Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

Zakaj pa koga ne zaposlite namesto te grde grde študentke? Če ne rabite zaposlenega, potem to samo pomeni, da vam odnaša vaše lene nesposobne riti. In ta grda grda študentka nima plačane malice, potnih stroškov, regresa itd., kar ostali imate. Ko ostane brez statusa, gre lahko na zavod za zaposlovanje in zaprosi za denarno socialno pomoč. Pol bo pa še večja grdoba, ker mlada in zdrava “sedi doma” in vleče denar od “poštenih in delovnih” davkoplačevalcev.

Mastni denarci??? Dej ne seri no, da te ni sram. Naj se vrne vašim otrokom, idioti. Aja, samo ne vem, kako bodo vaši razvajeni nesposobni sončki sploh karkoli delali, če si pri 12. letih še riti ne znajo obrisat. Vaše ogledalo.

Tudi jaz sem proti. Pa ne zaradi TE vlade (ker, glede na izkupnje in kaj vse počnejo v opoziciji) TISTA DRUGA bi po vsej verjetnosti bila še slabša). Temveč zato, ker se v naši državi vse sfiži in se stvari obrnejo popolnoma v drugo smer kot je obljubljano. Če bi šlo samo za študentsko delo, se tega da regulirat tudi drugače.

zagotovo bom obkrožil ZA

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Jaz bom proti.
Strinjam se, da je potrebno spremeniti trenutno situacijo, ampak predlagani zakon ni pravilna rešitev. Ne moreš v isti koš zmetati študentov, upokojencev in nezaposlenih.

Danes sem brala izjavo enega lastnika podjetja, ki trenutno ima 5 rednih zaposlenih in 21 študentov. Je rekel, da če bo zakon sprejet in ne bodo študenti več mogli delati, to nikakor ne bodo nadomestili z rednimi zaposlenimi. A ni bistvo zakona, da se delodajalce prisili, da ponudijo več rednih zaposlitev za daljši čas? Tega s tem zakonom ne bodo dosegli.

Seveda je treba zmanjšati in delno omejiti študentsko delo, ampak ne tako, da se študentom omeji pravica do dela, ampak da se spremeni zakonodaja tako, da se delodajalcem onemogoči izkoriščanje študentov zaradi nižjih obdavčitev. Zakaj je delo za študente, ne morejo pa te iste osebe redno zaposliti?

Ta zakon je zgrešen.

Zakon o malem delu bo udaril po tistih študentih, ki delajo preko 720ur letno, kar pomeni da delajo namesto da bi študirali, država jim pa plačuje študij.
Tako odžirajo mesto na faksu nekomu, ki bi res rad študiral, in odžirajo delovno mesto v podjetju tistim ki so že doštudirali, pa podjetje raje vzame nekoga z napotnico- ker je cenejši.
Poleg tega pa bo udaril še po študentskih servisih, ki so dosedaj pobirali provizijo od študentskega dela.

Za tiste študente, ki si z delom popravijo standard in študirajo, se ne bo nič spremenilo.

Zdej pa vprašanje. Ali podpirate da nekdo dela namesto da bi študiral, država pa mu plačuje študij da ali ne?

Vsi ste za samo zaradi študentov, ki niso nič krivi, glavni zaslužkarji so študentski servisi. Status podaljšujejo, ker rednih služb ni, ali pa s plačo komaj preživiš mesec. Redki so tisti srečneži, ki takoj po diplomi dobijo službo (konec koncev imaš tudi za delovno mesto snažilke previsoko izobrazbo)..

Glasovala bom PROTI, ker bi lahko moteče študentsko delo uredili drugače. Izkoriščajo že zaposlitve za določen čas, zdaj bodo lahko še malo delo. Bodo mladi sploh lahko odšli od doma? Dobili kredit? Službo je težko dobit, sploh za mlade ženske 🙁 Razpisanih delovnih mest je okrog 2000, prijavljenih brezposelnih 115.000, dodajmo jim še vse študente in upokojence.

Upam, da ne bodo upoštevali še predloga delodajalcev, da se prepove delo za nedoločen čas 🙁 da se ukine regres in potne stroške. Pravice, za katere so se naši predniki krvavo borili, bomo s priročnim izgovorom recesije izgubili.

To si sicer lepo povedal, vendar bi potem lahko napisali zakon o študentskem selu in ne o malem delu. Ja?


Kaj pa bo naredil?

Sej odvisno kakšne študente zdej zaposluje. Če zaposluje tiste, ki se ob študiju popravljajo žepnino se ne bo zanj prav nič spremenilo.
Če pa zaposluje take, ki jih na faksu jih pa čaka prazen stol in plačan profesor, oni pa na šihtu, potem bo pač moral, ali 21 redno zaposlit, ali pa dobit 50 drugih študentov, ki bodo oddelali tistih 60 ur na mesec, kar jim omogoča še študij poleg dela.

Sicer ne mislim da je zakon dober, (jest bi najprej vrgel ven upokojence..) se mi pa zdi boljši, kot pa tisti, ki je zdej v veljavi.

Sem prepričan, da se bo zakon zlorabljal tudi pri tistih, ki so vse prej kot študentje in imajo danes redno zaposlitev za nedoločen ali določen čas.


No, na tem področju ne bo spremembe med starim in novim zakonom.


No, na tem področju ne bo spremembe med starim in novim zakonom.[/quote]

To bomo pa še videli. Sigurno pa bo pri iskalcih zaposlitve.


Se ne morem bolj strinjat!!!!


No, na tem področju ne bo spremembe med starim in novim zakonom.[/quote]

To bomo pa še videli. Sigurno pa bo pri iskalcih zaposlitve.[/quote]
Bomo videli (če bomo) Sicer sem pa tud jest prepričan, da bi se dalo zakon spisat bolje.

Ja, ful smešna je ta primerjava z Nemčijo. A ne veste, da se v zahodnih državah ženske same odločijo, da prvih nekaj let po porodu ne bodo šle v službo? Od tod ta podatek, pa ne zato, ker službe ne bi dobile, ampak ker imajo tam takšen sistem porodniške, varstva itd, da jim to bolj ustreza, poleg tega pa v Nemčiji en družinski član zasluži popolnoma dovolj za preživetje 4-članske družine.

Potem pa tisto, kar je ena pisala o ubogih študentih. Sama sem bila študentka nedolgo nazaj in imam iz prve roke podatke. 1/4 stanovalcev v našem študentskem domu je prišla tja z namenom delati in ne študirati. Prvo leto rednega študija so delali po 8 ur na dan in zaslužili čez 1000,00 EUR na mesec (nekaj čez napotnico, nekaj na roke), drugo leto so ponavljali, obdržali status študenta in študentski dom, zgodba glede dela se je pa ponovila. Tretje leto so pavzirali, kupili odločbo za študentski dom na črnem trgu, delali preko študentskega servisa so pa še zmeraj lahko. Da ne govorim o 40- letnih študentih, ki, ne boste verjeli, sem jih spoznala kar nekaj. Vsi so seveda delali preko napotnice.
Dejstvo je, da imajo nekatera podjetja zaposlenih več študentov kot redno zaposlenih in dejstvo je tudi, da zaradi njih marsikdo, ko doštudira ne dobi zaposlitve. Če pa logično razmislimo, pridemo do zaključka, da 8-urni delovnik in študij ne gresta skupaj in upam si trditi, da je 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} faliranih ali večnih študentov takšnih, ki so med študijem začeli resno delati, pa jim tako dolgo ni uspelo doštudirati, da jih je povozil sistem. Jaz si med študijem nikakor nisem mogla privoščiti, da bi zraven še delala in mislim, da je tako na vsakem resnem faksu. Če pa nikakor ne gre drugače, bo pa tistih 60 ur mesečno, ki jih predvideva Zakon o malem delu čisto dovolj, da pride študent skozi mesec. Antipropaganda temu zakonu je s tega vidika samo voda na mlin študentskih servisov, ki pa bodo s sprejemom zakona dejansko veliko izgubili. Pa delodajalci se ne bodo mogli tako učinkovito izogibati plačevanju prispevkov, kot so se doslej.

Spet nekdo, ki zavaja, da je malo delo namenjeno samo za omejevanje študentskega dela.

sem ZA: zakon sem na hitro preletela, kot sem videla, je nastrojen proti študentskim servisom in študentom, ki izkoriščajo sistem študentskih napotnic. kot sem prebrala, bi imel delodajalec lahko max. 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih lahko na napotnico, plus se mi zdi to, da se opravljene ure malega štejejo v posameznikovo zavarovalno dobo za pridobitev pokojnine tako, da se preračunajo v delovne dni s polnim delovnim časom, ne razumem, zakaj bi ženske izgubile s tem zakonom-če bi delodajalci hoteli odpustit ljudi, jih to lahko že sedaj zelo hitro in jih zamenjajo s študenti? ! plus se mi zdijo tudi te evidence firm, ki najemajo delavce po tem zakonu, pa črne liste, kontrola firm, nevladnih organizacij, podjetnikov ter njihova oglobitev za zlorabe do 15 000 evrov, globa za delovca ki zlorablja je pa do 500 evrov. tako na hitro se mi res zdi zakon OK, ne vidim, zakaj bi zaradi njega bil kdo ob službo, saj vendar zaposlitev človeka na podlagi take pogodbe le do 14 ur na teden? v glavnem sem ZA.

Tudi v sedanjih zakonih obstajajo sankcije za kršitve v zvezi s študentskim delom, zaposlitvijo za d.č. … Koliko kršiteljev pa je bilo po tem zakonu sankcioniranih?

A ja, tudi star ZDR recimo je na hitro najbrž zgledal čisto v redu.

Glavni namen zakona je večje polnjenje državne blagajne, v nasprotno me ne bo nihče prepričal.

Glavni namen zakona je večje polnjenje državne blagajne, v nasprotno me ne bo nihče prepričal.[/quote]

Najbrž to ni daleč od resnice.

btw, kako bo pa z zaposlovanjem tujcev kot malih delavcev?

Če študentje več ne bodo mogli delat, družine bodo dobile iz naslova otroških dodatkov in štipendij veliko manj, kako bodo pa študirali? V tujini je normalno, da študentje ob študiju še delajo, da si plačajo šolanje.

Če čarajo s statusi, naj to ustavijo, ne pa pahnit revnih (nižji in srednji sloj) v še večjo revščino in jih spravit ob možnost izobrazbe.

Po vsem prebranem, bom definitivno PROTI!

Po vsem prebranem, še vedno NE VEM, kaj bom obkrožila.

jao vsi se obešate samo po študentih, ne vidite pa kaj bo to prineslo nezaposlenim odraslim, teh je pa bistveno več!!!!!
vsi ste samo fouš študentom….

New Report

Close