Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženska, ki ve kaj hoče, je pravi magnet za moške?

Ženska, ki ve kaj hoče, je pravi magnet za moške?

je vseeno, ali vedo kaj hočejo ali ne vedo. redkokatera se vidi z enim do smrti.

Moj point je bil, da je preudarnost vedno boljša od impulzivnosti. Razsipništvo in pišmevuhovstvo ne vsebujeta preudarnosti. V življenje ti vnašata dramo, nemir in spremembe na n-to potenco.
[/quote]
NI!

Ogromno trenutkov je, kjer mora človek tudi v sodobnem svetu odreagirati instinktivno, impulzno, da se izogne katastrofi.. če ne drugega ob nenadnem dogodku na cestišču.

Da preživimo potrebujemo OBOJE. Za lepše in kvalitetno življenje pa ustrezen balans.. ne moreš vse vreči na ENO stran..
O tem so že Egipčani:
[img]https://i.pinimg.com/736x/b8/4d/33/b84d3392c68ee3bf0bdb2b91eab0209c–libra-constellation-tattoo-egyptian-tattoo.jpg[/img]

Kjer Anubis tehta tvoje srce napram konceptu resnice in pravice upodrobljene v “peresu resnice” (maat) pred tribunalom še 43 drugih božanstev, ki se nato odločijo ali te smejo spustiti v posthumno življenje… če je srce pretežko (ker se vedno odločaš zgolj racionalno ali zgolj iracionalno), ga bog Ammit – oni s krokodiljo glavo – požre.. in s tem izgineš v nič.

De omnibus disputandum..


NI!

Ogromno trenutkov je, kjer mora človek tudi v sodobnem svetu odreagirati instinktivno, impulzno, da se izogne katastrofi.. če ne drugega ob nenadnem dogodku na cestišču.

Da preživimo potrebujemo OBOJE. Za lepše in kvalitetno življenje pa ustrezen balans.. ne moreš vse vreči na ENO stran..
O tem so že Egipčani:
[img]https://i.pinimg.com/736x/b8/4d/33/b84d3392c68ee3bf0bdb2b91eab0209c–libra-constellation-tattoo-egyptian-tattoo.jpg[/img]

Kjer Anubis tehta tvoje srce napram konceptu resnice in pravice upodrobljene v “peresu resnice” (maat) pred tribunalom še 43 drugih božanstev, ki se nato odločijo ali te smejo spustiti v posthumno življenje… če je srce pretežko (ker se vedno odločaš zgolj racionalno ali zgolj iracionalno), ga bog Ammit – oni s krokodiljo glavo – požre.. in s tem izgineš v nič.
[/quote]

Impulzivnosti v smislu hitrega odločanja mi v moje življenje dovolj vnesejo že drugi. Ni treba, da si življenje dodatno kompliciram še sam.
Če povem drugače: O tem kaj bom jedel, ali kaj bom pil in na kateri hrib se bom šel premigat, se zlahka odločim impulzivno. O tem, s kom bom živel ali koga bom spustil v svoj intimni del življenja, se pa ne odločam impulzivno, ker bo to skoraj zagotovo pomenilo konkreten vnos drame v moje, že tako dovolj zanimivo življenje.
Kaj pa si o tem mislijo(te) drugi pa ni moja stvar.

New Report

Close