Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?

Desi ne ve več, kaj bi si še izmislil, da bi bilo dovolj provokativno, pa bi se vsaj mi ukvarjali z njim.

Če te prav razumem, ker bi otroka dala v vrtec, to pomen, da ne bom sposobna ga vzgajat, je boljš da ga nimam, je to zločin?
[/quote]

Ja, tako nekako. Vrtci so sodobne sirotisnice. Pa obracajmo, kakor hocemo. Vcasih so bili otroci sirote, ker so starsi umrli, danes pa so zato, da lahko starsi delajo (za kapital).
[/quote]

Ah Desi, zdej ga pa biksaš. Za otroka je najboljša družba z ostalimi otroc, pa naj bodo to vrstniki, mlajši ali starejši. Se sploh ne strinjam s tem, da bi otrok moral bit z mano doma, še huj, da ga čuva babi, namest da bi šel v vrtec. Sicer se še zmer 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne ve, kdo bo ta s katerim bom imela otroke, zaenkrat res vse kaže na zdajšnjega fanta in če tako ostane, bp ostanem doma, tud skoz, mi ni potrebe nikol več v službo in bi lahk bila z otrokom bp doma, skrbela zanj, ga vzgajala…pa tega niti pod razno nočem. Glih zarad tega ne, ker otrok rab družbo, se mora naučit živet tud da mamice ni zravn, pa babic, dedkov tud ne. Mi na kraj pameti ne pade, da bi hotla bit z njim 24h na dan, pa to zihr ne pomen, da ne bi bila sposobna ga vzgajat. Še celo, če bi bila zares doma, bi otroka dala v vrtec. Rabm tud jaz svoj mir, bi kam šla…

Govorimo odveh locenih zadevah. Za otroka je dobro, da odrasca v druzbi ODRASLIH. Ti so zanj varen pristan (mocnejsi, izkusenejsi,…), poligon za oblikovanje zdrave samopodobe in razvoj obcutka pripadnosti (t.i. vectirna vzgoja) in za namecek se objekti (predvsem ekonomske) identifikacije.

Otrok, ki odrasca v druzbi otrok je 2otrok ulice” (le da gre za institucionalizirano obliko). Ta otrok nima varnega pristana (saj ga starsi oddajo v varstvo zaradi drugih/tujih ciljev), samopodobo razvija na podlagi interakcije s sebi enakimi z vidika razvojne stopnje, kar pomeni, da razvije nezrelo vrednostno shemo in za namecek ne dozivi ekonomske interakcije na vseh treh ravneh (po potrebah, po sposobnostih, po funkciji), temvec praviloma zgolj slednjo.

Tak otrok NIMA MOZNOSTI razviti osnovnih lastnosti, ki so potrebne za socialno (druzbeno) zivljenje, pac pa se razvije v atomizirano enoto. Od starsev se nauci, da je “nepotrebne” ljudi potrebno odstraniti (v vrtec, dom za ostarele,… se lociti,…), od “vrstnikov”, da je funkcija pomembnejsa od ostalih kakovosti (in tako v praksi nekih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok v vrtcu odgovori v anketi, da bodo managerji, ko bodo veliki), varnost pa je za njih stvar trgovine (in surove moci).

V praksi imamo kot produkt taksne “vzgoje” danasnje “zvezde estrade”. Razne Pahorje, Cerarje, Brencicke, Jankovice, ipd.

Ostalim pa: jaz ne pravim tega, kar vi implicirate. Pravim pa, da je vasa logika sila nevarna, saj je od tega, kar trdite vi, do “Saj je vseeno, ce ga ubijemo, saj bo itak enkrat umrl” zgolj se tanka crta.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Govorimo odveh locenih zadevah. Za otroka je dobro, da odrasca v druzbi ODRASLIH. Ti so zanj varen pristan (mocnejsi, izkusenejsi,…), poligon za oblikovanje zdrave samopodobe in razvoj obcutka pripadnosti (t.i. vectirna vzgoja) in za namecek se objekti (predvsem ekonomske) identifikacije.

Otrok, ki odrasca v druzbi otrok je 2otrok ulice” (le da gre za institucionalizirano obliko). Ta otrok nima varnega pristana (saj ga starsi oddajo v varstvo zaradi drugih/tujih ciljev), samopodobo razvija na podlagi interakcije s sebi enakimi z vidika razvojne stopnje, kar pomeni, da razvije nezrelo vrednostno shemo in za namecek ne dozivi ekonomske interakcije na vseh treh ravneh (po potrebah, po sposobnostih, po funkciji), temvec praviloma zgolj slednjo.

Tak otrok NIMA MOZNOSTI razviti osnovnih lastnosti, ki so potrebne za socialno (druzbeno) zivljenje, pac pa se razvije v atomizirano enoto. Od starsev se nauci, da je “nepotrebne” ljudi potrebno odstraniti (v vrtec, dom za ostarele,… se lociti,…), od “vrstnikov”, da je funkcija pomembnejsa od ostalih kakovosti (in tako v praksi nekih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok v vrtcu odgovori v anketi, da bodo managerji, ko bodo veliki), varnost pa je za njih stvar trgovine (in surove moci).

V praksi imamo kot produkt taksne “vzgoje” danasnje “zvezde estrade”. Razne Pahorje, Cerarje, Brencicke, Jankovice, ipd.

Ostalim pa: jaz ne pravim tega, kar vi implicirate. Pravim pa, da je vasa logika sila nevarna, saj je od tega, kar trdite vi, do “Saj je vseeno, ce ga ubijemo, saj bo itak enkrat umrl” zgolj se tanka crta.
[/quote]

Sklepaš po sebi? Ker če se ne motim, si ti tisti, ki imaš in si imel težave – osebnih, finančnih, pa do osebnostnih. Si ti produkt takšne vzgoje? Če ne, povej katere, da preprečimo povzročanje nove škode.

Seveda se motis.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda se motis.
[/quote]
A potem gre pri tebi samo za bolestno potrebo po pozornosti? Aja, OK, saj res. Smo že skoraj pozabili…. :-)))
Kakorkoli že, vzgoja, ki si je bil deležen ti, je prinesla katastrofalni rezultat.

Seveda se motis.
[/quote]
A potem gre pri tebi samo za bolestno potrebo po pozornosti? Aja, OK, saj res. Smo že skoraj pozabili…. :-)))
Kakorkoli že, vzgoja, ki si je bil deležen ti, je prinesla katastrofalni rezultat.
[/quote]

🙂

Kakorkoli ze, mnogi hrepenite po njem in bi z obema rokama pograbili priloznost “biti na mojem mestu”.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


A potem gre pri tebi samo za bolestno potrebo po pozornosti? Aja, OK, saj res. Smo že skoraj pozabili…. :-)))
Kakorkoli že, vzgoja, ki si je bil deležen ti, je prinesla katastrofalni rezultat.
[/quote]

🙂

Kakorkoli ze, mnogi hrepenite po njem in bi z obema rokama pograbili priloznost “biti na mojem mestu”.
[/quote]
Hahaha, seveda, Desi, seveda….
Kako dolgo pa deluje tole tvoje samoprepričevanje? Vsaj kakšno minutko? Do naslednjega odgovora? 🙂


Če bi imela možnost, takoj! Ne pa da so otroci cele dneve sami. Vsaj pol meseca delam popoldan, domov pridem okoli 22. ure, na mesec 1 vikend fraj, če imam srečo. V tem letu sem bila poleg dopusta 5 vikendov prosta!

Gledam svojega brata doma in njegovo ženo nobeden nikjer ne dela imata štiri otroke pa fajn živita od socialne podpore zraven pa še starši pomagajo z svojo penzijo.
Gnilobe da ni kaj…..nemorem jih gledat.

🙂

Kakorkoli ze, mnogi hrepenite po njem in bi z obema rokama pograbili priloznost “biti na mojem mestu”.
[/quote]
Hahaha, seveda, Desi, seveda….
Kako dolgo pa deluje tole tvoje samoprepričevanje? Vsaj kakšno minutko? Do naslednjega odgovora? 🙂
[/quote]

Dokler obstajajo odgovori tega tipa, kot je tvoj, je to vnebovpijoce. Ampak – kljub obsedenosti dolocenih osebkov z menoj – si bom drznil prositi, da se drzite/drzimo teme. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi osnov bontona. Prav pateticni ste ze s tem, da ves cas javkate v drugi osebi ednine.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

pa saj to je ko v pravljici:
sneguljčica in sedem palčkov …………………

Jih kar nekaj poznam v DU in to še pošteno drži kar si napisala.

Malo sem se zamislil o naslovu teme… Tako, cisto na splosno. Ce bi imele to moznost. Ce bi imele to moznost. Ce bi imele to moznost.

[code]Ženske, bi ostale doma pri otrocih, če bi imele to možnost?[/code]

Po katerih kriterijih pa se doloca, ali ima zenska to moznost?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Hahaha, seveda, Desi, seveda….
Kako dolgo pa deluje tole tvoje samoprepričevanje? Vsaj kakšno minutko? Do naslednjega odgovora? 🙂
[/quote]

Dokler obstajajo odgovori tega tipa, kot je tvoj, je to vnebovpijoce. Ampak – kljub obsedenosti dolocenih osebkov z menoj – si bom drznil prositi, da se drzite/drzimo teme. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi osnov bontona. Prav pateticni ste ze s tem, da ves cas javkate v drugi osebi ednine.
[/quote]

Filozof, kako pa kaj tvoja izgorelost? Nisi ti jamral, da ne moreš več tako naprej? Da je preveč pritiska biti provider za takšne finančne apetite širše družine? Da tega, da je staviti vse na enega konja ekonomski samomor niti ne izpostavljamo. Ne bi enkrat za spremembo snel masko in povedal, kako se počuti edini zaposleni v družini? Brez olepševanja.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11051364&start=40

Dokler obstajajo odgovori tega tipa, kot je tvoj, je to vnebovpijoce. Ampak – kljub obsedenosti dolocenih osebkov z menoj – si bom drznil prositi, da se drzite/drzimo teme. Ce ne zaradi drugega, pa zaradi osnov bontona. Prav pateticni ste ze s tem, da ves cas javkate v drugi osebi ednine.
[/quote]

Filozof, kako pa kaj tvoja izgorelost? Nisi ti jamral, da ne moreš več tako naprej? Da je preveč pritiska biti provider za takšne finančne apetite širše družine? Da tega, da je staviti vse na enega konja ekonomski samomor niti ne izpostavljamo. Ne bi enkrat za spremembo snel masko in povedal, kako se počuti edini zaposleni v družini? Brez olepševanja.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11051364&start=40
[/quote]

Ne, nic taksnega nisem pisal, kar namigujes.

Kako se pocutim? Tako kot vecina. Imam dobre in imam slabe dneve. To, da preskrbim svojo druzino pa je nekaj samoumevnega. Tako kot vecina tu pisocih, tudi jaz stremim k neki – vsaj delni – financni neodvisnosti. In biti v stanju preskrbeti druzino (tudi v sirsem smislu) je sestavni del tega.

Druzina je (zame) temeljna druzbena celica in namen mojega dela je zagotoviti pogoje za zadovoljitev potreb vseh njenih clanov, upostevaje potrebe in sposobnosti vseh. Tu ni neke velike filozofije. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ogromna razlika se bere med zenskami, ki so se oglasile v tej temi in so visoko izobrazene, in tistimi, ki niso. Stil zivljenja je cisto drugacen, se vidi, da ko so doma, ne gledajo limonad po tv. To je velika razlika – mame, ki aktivno delajo na tem, da je druzina zdrava, aktivna, se izobrazuje, in tiste mame, ki so doma zato, ker pac so.

Filozof, kako pa kaj tvoja izgorelost? Nisi ti jamral, da ne moreš več tako naprej? Da je preveč pritiska biti provider za takšne finančne apetite širše družine? Da tega, da je staviti vse na enega konja ekonomski samomor niti ne izpostavljamo. Ne bi enkrat za spremembo snel masko in povedal, kako se počuti edini zaposleni v družini? Brez olepševanja.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11051364&start=40
[/quote]

Ne, nic taksnega nisem pisal, kar namigujes.

Kako se pocutim? Tako kot vecina. Imam dobre in imam slabe dneve. To, da preskrbim svojo druzino pa je nekaj samoumevnega. Tako kot vecina tu pisocih, tudi jaz stremim k neki – vsaj delni – financni neodvisnosti. In biti v stanju preskrbeti druzino (tudi v sirsem smislu) je sestavni del tega.

Druzina je (zame) temeljna druzbena celica in namen mojega dela je zagotoviti pogoje za zadovoljitev potreb vseh njenih clanov, upostevaje potrebe in sposobnosti vseh. Tu ni neke velike filozofije. 🙂
[/quote]

A je šlo samo za iskanje pozornosti potem? Ne verjamem čisto, pa ok, če ti tako praviš….Ahja, histrionik al kako že :-p


Odgovorna pa vidva nista posebej! On nestalno službo z možnostjo odpovedi (ker si še bolniške zase ne upa vzet),ti brez zaslužka, krediti…. Dobro vama gre! In ja, damo dopoldan bi delala, vmes bi pa za 2 otroka bolniško vlekla. Srečni delodajalci. Srečni. Vedno bolj razumem, zakaj v kadrovskih vedno razmislijo preden na novo zaposlijo žensko v rodni dobi. Ker je enako, kot če bi ji plačevali kar s nakazilom na dom. Ker je tako in tako ni nikoli.
[/quote]

Nikjer nisem rekla da je njegova služba nestalna ?
Ampak da njegova služba ostaja taka kot je da se je NE ogroža, si ne jemle bolniške itd. Tudi zato ne, ker so v tej firmi zaposleni le 3-je..
Pa če nimam varstva, mi pa potem razloži kaki šiht si lahko iščem jaz, glede na to, kako dela partner ?
Pa tudi ko sem bila zaposlena, sem za bolniško v bistvu dobla neplačan dopust .
Tak da saj kot vedno omenim, pozdravljena napadalnost.

Glej, če si se ti tako odločila, je tvoja stvar. Samo nimaš pa kaj jamrati. Ker če bi tudi ti vzela svojo službo bolj resno, bi del bremena bolniške prevzel tudi mož. Tako pa si ti. Ker je to itak pričakovano že s tvoje strani. Torej je tako, kot si predvidevala in skladno s pričakovanji tudi ravnala.
Se da drugače, ampak ne pri tebi in tvojem razmišljanju.
[/quote]

Moja služba ni kazala , da bi lahko ostala tam …… še vsaj par let. – recimo. On pa je v njegovi službi zaposlen že skoraj 10 let. Mislim da je logično, da se take službe ne “ogroža” .
in Vsekakor NE jamram. Forum je tu, da lahko komentiramo. in moj namen MOJEGA posta je KOMENTAR MOJIH izkušenj. Najmanj pa, da bi si želela jamrat. Tako da se strinjam kar sem prebrala od tebe, brišima pa samo da jamram. Tak je pač življenje, nisem edina

Bibika, kaj pa praviš o predlogu direktive, po katerem bi 4 mesece starševskega dopusta lahko koristil samo oče?
[/quote]

In če ga koristi ? Nevem točnega super namena – ki bi bil res super za to. V prvem tednu , ja. kasneje pa iskreno , sploh če se otrok doji, se znajdeš, saj se vsi.
Zaj ste se spravli name ko pes na kost, pa sicer nea vidim zakaj…
Kot da sem edini človek ki se mu dogaja tak scenarij – dokler otrok ne gre v šolo, je težko. Sploh pa ker ima hčerka kronična gnojna vnetja srednjega ušesa – in takrat v vrtec ni šla po 2 – 3 tedne , je bila v vrtcu morda 2 tedna, in jovo na novo. za termin na operacijo pa se čaka do naslednjega leta poleti. In kak imam lahko vpliv na to ?
pol se lahko samo opravičim da imam otroka, da zdaj čakam še enega, in da pri svojih letih (pod 30 ) zgodbo z otroci želim zaključit in potem živet kot živijo vsi , vključno z vami ki napadate – brez bolezni in služba. Vsi si to želimo.
Pa vse dobro!


Kako si za bolniško dobila neplačan dopustd?
Če si bila doma na negi zaradi otroka, ZZZS krije bolniški stalež od prvega dneva odsotnosti.


Kako si za bolniško dobila neplačan dopustd?
Če si bila doma na negi zaradi otroka, ZZZS krije bolniški stalež od prvega dneva odsotnosti.
[/quote]

Zaposlena sem bla v Avstriji.. prvo bolniško 5dni ( kar pripada vsakemu za bilokoga v sorodu ) dobiš plačano. Vse ostalo pa je bilo potem pod neplačan dopust – da pa je prišlo do odpustitve, pa tega seveda ni blo malo , glede na težave ki jih mala pač ima.

Tocno tako, lahko je s polno ritjo srat..tretji otrok, polovico casa itak na bolniski, porodniski..med delovnim casom rihtat osebne zadeve..se veste ne, kaksen luksuz je to, ko si mores za vsakega zobarja za dve uri jemat dopust..
Poznam dve taki..vse se da med sluzbo..bom jutri med sluzbo..za tako delo in taka placa..pa vse se pokriva, vsak lahko dela namesto tebe, ni katastrofe ce si 2 meseca na bolniski.bo ze kdo drug naredil vase delo..probajte to v gospodarstvu..ljudje hodijo bolani v sluzbo oz. ravno toliko so doma, da lahko za prvo silo gre delat.

Tocno tako, lahko je s polno ritjo srat..tretji otrok, polovico casa itak na bolniski, porodniski..med delovnim casom rihtat osebne zadeve..se veste ne, kaksen luksuz je to, ko si mores za vsakega zobarja za dve uri jemat dopust..
Poznam dve taki..vse se da med sluzbo..bom jutri med sluzbo..za tako delo in taka placa..pa vse se pokriva, vsak lahko dela namesto tebe, ni katastrofe ce si 2 meseca na bolniski.bo ze kdo drug naredil vase delo..probajte to v gospodarstvu..ljudje hodijo bolani v sluzbo oz. ravno toliko so doma, da lahko za prvo silo gre delat.
[/quote]

No o tem sem jaz govorila, ko si moj ne vzame niti zase bolniške – hodi delat bolan. pa je pri firmi
že skoraj 10 let. Pa tudi sam šef reče, ja po tablete si idi, pa boš te ži prišo delat.
In če ima človek kredit, mi naj še nekdo reče, da sem jaz svojo službo jemala neresno – bil je mnogo dalj časa pri tem človeku v službi, služba je redna, tako plača, pač terja svoj davek – ni bolniških in dopusta skoraj da ni.
Tu pač nastopi ženska če se pogovarjamo o družini ( če si jo želita ustvarit ) da ČE lahko tistih par let stinemo zobe, jih stisnemo. ko kriza z vsem mine – otroške bolezni, itd.vse do službe ko je ni zarad delovnega časa in varstva, pa to nardimo. Amen.
Raje to, kot pa da nikoli nebi imela družine. Pa nam nihče nemore pomagat – ne pri pažnji otrok ( niti za eno uro – niti finančne podpore ni da bi nas kdo zalagal ) . Tako da kdaj premaga vse to, sama želja po družini. Ne da se komu pač da da je doma in pase lenobo, drug pa se ubija in dela.
( pa bom z veseljem spet prebrala kdo vse bi me najraje živo odrl )
Pa vse dobro !

New Report

Close