Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena se je zredila

Žena se je zredila

Tisti ki imaste tezave s tezo drugega imaste resnejsi problem. Ker se vam tega ne da resevat je enostavneje tezit partnerki, da mora shujsat, da zelite zdravo bla bla pa se  ve da vam tipom v vecini za zdravje dol visi, kar dokazujete z brez kondoma v kar eno mimoidoco. Ja, res je zdravje na prvem mestu 😁

Odgovor na objavo uporabnika
Gledam in se čudim, 05.07.2021 ob 10:08

Človek je iskren in izbranki na lep način hoče povedat da bi rad mel zdravo partnerico. Pol pa preberem replike…

 

Same zagrenjene ženske ki iščejo izgovore in krivca v moških namesto da bi … Eh.

Jaz sem svoji povedal da hočem imeti zravo partnerico ko se je začela širit in je bilo potem par mesecev izredna slaba volja in depresija, ker kile niso šle dol kljub temu da je migala. Potem sem bil kar naenkrat jaz kriv da se redi… Po še kakem mesecu slabše volje sem jo posedel in se z njo pogovoril… na kar ugotovim da sem kriv jaz, ker sem ji dal nemogoče cilje kar se tiče odvečnih kilogramov … In ko ji razložim da od nje zahtevam manj kot 10% zmanjšanje telesne teže se razpištoli da to ni res, na kar jo vprašam koliko kil je res imela…

 

In glej ga zlomka nikoli ni bil problem v meni … V resnici se mi je ona lagla, ker se ni za malo kil zlagala ko sva določila cilj. In potem jo je ta frustracija žrla mesece in mesece psihološko in fizično, jaz pa sem kasiral slabo voljo in hladen odnos.

 

Ko smo res vse razčistila sem ji predlagal mojo dieto in odkar se te drži grejo tudi kile dol in seveda sva dvignila ciljno težo da ni nekega hudega psihičnega pritiska. Zadovoljna je pa itak zdaj veliko bolj in ni več tistega klasičnega ženskega trmanja+ sikanja.

 

Skratka. Nehajte iskat krivce drugje in se poglobitev vase. Pa ne iščite nasvetov od zagrenjenih ljudi. Velja za oba spola

 

Skupaj sva pa 8 let, če kaj pomeni.

Ti si šele controlfreak. Ji seštevaš tudi kalorije in mora pisati dnevnik?

Koliko otrok imata?

Aja. Midva sva pa bila skupaj 20.let z dvema otrokoma. In ko sem ugotovila, da sploh ni problem v moji teži, druga ni preostalo, kot da en spakira. In to nisem bila jaz 🙂

 

Če je imela tvoja res preveč kg, še razumem. Jaz jih nimam dosti preveč, nimam več atletske postave, vse je res mal mehko postalo, ne bom lagala. Ampak imam vseeno lepo postavo. Ampak mojemu se gabi, ne čuti poželenja do mene. Začela sva bit skupaj pri teh mojih kilah. Ampak on se mene spomni 20 let nazaj in še do pred dveh let. Tudi on več nima 6packov. Spolnost je zame postala psihičen.napor. Res je še mene minilo, da se me dotika. Da bi si poiskal drugo, to ne, je celo ful ljubosumen. Pa ne hodi sam nikamor, hoče mene zraven. V glavi je cel zblojen. Ko hočem it, je šok, jok in še kaj.

Načeloma pa jaz zdravo živim in se dosti gibam in treniram. Obdobje dveh let je bilo, ko nisem. Peklenskih dveh let, ko ti kdo umre, ko je kdo bolan, ko pozabiš nase. Zato se mi zdi grdo, da te kdo zaničuje. Res so pa ene ženske lene. Pa tudi za lenobo je lahko vzrok kaka zloraba.

Posploševanje ti gre tudi dobro od rok. Kaj zagrenjenega sem pa svetovala?

Ter še, vse preveč ljudi ‘zahteva’, kar je čisto drug termin kot termin ‘želi’, da se bo nekdo spremenil po njegovih zahtevah. Spremeniš lahko sebe, drugega ne. Spremeni se, ko pride pride sam do spoznanja. Lahko mu daš motivacijo, zahtevaš pa ti lahko višjo plačo, če že. Ali si jo pa lahko zgolj želiš. In spet ni nujno, da bo rezultat pozitiven.

In da ti nekdo mora lagati o kilaži, se morda lahko sam ozreš vase, zakaj ti mora človek sploh lagati. A veš kdaj otroci lažejo?  Če poznaš ta odgovor, ti bo marsikaj jasno

Pa za zdravje niso ravno diete. Prehranjevanje je življenjski stil, pri čemer namesto liftov, prevoznih sredstev uporabljaš tudi noge. In sama teža tudi ni zgolj številka na vagi. Mišice so bile vedno težje od špeha ali uvele kože pri shujševalni dieti.

Odgovor na objavo uporabnika
Najbolje da, 05.07.2021 ob 12:51

Posploševanje ti gre tudi dobro od rok. Kaj zagrenjenega sem pa svetovala?

Ter še, vse preveč ljudi ‘zahteva’, kar je čisto drug termin kot termin ‘želi’, da se bo nekdo spremenil po njegovih zahtevah. Spremeniš lahko sebe, drugega ne. Spremeni se, ko pride pride sam do spoznanja. Lahko mu daš motivacijo, zahtevaš pa ti lahko višjo plačo, če že. Ali si jo pa lahko zgolj želiš. In spet ni nujno, da bo rezultat pozitiven.

In da ti nekdo mora lagati o kilaži, se morda lahko sam ozreš vase, zakaj ti mora človek sploh lagati. A veš kdaj otroci lažejo?  Če poznaš ta odgovor, ti bo marsikaj jasno

Pa za zdravje niso ravno diete. Prehranjevanje je življenjski stil, pri čemer namesto liftov, prevoznih sredstev uporabljaš tudi noge. In sama teža tudi ni zgolj številka na vagi. Mišice so bile vedno težje od špeha ali uvele kože pri shujševalni dieti.

To je Za osebo Gledam in se čudim.

– ženska pusti službo in začne trenirat telovadit  se ukvarjat sama s sabo in ultrazdravo kuhat

Seveda boš ti moral pokrit izpad njenega dohodka

 

– ženska začne po službi trenirat telovadit  se ukvarjat sama s sabo in ultrazdravo kuhat

Seveda boš ti moral pokrit doma njene ure vložene v gospodinjstvo in otroke – kaj pa to je – itak babe baje ne delamo doma popoldan nič razen da na kavču telefon drkamo pa tisti stroj vklopimo – torej ne bo težav,

 

– ženska začne po službi trenirat telovadit  se ukvarjat sama s sabo in ultrazdravo kuhat.

Najameš čistilko in gospodinjsko pomočnico.

 

 

Kaj od teh treh rešitev se ti zdi sprejemljivo?

Avtor ti si za bruhati. Upam, da te tvoja da na čevelj in si poišče boljšega.

Odgovor na objavo uporabnika
malorazočaran, 01.07.2021 ob 15:58

Skupaj sva 10 let, bila je postavna, športnica, v zadnjih dveh letih pa je res precej “vzhajala”. Priznam, da tudi sam nisem v taki formi kot nekoč, a se trudim.

Pri njej pa vidim, da samo dela in si ne vzame časa zase, šport. Kar precej tudi poje, ko že vsi nehamo, si ona še 3x naloži. Opravlja sedeče delo, zato bi mogla migat, pa ne zaradi videza, zaradi zdravja.

Nekako sem ji namignil, da bi ji plačal trenerja, da se spravi v red na vseh področjih.

Sem ravnal napačno?

 

Ha,ha ,upam da trener tvoje partnerke bo vedel ,kako jo prijeti in da bo dobro >>delal z njo

@Ja tak pač je

Kot sem rekel. Zagrenjene osebe ki vedno iščejo samo negativo in krivca namesto pogovora in rešitve.

Če ti je všeč bit debela in polna bolezni, vredu.

Medva sva razčistila in slabe navade prekinila preden je bilo prepozno. Noben ne gleda nobenemu pod prste kaj je in koliko poje, vspodbujava pa drug drugega. Obstajajo življenske navade ki ne potrebujejo nobenega štetja kalorij za zdravo življenje. Izogibaj se odvečnega sladkorja, jej dvakrat na dan, naredi kak 1-2 dnevni post enkrat ali dvakrat na mesec, pa še vedno jemo vse kar nam paše.  Moja je tudi mislila da ne gre in se stradala, vedno male obroke 5x na dan, da je bila vedno lačna. Groza. Potem je pa probala in v roku 3 dni je telo preklopilo… zdaj verjame in uživamo. Otrok dobi za jest takrat ko je lačen, da ne bo pomote.

Če ti je pa otrok standard za to, koliko je oseba odrasla, se pa ne čudim da sta se s svojim razšla. Pogosto opažam da imajo ljudje željo po otroku, ko preostali del življenja stagnira. Otrok postane samo še en cilj in ko ga doseže in vidi da to mogoče ni čisto kot si je predstavljala… nastanejo težave. In seveda je spet kriv moški 🙂

Dokler boš iskala probleme pri drugih ne boš nič rešila.
Bistvo najine veze je da znamo stopit skup in se pogovort. Če si pa naletela na telebana ki tega ni sposoben … potem si pa ponovno ti naredila napako, da si se s tako osebo sploh zapletla in bog ti pomagaj še 2 otroka naredila.

Saj sam praviš, da si se tudi ti poredil, torej je razlog v tem, da preveč papcata.

Ga ni treninga in telovadbe, ki bi oklestil kilograme, če človek nima mere pri hranjenju.  Če bi se ljudje držali načela, da je želodec velik kot človeška dlan, ne bi prihajalo do prenažiranja in posledično rejenja.

Skratka, manj žrita.  Oba.

Da meni to mož reče ga pošljem nekam … Tudi jaz sem se zredila, v zadnjih 4 letih za 40 kg, k sreči mi ni še 1x rekel naj shujšam itd. Mož je športne postave, ukvarja se s aktivno s  športom vsaj 3x na teden, jaz se nikoli nisem. Po dveh porodih sem enostavno šla s kilogrami gor in če je to ovira, da se me sramuje, lahko gre.

Sem vedno urejena, sveže oblečena, nisem se zanemarila na vizualnem področju, razen kg, če pa želi trofejo pa lahko gre drugam, mu nihče ne brani.

Tudi jaz sem bila vsaj 35 let suha, zdaj pač nisem več in se s tem ne obremenjujem, res ne…

Vse se z leti zredimo, to je dejstvo. Narava že naredi tako, da bo prav. Redke imajo srečo s presnovo, da jim kuri vse kar pojejo, a še take v meni zafrkne in se če ne prej, takrat zredijo do neprepoznavnosti. Jaz sem se redila pa hujšala po vsaki nosečnosti in vrnila kg na izhodišče. Zadnjih 5 let se pa pustila, da gre vse tam kjer hoče it. Dovolj mi je bilo lakote, treningov, kalorij, obremenjevanja s tem. Najprej mi je bilo hudo, ko nisem več zlezla v oprijete oblekice in razporek do roba gat, potem sem prilagodila oblačila telesu in letom pa je bilo bolje. Danes sem srečna, zadovoljna s tem kar sem in posledično tudi z novo obliko telesa. Sem bila dolgo suha, tako da tega ne pogrešam. Ne želim si moških poželjivih pogledov na sebi, vzbujati pozornost ali da me ljudje poznajo le po lepoti, postavi, ker so to plehke zadeve, ki me ne zanimajo. Imam toliko tega za ponuditi svetu in si želim, da si me ljudje zapomnijo po dejanjih, prijaznosti, srčnosti. Ko se ljudje ustavijo pri videzu niti ne odkrivajo kdo je človek, ki jim stoji nasproti ampak le bebavo strmijo vanj. Meni se je to ves čas dogajalo. Sedaj se pogovarjajo z mano in ko opazijo, da sem zanimiv sogovornik, ostanejo dlje, ker niso plehki. No v tem vidim le eno od prednosti. Mož je bil vedno za obline in sedaj ko se oblečem v kakšen zapeljiv bodi, ki poudari prsi, boke, ozek pas, se njemu meša. Tudi spolno življenje je bolj pestro če primerjam s takratno različico sebe, ki se je obremenjevala za vsak gram mase na sebi. Sedaj se počutim kot boginja v njegovih rokah in se mu prepustim cela, pa plešem, pa se zvijam in migam tako, da me sanjari cel čas v službi, dokler ne pride po novo rundo domov. In jaz komaj čakam na te trenutke! Res je, da ne jem svinjarij, ker me je zadnja leta bolel želodec po cvrti ali težki hrani, pa telovadim tudi ker želim biti vzdržna in gibčna v postelji. Zato včasih tudi izgubim po par kilogramov, a ni to moj cilj. Jaz si želim to obliko sedaj obdržati. Končno imam velike lepe prsi, malo trebuščka, konkretno rit in stegna, kar je ženstveno in zapeljivo. Ko vidim kakšno preklo, ki ima pleh spredaj pleh zadaj, brez zamere nič osebnega, mi postane moja postava še bolj všeč. Vse umetnine iz preteklosti so opevale obline, zato ker je to tisto kar nas dela ženstvene. Po postavi ene suhe brez bokov in prsi vidiš takoj da deluje bolj možato. Tako se tudi obnaša in nanjo se prilepijo moški, ki ne marajo ženstvenosti. Enako velja za manekenke. Na njih res cunje lepo stojijo, a ko vidiš poteze obraza, je redko katera res lepa, ker imajo vse eno tako trans faco. Ali je to zaradi več moških hormonov, ne vem, nek razlog pa je, da se ni razvila v obliko peščene ure.

 

Kaj pa če bi svojo rit odnesel k trenerju pa kdaj metlo v roke vzel. Resno? Ne športa, ker je preobremenjena z delom? Bi jo mogoče razbremenil, da lahko nameni kaj časa svojemu hobiju (če je bila športnica). Kaj pa je tvoj izgovor, da si se zanemaril? Pir v vaški pivnici pa čips pred TV? Metlo v roke vzemi, da se bo lahko spočila in ponovno imela kaj od svojega prostega časa. Kakšni gnili Peter Pančki ste eni.

Ampak eni trenerji res delajo čuda 😉 tole moram še pripomniti pa grem

Mi imamo v družini tak primer, sicer je ona bila vedno bolj buckasta, ampak od nosečnosti dalje (otroci so zdaj cca 20 in 18) pa samo še vzhaja in vzhaja. Spomnim se, kako je stokala, ko sta bila otročička majhna in med porodniško smo tekali pomagat vsi, ki smo imeli fraj minuto, pa stokala, kako sta otroka živahna, ampak jaz sem videla za njima tekati samo njega. Na dopustu sta šla z njim plavat  (ona je ostala na terasi), pozimi z njim smučat (ona je kuhala v apartmaju), on ju je spremljal v šolo, on ju je spremljal na treninge, tudi s šolo in za šolo, kar je bilo, je opravljal on. Jaz ne vem, če je kdaj bila na roditeljskem, razen v 1. razredu. Tudi doma je on kar dober gospodinjec in zna vse in tudi naredi, ker ona ne zmore oz zmore zelo malo. Njej se več ali manj vrti vse okoli hrane – nakupi, kuhanje, torte, kremšnite, s temi rečmi se potrudi iskrivih oči.  Niso vsi moški taki, da se ne znajo obrnit v gospodinjstvu, ona je imela in še ima veliko manevrskega prostora in prostega časa, da bi naredila kaj zase, pa ne naredi nič.

Kar začni računat, kolko je pol premoženja, če ti jo trener spotoma natakne še na kol.

 

Grozota, kaksne i.di.ote zenske tolerirajo.

Kot da je hujsanje samo stvar odlocitve in sledenja nekemu planu. In predvsem kot da ima moski s svojimi zahtevami !!!! kljucno vlogo ?

Tole bo kratkega daha …

Odgovor na objavo uporabnika
Hgvnn, 04.07.2022 ob 10:00

Grozota, kaksne i.di.ote zenske tolerirajo.

Kot da je hujsanje samo stvar odlocitve in sledenja nekemu planu. In predvsem kot da ima moski s svojimi zahtevami !!!! kljucno vlogo ?

Tole bo kratkega daha …

ZA “gledam in se čudim”

Hujšanje je stvar odločitve in je sledenje planu. Nič drugega kot odločitev, disciplina in delo.

Saj vsaka ve kako shujšati a ni vsaki do tega. Vam moškim če so všeč suhe, pa zamenjajte. Meni če bi rekel mož naj shujšam, bi v trenutku bil bivši. Ali da se ostrižem, obrijem, karkoli. Moje telo moja pravila. Jaz si tudi ne bi nikoli drznila izjaviti kaj takega zanj. Ljubezen se izkazuje tudi s sprejemanjem partnerja ko ni v top formi, z leti in obveznostmi ima pa cajt za take stvari samo nekdo, ki je “samski” znotraj razmerja, torej tak ki skrbi le zase in zanemarja svoje obveznosti. Ljubezen pokažeš tako, da partnerja kvečjemu ljubeče spodbujaš, mu stojiš ob strani medtem ko on (če ima to željo) dosega svoje cilje. Recimo žena možu skuha kvalitetne hranljive obroke z nizko vsebnostjo oh, juhice, solatke, meso, … In ji ni težko pripraviti hrano posebej zanj. Moški pa jo lahko večkrat pelje na športanje, recimo tenis, kolesarjenje, odbojka, kar ji je všeč in ji dela družbo ter tako spodbudi k miganju.

 

Partner je tudi zato, da ti odpre oči in te spodbuja k boljšemu sebi. Govori ljubeče, v dvojini, da bosta oba delala na formi. Jaz bi bila presrečna, da mi kdo plača trenerja. Samo upaj, da ta ne bo bolj fejst od tebe. 😏

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pop, 04.07.2022 ob 10:18

Saj vsaka ve kako shujšati a ni vsaki do tega. Vam moškim če so všeč suhe, pa zamenjajte. Meni če bi rekel mož naj shujšam, bi v trenutku bil bivši. Ali da se ostrižem, obrijem, karkoli. Moje telo moja pravila. Jaz si tudi ne bi nikoli drznila izjaviti kaj takega zanj. Ljubezen se izkazuje tudi s sprejemanjem partnerja ko ni v top formi, z leti in obveznostmi ima pa cajt za take stvari samo nekdo, ki je “samski” znotraj razmerja, torej tak ki skrbi le zase in zanemarja svoje obveznosti. Ljubezen pokažeš tako, da partnerja kvečjemu ljubeče spodbujaš, mu stojiš ob strani medtem ko on (če ima to željo) dosega svoje cilje. Recimo žena možu skuha kvalitetne hranljive obroke z nizko vsebnostjo oh, juhice, solatke, meso, … In ji ni težko pripraviti hrano posebej zanj. Moški pa jo lahko večkrat pelje na športanje, recimo tenis, kolesarjenje, odbojka, kar ji je všeč in ji dela družbo ter tako spodbudi k miganju.

Bi bil v trenutku bivši…a bejž? Si kar naprej samska ne? Oz, bolje da si. Nekdo, ki ne prenese kritike na svoj račun, kak predlog, imajo slabo samopodobo in s takimi je zelo težko shajat. Ker se non stop čutijo ogroženi in posledično jezni. Ne hvala.

 

Če je debela ima manj povpraševanja, torej si manj ogrožen ob delanju svoje kariere.

Plačevat babi osebnega trenerja je največja glupost, začela se bo gonit okrog in te na koncu pustila brez pol vsega za kar si se nagaral, pa še alimentacije boš plačeval. Bedak.

Ali se pojdita rekreacijo skupaj ali pa pač prenašaj debelo babnico. Itak suha bejba in debel trot ne gresta skupaj.

Ja, kako si ji pa “dovolil”, da je prišla do te teže.

Ni vse v gibanju, kalorije je treba omejit, če ful gibaš al pa nč.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Btw, 04.07.2022 ob 10:25

 

Bi bil v trenutku bivši…a bejž? Si kar naprej samska ne? Oz, bolje da si. Nekdo, ki ne prenese kritike na svoj račun, kak predlog, imajo slabo samopodobo in s takimi je zelo težko shajat. Ker se non stop čutijo ogroženi in posledično jezni. Ne hvala.

 

Ne, sem kar naprej srečno poročena. Tisti, ki izhaja iz ljubezni bo znal partnerju pomagati in ga spodbujati ljubeče, sočutno. Če že pride do tega, da kg ogrožajo njegovo zdravje. Kdor izhaja iz ega pa zapoveduje, grozi, izsiljuje nekaj kar si on želi, ne pa ta žena, ker se on počuti bolj pomemben ob ženi, katero mu zavidajo prijatelji. Kaj je narobe s takim? Vse. Če si z nekom, si zaradi njega ne zaradi videza ali postave. Si zaradi čustev, ljubezni ki jo čutiš do te osebe ne pa zato, ker se zdiš sebi večji frajer ob suhi ženski. No, kakor kdo eni si tudi tako izbirajo ženo. Zato pa imajo tako zanič zakone. To odraža le njihovo nesigurnost vase. Slabo samopodobo. Taki moški, ki dajo veliko na površinske zadeve, plitke kot je videz, postava, namesto na osebno rast in duhovnost, so v konfliktu sami s seboj, zato potem popravljajo druge, ker sebe ne zmorejo. Lažje je prisilit ženo da izgubi kak kg kot popraviti svoje napake, napačne odločitve v življenju in splošno nezadovoljstvo s samim seboj. Nesamozavest prav seka ven iz takih ljudi. Vedo, da niso vredni več ali nečesa boljšega, se zato ne upajo boriti za to, ampak ves svoj gnev prenesejo na ‘projekt debela žena’ torej globina kot je plast kože in maščobe na njenem telesu. To ne pomeni, da človek ne sme skrbeti za svoje telo, se gibati in zdravo prehranjevati, ravno nasprotno! Ampak če je ta fokus usmerjen na drugo osebo in ne nase, je to zelo narobe. Primer takega toksičnega obnašanja je ko gresta dva narazen in eden od njiju se ves čas trudi dokazovati, da je vreden, shujša, zamenja službo, se začne rihtat in hodit ven, ves čas objavlja na družabnih medijih kako fajn se ima, kako je lahko drugemu žal da ga je zapustil ipd otročarije. Samo da bi se dokazal. To je ranjen človek, ranjen ego in ranjen težko zares napreduje v življenju, ker je preveč fokusiran na dokazovanje in na fasado. Tega ne počne, ker ga to veseli, temveč da se dokaže. Komu se dokazujete? Vam mora biti žena, ki ste jo izbrali za življenjsko sopotnico všeč vedno! Plus minus kilogrami, ki sploh niso pomembni. Pogojevanje in izsiljevanje na podlagi videza je pa najnižja točka v razmerju. Eno je zdravje, drugo pa bolne obsesije.

Ne glede na to kako izgledam, bom vedno zasedena, ker si izbiram partnerja, ki izbere mene zaradi mene in ne mojega videza ali nekih ugodnosti. Z razliko od drugih, ki pod krinko ‘predloga, pomoči’ vsiljujejo partnerju nekaj, kar z ljubeznijo nima nobene zveze. Nisem in ne bom nikoli lutka ne igračka od enega vase zagledanega egoista, ki ne zna ljubiti ne sebe, še manj pa druge. Kdor z lahkoto kritizira, ta nikoli ni te osebe ljubil.

New Report

Close