ni sodišče, kjer bi te lahko zasliševali. V skrajnem primeru lahko igraš ignorantsko in odgovarjaš na vprašanja: “ne vem”. Znajdi se, samo ne razlagaj jim svojih osebnih stvari, a so mogoče tvoji terapevti? Če pa se že zapleteš v neprijeten pogovor, kakor si se sedaj, jim lahko zabrusiš, naj ne postavljajo vprašanj, na katera odgovorov niso sposobni prenesti.

Največ šikaniranj v službi se dogaja ravno na to noto, ko se delodajalec ali sodelavci-gliste najprej pretvarjajo, da so tvoji prijatelji, ti jim hitro zaupaš vse o sebi in potem pride dan, ko vse to uporabijo proti tebi in s tabo manipulirajo do meje živčnega zloma. Ljudje dragi, naučite se imeti trdo kožo.

Načel sem samo del tvoje teme, globje se ne bom spuščal. Veliko uspeha ti želim in upam, da si se iz tega kaj naučila.

Odgovor na objavo uporabnika
primitiven butl, 23.02.2022 ob 18:34

Pač si totalno nesposoben za starševstvo.

Niti nočem bit. Lol Je pa veliko heterotov zanič staršev. Nekaj jih je o.k. Dobre pa komaj prešteješ na prste ene roke. 😉

Vsak ima pravico do svojih odločitev – tudi o tem, a boš imel otroke ali ne.
Sodbe drugih zame niso relevantne, sploh če ne poznajo moje zgodbe in prehojene poti.

Zato se ne sekiraj.
Se pa zdi, avtorica, da kar nekaj te prtljage še nosiš s seboj. Pogovori se s kom, danes imeti terapevta ni noben bav-bav.
Ti privoščim, da uživaš življenje, velik objem

Glej nihče nima bit pravice žaljiv do nikogar. Samo določeni ljudje, pač še niso nič doživeli. In so pač na niski. Stopnji razvoja. Tko, kot en, ki se še ni naučil pisat, dela pravopisne napake. Eni se pa niso naučili osnovnega bontona in so pač žaljivi. Lahko si odljičnjak, pa se bodo norcevali: piflarca. Če imaš slabe ocene si pa: cvekar, luzer. Doličeni ljudje se norčujejo iz vsakega človeka. Ne sekiraj se. Lahko staršem odpustiš in imaš vseeno 1 otroka. Recimo. Lahko jih pa pač nimaš tvoja odločitev.

Avtorica vedno se bodo našli ljudje, ki bodo take ljudi podprli ali pa jim rekli: pa ti nisi normalna. Tako pač je. Ne oziraj se. Jaz ne bi imela otrok zato, da bi mi nekdo nehal težit. Kaj pa so oni, da bodo spreminjali tebe in tvoje mnenje.

Odraščala si v družini in poglavitno je to, da kot otrok nisi dobila ljubezni in priznanja od staršev.  Sama si bila v vlogi mame mlajšim bratom in sestram. Počutiš se prizadeto. Nosiš posledice, vidi se ti,  da si zagrenjena in nesrečna.

Na tvojem mestu bi se odločila za kakšno terapijo, zato, da bi predelala svoje travme. Imaš pravico do normalnega življenja, do ljubezni, do družine. In tudi do otrok. Vso srečo ti želim.

 

Če se avtorica ne oglasi po 24-tih urah…in ne sodeluje prav nič…

POTEM JE TEMA FEJK.

Ti si svoje “otroke” že oddelala. Prav imaš, uživaj lajf kot tebi sede.

New Report

Close