Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, koliko sladkega pojeste na dan, teden ali celo mesec ali pa čisto nič?

Ženske, koliko sladkega pojeste na dan, teden ali celo mesec ali pa čisto nič?

Kaj pa pojeste in koliko količinsko? Se vam kaj pozna na kilogramih?

Meni je uspelo to zimo obvladati kg, nisem se nič zredila (podlaga pa je ostala).
Moje spoznanje pa je: sladkarije se po krivici imenujemo sladkarije(=sladkor). Kritična sestavina sladkarij so (nasičene) maščobe. Odkar kontroliram vnos (nasičenih) maščob, se ne redim več, avtomat s sladkarijami me ne gane več, sladoled me ne gane več, želja po sladkem se je močno zmanjšala.

Če misliš, da se ne moreš upreti sladkemu, kar probaj, dan ali dva jej vse, kar je (po krivici) na seznamu prepovedanih živil: banane, suho sadje, tudi sveže sadje, če se mu odpoveduješ. Ugotovila boš, da te ta živila, ki imajo nič ali malo maščob, sploh ne “zadanejo”. Da tvojo željo po sladkem potešijo samo piškoti, čokolada, tortice – mešanica sladkorja in maščob.

Pa še glede maščob – matematika je enostavna. Človek naj bi na dan zaužil 0,8 g maščob, delež nasičenih maščob pa je od tega lahko 1/3. Če imaš 80 kg, je to pribl. 65 g vseh maščob, od tega 20 g nasičenih maščob. Zdaj pa začni preverjati sestavo svojih živil…

Ko bereš teme “kaj bo danes za kosilo”, ti je lahko kmalu jasno, zakaj smo Slovenci čedalje bolj debeli. Npr. tipično nedeljsko kosilo:
– goveja juha (maščobe tako v juhi kot v zakuhi(jajca)
– tenstan krompir (olje/mast)
– solata (olje)
In po takem kosilu ti zapaše še nekaj sladkega…in spet so tu maščobe, pa čeprav je ta sladica samo štrudl.

Vsak dan, sem čokoholik, ampak na srečo je dovolj eno rebro.
Kile pa normalne.

Vsak dan pojem nekaj sladkega, zdaj sem se na vlekla na rozine oblite s cokolado, vsak dan pojem eno pest, dve, tri…
Včeraj sem pojedla 4 buhtle! No, to je bilo zame veliko!
Pojem recimo 3 praline, par piškotov, kremsnito, krof, skratka, vsak dan nekaj.

Pazim pri ostali hrani, če vem, da bom pojedla krof ali kremsnito, ledam da kje drugje zmanjšam.
Teža je v padanju.

Uff, to pa čist odvisn, včasih tud cel tedn nič, včasih pa 2 al pa tud 3 dni zaporedoma neki. Takrat ko mi “cukr pade” neki sladkega pojem. Takrat mi je zadost tud en košček sladkega. Najraj pa imam kakšn sladek kremast kolač.
S kg pa zarad tega nimam težav.

To je pa res. Ko prime “želja po sladkem” , nobeno sadje in noben med, čeprav je izjemno sladek, ne da tistega zadovoljstva kakor piškoti, čokolada, tortice….. Bo držalo tole o maščobah.

Vsak dan pojem kaj sladkega; čokolado, kekse, pecivo, puding, marmelado pri zajtrku, sladoled…, sicer v zmernih količinah, a vendarle. Imam 52 kg.

ko boste vsi na insulinu, pa bo jamranje tu gor

bolje je, da se že sedaj prehranjujete po diabetični dieti, pa ne boste debele


Bo pa pač kriva ščitnica, trebušna slinavka, kemtrejli, Janša….

Se držim nazaj, s sladkim pretiravam edino cez praznike. Mogoče pojem 1 krat na dva tedna kako redilno sladico in se to zelo majhen kos . Raje pojem kako sadje. Raje pazim pri hrani ker nisem lih tip za telovadbo. S kg nimam težav ravno zato ker pazim kaj in koliko pojem. Tako sem se navadila in gre. Sem mnenja glede na to da ne delam nič težkega mi ni treba zret

Imam obdobja prenažiranja in takrat mi gre predvsem sladko. Se pa na srečo zabremzam, ko pridobim tri kg in vzamem v roke. Teža je kljub temu normalna, nosim konfekcijo 34 ali 36. Vseeno mi to neobvladovanje ni všeč. Me pa prime takrat, ko sem pod stresom in imam veliko dela. Ko sem sproščena, imam normalno dela, sem lepo na sadju in jogurtu in ne čutim nobene potrebe po džunku.
Ta vikend sem si naredila presno tortico, brez sladkorja, maščobe so od oreškov in kakava, torej velik delež nenasičenih, to je mogoče malo bolj zdravo nadomestilo, čeprav je seveda kaloričnooooo.

Želja po sladkem se mi pojavi, ko premalo pijem in po nočni službi.
Takrat pojem naenkrat 200 g čokolade, vmes nič.

Imam zelo rada, ampak se ogibam. Pride pa dan, ko si rečem
[img]https://media0.giphy.com/media/2rAFbCrWfHV6X8l1HP/giphy.gif[/img]

;))

[img]https://i.pinimg.com/236x/3e/98/d3/3e98d37a8741752b3f480a7e1baef1e2–vintage-cooking-vintage-kitchen.jpg[/img]

;))

[img]https://i.pinimg.com/236x/3e/98/d3/3e98d37a8741752b3f480a7e1baef1e2–vintage-cooking-vintage-kitchen.jpg[/img]
[/quote]

Ne kaži mi takih stvari, lepo te prosim :))

Nisem neki na sladko mahnjena, tako da tu in tam ko mi zapaše pojem kaj, kakšno sočno tortico recimo ali lindove čokolatine kak gumi bonbon pri filmskem večeru….. rada pa imam kikiriki, tega pa jem vsak dan…

Ne kaži mi takih stvari, lepo te prosim :))
[/quote]

[hashtag=jaznisemnickriv]#jaznisemnickriv[/hashtag] 😛

Vsak dan jem sladkarije…. Seveda največ čokolado. To praktično vsak dan.. mam tam ene 58 kg….

Redi MAŠČOBA, jajca, olje (omega 3)….. ne pa sladkarije. Po maščobi se mi hitro pozna, pa sladkarijah pač ne.

[hashtag=jaznisemnickriv]#jaznisemnickriv[/hashtag] 😛
[/quote]

[img]https://media0.giphy.com/media/3o7aD3tZ3bF4jjzWRa/giphy.gif[/img]

Ne moreš primerjat sebe z drugimi, pač vsako telo je drugačno, nekateri imajo hiter metabolizem,spet drugi počasnega in se jim bo vsak grižljaj poznal… sama nisem nikoli pazla pri prehrani. Še danes jem vse kar mi zapaše. Tudi ob enih zjutraj če ne morem spat, grem po milko če mi zadiši čokolada. Včasih se prov zamislim, koliko v sega zmečem vase, pa imam skoraj premalo kil za svojo velikost… Veliko je tu tudi genetike. Če ima nekdo že v osnovi debelost v genih, treba celo življenje zelo pazit kaj taka oseba poje. ..Sama veš kaj in koliko lahko poješ, ne primerjaj se z drugimi

Danes sem pojedla že 1500 kalorij, ko sem pojedla 400 g tiramisuja. Po tem ne bi smela danes nič jesti. Ampak sem sedaj lačna. Drugače pa vsak dan jem sladkarije, ker sem odvisna. Ni dovolj sadje, ker sadje me ne zadovolji. Mora biti nekaj, kar vsebuje čokolado.


Čokoladni lulek. 🙂

Ne moreš primerjat sebe z drugimi, pač vsako telo je drugačno, nekateri imajo hiter metabolizem,spet drugi počasnega in se jim bo vsak grižljaj poznal… sama nisem nikoli pazla pri prehrani. Še danes jem vse kar mi zapaše. Tudi ob enih zjutraj če ne morem spat, grem po milko če mi zadiši čokolada. Včasih se prov zamislim, koliko v sega zmečem vase, pa imam skoraj premalo kil za svojo velikost… Veliko je tu tudi genetike. Če ima nekdo že v osnovi debelost v genih, treba celo življenje zelo pazit kaj taka oseba poje. ..Sama veš kaj in koliko lahko poješ, ne primerjaj se z drugimi
[/quote]
Res je nekateri imajo hitrejši metabolizem, pa vseeno je dejstvo če več poješ kot porabiš se boš zredil. Pri nas smo vsi bolj majhni in suhi tako mama in oče pa jaz, tudi stara mama in dedek pa nona in nonek so bili ampak nikoli se pa nihče ni prenajdal. Od majhnega so me učili pojej kolikor rabiš ker prenajedanje je greh. Požrešnost ni dobra za telo.
Je pa počasen metabolizem velikrat izgovor za požrešnost in debelost.
Izzvzeti ljudje ki so bolni npr scitnica

Pri meni, žal, ne ostane samo pri enem rebru;). Malo se držim nazaj, da ne pojem več kot pol čokolade.
Sicer pa sem in tja kakšno tortico, rezino. Pa sadje.
No, kg so o.k. Bolj me skrbi, ker ni zdravo. Sladkor imam odličen, a ni samo to .

Joj, velioo.
Koliko na teden, pojma nimam!
Včeraj:
– 1 mars čokoladica
– 1 haribo bonboni
– sladoled tom
– 1kremšnita
– nekaj piškotov in čokoladnih bonbonov vmes, a ne vem koliko

Danes:
– jabolčni zavitek za zajtrk
– po kosilu bo sufle

Pa popoldan zahotovo še kaj.

Imam 173 cm in 61 kg ter 44 let

New Report

Close