Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena hoče ločitev

Žena hoče ločitev

Eni niste resni.

On nima enega stroška z otrokom, napiše da ne gre v najem, ker ne more preživet in potem mu predlagata naj ima skrbništvo. Ja itak. Živeli pa bodo od ljubezni.

Otrok ni samo buci, buci, buci. Otrok je veselje, delo, bolezen, neprespane noči, obveznost, kuhanje, kdo/kdaj gre po njega v vrtec, kaj bo jedel, kdo bo opral hlače, kdaj ima pediatra itd.

Nekateri se sploh ne zavedate, da mama to opravi mingrede, da vi niti ne veste. Čeprav hodi v službo prav tako kot moški.

S takim odnosom te več tudi sama ne bi gledala v hiši.

Čakaš, da ti reče za račune….si al nisi porabljal elektriko, komunalo, vodo, ogrevanje? Torej ji bi sam mogel dat tisto polovico za račune, brez da ona prosi, pa prosi, pa prosi.

(Ce se dobro razumes z njeno mamo pa pejdi k njej živet).

Res je polno nesmislov vsepovsod, čeprav če dobro pomislim bi avtor moral povedati kam spada, če je volilec levice potem je zgodba lahko resnična.

Slovenska sodišča nič ne briga varanje. Mal manj televizijo bulji :).

Pa skrbništvo misliš da hoče? hahahahaha
Vrtec tast plačuje, ostalo za otroka (in očitno tudi za njih vse) pa žena. Tip nima pojma koliko plenice stanejo, koliko štrom, koliko hrana, kdo je otrokov pediater, zobar…..me zanima če sploh ve kako je otroku ime in kdaj ima roj. dan, glede na to kako je očitno vpet v družinsko življenje. In sedaj misliš da hoče skrbništvo? Še zase ni zmožen poskrbet! Saj piše da revše ne ve kaj naj sedaj, gre nazaj k mamici v naročje al kaj :). Božček. Nad njim bi mogu kdo skrbništvo prevzet glede nato koliko nesposoben je.

Pozdravljen!
Znašel si se v res nezavidljivem položaju. Vendar je iz vsakega pot, izhod.
Če ti ona postavlja postavlja pravila, lahko isto narediš ti njej.
Na tvojem položaju bi ji rekel, da se boš izselil in plačeval preživnino, ČE se bosta OBA 1 mesec zares trudila rešiti zakon. Če ima ljubčka, ga v tem mesecu ne sme videti, popolnoma se morata posvetiti en drugemu. Če ona noče, ji vi še vedno tisti mesec lahko izkazujete brezpogojno ljubezen in tako boste svojemu otroku lahko vedno rekli, da ste naredili VSE kar ste lahko, da se z mamico ne bi ločila.
V pomoč bi bila knjiga Ljubezen in spoštovanje dr.emersona eggericha in njegova predavanja na youtubu (s prevajalko v slovenscini so).
Želim vam, da se stvari rešijo v dobro cele družine pa lep pozdrav!

Kot prvo… Prezivnine ne doloca ne oce ne mama, lahko samo predlagata nek znesek. To se doloca in dorece na csd, na podlagi vajinih prihodkov in stroskov otroka. Sodisce pa potem, v kolikor je visina ok, stvar potrdi. Ce bi ona zahtevala visjo prezivnino, kot si ji ti zmozen dat, bi sodisce znizalo na obravnavi. Prav tako, npr ce bi ona rekla, da ne zeli prezivnine od tebe, bi ti jo sodisce samo nalozilo.
Ne se dat. Zahtevaj svoje. Mogoce skrbnistva ne bos dobil (ali pa tudi, nikoli se ne ve) a vsaj ozela te ne bo.
Dober odvetnik in akcija. Kar pogumno!


Imam stalno bivališče. Stanovanje je kupila ona, imela ga je pred poroko.
Bom vztrajal, da se proda in da kupiva dva manjša. Koliko pridejo odvetniške storitve, so res tako dragi?
[/quote]
Je njeno ja,in te lahko tudi odjavi,če si prijavljen,v bistvu je se potrpežljiva,lahko te vrže na cesto.

Po prebranem sodeč, moram povedat, da se je žena prav odločila. Saj od tebe nima nobene koristi. Skrbi za položnice ona, za otroka ona skrbi. Kaj ti prispevaš. Čakaš, da ti bo žena rekla, kdaj dat kaj zraven? A otrok je samo od nje? A otrok bo jedu takrat, ko bo žena od tebe izsilila denar. Žal se bojim, da bi bil otrok zravn tebe že zdavnaj pokojen. Tko kot pravim “parazit” razumljivo, da te njen oče grdo gleda. Nisi prevzel nobene odgovornosti za nič. Lp

Če zgodba ni lažna , že ima tvojega novega ,ki ji ta malo glanca.
Če sem nesramna , pa ji oče mogoče kaj glanca…

Tako – najprej se dogovori za otroka. Lahko se dogovorita za deljeno skrbništvo. Če tega noče, si poskusi izpogajati cim več časa z otrokom.
Druga stvar so materialne stvari – čigavo je stanovanje? Ga je imela ona ali ti še preden sta začela ali ne? V kolikor sta ga pridobila v času, ko sta bila skupaj se zadeva deli. Pa ni nujno pol pol. Gre za stvarne vložke. Če lahko dokažeš, da si ti plačeval kredit, da si plačeval stroške, dajal pri hrani zraven preprosto snemi z bankaneta transakcije in ji reci, da želiš, da tudi ona to naredi. V kolikor si ti plačeval večino zaključi pravljico in ji povej, da boš dal stanovanje oceniti, ocenil boš tudi njen del in jo izplačal. To je to.
Premisli, morda si tudi boljši starš – ni nujno, da otroka dobi mati.

Ali pa, če bi prebrala, preden na trosiš toliko nesmislov.

Z ženo sva se dogovorila, da otrok ostane z njo, bom dal 200€. Še vedno upam, da se ne loči od mene.
Sem se pozanimal, res bom moral oditi, če se ona tako odloči. Konec julija je zdaj zadnji rok, da zapustim stanovanje. Se bom potrudil, da jo ponovno osvojim. Ne bi rad ostal brez družine. Ljubimca nima, ker je vedno doma. Nove cunje si je kupila za službo. Zameri mi nesposobnost, očita mi, da jo zajedam.
Zjutraj sem ji pustil denar na pultu, 500€ in še vedno stoji tam. Ko sem ji rekel naj denar vzame, me je užalila z bedakom. Ne razumem žensk! 🤔

No povej
A si placeval poloznice si kupoval hrano.kaj si delalal z1200e
Al kako sta zivela. To mal razlozi.
Da ti znamo svetovat kako jo osvojit oz kaj si delal narobe .

Ni kaj za razumeti. Malo prepozno si se spomnil sodelovati finančno (pa še kako drugače verjetno). Če se je odločila, da te noče več, potem bo težko kaj popraviti. Leta nisi pomagal in si jo zajedal (sorry sam tukaj ima čisto prav), zdaj pa ko te ven meče, bi ji ti rad dokazal ,da se lahko spremeniš. Po moje ne verjame, da boš kaj drugačen kar naenkrat.

Nismo samo ženske takšne, tudi moški so: ko imamo partnerja poln kufer, mine ljubezen. Če si leta zajedal, jo je verjetno vsa ljubezen minila. Zdaj je pa pač konec in ne bo sprejela tega denarja, ker si se PREPOZNO spomnil. Pa če bi uboga žena vedela, da si to naredil samo zato, ker je kup neznancev na internetu jasno pvoedalo, da JA, zajedaš jo. In da bi se moral sam prej spomniti dati denar za živež iz svoje plače.

To so dejstva. Ne očitanje.
Sedaj si vrgel 500e na mizo in pričakuješ da si s tem rešil problem :).
Nimaš pojma kaj zakon je in kaj je tvoja vloga kot mož in oče. Denar se na mizo ko oddideš vrže drugi sorti ženskam, ne svoji ženi.
Da ti pomagam ker doma te očitno niso prav nič naučili….tvoja vloga kot mož je da gradiš družino s svojo ženo, da ustvariš dom s svojo ženo, da živiš zakon z njo (jo vprašaš kdaj kako je, gradiš odnos z njo, pomagaš kdaj če kaj rabi…skrbiš da je tvoja družina ok, kar pomeni da skrbiš tudi za del stroškov stanovanja, hrane in ostalega), tvoja naloga kot oče je da skrbiš za svojega otroka! Glede na to da tvoja žena dela, to pomeni enakopravno z njo. Torej kdo zjutraj vstane in zrihta otroka za vrtec in ga pelje? Kdo ga pobere? Kdo ga nahrani? Kdo ga vozi k zdravniku, skrbi za cepljenja ipd., kdo gre na sestanke v šolo, kdo kupuje obleke, kdo skrbi za njegovo zabavo (igranje ipd.), kdo skrbi za njegovo prihodnost…?
Ti si v bistvu gost tam. Svojo plačo zafučkaš bog vedi za kaj, vrtec more očitno dedi plačevati, ostalo žena, narediti verjetno tudi vse žena….ODRASTI! Očitno si tvoja žena pač ne želi še enega odraslega mulca rihtat doma. Spravi se nazaj k svoji mami če nisi zmožen poskrbet da se ti končno jajca spustijo in se začneš obnašati svojim letom in statusu primerno. Vem da ti ni jasno ker ti očino nikoli to nihče ni pojasnil, ampak svet se ne vrti okoli tebe! Nisi nič posebnega in tako sijočega da boš čez življenje samo švercal se na druge. Očitno si se lahko doma, pa potem še nekaj let pri ženi….si res tako prepotenten da si si domišljal da bo ta zastojn udobna vožnja trajala do smrti?

Pa mislite,da je njegova kmalu bivša kaj posebnega? Verjetno ni. Meni se zdi,da jo za vogalom že obdeluje novi fukač in se hoče znebiti starega.

Poskrbi prvo za sebe : uredi si glede stanovanja in glede otroka.
Tvojo sedanjo oziroma kmalu bivšo pa pozabi ,ker hoče očitno novo klobaso ,ker se je stare naveličala.
Si bo pač poiskala naslednjega loleka.

Ko si ti delal nočne, jo je verjetno nekdo obiskoval , delal nočne pri njej in ji je zapaslo,pa se te hoče znebiti.

Nisi nasilnež, blablabla si pa glup k kanta.

Eh za žensko je itak zajedanje že, če vsak pol prispeva. Mora biti vsaj 80/20.

Eni ne boste nikoli razumeli.

Če ni nekega razumevanja, pomoči, tudi denar ne pomaga. Če si za vse sam, ce si cele dneve sam, partner pa v službi…enkrat ti je verjetno dovolj.

Če nikoli ne vidiš, da je otrok prerastel določeno stvar, da je samo vrtec ne vem koliko…ja, potem verjamem, da niti tistih 500 eur na mizu ne pomaga, ce niso dani taktno in iskreno (samo, da bo mir pri hiši).

Če vedno delaš nočne, ne tudi partner ne uživa sam na/v postelji in se oddaljita, ker ni nekega stika.

Moj ko dela nočne mi je prav grdo sami.
Ravno pred kratkim so imeli znanci problem z varstvom (ženska dela dopoldne, moški samo nočne). In so rekli, da on pa ni takšna copata (kot moj), da bi imel celo dopoldne otroka in šel sele popoldne spat, kot smo delali pri nas, če je otrok zbolel, ali nismo imeli drugega varstva. Ja, potem pa ne rabijo meni jokat.

Sicer pa, ce je vsaj malo upanja, praviš, da nima drugega se splača malo spremeniti, dati vec od sebe, kaj narediti (ne samo financno) za druzino. Ampak to ne pomeni, da se trudiš samo 1 mesec, dokler ona ne popusti, ampak celo življenje.

Recimo, ce si je kupila nova oblacila za v sluzbo, da jo tudi pohvališ kako ji pristojijo.

Pozdravljen!

Očitno bo potrebno iz cone udobja… to je najmanj, kar te doleti 🙂

Nič nisi napisal, zakaj zahteva žena ločitev? V kolikor ima drugega, potem lahko pozabiš na dogovarjanje, sicer pa imaš še možnosti. Tvoja zgodba ima kup neskladnosti, ki pa so verjetno posledica osebnega videnja situacije. V kolikor bi bil vpet v življenje, bi vedel kaki stroški so pri otroku, stanovanju ipd. Kam pravzaprav daš 1200 eur? Nimaš prihrankov, torej imate tak življenjski slog, da vse porabite?

Sicer pa da – ne moreš zahtevati od žene stanovanja, če ga je pridobila brez tvojega sodelovanja.

Če žena nima novega partnerja, potem poskrbi, da ji boš ponovno privlačen – tudi če ga ima, je to ista pot – pot k samostojnosti. Le osebno zrel in samostojen človek je privlačen: lahko (morda) bivši ali pa novi partenrici. Uredi si finance, dnevne aktivnosti, sam sebe.. z denarjem, ki ga imaš na mesec na razpolago si lahko zagotoviš najemnino (vendar se ne izseli, dokler ne boš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, ker s tem izgubiš posestno pravico, ki ti omogoča bivanje v stanovanju – je pa tudi res, da ti od zahtevka za izselitev lahko zaračuna žena najemnino), plačaš preživnino in še ti ostane dovolj za normalno življenje – samo za cigarete ne smeš porabiti 300 eur mesečno…

Bodi aktiven, odgovoren in samostojen, pa ne boš imel težav ne s to, ne z potencialno naslednjo partnerko.

Veliko sreče!


Stanovanje je kupila preden sva se poznala. Ni kredita.
Zakaj bi jo ubil? Skušam se pogovoriti z njo in rešiti zakon. Še vedno jo imam rad.
[/quote]

O kaksni polovici ti sanjas?!
Ce je kupila stanovanje pred tabo, brez kredita, ti ne pripada nobena polovica!
Poberes svoje cunjice, ki si jih prinesel, ko si se vselil in vozi misko!

Lepo si se ti uvalil!
Dobro, da te je vsaj njen oce spregledal!

Ne vem če velja za moške ampak ženske so lahko v varni hiši za 150€ mesečno. To ti je lahko začasno. Ali pa se ziher najde kaj poceni, jaz se spomnim garsonjer za 300€. Kak pa so kaj krediti? To je zdaj tvoja nova pot. Preračunaj in znižaj stroške pa se bo vse dalo.

Jaz sem že veliko več izgubil in grem v rodno hišo ko se oče odseli, ampak sem se vsaj tistega hudiča rešil. Preveč je pametovala o denarju, sama pa nič delala… Na srečo nisva bila poročena in brez otrok. Zdaj pa je itak kriza in naj žre pesek.

Kaj si pa delal do zdaj? 1200eur in nobenih prihrankov.

Stanovanje je njeno.pika
200eur ob taki plači je ok
Te ne zeli vec. Ne mores nic. Lahko se le normalno dogovorota za stike z otrokom.
Kaj si pa pel in zvigal…tisti prepircki ki so bili se nisi zamislil, kaj jo je motilo…ignoriral in delal isto…
Ne zeli te več. Pika in sprijazni se.
Uredi si bivanje pri starsih ali na svoje….in se v dobro otroka dogovarjaj za stike, potrebe otroka…
Postavi se na novo in upam da si od te šole kaj odnesel

Pa kaj je s tabo narobe? Imata otroka. On zanj ne da trenutno centa. Tudi za stroske ji ne daje. Za vse je financno sama. Kdo bo imel tako pijavko ta partnerja/partnerko? Ze pred leti bi ga mogla postaviti pred vrata. On se samo boji, ker bo moral odrasti in bo izgubil udobje. 1200 eur je imel mesecno samo zase. Ce se ti tako smili pa naj pride k tebi zivet, da ga bos financiral.

New Report

Close