Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravilo lorsilan

Zdravilo lorsilan

Prosim za pomoč, brez obsojanja

imela sem na recept zdravilo lorsilan pa jih ni vec v sloveniji, ker morajo izdelati nove in jih še ni nazaj na trgu. Potem imam na recept zdravilo lorafen ki ima isto učinkovino vse je bilo v redu dokler tudi teh zdaj ni zmanjkalo v lekarnah in cakajo da dobijo nove zaloge, jaz pa sem brez. Ima kdo doma lorsilan ali lorafen pa ne potrebuje? Res bi prosila za pomoc

Imam jaz 1mg Lorafen, ki se ga dobi zelo preprosto v lekarni

Lorafem 1mg in Lexaurin 3mg!Ali ima kdo izkušnje  s tema dvema pomirjevala? Kateri bolj pomirja in ima hitrejši učinek?Po kolikem času prime in koliko ur učinkuje?Kakšni so stranski učinki?Če so,ali sčasoma izvenijo?Mesec nazaj sem tri dni jemala Helex 0.25mg!Po njemu mi je bilo grozno in sem ga opustila!Prosila bi vas za čimprejšnji možen odgovor!Lp.Martina

Ka vem saj sem tut kst dobila do zdaj v lekarni umes samo jim veckat zmanjka zalog ker mislim da ima lorafen samo se kratek cas dovoljenja za promet in te k mam jst na recept 1 mg joh ne dobim in morem cakat da bojo spet na zalogi js sm pa ze skor brez ostala zatonkle vprasam ce ma kdo odvec pa ne rabi

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7922, 28.03.2024 ob 15:21

Imam jaz 1mg Lorafen, ki se ga dobi zelo preprosto v lekarni

vem sem tut dobila do zdaj v lekarni umes samo jim veckat zmanjka zalog ker mislim da ima lorafen samo se kratek cas dovoljenja za promet in te k mam jst na recept 1 mg trenutno ne dobim in morem cakat da bojo spet na zalogi js sm pa ze skor brez ostala zato vprasam ce ma kdo odvec pa ne rabi teenutno

Kolikokrat boš še gnjavila s temi tabletami? Povedali smo ti že, kako in kaj. Pojdi k zdravnici, da ti zamenja zdravilo ali si pa kupi v lekarni kaj, kar gre brez recepta. Če pa nikoli nisi imela recepta za nič ali pa sta potekli dve leti, kolikor lahko jemlješ to zdravilo, pa se obrni na psihiatra. Kaj gnjaviš vsakih par dni s tem?

Odgovor na objavo uporabnika
aksi, 21.04.2024 ob 15:40

Kolikokrat boš še gnjavila s temi tabletami? Povedali smo ti že, kako in kaj. Pojdi k zdravnici, da ti zamenja zdravilo ali si pa kupi v lekarni kaj, kar gre brez recepta. Če pa nikoli nisi imela recepta za nič ali pa sta potekli dve leti, kolikor lahko jemlješ to zdravilo, pa se obrni na psihiatra. Kaj gnjaviš vsakih par dni s tem?

Sem že dobila v lekarni ko so dobili zaloge zdravila ponovno, s svojim receptom seveda, kot sem vedno govrila da ga imam:) hvalaa za usee te grde komentarje:)))

bruuhh katastrofa ljudje v naši državi:/

Če bi ti res rabilo konjsko pomirjevalo, bi ti zdravnica že zdavnaj predpisala kaj ustreznega.  Tako pa očitno zlorabljaš tablete.  Nehaj se fiksat in pojdi laufat, boš shujšalo in še bolj zdravo boš.

Odgovor na objavo uporabnika
spet en fiksar, 24.04.2024 ob 11:46

Če bi ti res rabilo konjsko pomirjevalo, bi ti zdravnica že zdavnaj predpisala kaj ustreznega.  Tako pa očitno zlorabljaš tablete.  Nehaj se fiksat in pojdi laufat, boš shujšalo in še bolj zdravo boš.

Saj imam skos predpisana pomirjevala za hudo anksioznost, umes je zmanjkalo zalog v lekarnah zato nisem dobila in ne ne zlorabljam:) drugace pa sportam itd pa super fit sm pa suha tko da nimam kej hujsat:)sploh se pa nm kregala tuki ker mi ni to kul imej svoje mnenje jst vem kaksna sm

lep pozdrav✌️

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4048, 24.04.2024 ob 12:19

Saj imam skos predpisana pomirjevala za hudo anksioznost, umes je zmanjkalo zalog v lekarnah zato nisem dobila in ne ne zlorabljam:) drugace pa sportam itd pa super fit sm pa suha tko da nimam kej hujsat:)sploh se pa nm kregala tuki ker mi ni to kul imej svoje mnenje jst vem kaksna sm

lep pozdrav✌️

CE bi bla tok fit ne bi rabila zdravil. Poznam kar neki ljudi z milejso obliko anksioznosti pa vecina niti hisnega praga ne prestopi. Prav tako zdravila povzrocajo stranske ucinke. Ti pa jih menjas kar bi bilo se bolj verjetna pojavnost str ucinkov ti pa kao ko rozica tezis po forumu in se smejis. Ja, vsekakor, zasvojemost!

Odgovor na objavo uporabnika
Pa ja, 24.04.2024 ob 12:24

CE bi bla tok fit ne bi rabila zdravil. Poznam kar neki ljudi z milejso obliko anksioznosti pa vecina niti hisnega praga ne prestopi. Prav tako zdravila povzrocajo stranske ucinke. Ti pa jih menjas kar bi bilo se bolj verjetna pojavnost str ucinkov ti pa kao ko rozica tezis po forumu in se smejis. Ja, vsekakor, zasvojemost!

Ce bi bla fit ne bi rabila zdravil? Saj tudi jaz nisem mogla iz hise ko sem bila tok anksiozna in ja mam hudo obliko zato pa mi zdravnik predpisuje ker nic drugega ne pomaga. Pa tudi potrdilo imam od psihiatra da jih lahko jemljem. Drugace pa jih ne menjam vedno imam eno iz isto učinkovino, to da so razlicna imena zdravil so samo imenaaa ucinkovina je ista:) no jas sem tuki zakljucila temo ker se mi res ne da pregovarjat s folkom tako da lep pozdrav

srecno tudi vam:)

Če bi ti res rabilo takšna pomirjevala, bi ti zdravnik predpisal kaj drugega.

Pa tudi ne bi iskalo takih tablet po netu.  Kako si lahko nekdo sploh predstavlja, da bo do takih pomirjeval prišel na črnem trgu, če ni nek fiksar?

Ti ali zlorabljaš tablete in si navadna posušena fiksarka – ali pa čepiš doma s svojimi kilami in se ne pomakneš iz luknje.  Tretje možnosti ni.

Poleg tega, ce bi res jemala ta zdravila bi vedela, da niso samo za anksioznost. Ce imas samo ansioznost bi definitivno morala dobiti druga zdravila. Na dolgi rok teh zdravil postanes zasvojen.

Odgovor na objavo uporabnika
Pa ja, 24.04.2024 ob 12:48

Poleg tega, ce bi res jemala ta zdravila bi vedela, da niso samo za anksioznost. Ce imas samo ansioznost bi definitivno morala dobiti druga zdravila. Na dolgi rok teh zdravil postanes zasvojen.

Nic od tega ne drzi, kar je zgoraj pisalo imam predpisana normalno, vem da postanes zasvojen, zato jih jemljem po navodilih zdravnika.

jaz vem zase, imej svoje mnenje jaz ne bom vec komentirala in sem tuki zakljucila

srecno tudi vam

Ma saj logično da gre za nekoga, ki zlorablja ta zdravila za zadevanje.

tablete za norce in alkohol, pa smo tam

Stvar je v tem, da nima jajc zdravnika vprašat. Verjetno tudi piše maile dohtarjem, zdaj, ko ni več mailov v ZD Lj, v živo ne upa nič vprašat. Potem pa na internetu sprašuje. Ali to, ali pa hoče dobit preko črnega trga. Saj zadnjič, ko je isto spraševala ni niti vedela, da je tak način črni trg, ali se pa pretvarja. Že iz razloga, da ti takole lahko nekdo podturi  nekaj drugega ne bi nikoli spraševala preko neta. Nje pa očitno ni strah torej bi se zadela s čimerkoli.

Odgovor na objavo uporabnika
nima jajc, 24.04.2024 ob 13:30

Stvar je v tem, da nima jajc zdravnika vprašat. Verjetno tudi piše maile dohtarjem, zdaj, ko ni več mailov v ZD Lj, v živo ne upa nič vprašat. Potem pa na internetu sprašuje. Ali to, ali pa hoče dobit preko črnega trga. Saj zadnjič, ko je isto spraševala ni niti vedela, da je tak način črni trg, ali se pa pretvarja. Že iz razloga, da ti takole lahko nekdo podturi  nekaj drugega ne bi nikoli spraševala preko neta. Nje pa očitno ni strah torej bi se zadela s čimerkoli.

Nevem a posljem screene receptov da mi daste mir ker imam vse na portalu in imam recepte od zdravnika in ja imam hudo anksioznost in nic od tega kar pisete ne drzi

lepo vas prosim no pustite me pri miru

srecno

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4048, 24.04.2024 ob 13:35

Nevem a posljem screene receptov da mi daste mir ker imam vse na portalu in imam recepte od zdravnika in ja imam hudo anksioznost in nic od tega kar pisete ne drzi

lepo vas prosim no pustite me pri miru

srecno

ti si pa tud, da ne rečem kaj. Če bi imela recepte, zdravnika, možnost vprašat farmacevtko itd., zakaj torej sprašuješ na netu? Nihče ti nič noče no! Veš, da je takole na netu lahko nevarno? Sorry, ampak način kako sprašuješ, sprašuješ večkrat, je pač čuden. Vse se da zmenit pri zdravniku in vsekakor bi ti zdravnik dal začasno zamenjavo. Kot vem obstaja tudi možnost enkratne injekcije, ki drži vsaj 1 mesec. Ne vem pa, če je to za vsa zdravila možno, spet je pa seveda možna zamenjava in podobna injekcija, ki drži dlje časa. So alternative pri zdravniku in ni potrebe spraševati na netu, ker ni varno. Zato je logično, da mislimo, da se zadevaš.

Odgovor na objavo uporabnika
svašta, 24.04.2024 ob 14:14

ti si pa tud, da ne rečem kaj. Če bi imela recepte, zdravnika, možnost vprašat farmacevtko itd., zakaj torej sprašuješ na netu? Nihče ti nič noče no! Veš, da je takole na netu lahko nevarno? Sorry, ampak način kako sprašuješ, sprašuješ večkrat, je pač čuden. Vse se da zmenit pri zdravniku in vsekakor bi ti zdravnik dal začasno zamenjavo. Kot vem obstaja tudi možnost enkratne injekcije, ki drži vsaj 1 mesec. Ne vem pa, če je to za vsa zdravila možno, spet je pa seveda možna zamenjava in podobna injekcija, ki drži dlje časa. So alternative pri zdravniku in ni potrebe spraševati na netu, ker ni varno. Zato je logično, da mislimo, da se zadevaš.

ja zdaj mi je jasno da je lahko nevarno. Samo zaskrbelo me je ker sem imela recept ampak ni bilo v lekarnah in sm se bala da bom ostala brez zdaj  pa so dobili nove zaloge in sem dobila seveda. No jaz imam svoje recepte hvala bogu za mojga zdraunika seveda me je izucilo da ne bom nikoli vec tukaj pisala

kar si pa mislijo drugi da se zadevam pa to mi je pa res useeno

se enkrat srecno in lep pozdrav

Doživljensko ne boš mogla bit na zdravilih. Za anksijoznost obstaja vzrok. Ti zdaj zdraviš s tableti samo simptome, vzrok pa ostaja. Priporočam ti psihoterapijo za poiskati in odpravit vzrok. Ko boš enkrat nehala jemat zdravila bo še huje, ker boš še vedno imela simptome + odtegnitev. Dolgotrajno jemanje zdravil nikoli ni rešitev, sčasoma stanje še poslabša. Verjemi. 20 let že gledam osebo na antidepresivih in pomirjevalih, pri 55 ni bila več sposobna normalno hodit, pri 70 ni sposobna vstat iz postelje.

Odgovor na objavo uporabnika
priporačilo, 24.04.2024 ob 15:09

Doživljensko ne boš mogla bit na zdravilih. Za anksijoznost obstaja vzrok. Ti zdaj zdraviš s tableti samo simptome, vzrok pa ostaja. Priporočam ti psihoterapijo za poiskati in odpravit vzrok. Ko boš enkrat nehala jemat zdravila bo še huje, ker boš še vedno imela simptome + odtegnitev. Dolgotrajno jemanje zdravil nikoli ni rešitev, sčasoma stanje še poslabša. Verjemi. 20 let že gledam osebo na antidepresivih in pomirjevalih, pri 55 ni bila več sposobna normalno hodit, pri 70 ni sposobna vstat iz postelje.

Vem vem use to vem jaa

ja ko jih bom nehala bom morala postopoma cisto pocasi pa nimas odtg simptomou potem. Glede psihoterapije pa sem probala dva pa mo ful nista ustrezala in mi ni nic pomagalo zdaj iscem ksnega spet ki bi mi bolj ustrezal. Pri meni je res bedno ker nimam pojma od kje imam tok hudo anksioznost, pac saj sem imela neke hujse tezje stvari v zivljenju samo tudi drugi imajo pa ne dobijo tega tko da nevem

drugace pa res hvalaa za skrb:)

Zadeva se s temi tableti, požre jih 2x več kot ima predpisano, zato zmanjkuje tablet še preden bi lahko zmene fiksarsko unovčilo nov recept.

Smrdi po kokoši.

New Report

Close