Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

ne se sekirat, tole v resnici objavlja en že dolgo na suhem moški, a la polarni.

Te mame sploh nic ne razmisljajo oziroma ne znajo razmisljat. Ce bi kaj razmisljale ne bi takih klobasale tu gor. Sicer pa se vedno ostane Tednik in zbiranje sredstev, bodo pa tam jokale kako ne morejo prezivet, pa spet bo drzava za vse kriva.


A daj ga no lomit. Nazaduje mentalno? Mentalno nazadujes samo toliko kot si dovoliš.

Če se mož s tem ne strinja nimaš sploh kaj razmišljat o tem. Boš pač v šiht hodila dokler mož ne bo spremenil mnenja. Direktno povej, da se ti v šiht že na splošno neda hodit. Jst nebi kar tako prostovoljno doma ostala. Že obdobje, ko si brez službe, iščeš drugo….mi je totalno mučno. Sploh ne maram biti doma. Mi je bilo dosti bolj všeč delat po 14 ur na dan.

o madonca, vidim si ful produktivna (in precej agresivna), imaš več časa za pisanje tule na monu med službenim časom kot jaz, ki sem doma 🙂

če bi te res zanimalo to kar me sprašuješ, bi že poislaka v tej temi, kjer sem že vse kar sem imela za povedat, povedala. za takele spise, kot jih ti pišeš, pa res nimam časa, ajdi, mejte se.

Jaz imam idealno kombinacijo, svoj sp in delam od doma, delovni čas si krojim pa sama oziroma glede na potrebe otrok. Če kdo zboli, si lahko vzamem prosto, med počitnicami enako.

Si ne predstavljam, kam bi dali otroke, če jaz ne bi bila doma. Počitnic je na leto 14 tednov, in nižješolci ne morejo biti ves ta čas sami, vse dejavnosti so pa plačljive. Tudi bolniške bi se kar poznale na plači, sploh ko so bili še manjši.

v službenem času? Jaz ne delam na ure, ampak na učinek… pa če vzame 20 ur ali 5 ur, mi noben nadur ne plačuje, neizkuriščenega dopusta…

In se tudi meni ne da pisati tu gor, vseeno pa moram, ker imam te Slovenije, kjer bi bilo pol žensk prostovoljno doma, ob tem pa na polno vlečejo socialo, že počasi dovolj.

In bom stalno povedala (agresivno gor ali dol), bodite doma, samo ne se na socialo naslanjati, ker to plačujemo zaposleni. Bodi doma, ampak plačaj poln vrtec. Bodi doma, ampak potem skuhaj kosilo za otroke, ne da so na subvencioniranem šolskem kosilu. Pa ne drugih vlog na CSD pošiljati.

In jaz ki vsako leto dobim hudo položnico za doplačilo dohodnine, se nimam kaj opravičevati za svoje mnenje ljudem, ki ne plačujejo nobenih davkov, samo vlečejo iz njih. Dokler ne bodo vsi zaposleni tega razumeli in naredili pritiska, da prostovoljno zaposlenih ne mislijo podpirati, ne bo nič. Ko bodo naredili pritisk, pa bo vprašanj v smislu, a naj ostanem doma ali ne, dosti, dosti manj. Verjamem, da so izjeme, ki jim znese ostati doma in niso na sociali, ampak po mojih izkušnjah, so bolj kot igla v senu.

Raje crknem, to bi bila najhujša kazen zame v življenju…
Ko sem ostala brez službe se mi je podru svet, pa sem bila brez samo mesec…

Pa kaj je z vami ženske da kar nekaj posplosujete. Niso vse ženske ki so doma tudi na sociali. Tudi niso vse doma po svoji želji ampak pač ne dobijo dela.

Niso vse doma prostovoljno. Nekatere pa so, še nekaj pa bi jih rado bilo. In večina teh vseeno dobiva neke socialne transferje. Na te leti kritika.


A daj ga no lomit. Nazaduje mentalno? Mentalno nazadujes samo toliko kot si dovoliš.
[/quote]
Večina žal res nazaduje.

Brez zamere Slovenkaa, kolikor razumem si v službi na enem ministrstvo. Oprosti, ampak dokler se boste tam babe valjale naokoli za dober denar, bo v Sloveniji tako kot je. V JU bi bilo treba vsaj polovico ljudi odpustiti, da bi se produktivnost vsaj malo zvišala. Ne vlečejo Slovenijo dol transferji družinam (mimogrede: dobijo jih tudi družine, kjer sta oba zaposlena), dol jo vleče takle megalomanski državni aparat, ki ga moramo plačevati mi v realnem sektorju, ki imamo za nameček še manjše plače. Oprosti, ampak zaposli se v enem podjetju, pa boš videla, koliko boš lahko potovala, ker ne boš dobila dopusta, koliko boš lahko otroke vozila k zdravniku, ker si ne boš upala vzeti bolniške, kdaj boš lahko šla za ene dve uri ven, da boš kaj uredila??? Pa da boš vsak dan naredila ene dve naduri, ki ti je tudi slučajno ne bodo plačali, pa bomo pol videli, koliko se boš ukvarjala s svojimi otroki.
Resno me skrbi, kdo vse dela na Ministrstvu za družine…. Ljudje, ki so jim družine zadnja stvar na svetu, ki samo grejejo svoj stolček in se grebejo za plače. Pa si mogoče kdaj pomislila, da vse te ženske, ki so doma, tudi delajo. Skrbijo za dom in družino, skrbijo da bodo njihovi otroci zrasli v poštene državljane. Mislim, od kje ti ideja, da samo kofetkajo in letajo okoli ljubimcev (mislim, ta mi je res originalna).

Pa še nekaj, tudi če ostanem doma, ne bom dobila nobenih socialnih transferjev. Si si oddahnila? Bo več za plače v JU.


Res ne boš potem dobila višjih otroških dodatkov? Pa še kaj od tega? Se boš temu odpovedala? Obljubiš?

Narejen imam znanstveni magisterij tehniške stroke in sem po četrtem porodu ostala doma. Prej sem delala 17 let. Zdaj sem doma 8 let. Sem sicer zavarovana kot mama 4 otrok, še naslednji dve leti. Starejša otroka imata Zoisivo štipendijo, ki sta si jo “pridelala sama”. Za tamali dobim 150 evr otroškega dodatka. Pripadalo bi nam tudi brezplačno kosilo in malica, pa ne koristimo ničesar, ker otroke htranim bolj zdravo od tistega, kar nudi šola. Izdelam kompletno vso domačo kozmetiko in čistila, redno pečem kruh in naredim vse testenine. Pridelamo tudi svoj krompir in osnovno zelenjavo.
Poleg tega redno spremljam stroko in še eno področje, ki se mojega poklica ne tiče, ampak sem zelo doma tam. Literaturo berem večinoma v angleščini in nemščini. nekaj malega znamo tudi italjanščine.
Veliko sama zašijem in se redno udejstvujem na enem od prostovoljnih področij (okoli 5 ur na teden).
Eden od otrok je hud dislektik in se mu v polnosti posvečam tudi na tistem področju. lahko sem sama raziskala primerne vaje in ne visimio samo na tistem, kar svetuje stroka. Napredek je veliko hitrejši.
Zelo skrbim tudi za zdravje družine. V zadnjih 15 letih smo vsi skupaj pojedli točno ene antibiotike. vse ostalo pozdravim s svojimi “čarovnijami”. če hočeš na tem področju kaj naredit in biti uspešen, je treba veliko študirat.
Vmes pa lahko veliko berem, se ukvarjam s slikanjem in malo tudi pišem za hobi. Pa ves čas na tem svetu imam za otroke kadarkoli me potrebujejo. NEPRECENLJIVO!
Mnogo sodelavcev, ki imajo zdaj že hudi kariere me v težavah pokliče in prosi za pomoč. ne zamenjam nikoli.


Ženska, ni problema. Počni to, kar ti je volja. Samo ne pričakuj, da ti bomo to plačevali vsi ostali. To ni naša stvar, to je odločitev tebe in moža. Torej shendlajta to tudi finančno sama, pa bo vse ok.


Saj ne, da ti zavidam. Daleč od tega. Samo ena pripomba – vso tvoje izobraževanje, ki ga je država financirala, je totalno neizkoriščeno. Si v bistvu totalno zgrešena naložba z vidika države.

Ampak res, takole na lagano lahko svoje izhode za dve uri opisuje samo nekdo ki jajca praska v JU. Zdraviiki, policaji, gasilci, učitelji, vzgojitelji in kar je še takih poklicev izvzeti.

Niso samo soc transferji s CSD, so tudi soc translerfji v obliki plač za nekoristne uslužbence po raznih mministrstvih in agencijah in uradih,. z nekimi dr mr nazivi, zaradi katerih jim avtomatsko pripada višja plača.

Take bi jaz ukinila, ne transferjev.

Jaz sploh ne dobim otroških dodatkov niti nobenih drugih subvencij


Saj ne, da ti zavidam. Daleč od tega. Samo ena pripomba – vso tvoje izobraževanje, ki ga je država financirala, je totalno neizkoriščeno. Si v bistvu totalno zgrešena naložba z vidika države.
[/quote]

Zgrešena naložba z vidika države je? Ona, ki je 4 nove davkoplačevalce pridelala? Kaj je pa potem en zdravnik ali drug dr mr, ki popiha v tujino in ostane ves lajf tam? In kje piše, da ne bo spet zaposlena, ko bodo ostroci zrasli?

Mater ste eni omejeni, kar boli.

Ja, bi, ampak finančno ne bi zmogli. Tako delam s polovičnim delovnim časom, dokler ne bo najmlajši šel v prvi razred.

V tvojem primeru ne bi ostala doma, bi pa zaprosila za krajši delovni čas. Zakaj? Zato ker mož ni za in bi se utegnilo zgoditi, da bi ga to, da si doma tako motilo da bi te čez nekaj časa zapustil. In potem je ponavadi težko dobiti nazaj službo.

Če bi imeli dovolj bi pa z veseljem ostala doma. Nekaj bi odprla (kako svetovanje ali kaj) ravno toliko, da ne bi postala čisto asocialna, sicer pa je dovolj dela okoli hiše, Mirna glava in več časa z otroci je pa tako ali tako neprecenljivo.


Saj ne, da ti zavidam. Daleč od tega. Samo ena pripomba – vso tvoje izobraževanje, ki ga je država financirala, je totalno neizkoriščeno. Si v bistvu totalno zgrešena naložba z vidika države.
[/quote]

Zgrešena naložba z vidika države je? Ona, ki je 4 nove davkoplačevalce pridelala? Kaj je pa potem en zdravnik ali drug dr mr, ki popiha v tujino in ostane ves lajf tam? In kje piše, da ne bo spet zaposlena, ko bodo ostroci zrasli?

Mater ste eni omejeni, kar boli.
[/quote]

se pravi, da njeni otroci že kar v plenicah davke plačujejo? Ti to resno?

Zgrešena naložba z vidika države je? Ona, ki je 4 nove davkoplačevalce pridelala? Kaj je pa potem en zdravnik ali drug dr mr, ki popiha v tujino in ostane ves lajf tam? In kje piše, da ne bo spet zaposlena, ko bodo ostroci zrasli?

Mater ste eni omejeni, kar boli.
[/quote]

se pravi, da njeni otroci že kar v plenicah davke plačujejo? Ti to resno?
[/quote]

Prva pošta, ki jo dobijo na dom, je davčna številka, Od vsakih plenic tudi plačaš davek, Kaj tebi ni jasno?

Veliko žensk hodi na delo ker so primorane. Veliko jih opravlja delo ki jih ne veseli najbolj.
Veliko jih je tudi premalo plačanih.


Saj ne, da ti zavidam. Daleč od tega. Samo ena pripomba – vso tvoje izobraževanje, ki ga je država financirala, je totalno neizkoriščeno. Si v bistvu totalno zgrešena naložba z vidika države.
[/quote]

Zgrešena naložba z vidika države je? Ona, ki je 4 nove davkoplačevalce pridelala? Kaj je pa potem en zdravnik ali drug dr mr, ki popiha v tujino in ostane ves lajf tam? In kje piše, da ne bo spet zaposlena, ko bodo ostroci zrasli?

Mater ste eni omejeni, kar boli.
[/quote]

No, začni najprej pri sebi. Otroci so, preden ima država kaj koristi od njih dooolga leta strošek države, ne pa davkoplačevalci. In potem naj postanejo še takšni davkoplačevalci kot je mama? Ja, res ima država OGROMNO od takšnih :-))))

New Report

Close