Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Želiva si 5 otrok…ampak nikoli ne bova zbrala 25 mio oz. 80.000/mes

Želiva si 5 otrok…ampak nikoli ne bova zbrala 25 mio oz. 80.000/mes

Ni to žalostno, da ljudje imajo željo za veliko otrok (med njimi sem tudi sama), pa jim trenutne razmere v naši državi tega ne omogočajo?

Nestalne zaposlitve, neprijaznost delodajalcev ob bolniški za nego otroka, ob odhodu v porodniško, predragi vrtci, premalo stanovanj in predraga,…

Se čist strinja s Cveko, imej toliko otrok, kolikor jih lahko preživljaš

Mislim no. Razmere v naši državi vam ne omogočajo imete veliko otrok.
Jaz misli, da razmere v katerikoli državi ne dopuščajo VSEM imeti veliko otrok.
Potem pa jih eni vseeno imajo in nekako prigurajo čez mesec (velja za SLO in za tujino), drugi se jim pa odpovejo.
V tujini pa tudi ni z rožicam postlano.

Zelo fino je imeti več otrok. Je pa drago. Ko so mali, še ne. Potem, ko zrastejo, šola ipd… To je dejstvo. Razne pomoči so dobrodošle, ne gre se pa zanašat nanje. Predvsem stanovanja, hiše, pa tudi druge stvari, so pa ponekod precej bolj poceni kot v Lj.
Če si jih želita, jih imejta. Kjer je volja, je tudi pot. Pa otroci so drugače vzgojeni, če rasejo skupaj.

Ja, super. Pa poglejmo:

1.Tisti, ki imajo dovolj denarja in stanovanje in tralala …. takim so otroci itak 10 briga. Ponavadi so itak prekomot, da bi jih imeli.

2.Tisti, ki imajo srednji standard, ponavadi vzgojijo enega največ dva. Ker jim pač želijo omogočiti standard…

3.Tisti, ki pa nimajo nič. Jah… ni panike… Ti naj bodo pa brez. Ker otroci niso namenjeni VSEM.

IN POTEM 6 ODRASLIH LJUDI UPA NA PODMLADEK DRUGEGA TIPA DRUŽINE. IN POTEM SEVEDA OBSTAJA MOŽNOST, DA TA DRUGI TIP DRUŽINE MORDA NE MORE IMETI OTROK ZARADI VSE VEČJE NEPLODNOSTI?

Včasih je bilo otrok kot jih je Bog dal. Danes so ekonomsko predispozirani. Ja in definitivnio vrednote izginjajo. Če že ima kdo željo, mu jo vsak drugi osebek populacije zatre.

Meni so velike družine lepše in polnejše. Nesebičnost je ključ.

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Tvojega posta SLonček žal ne razumem najbolje, oz. mi ni jasno kaj si hotela z njim povedati.

Za vse ostale, ki sanjate in bluzite o večjem številu otrok, ki da si jih ne morete privoščit, pa kako je naša država nesramna, pa oh in sploh, pa svetujem, da energijo, ki jo vlagate v jamranje usmerite v uresničitev svojih želja. Nehajte naštevati, zakaj nekaj ni mogoče, ampak iščite pot, da bo postalo mogoče.

Nisem se strinjala z navedbo, da so otroci zgolj za priviligirane. Saj niso vikend/jahta/sportni avto….

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Meni je pa žalostno, da si danes dva, ki imata povprečno plačo, sta brez finančnega zaledja staršev (tj. začneta iz 0, tj. iz najemniškem stanovanja), dejansko ne moreta privoščiti več kot dva otroka, če hočeta sploh kdaj živeti na svojem.

Slonček. Nisem mislila, da so otroci privilegij bogatih, ampak da je povsod po svetu tako, da obstajajo sloji prebivalstva, ki pač mislijo, da si več otrok kot jih imajo ne morejo privoščiti. Ponavadi gre za srednji sloj.

Katka o tem ravno govorim. Jaz vseeno mislim, da si jih lahko privoščita, če jima je število otrok prioriteta. Če pa imajo prioritete drugje, potem pa naj ne jamrajo, da si ne morejo privoščiti otrok.

Poznam družine, ki imajo približno enake prihodke, pa jih eni spičijo na enega otroka, in jamrajo, da si več otrok ne morejo privoščiti, drugi pa z istim denarjem komot preživijo štiri.

Tako da, vse je stvar prioritet.

OK, sedaj pa razumem kaj si hotela povedat. Se opravicujem, ker sem prehitro skocila v luft 🙂

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Ja vsega pa človek res ne more imeti, no!

Ja je težko, itak! Nekako se pa tudi da. Fantu so starši podarili parcelo in zdaj pridno gradiva že peto leto. Ogromno narediva sama, on je zaposlen jaz študiram in honorarno res veliko delam… Drugo poletje se (če bo vse OK) poročiva in vseliva v hišo, ki bo le najnujnejše opremljena (postelja, kuhinja, kopalnica, stopnišče) potem pa naprej… Otročki bodo, če bo le mogoče vsaj trije, raje več.
Drugače pa ni res, da je izven LJ življenje toliko cenejše- morda za štart res, ampak, ko pa grejo iz obrobja Slovenije otroci v srednje šole in na faks je pa boljše biti iz Lj -vem iz izkušnje -saj nas je pet bratov in sester na študiju v Lj in samo za prevoz domov in nazaj, če gremo z avtobusom damo čez 20 000 na vikend (zato štopamo :-)). Plus hrana, bivanje (vsaj prvo leto moraš biti privat, ker v domu nikakor ne dobiš)… Štipendijo k sreči imamo trije za nadarjene, sicer bi pa za 2300 sit presegli cenzus in je ne bi imel nihče. Tako, da res ni za govorit, da je cenejše, kot če si z LJ!

Najbolj me presenečajo tiste familije, o katerih beremokdaj v časopiosih- en zaposlen z minimalno plačo, pa devet otrok, ni nimajo niti za osnovne reči…Kvaliteta? Pa prihodnost teh otrok?

Ko jih bosta imela pet, bosta najbrž itak upravičena do neprofitnega stanovanja iz stanovanjskega sklada in bo ta problem za precej let rešen…. Pa še razni lionsi in rotarijci vama bodo pomagali pri raznih tečajih, glasbenih šolah in letovanju za otroke. Še kakšnega več si bosta lahko privoščila, ne samo pet.

Ah, žalost je v tem, da če imata približno povprečni slovenski plači (ali tudi manj), imata pa že “preveč” denarja za take pomoči, ker cenzusi so smešno nizki.

Lionsi in Rotarijci pa…. od njih pa res ni nobene koristi, to so bolj snobi, ki se radi kažejo kot dobrodelci, v resnici pa več stane njihov gala večer kot tisto, kar namenijo za dobrodelne namene.

Me prav zanima, kako je zdaj, po 10 letih s tole družinico. Imata 5 otrok?

Otroci (ampak naši) so tudi naša prihodnost!

Veš pri vajinih željah ni samo finančni problem, tudi imeti 5 otrok je lahko tudi problem. Eno so želje, drugo je reala, prizemljita se!

New Report

Close