Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravniški pregled za službo

Zdravniški pregled za službo

V kakšnem primeru te pošljejo na zdravniški pregled pred nastopom službe? Kaj če sem imela 3 mesece prekinitev, prej sem bila v službi, zdaj grem pa spet. Moram spet iti ali ne. Hvala, če mogoče veste.

mislim, da moraš vseeno. Pregled opravljaš za svoje delovno mesto.

Odvisno od podjetja in pa dela, ki bi ga opravljala.
Npr. če je delo specifično (kuharica, pomočnica, ali delo, pri katerem so potrebni ene in iste kretnje, da je določen del telesa obremenjen), te bo verjetno delodajalec napotil na zdr. pregled. Vem pa za veliko primerov, npr. delo v pisarni, pa niso opravljali zdr. pregleda.Ena firma v Podskrajniku je svoje bodoče delavce pošiljala na pregled. Delo so sklenili za dobo 3 mesecev. Kdor je v tem času koristil bolniško, mu pogodbe niso podaljšali z razlogom, da si ne morejo privoščiti nenadoma obolelih delavcev, ko pa so bili na pregledu zdravi. LP

Jaz sem imela prekinitev mesec dni, pa so me poslali na pregled.

Odvisno od podjetja. Mislim, da razen živilskih pregledov ni več obveznega pregleda pred nastopom službe.

Nataša

slučajo študiran zdravstveno zakonodajo pa ti lahko povem da je obvezen pregled pred prvim nastopom službe in po 6.mesečni prekinitvi.Si cer pa te lahko delodajalec pošlje kadar se mu zdi potrebno.

New Report

Close