Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ženska, ki mi je likala, mi je kradla!

ženska, ki mi je likala, mi je kradla!

Ja, pa javno jo je treba obesiti in kamenjati, ali ne ? Pa kaj bi ji ti še hudega naredila? Govorim o 20 EUR??!!!! In govorimo o zaposlovanju na črno?!
Skratka, ustavi konje.

Pa kaj ima zdaj likanje veze z ukradenim denarjem. Mislim, da se je spet oglasila stara dobra slovenska fovšija, rade bi imele eno da bi vam likala. Tudi jaz likam, ko gre hčerka spat, če bi imela dosti denarja bi pa eni plačala. Zakaj bi delala zvečer če mi ne bi bilo treba. Ma ste ene usekane, ej…

Tinchi

jaz bi šla na policijo. potem, ko se je boste znebili bo pa komu drugemu kradla.

No komentariji so spet tako bedni, da te mine.
Seveda faušija, da ona ima nekoga, ki ji pomaga ve pa ne… Babe … joooj… pa neke matere ste.

Glej reči ji da naj se že neha pretvarjati in naj prizna.
Policije ne vmešavaj…
Konec koncev morda pa je ta oseba v veliki krizi, ker, da se človek tako nizko spusti mu mora precej voda v grlo teči, kar v tem času sploh ni čudno.
Pogovori se z njo, vprašaj jo če ima probleme… itd.
Saj se da če se le hoče…

Menda je jasno, kaj narediš s takim človekom. Sicer pa: ko bi svoje odlikala, bi ji rekla, da “plačala” si je pa tako že sama – če bi bilaprepričana, da je vzela toliko in toliko – potem pa da je nikoli več ne vidim.

Poznam žensko, ki je izgubila nekaj (rednih) služb zaradi kraj. Na žalost je pa nihče ni prijavil, raje so jo stisnili v kot, da je sama dala odpoved. V novi službi menda krade naprej. 🙁 S tem hočem povedati to, da če se je ti rešiš, ne rešiš nujno tudi težave – kradla bo lahko drugje.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Frca, točno to sem tudi sama pomislila. Meni se zdi zgodba malo za lase privlečena.

Sploh pa – a lahko še jaz pridem mal k vam peglat, ko tako radodarno dvajsetake po stanovanju nastavljate? :))))))))))

Frca!

Si pa res primitivna s temi svojimi izjavami. Ja zgodba je resnična, čeprav ne zveni tako. Lahko ti na mail pošljem posnetek. Sicer pa saj to je ravno grozno, da sva jo posnela in ona mi trdi v obraz, da ni vzela!!
zakaj sva jo snamala? zato, ker jo je prijateljaica dobila z denarnico v roki (!!!) ona pa je trdila, da je posperavljala! zato sva jo posnela, da sva ji posnetek pokazala – da nisva tako butasta kot je ona mislila. hkrati pa sem videla, da laže še naprej in je s tem pokazala, da je poden od podna. jaz pa sem ji včasih dala celo več (kot napitnino) in še darilo za božič

in vsem tistim, ki ste favš, ker mi ženska hodi likat naj povem, da mi je likala za 4 eur na uro (ceno je postavila sama) in sicer dve uri na teden. to pa ni ravo tak denar ali ne? in komentarji “sama likaj” in podobno sploh niso na mestu. kaj pa ve veste kakšno službo imam jaz in zakaj želim preživeti ćim več časa z otroci? tiste, ki dajete take nevmese in butaste komentarje pa se tako kažete v pravi luči kakšne ste

mi je že žal, da sem sploh kaj napisala – bila sem pač šokirana, da mi lahko nekdo krade, 20 korakov od mene, me potem gleda v oči in mi še laže zraven. samo toliko. ne bom se več oglasila, ker vidim, da nima smisla, saj je tukaj gor veliko več primitivcev kot pa normalnih ljudi.

lep pozdrav!

ste jo mal premal plačali
🙂

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Dejte no nehat … nepooblaščeno snemanje .. zdaj so že vsi lopovi bolj zaščiteni kot kočevski medved ali kaj … skričala bi se, poklicala policijo, da ji kri požene po žilah, pa še kakšno v rit brcnila ..

Ej, groza, a je tej gospe ime na A?

Veš kaj lahko narediš. Itak da ji rečeš hvala lepa, te ne rabimo več. Pol pa kliči na davčno in jo prijavi, da na črno dela. Prijava je lahko anonimna. Sam jaz bi počakala s prijavo ene 2 meseca, da ne bi takoj posumila da si bila ti.

Pol maš pa dve možnosti, al da najemeš nekoga da ti pegla in pospraviš denar, kamor ga ta oseba ne bo videla (saj sefi niso tako dragi), ali da najameš nekoga ki ima firmo, al pa enostavno nekam nosiš perilo in ti ga tam speglajo.

Ti pa ni noben fovš če daš 8E/teden za peglanje…. Saj nisi edina. Da pa nimaš časa za peglanja ti pa tud verjamem… al pa če bi rekla da se ti ne da, to že ni moja stvar.

Kot prvo jaz v svoj dom nikoli ne bi spustila človeka, da mi ga prej ne bi priporočila neka oseba, torej da bi vedela, da je ta oseba res poštena in korektna! Kot drugo pa, če bi že nekoga pri sebi doma dobila, da bi kradel, ma ga tako naženem, ne pa da bi mu še plačevala in se šla detektiva. Bi pa tudi jaz sigurno nastavila že na začetku sem in tja določene zadeve, ki bi mi takoj povedala o poštenosti te osebe, bila bi pa seveda bolj diplomat.


jaz pa sem žal cele dneve v službi in ko sem doma želim biti z otroci in ne likati[/quote]

med vikendi si menda doma al ne ?! eno uro med vikendom si pač lahko vzameš za “delo doma”.[/quote]

Na monu pa res ne moreš zmagat. Zgaranim mamicam svetujete, naj najamejo pomoč, tistim, ki jo imajo, pa da naj same gospodinjijo.

Na vajinem mestu bi se z žensko soočila sama, bi ji pa povedala, da sta resno razmišljala o prijavi na policijo in davkarijo zaradi dela na črno. Če pa jo bosta prijavila, pač reci, da si ji rekla za račun, pa ti je odgovorila, da ga dobiš konec meseca. In ga pač ni bilo. Nekaj v tem smislu. Navsezadnje ni tvoja dolžnost, da igraš detektiva in ugotavljaš, kakšen status ima oseba, ki jo najameš za neko delo.

Moje mnenje: policija odpade, če si jo imela tam na črno. V tem primeru boš gagala še ti. Jst bi se provala pogovorit z njo, nevem no, se mi zdi, da te mora življenje res nizko pripeljat, da začneš delat kaj takega (kraja).
V vsakem primeru, pa ji ne bi več zaupala in si poiskala drugo žensko za pomoč.

Ljuba Groza!

1. To, kakšne odgovore si dobila, je preko vseh meja.

2. Kar ti je naredila likarica, presega vse meje prav tako. Za oboje ni opravičila.

Poglej, jaz sem ekstremno pošten človek, zato me toliko bolj boli nepoštenost drugih, še posebno, če tako hladnokrvno lažejo v obraz, zato bi šla do konca.
TAKOJ zdaj bi poklicala policijo in podala prijavo. Če je na črno, je to njen problem (sklicuj se, da si bila v veri, da ni, da si čakala da ti izstavi račun), na vhodna vrata pa bi nalimala listek, da so prostori varovani z varnostnimi kamerami, in kaj ti morejo, hudiča, v lastnem domu, ti lahko posnameš kogar želiš, bodite no resni, nepooblaščeno snemanje. Za ostalo se ne bi sekirala, si se poskušala pogovoriti, pa ni šlo, jaz bi jo brez pomisleka perdala za to pristojnim organom.

Držim pesti in poročaj!

S cream, verjemi, da ti posnetki na sodišču ne bi veljali NIČ.

Ja, saj to me je najbolj razžalostilo. snemala sva jo zato, ker jo je prijateljica dobila z denarnico v roki in ji je zanikala. midva sva ji potem najptej rekla, da manjka 20 eur, ona pa: res? ja lahko me pregledata. si je potegnila torbico in jo začela nekaj odpirat, pa pulover dol, pa. Midva sva jo takoj ustavila in ji rekla, no pa poglejte in ji predvajala posnetek. Ga je pogledala do konca, se obrnila k nama in rekla: “ja denarja nimam..”. si lahko predstavljate?

NO, SEVEDA SI BOM NAJELA DRUGO POMOČ, MPAKA KAKE VSE ODGOVORE SEM TUKAJ DOBILA, SAJ NE MOREM VERJET. pa kaj zdaj se naj opravičuje, ker sem si najela pomoč al kaj? pa frca me napada, da sem kupila skrito kamero – draga frca to je navadna kamera, ki jo skriješ in nič drugega 🙂

sicer pa me zanima, če bi bili vi v mojem položaju kako bi se počutili…

Jest kljub skrbi za otroka in preživljanje prostega časa z njima likam sama. Ponavadi ob ponedeljkih, ko je na Pop-u precej nadaljevank, ki jih spremljam. Pravzaprav sem likanje spremenila v užitek, saj ob gledanju kup nezlikanih cunj pridno kopni. Otroka sta takrat seveda že v mižuli, tako da nihče ni prikrajšan za mojo pozornost. No, to je moj način, kako ostali pač ne morem sodit. Je pa tako da zame likanje pač spada v osnovo gospodinjenja ene ženske, ki ima družino, pa še najceneje je.
V tvojem primeru, bi žensko seveda takoj odslovila, poleg tega bi ji naredila precej slabo reklamo. Sicer si jo je pa že tako sama, vendar bi opozorila vse možne interesente, ki bi se zanimali zanjo. Kaj drugega ti tako ne preostane, ker ste jo imeli na črno. Policijo odsvetujem, ker bi se kmalu izkazalo, da ste tudi sami v prekršku. Naj bo to šola, da če že vzameš nekoga, ki ti dela, da ga nadzoruješ, prej pa seveda preveriš, kakšen tič se skriva za njim! Vem pa to, da bi v primeru, da bi imela pomočnico takoj povedala svoja pričakovanja in tudi to, da sem (si) imela slabe izkušnje s krajami in da ste ukrepali (neglede na to, ali ste, ali niste, saj nebo vedela). Morda bi to prihodnjo likarico odvrnilo od poiskusov kraje.

Tudi sama sem zgrožena nad nekaterimi komentarji. Ostala sem odprtih ust.

V normalnem razvitem svetu je tudi normalno, da se za določena opravila najame pomoč in to ni nič slabega. Že zdavnaj so minili časi, ko je bilo likanje (ali pa kuhanja, pospravljanje) dolžnost vsake žene, gospodinje, matere, lov pa je bila dolžnost moža, moškega, gospodarja.

Ampak bistvo posta je v nečem drugem. Jaz bi zahtevala denar nazaj, čeprav ga verjetno ne bi dobila, potem pa bi čimveč ljudem povedala njeno ime in kaj se je zgodilo. Morda pa je gospa res bolna, o tem bi se najprej poskusila pogovoriti z njo, čeprav tudi predvidevam, da brez uspeha. Nisem prepričana, da bi s prijavo na policiji kaj dosegla, ampak bi jo vseeno prijavila. Saj pa zadeva le prehuda, da bi se šlo kar preko. Pa znesek sploh nima veze, dejanje je bistveno. Kradlo naj se v civilizirani družbi naj ne bi, krajo toleriralo pa tudi ne.

Draga groza,
si ne predstavljam da se mi to zgodi, ker jaz svoji gospe zaupam in mi pospravlja, ko nas ni doma.To mi je odlično. Ne, ne gre za 20eur, gre za vso lastnino ki jo imaš v svojem domu in je taki “tatici” na razpolago.

Kako bi ukrepala niti ne vem.Seveda bi jo odslovila, pa v končni fazi se mi zdi da vsi jemljemo pomoč po nekih priporočilih in kako bo ona dobila delo ne vem, sama sebi koplje jamo.Se strinjam da dobrih je malo, zato so razprodane.
Tale mnenja, da si likaj sama, pa saj veš kako je s tem, če pač nimaš denarja in imaš ogromno časa, poleg tega ne veš kako bi ga porabil, kako bi se ukvarjal z otroci,… potem pač likaš in pospravljaš. Nekaterim pa je čas denar, zato z njim skrbno razpolagamo.

veliko sreče…

Eni imate pa res domišljijo

Hvala vsem, ki ste imeli pozitivne besede zame in me razumeli ter mi dali pametne nasvete

za vse ostale, ki pa jih moti, da ne likam sama pa pravim: in kaj potem? pač ne likam sama in konec. moja stvar. jaz že vem zakaj in kaj vas to briga. sicer pa je bil post o nečem popolnoma drugem

Super gospodinje ste ja… vse same vse, vse… ker hočete bit ta prave gospodinje…
Zato pa vam dedi skačejo okoli, ker se znate samo s tem ukvarjat!

no, no, Aredhel, pssst…:))))

New Report

Close