Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaraščena nožnica pri 1,5 letnici!

zaraščena nožnica pri 1,5 letnici!

Kolegica mi je sporočila, da ima njena 1,5 letnica zaraščeno nožnico – sedaj so dobile neko kremo pri ginekologinji… Ne ve še, ali ima zaraščeno le zunanjost ali morda tudi notranjost, seveda pa je čisto iz sebe in zaskrbljena… Rekli so ji, da to ni tako redek pojav, seveda pa jo vseeno močno skrbi – ali je že kdo slišal za takšno težavo in kako se je rešilo?

Ojoj, boga punčka! Upam, da bodo težavo čimprej rešili!

Kako so pa to ugotovili?

Imela je težave z vodo in tako so to ugotovili.

Pozdravljena!

Pri moji hčerki je enako težavo odkrila zdravnica v razvojni ambulanti pri starosti 6 mesecev – je bila prva, ki jo je natančneje pregledala :-(((

Še dobro, da se je to zgodilo tako zgodaj – dobili smo napotnico za otroško ginekologijo v Leonišču. Razložili smo mi, da so zraščene samo male sramne ustne…

Meni je bilo grozno pri samem posegu, ker sem jo morala sama držati – ginekologijna je s topo sondo stvar pretrgala…Uf, še sedaj sem mi postavijo dlake pokonci, ko se spomnim.

Potem me je podučila o negi in potrkala na mojo vest, da jo moramo stalno izvajati do pubertete, ker bomo drugače še večkrat pristali pri njej… “Nega” je skrajno neprijetna – razpirati je potrebno (vsak dan) sramne ustne, tako da vidiš vhod v nožnico. Naša punca je sedaj pri vsakem previjanju na trnih “Mami a boš spet lulico gledala… Po samem posegu sva tudi midve dobili neko kremo za vlaženje…

Kaj čem rečt – stvar je zelo zoprna – samo sreča da se odkije dosti zgodaj, ker so težave lahko čedelje hujše… ob puberteti tudi menstrualna kri ne more normalno odtekati in lahko pride do bakterijskih okužb rodil…

Tudi jaz sem bila na trnih do pregleda, če je z notranjimi spolnimi organi vse v redu in me je vsaj glede tega lahko ginekologinja potolažila…

Veliko sreče in lep pozdrav,

Mamica7

Tudi moja hci je to imela, ugotovili smo sele pri 4 letih in bila sem vsa iz sebe, saj nisem se nikoli slisala za kaj takega. Potem sva pa sli v LJ k ginekologinji za otroke in ji je kozico raztrgala (kar z roko, to je trajalo desetinko sekunde) in stvar je bila resena. Brez solz in stresa. Sicer pa bi se dalo pomagati tudi s to kremo, da ji redno mazes in kozica se kar sama pretrga. Sicer pa je to res pogost pojav, ko sem bila v cakalnici sta bili se dve puncki z istim problemov (ena 2 leti, ena 5). Kozica otrok je pac nezna in se z lahkoto zlepi, z rahkoto pa se tudi raztrga 🙂

New Report

Close