Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravstveno zavarovanje

zdravstveno zavarovanje

Trenutno sem nezaposlena, v kratkem se mi obeta zaposlitev, morda samozaposlitev; še ne vem, kako se bo obrnilo. Za ta čas si moram urediti zdravstveno zavarovanje – kaj svetujete? Naj me zavaruje mož? Naj se prijavim na Zavod za zaposlovanje (menda ti oni potem nekaj plačujejo za zdravstvo?) Ali še obstaja varianta “občan”?

ja. obstaja. sem tako zavarovana.stane nekaj več kot 3.000 na mesec.

najboljše preko moža, občine varčujejo in praviloma komplicirajo za plačilo tega zavarovanja tistim, ki imajo možnost preko zakonca, ker je to prioriteta
lp.

Preko moža. Če je eden od družinskih članov zaposlen, nimaš pravice do zdrav. zavarovanja preko socialne.

Lahko pa si plačuješ sama in se zavaruješ na Zavodu za zdrav. zavarovanje.

Aja, Zavod za zaposlovanje ne plačuje zdrav. zavarovanja, razen če prejemaš nadomistilo za brezposelnost.

1. Če obstaja možnost, se praviloma nezaposlena oseba zavaruje preko partnerja.
2. Če si aktiven iskalec zaposlitve in nimaš partnerja, ki bi te zavaroval po sebi, te zavaruje Zavod za zaposlovanje.
3. Če si popolnoma brez dohodkov, brez ljudi, ki bi te vzdrževali, te zavaruje občina.
4. Če imaš keš, se lahko zavaruješ kot fizična oseba (posameznik) na pristojnem ZZZS – o tem je pisala andromea.

čao

špelin@, hvala. sem malo pomešala varianta občan in zadnja možnost.
Tukaj bi se ti končno zahvalila za tvoj nasvet, oz. rešitev, ko sem bila še noseča in nisem vedela, kako naj grem rodit brez zavarovanje. Povedala si mi o možnosti, da se sama zavarujem. Še enkrat hvala, to me je res rešilo!!!

Ni za kaj 😉 Ej, ko bi ti vedela, kako rada berem tvoje poste o vašem družinskem življenju. Res ne odgovarjam, ampak vseskozi držim pesti zate! Na takšno pozitivno osebo z veliko energije človek ne naleti ravno vsak dan 😉

Lep pozdravček :))))))))))))

No, si mi pa polaskala!!!Pozitivna ne vem če sem, energija mi tudi zmanka, ampak kaj človek ne vse naredi za svoje otroke, samo da bodo srečni.
Tudi jaz zelo rada berem tvoje prispevke, ker si med redkimi tukaj, ki se mi zdijo zanimivi. Me kar ima, da bi te kdaj osebno spoznala…

Pa lepo se imej s tvojimi 2 princeskami!

Kaj veš, mogoče nama pa kdaj uspe, da se spoznava 😉

Uživaj danes zvečer!!!

Ojla, nezaposlena.
V postu si omenila, da se boš morda samozaposlila. Na kakšen način pa?
Bi mi lahko podrobneje napisala?
Tudi sama se zanimam za samozaposlitev. Včeraj bi sicer morala iti na seminar o samozaposlovanju, pa sta mi žal oba otroka zbolela in mi ni uspelo it. Drugače sem pa prijavljena na zavodu in prejemam nadomestilo.

zavod za zap. te zavaruje samo v primeru če prejemaš denarno nadomestilo ali denarno pomoč , sicer ne, sicer se lahko na podlagi potrdila o brezposelnosti zavaruješ na občini

New Report

Close