Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravljenje helicobacter pylori – ima kdo izkušnje?

zdravljenje helicobacter pylori – ima kdo izkušnje?

Zanima me, če ima kdo od vas izkušnje z omenjeno terapijo (antibiotiki + ultop). Ali ste imeli zelo močne stranske učinke po teh tabletah in kakšne?

Moj mož je prenašal BP in stvar je res delovala. Ime AB se ne spomnim, ultop je super zadeva.

Žal nimam. Imam pa omenjeno bakterijo, samo pri meni se gastrolog ni odločil za zdravljenje z antibiotiki, ker ti znajo narediti celo štalo. Je rekel, da zdravijo samo, če je rak želodca v družini ali pa da imaš že čir na želodcu, drugače pa samo tablete proti želodčni kislini in ustrezna dieta. Pa še kakšno razkisanje telesa tudi ne škodi.

Moj mož se je zdravil – mislim da pred 4 leti. Zadostovala je ena terapija z antibiotikom, ultop je pa potem jedel še cca. 4 mesece. Ob jemanju zdravil ni imel stranskih učinkov. Je pa precej kasneje imel napad ledvičnih kamnov, a ni nihče pomislil, da bi lahko bilo povezano s prejšnjim zdravljenjem.

Nisem bila na gastro, imam pa bolečine.

Terapijo sem komaj začela in jo slabo prenašam, pa me je zanimalo, če so še drugi imeli podobne stranske učinke.
Kakšno dieto pa imaš? meni niso nič predpisali, ker pravijo, da je to zelo individualno in enim škodi nekaj, drugim pa nekaj drugega. sicer se poskušam držat načela kuhano, čim manj svežega sadja in zelenjave, kave, alkohola, začimb, ipd. Nekaj mi ustreza, nekaj ne.

Sama nisem imela nobenih stranskih učinkov po teh zdravilih. Terapija je bila učinkovita krajše obdobje, potem pa so se težave z želodcem ponavljale. Tako je še danes. Imam tudi veliko kisline. Po 5 letih sem šla spet na gastroskopijo, čeprav je bil zdravnik (ki je opravil gastro) mnenja da ne morem imet spet težave z bakterijo, a težave so bile identične. Žal je bil moj sum potrjen. Kljub temu, da mi je zdravnica skoraj zagotovila, da težave ne bodo kronične se mi bolečine pojavljajo v intervalih. Nekaj lahko sama pripomorem k zmanjšanju težav (obvezen zajtrk, se pravi kave NE na tešče), v celoti pa ne morem vplivat na težave. Vsake toliko časa naredim kuro z Ultopi.

Upam, da bo tebi trajno pomagalo.

Piki Miki, meni je zdravnica rekla, da obstaja možost, da se z bakterijo nalezejo drugi, ki so v stilku s teboj. imela je pacientko, ki je zdravila bakterijio kar 3krat in ker je niso izkoreninili, so jo prosili za testiranje njene družine in vsi so bili pozitivni, tudi otroci. odkar so vsi naredili zdravljenje, nimajo več težav.

To bakterijo sem imela tudi jaz – to sem naključno ugotovila na vajah na faxu – test je bil pozitiven. S tem testom sem šla do splošne zdravnice, ki mi je predpisala kuro AB. Nisem imela nobenih stranskih učinkov. Sicer tudi prej nisem imela nekih težav, se pa spomnem, da me je malo bolj pogosto bolel trebuh.

LP

Hvala za odg,

Pri nas želodčnih težav nima nihče drug, sicer pa kolikor mi je poznano ima bakterijo ogromno ljudi, le da enim povzroča težave, drugim pa spet ne.

Pred zdravljenjem sem imela strašanske težave s prebavo. Na koncu sem živela samo od juhic…. To je bilo pred 10 leti. Zdravljenje je bilo z antibiotikom in sem dobila potem grozno drisko, je kar trajalo da je minilo. No potem pa nisem do zdaj imela nobenih težav. Ravno obratno: toliko let sem jedla precej skromno, ker moj želodec ni dopuščal, zdaj pa lahko jem vse in posledično imam težave s kilažo:o))))

že 3x sem imela to bakterijo. nič posebnega. sestavek 3 razl tablet,brez problemov. lp

Nisem bila na gastro, imam pa bolečine.

Terapijo sem komaj začela in jo slabo prenašam, pa me je zanimalo, če so še drugi imeli podobne stranske učinke.
Kakšno dieto pa imaš? meni niso nič predpisali, ker pravijo, da je to zelo individualno in enim škodi nekaj, drugim pa nekaj drugega. sicer se poskušam držat načela kuhano, čim manj svežega sadja in zelenjave, kave, alkohola, začimb, ipd. Nekaj mi ustreza, nekaj ne.[/quote]

Meni splošna zdravnica ni hotela predpisati antibiotikovl, na da prinesem izvid iz gastroskopije.
Komentar gastrologa. da se sedaj čisto preveč hitro odločajo za zatiranje te bakterije.

Jaz sem naredila kuro z zdravilom Nolplaza (ali nekaj podobnega), potem se pa še nekaj časa jedla bazične minerale (basica), pa veliko kuhane zelenjave.
Bolečine so izginile, občasno se sicer še pojavijo (sploh jeseni in spomladi) takrat spet nekaj dni jemljem zgoraj omenjeno zdravilo in je hitro bolje.

Jaz sem jo imela pred leti in so mi jo zdravili – mogoče zato, ker sem imela tudi razjede na dvanajstniku. V nekaj mesecih sem shujšala skoraj do nerazpoznavnosti, želodec me je bolel 24 ur/dan. predpisali so mi terapijo z AB in Ranitalom. Ranital (dokaj) redno uživam že 10 let, zadnje čase bolečine zdravim z Contrologom, saj mi ranital več ne pomaga.

Tudi jaz sem se že zdravila zaradi HP, prva kura antibiotikov mi je pomagala. Še vedno jemljem Nexium (podobno Ultopu), pa sumim, da jo po štirih mesecih spet imam. Zaradi bolečin, ki jih ne morem spregledati. Spet bom morala na dihalni test.

Zdravila sem dobro prenašala, le kovinski okus sem imela v ustih. Nekateri AB imajo menda zelo hude stranske učinke in morajo ljudje zaradi tega ostajati v staležu, da to pregurajo.
Sama sem si pomagala z dieto: brez sladkorja, soli, maščob, kave, star kruh, veliko dušene zelenjave, nič predelane in kupljene hrane… S to dieto sem se počutila izredno dobro in očitno me spet čaka.

Morali bi se testirati vsi člani družine, ker drugače se bašeš brezveze z AB, če ti jo drugi prenesejo.

Dala sem skozi kuro z Ab + ultop in moram reči da je bilo kar nekaj stranski učinkov- predvsem sem bila skoz na veceju, sem izbrala na srečo nek čas dopusta, ker mi res ne bi zneslo biti v službi, tako pogosto sem odvajala…nisem vedela ali naj vztrajam, saj niti probiotiki niso omilili tega- klicala sem v lekarno in vprašala za nasvet- rekla je naj zdržim če lahko- in sem. Mi je pa to predpisal gastroenterolog…No, na ponovni pregled (še>) nisem šla, težave se ponavljajo občasno , pa iščem alter variante…

Nisem bila na gastro, imam pa bolečine.

Terapijo sem komaj začela in jo slabo prenašam, pa me je zanimalo, če so še drugi imeli podobne stranske učinke.
Kakšno dieto pa imaš? meni niso nič predpisali, ker pravijo, da je to zelo individualno in enim škodi nekaj, drugim pa nekaj drugega. sicer se poskušam držat načela kuhano, čim manj svežega sadja in zelenjave, kave, alkohola, začimb, ipd. Nekaj mi ustreza, nekaj ne.[/quote]

Meni splošna zdravnica ni hotela predpisati antibiotikovl, na da prinesem izvid iz gastroskopije.
Komentar gastrologa. da se sedaj čisto preveč hitro odločajo za zatiranje te bakterije.

Jaz sem naredila kuro z zdravilom Nolplaza (ali nekaj podobnega), potem se pa še nekaj časa jedla bazične minerale (basica), pa veliko kuhane zelenjave.
Bolečine so izginile, občasno se sicer še pojavijo (sploh jeseni in spomladi) takrat spet nekaj dni jemljem zgoraj omenjeno zdravilo in je hitro bolje.[/quote]

Prosim, povej natančno katere minerale (znamka) si uživala in kje si jih kupila. Hvaležna ti bom. Hvala.

ne pri sebi, v družini pa: ne prime!

Tudi jaz sem se zdravila pred dvema mesecema, drugih težav ni bilo,
razen ZELO grenki okus v ustih!! Za znoret :))
Potem bi mogla jest dalje Controlok, a ga nisem in ga ne bom!!!!!
Zakaj ne; ker vsaka bolezen izvira iz naše glave!
Jem vse, zelo veliko čokolade…edino arašidi mi ne odgovarjajo.
In ko sem dobila nasvet, da naj malo premislim zakaj imam težave
z želodcem (katastrofalne bolečine, ni za opisat) in naj poskusim
prebrat kakšno knjigo o teh stvareh…sem se zamislila in začela
delat na sebi, na svojem mišljenju.
Naj povem, da v 2 mesecih nisem vzela nobenega tableta in počutim se odlično!!!

Veliko zdravja ti želim, A.

Zaliga, tebi se pa res vidi, da vse bolezni izvirajo iz glave, no.

o shit. potem nisi imela HB ampak si se prenažirala drugih zadev. ljudje, ki smo to preboleli vemo kakšne težave in bolečine so tiste taprave.

O, ja. Je bila bakterija, sem se zdravila z tremi antibiotiki, bila 2x na gastroskopiji,
imam “pokvarjen” refluks…
Nažirala pa se nikoli nisem in tudi zdaj se ne.
Dokaz moja višina 172 cm. in 57 kg ;))
Pa verjemi, če bi se nažirala bi imela krepko preko 100kg. ker se vsak višek hrane pozna!
Lp.

Žal je marsikdo tu gori res takšen, ki mi veliko “pameti” izvira iz glave!!!
Ne mislim debatirat z takšnimi, raje kaj pametnega preberite,
kot da samo kritizirate na forumih!!!
Veliko zdravja vam želim!

Preberi še enkrat, kaj si napisala:
Žal je marsikdo tu gori res takšen, ki mi veliko “pameti” izvira iz glave!!!

A po tem veleumu pričakuješ, da si verodostojna? Da so tvoji strokovni podatki merodajni?

Pozdravljeni. Tudi meni so po gastroskopiji potrdili okužbo z omenjeno bakterijo. Osebna zdravnica mi je predpisala kombinirano zdravljenje z antibiotiki, po katerih pa sem imela tako hude stranske učinke, da sem prenehala z jemanjem že prvi dan. -močna vrtoglavica, zmedenost, hitro bitje srca, driska, neznosno grenek okus v ustih, slabost…
sedaj čakam, da se domislijo česa drugega, obenem pa iščem kakšno alternativno varianto za odpravljanje te okužbe. če jo kdo pozna, bom vesela odgovora.
hvala in lp

Živjo!

Imam eno vprašanje:
Moj fant ima bakterijo že nekaj časa, uf….
In po dveh poizkusih zdravljenja ki so bila neučinkovita je dobil novo in zadnjo dozo tablet
Jemati mora 8 tablet na dan HITONIL 500 ml, TAVANIC in EMOZUL. Po končanju te terapije mu ostane menda samo še neka operacija? Ali mi zna kdo pomagati, kako učinkovite so te tablete in kakšni so stranski učinki?
Naj omenim da je star 28 let, kar se mi zdi da je za tovrstne težave mnogo prezgodaj.

New Report

Close