Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zelo hitro in strastno se zaljubim, vendar nisem sposobna imeti rada nikogar

Zelo hitro in strastno se zaljubim, vendar nisem sposobna imeti rada nikogar

V trenutku se lahko zaljubim noro, tako strastno sem bila zaljubljena že v več moških, za vsakega sem mislila evo ta je pravi, to je to, ampak v resnici nisem nobeega od teh moških imela rada niti spustila blizu. Ko me mine zaljubljenost, se mi moški zdi brezvezen in se že zaljubim v naslednjega, ki ga kujem v zvezde in norim za njim. Zakaj sem taka in kako to rešit?

 

Narcisoidna osebnostna motnja? Ko se noro hitro in Impulzivno zaljubiš, potem pa isto hitro odljubiš in naprej iščeš popolnega človeka zase.  Popolnega pa za narcisa ni,ker je v svojih očeh le narcis popoln in narcisa  večno preganja občutek, da je preslabo/preslabega  našel /našla

Strah pred navezanostjo? Se tako zavaruješ pred bolečino? Pustila ga bom, preden on pusti mene.? Vzorci iz primarne družine? Če jih želiš preseči, svetujem pogovor pri psihoterapevtu, dobrem. Malo poguglaj. Tudi več knjig je bilo napisanih na to temo.

Narciska.

Odgovor na objavo uporabnika
Nvbn, 11.04.2024 ob 21:31

Narcisoidna osebnostna motnja? Ko se noro hitro in Impulzivno zaljubiš, potem pa isto hitro odljubiš in naprej iščeš popolnega človeka zase.  Popolnega pa za narcisa ni,ker je v svojih očeh le narcis popoln in narcisa  večno preganja občutek, da je preslabo/preslabega  našel /našla

Tako je. To je značilno za narcistično osebnostno motnjo. Zelo hitro se zaljubijo, zelo hitro se odljubiji, samo ena napacna malenkost je dovolj, da oseba pade iz piedestala oboževanega lika v lik osovražene osebe, ko ji niti zraka ne privoščijo. Avtorica, preberi si kakšno knjigo .  v Opoju narcisa je dobra. Pa tudi kakšna druga, knjig je ogromno.

Kakšen je bil tvoj odnost z očetom?

Si bila kdaj spolno zlorabljena?

Ni ti treba odgovarjati, sama pri sebi premisli v tej smeri.

Pojma nimate kaj je narcizem…če bi bila narcis,bi ga prvo kovala v zvezde,potem pa ponižala do dna,vsekakor pa nebi takoj zapustila razmerja.Hranila bi se z njegovo energijo,dokler bi imela korist od tega.In vsekakor bi bili drugi krivi.Ona pa išče pomoč.Narcis tega ni sposoben

Tako pa partnerja zapusti še preden pride tako daleč.Prej bi rekla,da gre za strah pred zavrnitvijo

    Zanimivo veliko je takih kot si ti ,da zaljubljenost traja do prvega seksa potem pa se hitro ohladi . To se ti lahko maščuje ,ker bi v poznejših letih ostala sama ,če ti nebo nihče všečen in boš iskala nekaj ,kar ni mogočega.

Izbiraš z očmi, ne z glavo, tako kot kupec, ki izbira po videzu embalaže. Okrasja se naveličaš.

Ljubezen je dajanje, sprejemanje, odpuščanje,… za kar je značaj nejpomembnejši.

Odgovor na objavo uporabnika
XstyleNa, 18.04.2024 ob 07:42

Pojma nimate kaj je narcizem…če bi bila narcis,bi ga prvo kovala v zvezde,potem pa ponižala do dna,vsekakor pa nebi takoj zapustila razmerja.Hranila bi se z njegovo energijo,dokler bi imela korist od tega.In vsekakor bi bili drugi krivi.Ona pa išče pomoč.Narcis tega ni sposoben

Tako pa partnerja zapusti še preden pride tako daleč.Prej bi rekla,da gre za strah pred zavrnitvijo

Mogoce imaš res prav, jaz sem komentirala da bi znalo iti za narcistično osebnostno motnjo. Ampak ni to to. Lahko gre tudi za tako močen strah pred zavrnitvijo ampak vseeno .. narcis tudi ne more imeti nikogar rad, se hitro zaljubi in hitro odljubiš, osebo kuje v nebo , nato jo poniža in ko ni več haska, jo zapusti . Tu pa kot da do veze ne pride , ali se ne zaplete. Mogoče res ni narcistična motnja,se opravičujem. Vsekakor ima dekle težavo , da bi pa imela tako velik strah pred zavrnitvijo, ko se niti začela ni živeti, je pa tudi dvomljivo.  Namreč strah pred zapustitvijo imajo osebe ki imajo pretežko prtljago, so nezaupljivi ker so jih partnerji tolikokrat okoli prenesli, jih zapustili, ko so se jim odprli, ko so jim najbolj zaupali. Nato taka oseba srce zaklene in se poskuša distancirati ali je ekstremno previdna . To dekle naj si poišče pomoč psihologa. Tu mi ne bomo nič rešili, to so globje težave.

Odgovor na objavo uporabnika
Tujc, 12.04.2024 ob 07:59

Tako je. To je značilno za narcistično osebnostno motnjo. Zelo hitro se zaljubijo, zelo hitro se odljubiji, samo ena napacna malenkost je dovolj, da oseba pade iz piedestala oboževanega lika v lik osovražene osebe, ko ji niti zraka ne privoščijo. Avtorica, preberi si kakšno knjigo .  v Opoju narcisa je dobra. Pa tudi kakšna druga, knjig je ogromno.

Mislim da brcate v temo z narcisoidnostjo. Ženska je že po naravi ali bolje rečeno po vzgoji (ob prisotnem očetu in mami), narcistična, ker mora biti narcistična, sicer ni prava ženska. Ženske se lepotičijo in so lepe zaradi kastracijskega kompleksa, ki so ga doživele v otroštvu, vse zaradi manjka organa med nogami, posledično so se kot majhne punčke zatekale v lepoto.

Odgovor na objavo uporabnika
napaka, 11.04.2024 ob 21:24

V trenutku se lahko zaljubim noro, tako strastno sem bila zaljubljena že v več moških, za vsakega sem mislila evo ta je pravi, to je to, ampak v resnici nisem nobeega od teh moških imela rada niti spustila blizu. Ko me mine zaljubljenost, se mi moški zdi brezvezen in se že zaljubim v naslednjega, ki ga kujem v zvezde in norim za njim. Zakaj sem taka in kako to rešit?

 

Vzroke moraš iskati v tvojem odnosu z očetom ko si bila majhna punčka oziroma bolje rečeno, kako si ti doživljala svojega očeta.  Če si občutila manjko očetove ljubezni ali pa te sploh ni bilo, je mogoče tukaj iskati vzroke. Lahko je bil oče dober, samo si nonstop iskala njegovo pozornost in ljubezen, tako kot sedaj v odraslosti iščeš pa ne najdeš prave ljubezni….Odnos hčerke z očetom v otroštvu, definira odnos z moskim v odraslosti, ki je simbolni naslednik očeta. Če nisi bila zadovoljna z očetom, tudi ne boš zadovoljna s partnerjem, pa je lahko ta moški popoln

tudi jaz sem opazila pri sebi to, da sem se vedno hitro zaljubila in bila noro zaljubljena. Ko je v vezi ta zaljubljenost minila, pa nisem več mogla imeti rada, prav tisto rada na romantičen način. Rada, kot prijatelja, navezanost, ampak mi je bilo vseeno, če se razideva. V bistvu sem se vedno potem čimprej želela raziti. Moram rečti, da so se moški pri meni vedno kar dobro potrudili pri vsem, mi izkazovali ljubezen in vse…. Bolj, ko so mi kazali ljubezen, manj sem jih jaz imela rada. Pa nimam narcistične motnje. Ker nisem bila nikoli žleht, žaljiva in grda do ljudi. V bistvu sem bila z njimi na koncu, ker so se mi smilili in jih nisem želela prizadeti.

Svoje otroke imam brezpogojno rada in bi umrla zanje, če bi mogla! Do partnerja pa nikoli nisem čutila tako globoke ljubezni. Ne vem zakaj ne? Sva skupaj pač, kot najboljša prijatelja z dodatki….

Si površni oziroma površinski tip ženske. Padaš na videz, status, šarm, karizmo, potem se pa naveličaš ali pa te tak moški spravi na realna tla, ker ga ne zanimaš na daljši rok. Imam tako sodelavko. Cilja na premožne tipe, ker zase misli, da je glavni zadetek na loteriji, potem pa je razočarana.

Oh ja…danasnji internetni psihologi…prebere knjigo in ze vse ve..mogoce pa punca enostavno ni prisla do pravega. Pri meni je ze bilo tako. Avtorica, zivljenje je precej bolj enostavno kot si ga ljudje danes predstavljajo. Poslusaj sebe, ne pa zapravljat za terapevte 🙄

Če se samo zaljubiš in s tem moškim nimaš nič , si samo negotova v sebi.

Če pa z vsakim sexas, si pa grdo rečeno prasica.

New Report

Close