Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

itak , da sem ZA. prepričali so me razno dopisi štud. servisov, ki kar dežujejo zadnje dni, ko me prepričujejo, kako blazno velike stroške bomo zdaj imeli delodajalci. Ah, seveda, predvsm jih skrbi to….itak :).

Ja, normalno je, da v tujini študentje delajo in tako bo tudi pri nas ostalo, ampak če bodo delali 8-urni delovnik, bodo redno zaposleni in ŠTUDIRALI OB DELU, tako kot v tujini, pri nas se je pa sistem s temi študentskimi servisi čisto izrodil in takšen način, kot ga imamo mi, NI NIKJER DRUGJE NA SVETU.

PROTI

vlada bi morala pred vsemi temi zakoni, podjetnikom odvzeti možnost razpolaganja z gotovino. Zakaj? sedaj velika večina podjetnikov pač glede na njohovo branžo operira z gotovino, ki jo potegne iz firme preko storniranja računov, neizdajanja računov, preko raznih missing traderjev itd…poti je veliko. Potem pa s tem denarjem, ki seveda ni obdavčen plačuje delo na črno in vse ostalo. A mislite da sedaj vsi študentje delajo na napotnice? ja seveda, samo vprašanje koliko ur je prikazanih na napotnici in koliko ur je plačano na črno. Enako bo pri malem delu, kvota ur preko malega dela, ostalo bo pa isti delavec oddelal na črno.

torej naj vlada prvo uredi to področje z ustrezno zakonodajo…zakon o gospodarskih družbah, davčne blagajne, ustrezen inšpekcijski nadzor z visokimi kaznimi itd….nato pa sprejmemo zakon o malem delu, ki bo podjetnikom onemogočil zlorabo, torej se bodo realno upoštevale omejitve in razmerje med malim in rednim delom itd…


Kje v tujini je normalno,da študentje delajo več kot 70 ur mesečno? Kje? Ne zganjaj demagogije, pa očitno bo potrebno tako kot v tujini( verjetno govoriš o Ameriki) še šolnino uvest. Bodo pač morali ta stari začet že ob rojstvu otroka šparat. Pa vsak tud na faks ne bo mogel! Tudi v tujini ne more, sam si pozabila napisat. Pa vsaj nick si zmisli, vsaj to naj ne bi bilo pretežko za take vsevedneže kot si ti!

brez razloga glavni akterji niso vložili toliko truda in denarja v kampanje za sprejetje,zagotovo bodo imeli največ od tega. zaposleni pa bodo najbrž na slabšem kot so sedaj.

Oprosti, jaz vidim povsod samo kampanjo proti. Kampanjo ZA se komaj opazi.

Če daš možnost delat več ljudem na napotnice namesto da bi šlo več v redno zaposlovanje, to zagotovo ne more biti dobro. Npotnice za študente so mi še o.k., če bi bil nadzor boljši, tudi kake prispevke bi lahk plačevali. Brezposelni pa ne sodijo med napotnice. Verjamem, da bodo podjetja to znala izkoristiti, ker bodo imela zdaj na napotnice možnost izbirat med boljšimi kadri od študentov, pa še kao na podeželju bo več napotnic, kjer jih do sedaj, ker ni študentov, ni blo.
Tako da js sm proti.

Zakaj pa koga ne zaposlite namesto te grde grde študentke? Če ne rabite zaposlenega, potem to samo pomeni, da vam odnaša vaše lene nesposobne riti. In ta grda grda študentka nima plačane malice, potnih stroškov, regresa itd., kar ostali imate. Ko ostane brez statusa, gre lahko na zavod za zaposlovanje in zaprosi za denarno socialno pomoč. Pol bo pa še večja grdoba, ker mlada in zdrava “sedi doma” in vleče denar od “poštenih in delovnih” davkoplačevalcev.

Mastni denarci??? Dej ne seri no, da te ni sram. Naj se vrne vašim otrokom, idioti. Aja, samo ne vem, kako bodo vaši razvajeni nesposobni sončki sploh karkoli delali, če si pri 12. letih še riti ne znajo obrisat. Vaše ogledalo.

Samo v odvgovor. Če bi bilo po moje bi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} raje nekoga redno zaposlila, ampak to ni odvisno od mene. Če serješ , serješ ti , dobi 4 eur. na uro, ne dela ne nedelj ne preznikov. Torej dobi na mesec cca. 700 eur. To vse pa porabi za potovanja, čage ( bog ne daj nisem ji fauš). Ampak nekdo, ki ima družino bi bolj rabil ta denar.

Se pa sprašujem, kdo si ti, da žališ mene in moje otroke samo zato, ker sem drugačnega mnenja. TI JE JASNO ???????

Aja pa še nekaj….če si tvoji ne znajo riti obrisat , to ne pomeni, da si tudi drugi ne znajo…..

New Report

Close