Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske pri 40

Ženske pri 40

Pred piko ni presledka. Pika je stična!

Pred piko ni presledka. Pika je stična!
[/quote]

Če bi bili bolj pozorni na ženske zadeve npr MENSTRUACIJA aneeee, bi nam bilo vsem lažje.

Vse ženske jo imamo (če le ni kaj zdravstveno narobe). Vpliva na naše življenje če hočemo ali nočemo. PMS ni nekaj izmišljenega: boleče prsi, napenjanje, napadi lakote, otožnost, krči, znojenje, glavoboli…je samo nekaj od tega oz najpogostejši simptomi.
Cca 1 teden v mesecu imamo take in drugačne motnje. Hormoni.

Večinoma gredo simptomi hitro mimo in niso moteči za normalno življenje. Pridejo trenutki, ko se kaj zalomi in takrat se nam razpoloženje hitro spremeni, pa si sploh tega ne želimo.

In če smo obkrožene z ljubečimi in razumevajočimi partnerji, ki jim menstruacija ni tabu in se ob njeni omembi ne zmanjša njihova moškost, gre to lepo mimo. Za žensko in za moškega.

Veliko se reši z dobro komunikacijo:)

PS: Na hormonske spremembe moški niste imuni:)

[img]https://i.pinimg.com/564x/04/8f/8f/048f8f6d43cbb2d86c88e4bda7388178–a-good-man-my-man.jpg[/img]


Ravno na tovrstne hormonske spremembe opozarjam. Ti si se sicer omejila le ma month-2-month hormonska nihanja. Dejstvo pa je, da do podobnih hormonskih sprememb prihaja tudi v raznih fazah zivljenja. Se posebno po nastopu menstruacije in v predmenopavznih letih, ko najprej pride do mocne zelje po pestri spolnosti z razlicnimi partnerji, nato pa se zelja skoraj popolnoma zgubi. In te reci v danasnjem casu, ko je moralno sorejemljivo, da zenska pocne kar jo je volja, se kako vplivajo na partnerske odnose.


Ravno na tovrstne hormonske spremembe opozarjam. Ti si se sicer omejila le ma month-2-month hormonska nihanja. Dejstvo pa je, da do podobnih hormonskih sprememb prihaja tudi v raznih fazah zivljenja. Se posebno po nastopu menstruacije in v predmenopavznih letih, ko najprej pride do mocne zelje po pestri spolnosti z razlicnimi partnerji, nato pa se zelja skoraj popolnoma zgubi. In te reci v danasnjem casu, ko je moralno sorejemljivo, da zenska pocne kar jo je volja, se kako vplivajo na partnerske odnose.
[/quote]

LE na mesečna hormonska nihanja;) Jih je v lajfu čisto dovolj, da mi zmrdajo vsakdanjik.

Tole “z različnimi partnerji” si posplošil – z enim je čisto dovolj in ja seveda mi potem nekaj časa ne paše, a ti po intenzivni telovadbi ne potrebuješ počitka? Nisem še srečala Duracell tipa, ki bi lahko v nedogled:)

Imaš pa prav, da mogoče premalo pozornosti namenjamo hormonom. Je tudi težko, ker najprej moraš svoje telo zelo dobro poznati, da vidiš kako se obnaša v določenih situacijah.

Tudi polna luna ni nedolžna. In če se poklopi z lakoto v PMS:):):) RUN! :):):)

Nič niso babe edini krivci. To je vse močno poenostavljeno. Dedci niso dost boljši. na stara leta začnejo fantazirati, da si terna za mlade babe in pogledovat za 20 let mlajšimi. Včasih se ogorčena dekleta le s težavo otresejo starih slinavcev. Oba spola kr razporejeno delita krivdo za ločitve in krize. Sej so ločenci, ki vedrijo tu gor, že potrdili, da so jim mlade všeč. kako naj ima ženska dolgoročno razmerje z moškim, ki dr.ka na mlade? Ženska ni večno mlada.

LE na mesečna hormonska nihanja;) Jih je v lajfu čisto dovolj, da mi zmrdajo vsakdanjik.

Tole “z različnimi partnerji” si posplošil – z enim je čisto dovolj in ja seveda mi potem nekaj časa ne paše, a ti po intenzivni telovadbi ne potrebuješ počitka? Nisem še srečala Duracell tipa, ki bi lahko v nedogled:)

Imaš pa prav, da mogoče premalo pozornosti namenjamo hormonom. Je tudi težko, ker najprej moraš svoje telo zelo dobro poznati, da vidiš kako se obnaša v določenih situacijah.

Tudi polna luna ni nedolžna. In če se poklopi z lakoto v PMS:):):) RUN! :):):)
[/quote]
Povedal sem le tisto kar sem med drugimi slisal reci avtorico tovrstnih raziskav. Lahko bi se dosti vec povedal. Na to temo obstaja vec knjig in se vec vec YouTube inervjujev z avtorji, itd.


Predlagam, da se pozanimas o dognanjih stroke. Morda pa lahko za zacetek pomislis tudi nase.

1. Moski, ker nam nivo testosterona z leti pada, vse lazje in lazje shajamo le z eno/svojo partnerko. Plus, moski se naveze na osebo. Tudi zato moski redko sprozi locitveni postopek. Ne le zaradi morebitne izgube aktivne vloge oceta in negativnih financnih posledic.

2. Moskim, ne glede na starost, so seksualno najbolj privlacne mlade punce. 20, 40 ali 60-letnikom. In tak, kjer lahko 60-letnih zbira med 30 ali 60-letnicami, izbere 30-letnico.

3. Nihce ne zanika, da je krivda za razhode na obeh bregovih. Dosmrtna monogamija z eno osebo ni navarna.

in razumni odgovor!

BRAVO!

Pravilno dojemanje in razmišljanje!

Lp

Kakšen teren si jaz to pripravljam.? a da bi vzela enega luzerja z mona in se ločila od mojega postavnega moža.? Hahahaha saj nisi resen
Dej se kej zabavnega napisi
[/quote]

Oh ne ločila se ne bi….bi se pa dobivala z drugimi a kako se temu lepo reče. Ti misliš, da smo vsi neumni in da ne opazimo, kaj delaš.

Oh ne ločila se ne bi….bi se pa dobivala z drugimi a kako se temu lepo reče. Ti misliš, da smo vsi neumni in da ne opazimo, kaj delaš.
[/quote]
S tvojo glavo ni vse ok
Ja res sem tolk med ljudmi sploh med moškimi da lahko vsak dan drugega ljubimca izbiram
Če hočeš imet ljubimca se moraš družit z ljudmi iz nič ni nič ker sam noben na vrata ne pride
Ne podtikaj drugim svojih idej


S tvojo glavo ni vse ok
Ja res sem tolk med ljudmi sploh med moškimi da lahko vsak dan drugega ljubimca izbiram
Če hočeš imet ljubimca se moraš družit z ljudmi iz nič ni nič ker sam noben na vrata ne pride
Ne podtikaj drugim svojih idej
[/quote]

Ne, pač pa s tabo ni ok. In si malo presenečena, da te je kdo spregledal.
Aha pol si že premišljevala o tem, da ti nihče ne bo prišel na vrata in se podala v lov na mon? Pa saj ni nič narobe zarad mene delaj kar hočeš samo ne se pretvarjat da nič nočeš če hočeš.

Ne, pač pa s tabo ni ok. In si malo presenečena, da te je kdo spregledal.
Aha pol si že premišljevala o tem, da ti nihče ne bo prišel na vrata in se podala v lov na mon? Pa saj ni nič narobe zarad mene delaj kar hočeš samo ne se pretvarjat da nič nočeš če hočeš.
[/quote]
Ma kakšen lov kaj je s tabo narobe.?
Nobenega jaz ne lovim in me to ne zanima
A misliš da sem na glavo padla dej si dopovedat da ne iščem moškega, imam doma enega dovolj vcas preko glave. Za kolk neumno pa ti mene imaš.?
In kaj naj jaz z ljubimcem delam, mislim kako korist imam lahko od njega.?
Pejd k zdravniku glavo slikat ker ti nisi normalen ali normalna


Ma kakšen lov kaj je s tabo narobe.?
Nobenega jaz ne lovim in me to ne zanima
A misliš da sem na glavo padla dej si dopovedat da ne iščem moškega, imam doma enega dovolj vcas preko glave. Za kolk neumno pa ti mene imaš.?
In kaj naj jaz z ljubimcem delam, mislim kako korist imam lahko od njega.?
Pejd k zdravniku glavo slikat ker ti nisi normalen ali normalna
[/quote]

Ah dej pejt nekam piši dalje flirtaj kaj nas briga bi blo pa vseen če se ne delaš nedolžno.

Ah dej pejt nekam piši dalje flirtaj kaj nas briga bi blo pa vseen če se ne delaš nedolžno.
[/quote]
Misli si kar hočeš niti iščem niti me zanima. Ni bistvo kaj ti misliš bistvo je da mi ljubimca pač ne moreš vsiliti ker jaz odločam o tem in ne ti in tvoje bolne fantazije


Ravno na tovrstne hormonske spremembe opozarjam. Ti si se sicer omejila le ma month-2-month hormonska nihanja. Dejstvo pa je, da do podobnih hormonskih sprememb prihaja tudi v raznih fazah zivljenja. Se posebno po nastopu menstruacije in v predmenopavznih letih, ko najprej pride do mocne zelje po pestri spolnosti z razlicnimi partnerji, nato pa se zelja skoraj popolnoma zgubi. In te reci v danasnjem casu, ko je moralno sorejemljivo, da zenska pocne kar jo je volja, se kako vplivajo na partnerske odnose.
[/quote]

… ne moreš in ne mores “prežvečiti” tega dejstva, pa če se na trepalnice postaviš, kajne, da je človek človek in iz tega izhaja, da imata oba spola enake pravice, voljo, … ja, pa dajmo moške sankcionirat zaradi prešuštev, če so nekoč zato ženske plačevale ceno? Potem se boš pa lahko “pištolil” … sedaj pač nimaš podlage …

p.s: fair play za vse ljudi …

Jaz opažam, da bolj je tip nikakav, večja je diskrepanca med njegovimi ambicijami, kaj vse bi on z babami delal in realo na drugi strani. Včasih je dovolj obupance samo poslušati, kaj si mislijo o babah. Okoli razlagajo, kako so resni in srečno poročeni, ali srečno ločeni, tekajo pa za vsako kiklo, ki ne pobegne na hruško. Kar je meni najbolj smešno, bolj jih babe spravijo tja, kamor spadajo, večji asi se sami sebi zdijo.

… ne moreš in ne mores “prežvečiti” tega dejstva, pa če se na trepalnice postaviš, kajne, da je človek človek in iz tega izhaja, da imata oba spola enake pravice, voljo, … ja, pa dajmo moške sankcionirat zaradi prešuštev, če so nekoč zato ženske plačevale ceno? Potem se boš pa lahko “pištolil” … sedaj pač nimaš podlage …

p.s: fair play za vse ljudi …
[/quote]
1. Kar se napisal nima veze s tem kar mi ocitas.

2. Zenske ste nesposobne fair play-a. Biologija. 😉

3. Zenske in moski nismo enaki. Ze po naravi, biolosko, smo razlicni. Ne le po fizicnem izgledu. Tudi po mentalnem sklopu.

Pa zveci… 😉

Odlično opažanje, sploh tisto o diskrepanci. So taki, ki ne morejo nič, radi bi vse = povod za bruhanje in sovraštvo.

Najbolj je smešno, ko na stara leta celi osiveli res verjamejo, da so terna za 20-letnice. In potem silijo v nič hudega sluteče punce. Stare pedo.filčine mislijo, da si 25 let mlajše punce res želijo njihovega malomeščanskega šarma, ki so ga še njihove vrstnice čist naveličane.

Kar pa dobijo, je bolje da ne bi. Sliši se kruto, ampak – tako je.

Slovenke so po vecini izredno obcutljive na razliko v starosti. Marsikje pa ni nic takega, ce se 40 letnik “slini” za 25 letnicami. Se spomnem, ko sem pri 37ih sel na nek speed dating. Se zlagal, da jih imam 29, da sem lahko padel v skupino 20-30. Pa se tam mi 20-letnice potem niso verjele. So mislile, da sem mlajsi. In sem pohopsal 20-letnice, v ZDA! ne kaksni vukojebini. Pa tudi v Sloveniji se dobi 20 let mlejse, ce si “ohranjen”. Vecine res ne. Vseeno pa ne manjka taksnh, ki jim je to cisto cool.

Glih tisti k ga še ni nikol namoču…je najbolj pameten!! Me spominja na župnika, ne na nekakšne generale…

Ma kaj 40-letniki. Jaz poznam 50+ letne ateje, ki hodijo na seks turizem na Tajsko in ne vem kam vse. Vse na videz vzorni družinski očetje. Eni poročeni, eni ločeni. Potem pa zagrenjeno v Sloveniji razlagajo, da so zunaj babe ful boljše. Ful boljše so pa zato, ker se tam kakšna mlada naivna zanima zanj.

Zveza 40-letnik in 25-letnica niti ni redka. Tudi v Sloveniji ne. Večina dedcev pa lahko samo fantazira, da s ebodo mlajše zanimale za njih.

Sprijaznite se najprej z dejstvom, da ni normalno celo življenje z eno osebo kavsat, potem pa naprej. Zato tega nihče ne prakticira, pa še tisti, ki kao ja, lažejo.

New Report

Close