Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženska pričakuje od moškega, da ji bo vse plačeval?

Ženska pričakuje od moškega, da ji bo vse plačeval?


bi imela moškega oz družino kjer bi bila jaz glavni materialni provider. Bi ga dojemala kot “študenta”, ki ga mora mati še malo podpirati, mu nekaj novcev primakniti. Odrasel, zrel, sposoben moški mora biti sposoben poskrbeti za družino tj plačati hrano, stroške, obleko, razvajanja (dopust). Ženska prispeva za special nadstandard. Recimo prispeva, da se kupuje “boljšo” hrano, boljša oblačila, kvalitetnejše rekvizite za otroke itd. Ampak za osnovo bi moral biti moški dovolj sposoben, da preživi družino. Zakaj ima slabo plačo? Igra žrtev, nemočnega ipd? To je otrok in ne moški. Moški mora znati poskrbeti zase (si izboriti boljšo plačo ALI delati dva šihta) in za samico ter potomce. Če tega ni sposoben ni dozorel v moškega na katerega bi se družina lahko naslonila. Ni glavni steber. Jasno je, da ima hiša štiri stebre in da ostale tri večinoma pokriva ženska ampak za ta glavni prvinski/preživetveni steber bi moral biti sposoben poskrbeti moški. Če ne..kot pravi (še) ni moški.

Priznam, da sem šokirana, ko berem, da je kar dosti takih žensk, ki jim je samoumevno, da jim moški plačuje dopuste. Še več, ena je celo napisala, da v zameno za denar, moškemu nudi seks. Katastrofa, da si morajo eni moški plačevat seks.


bi imela moškega oz družino kjer bi bila jaz glavni materialni provider. Bi ga dojemala kot “študenta”, ki ga mora mati še malo podpirati, mu nekaj novcev primakniti. Odrasel, zrel, sposoben moški mora biti sposoben poskrbeti za družino tj plačati hrano, stroške, obleko, razvajanja (dopust). Ženska prispeva za special nadstandard. Recimo prispeva, da se kupuje “boljšo” hrano, boljša oblačila, kvalitetnejše rekvizite za otroke itd. Ampak za osnovo bi moral biti moški dovolj sposoben, da preživi družino. Zakaj ima slabo plačo? Igra žrtev, nemočnega ipd? To je otrok in ne moški. Moški mora znati poskrbeti zase (si izboriti boljšo plačo ALI delati dva šihta) in za samico ter potomce. Če tega ni sposoben ni dozorel v moškega na katerega bi se družina lahko naslonila. Ni glavni steber. Jasno je, da ima hiša štiri stebre in da ostale tri večinoma pokriva ženska ampak za ta glavni prvinski/preživetveni steber bi moral biti sposoben poskrbeti moški. Če ne..kot pravi (še) ni moški.[/quote]
Dej, zbudi se. Bo kmalu 11 ura. Sigurno si še vedno v pižani in pri kafetu.

Današnje dvajsetletnice obvladajo samo facebook in diskoteke.

Zakaj imam občutek, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} postov v tej temi piše ena in ista oseba?

Soseda mi pogosto razlaga kako ima urejeno ona in njen sin. Sin ima punco, sta še srednješolca. In ta sin to punco ves čas razvaja. Nosi ji darila, plačuje ji kino, sladoled, tortice… no ja, to zgleda tako, da mama kupi darilo in sin nese punci, da da mama denar in sin povabi punco.
Tako, da očitno so že mlade vajene, da jih finacirajo fantje oz. v tem primeru fantova mama oz. njena tašča :).

In obratno tudi: vsaka ženska si sama izbere svojega moškega.

Jaz vem, da si pač ne bom izbrala nekoga, ki je manj sposoben od mene. In za tistega, ki manj zasluži ali ni izobražen, težko rečemo, da je zelo sposoben moški. Ženske vsej emancipaciji navkljub želimo močnega moškega, na katerega se lahko zanesemo, ki nas spoštuje in ima rad ter pri katerem se počutimo varne.
In takega moškega tudi cenimo.
Tista, ki je zadovoljna z neizobraženim moškim, ki domov prinese minimalno plačo, naj vse posledice svojega nadaljnjega življenja pripiše sama sebi. In naj potem ne jamra.

Tudi jaz sumim v to smer, ker težko verjamem, da bi večina žensk bilo takih.
Ne bom rekla, da posameznice niso take, ampak, da je večina takih pa težko verjamem.
Čeprav po drugi strani pa sem že od dosti samskih moških slišala, da ženske iščejo samo bogate tipe pa sem mislila, da so pač luzerji, ki niso nobeni všeč in pač iščejo nek brezvezen razlog. Ampak teme na MONu pa včasih kažejo, da pa so ene ženske res sponzoruše.

Torej on tebi denar, ti njemu seks?
Jaz si nisem mislila, da je toliko žensk takih, da seksajo, zato, ker jim mož daje denar, dopuste. Jaz sem mislila, da večina žensk seksa, ker uživa v tem, ne pa zato, ker so plačane za seks.[/quote]

Nisi razumela bistva. Tak moški je zame bog in batina. S takšnim seksamo drugače. Strastno! Tudi kuhamo strastno. Seveda seksamo, ker uživamo v tem, pa vseeno se najdejo ene, ki ne.

Malo morgen! Bejba je napisala domišljijski spis!

Tule tako vihate nos nad tistimi z minimalci.
A potem tudi v reali vihate nos nad ljudmi z minimalci ali kako? Ste tudi v reali vse naduvane nad čestilkami, delavci v tovarnah, …?
Če je nekdo navaden delavec, nima kaj delat v vaši družbi ali kako?


bi imela moškega oz družino kjer bi bila jaz glavni materialni provider. Bi ga dojemala kot “študenta”, ki ga mora mati še malo podpirati, mu nekaj novcev primakniti. Odrasel, zrel, sposoben moški mora biti sposoben poskrbeti za družino tj plačati hrano, stroške, obleko, razvajanja (dopust). Ženska prispeva za special nadstandard. Recimo prispeva, da se kupuje “boljšo” hrano, boljša oblačila, kvalitetnejše rekvizite za otroke itd. Ampak za osnovo bi moral biti moški dovolj sposoben, da preživi družino. Zakaj ima slabo plačo? Igra žrtev, nemočnega ipd? To je otrok in ne moški. Moški mora znati poskrbeti zase (si izboriti boljšo plačo ALI delati dva šihta) in za samico ter potomce. Če tega ni sposoben ni dozorel v moškega na katerega bi se družina lahko naslonila. Ni glavni steber. Jasno je, da ima hiša štiri stebre in da ostale tri večinoma pokriva ženska ampak za ta glavni prvinski/preživetveni steber bi moral biti sposoben poskrbeti moški. Če ne..kot pravi (še) ni moški.[/quote]
Dej, zbudi se. Bo kmalu 11 ura. Sigurno si še vedno v pižani in pri kafetu.[/quote]
verjemi, da ne. Od moža vseeno pričakujem, da domov prinese bistveno boljšo plačo kot jo imam sama.


bi imela moškega oz družino kjer bi bila jaz glavni materialni provider. Bi ga dojemala kot “študenta”, ki ga mora mati še malo podpirati, mu nekaj novcev primakniti. Odrasel, zrel, sposoben moški mora biti sposoben poskrbeti za družino tj plačati hrano, stroške, obleko, razvajanja (dopust). Ženska prispeva za special nadstandard. Recimo prispeva, da se kupuje “boljšo” hrano, boljša oblačila, kvalitetnejše rekvizite za otroke itd. Ampak za osnovo bi moral biti moški dovolj sposoben, da preživi družino. Zakaj ima slabo plačo? Igra žrtev, nemočnega ipd? To je otrok in ne moški. Moški mora znati poskrbeti zase (si izboriti boljšo plačo ALI delati dva šihta) in za samico ter potomce. Če tega ni sposoben ni dozorel v moškega na katerega bi se družina lahko naslonila. Ni glavni steber. Jasno je, da ima hiša štiri stebre in da ostale tri večinoma pokriva ženska ampak za ta glavni prvinski/preživetveni steber bi moral biti sposoben poskrbeti moški. Če ne..kot pravi (še) ni moški.[/quote]
Velja tudi to – odrasla, zrela ženska bo znala poskrbeti zase in za svojo družino. Če je njena plača samo za dodatek, pomeni to samo to, da je nespososbna, nezrela. Kako se bo lahko družina zanesla nanjo? Za takšne je pač bolje, da nimajo družine. Vsaj ne, dokler ne odrastejo.

Jp.
Eden je.
En in isti, ki večno joka tlele o ženskah, ker misli, da ga zato ne marajo, ker je brez denarja.
Napaka, dečko. Ne marajo te, ker si pain in the ass.

Stopite z oblakov, danes tudi izobraženi delajo za minimalca. Nekaj jih odpade zaradi financ, nekaj zaradi videza, potem so še tisti z težkim karakterjem, ja saj potem ni čudno, da je toliko samskih.


Niti slučajno ne velja tvoja izkrivljena percepcija! Govorim o razmerju in spoštovanju moškega. V primeru, da ima moški minimalca je v družini še vedno lahko v vlogi pravega moškega ČE njegova žena nima službe in je potemtakem glavni provider.

Ja, bi kar znalo biti, da to piše moški.

ja, ne samo, da dosti izobraženih zasluži izredno malo, precej jih je tudi brez službe. Osebno sem okusila oboje.


vzgaja gentelmana. Sicer bi bilo bolje, če bi mu oče dal, da počasti žensko ampak predvidevam, da želijo popraviti/nadgraditi družinsko faljen vzorec (brez dostojanstvenega moškega). Lahko samo čestitam.

Ne, v reali nisem nič naduvana. Sama imam visoko izobrazbo, sem mar obsojanja vredna zaradi tega, ker si želim, da jo ima tudi partner? Z vsakim človekom sem vljudna in prijazna in si to želim tudi nazaj. Mislim, da je tudi delo navadnega delavca ali čistilke častno in spoštujem ljudi, ki to delo opravljajo. Vendar vseeno, čistilke in delavci v tovarnah NISO moji partnerji v življenju, niti očetje mojih otrok.
Razumi pa, da ima vsak svoje preference glede partnerja. Nekaterim ženskam so všeč taki, drugim pa drugačni. Nekatere ženske celo padajo na t.i. “bad boye”, slabe, pokvarjene fante. Taka naj sama sebi pripiše, ko bo čez par let vsa plava okrog oči in z zlomljeno ključnico.
Partnerja si razumna ženska izbira tudi s pametjo, ne samo s čustvi.

Ne, v reali nisem nič naduvana. Sama imam visoko izobrazbo, sem mar obsojanja vredna zaradi tega, ker si želim, da jo ima tudi partner? Z vsakim človekom sem vljudna in prijazna in si to želim tudi nazaj. Mislim, da je tudi delo navadnega delavca ali čistilke častno in spoštujem ljudi, ki to delo opravljajo. Vendar vseeno, čistilke in delavci v tovarnah NISO moji partnerji v življenju, niti očetje mojih otrok.
Razumi pa, da ima vsak svoje preference glede partnerja. Nekaterim ženskam so všeč taki, drugim pa drugačni. Nekatere ženske celo padajo na t.i. “bad boye”, slabe, pokvarjene fante. Taka naj sama sebi pripiše, ko bo čez par let vsa plava okrog oči in z zlomljeno ključnico.
Partnerja si razumna ženska izbira tudi s pametjo, ne samo s čustvi.[/quote]

In, če partner ostane brez službe? Kaj pa potem, ko nima še minimalca?

Ne, v reali nisem nič naduvana. Sama imam visoko izobrazbo, sem mar obsojanja vredna zaradi tega, ker si želim, da jo ima tudi partner? Z vsakim človekom sem vljudna in prijazna in si to želim tudi nazaj. Mislim, da je tudi delo navadnega delavca ali čistilke častno in spoštujem ljudi, ki to delo opravljajo. Vendar vseeno, čistilke in delavci v tovarnah NISO moji partnerji v življenju, niti očetje mojih otrok.
Razumi pa, da ima vsak svoje preference glede partnerja. Nekaterim ženskam so všeč taki, drugim pa drugačni. Nekatere ženske celo padajo na t.i. “bad boye”, slabe, pokvarjene fante. Taka naj sama sebi pripiše, ko bo čez par let vsa plava okrog oči in z zlomljeno ključnico.
Partnerja si razumna ženska izbira tudi s pametjo, ne samo s čustvi.[/quote]

Kaj pa za družbo, prijateljevanje, druženje v prostem času, so ti ok ljudje z minimalci?
Lahko prijateljuješ z njimi ali ne?

Ne, seveda nismo vse take. Če bi hotel vse plačevati, bi se mi prižgali vsi alarmi. Bolj kot obratno – da bi bil brez denarja. Če bi bil, bi se pač pogovorila, da vidim kaj je, ne obsojam ljudi, ki so trenutno v stiski. Bi počakala, da se pobere, pomagala ali bi skupaj kaj ustvarila. Samo tega, da se me tretira kot otroka ali s posebnimi potrebami ne.

Ne, v reali nisem nič naduvana. Sama imam visoko izobrazbo, sem mar obsojanja vredna zaradi tega, ker si želim, da jo ima tudi partner? Z vsakim človekom sem vljudna in prijazna in si to želim tudi nazaj. Mislim, da je tudi delo navadnega delavca ali čistilke častno in spoštujem ljudi, ki to delo opravljajo. Vendar vseeno, čistilke in delavci v tovarnah NISO moji partnerji v življenju, niti očetje mojih otrok.
Razumi pa, da ima vsak svoje preference glede partnerja. Nekaterim ženskam so všeč taki, drugim pa drugačni. Nekatere ženske celo padajo na t.i. “bad boye”, slabe, pokvarjene fante. Taka naj sama sebi pripiše, ko bo čez par let vsa plava okrog oči in z zlomljeno ključnico.
Partnerja si razumna ženska izbira tudi s pametjo, ne samo s čustvi.[/quote]

Kaj pa za družbo, prijateljevanje, druženje v prostem času, so ti ok ljudje z minimalci?
Lahko prijateljuješ z njimi ali ne?[/quote]

Recimo, da je Miška Piška direktorica neke oglaševalske firme, morda je farmacevtka, mogoče bi bila lahko zdravnica. ZAKAJ TOČNO naj bi se ona družila z delavci iz fabrike in čistilkami? Podobni ljudje se gibljejo v podobnih krogih. Koliko imaš pa ti šans, da boš prijateljevala z Ljudmilo Novak ali Janom Plestenjakom, če si npr. čisto ena običajna ženska? Koliko imam pa jaz, ki sem sicer tudi običajna ženska, možnosti, da se družim S Sebastijanom Cavazzo ali mogoče želim imeti prijateljico kot je Alenka Bratušek? Najbrž se ne gibljemo v istih krogih, ane.
Predvidevam, da se tudi Miška Piška ne giblje v takem krogu ljudi in poznanstev kot se gibljejo fabriški delavci in čistilke. Resnici na ljubo pa: recimo, da je nekdo filozof ali univerzitetni profesor, drugi pa čistilka ali delavec iz fabrike: O čem bosta kaj debatirala? O babah? O piru? O nogometni tekmi? O Heglovih ali Kantovih knjigah? O teoriji kritičnega uma?

Kaj pa za družbo, prijateljevanje, druženje v prostem času, so ti ok ljudje z minimalci?
Lahko prijateljuješ z njimi ali ne?[/quote]

Recimo, da je Miška Piška direktorica neke oglaševalske firme, morda je farmacevtka, mogoče bi bila lahko zdravnica. ZAKAJ TOČNO naj bi se ona družila z delavci iz fabrike in čistilkami? Podobni ljudje se gibljejo v podobnih krogih. Koliko imaš pa ti šans, da boš prijateljevala z Ljudmilo Novak ali Janom Plestenjakom, če si npr. čisto ena običajna ženska? Koliko imam pa jaz, ki sem sicer tudi običajna ženska, možnosti, da se družim S Sebastijanom Cavazzo ali mogoče želim imeti prijateljico kot je Alenka Bratušek? Najbrž se ne gibljemo v istih krogih, ane.
Predvidevam, da se tudi Miška Piška ne giblje v takem krogu ljudi in poznanstev kot se gibljejo fabriški delavci in čistilke. Resnici na ljubo pa: recimo, da je nekdo filozof ali univerzitetni profesor, drugi pa čistilka ali delavec iz fabrike: O čem bosta kaj debatirala? O babah? O piru? O nogometni tekmi? O Heglovih ali Kantovih knjigah? O teoriji kritičnega uma?[/quote]

Imam univerzitetno izobrazbo (in končujem podiplomca) in ne boš verjela, družim se tudi s takimi, ki nimajo niti OŠ ali pa samo OŠ ali pa poklicno. Pa veš zakaj? Ker so to moji starši, ker so to moji sosedje, sorodniki, kolegi, znanci.
A zdaj, ker sem pa končala faks, se pa ne bom več družila z lastno mamo, ker je delavka v fabriki ali kako?
In ja, s kolegom, ki ima poklicno šolo se komot menim vse mogoče, ker zna napeljati vodovod, ker zna avto pošraufati, ker hodi v gore, ker kolesari, ker zna drevje obrezovati in te teme me zanimajo. S sodelavci, ki imajo univerzitetno izobrazbo pa kar naprej debatirajo o nogometnih tekmah pa o likanju in otroških boleznih pa se res težko kaj menim.

New Report

Close