Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske z večjimi prsi – kateri modrc?

Ženske z večjimi prsi – kateri modrc?

Mogoče je celotna košarica premajhna. Predvsem oblika tiste kosti. Lisca npr. je imela včasih tako, da je bila kost pri vse košaricah istega podprsnega obsega enaka, dodali pa so samo material. To seveda ni ok. Lahko bi bila rešitev samo večja košarica pri istem obsegu.
Ali pa modrc, ki ima na strani boljšo oporo – balconette modrci so npr. takšni. Na straneh imajo ojačano oporo. Nekateri tudi širši pas. Lahko je problem samo v obliki košaric. Boljše bi bile košarice, ki imajo večjo pokrivnost. Full cup model je vsekakor rešitev, lahko pa tudi kakšen plunge.
https://www.bravissimo.com/bra-style-guide/

http://www.more.com/fashion/styling-tips/dont-be-boob-six-indicators-ill-fitting-bra
https://www.herroom.com/bra-fitting-advice,909,30.html#5
[/quote]

Verjetno so res problem modrci, ki imajo preveč na sredi naramnice.
Pri moji velikosti zna biti to kar problem…
[/quote]

Ne vem, če imajo naramnice kaj pri tem. Te so problematične samo, če lezejo dol (so preveč narazen), ker imaš ožja ramena. Ali pa če preveč režejo (to pa zato, ker so preveč zategnjene, ker je podprsni obseg modrca prevelik).
Za uhajanje prsi ven pri straneh je največkrat razlog v premajhni košarici. Potem pa še v napačnem modelu.

Verjetno so res problem modrci, ki imajo preveč na sredi naramnice.
Pri moji velikosti zna biti to kar problem…
[/quote]

Ne vem, če imajo naramnice kaj pri tem. Te so problematične samo, če lezejo dol (so preveč narazen), ker imaš ožja ramena. Ali pa če preveč režejo (to pa zato, ker so preveč zategnjene, ker je podprsni obseg modrca prevelik).
Za uhajanje prsi ven pri straneh je največkrat razlog v premajhni košarici. Potem pa še v napačnem modelu.
[/quote]

Imam 80F

Ne vem, če imajo naramnice kaj pri tem. Te so problematične samo, če lezejo dol (so preveč narazen), ker imaš ožja ramena. Ali pa če preveč režejo (to pa zato, ker so preveč zategnjene, ker je podprsni obseg modrca prevelik).
Za uhajanje prsi ven pri straneh je največkrat razlog v premajhni košarici. Potem pa še v napačnem modelu.
[/quote]

Imam 80F
[/quote]

Zdaj ne vem, si ti tista, ki pišeš, da se ti delajo gube na straneh?

Imam 80F
[/quote]

Zdaj ne vem, si ti tista, ki pišeš, da se ti delajo gube na straneh?
[/quote]

ja tista

Zdaj ne vem, si ti tista, ki pišeš, da se ti delajo gube na straneh?
[/quote]

ja tista
[/quote]
Si poskusila z večjo košarico? Sicer je to pri nas takorekoč nemogoče (Lisca ni prava znamka za F košarice ali več, Triumph še nekako za silo, čeprav bolj potlači kot ne). Pa obseg ti je ok? Je dovolj ozko, da drži približno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teže?

ja tista
[/quote]
Si poskusila z večjo košarico? Sicer je to pri nas takorekoč nemogoče (Lisca ni prava znamka za F košarice ali več, Triumph še nekako za silo, čeprav bolj potlači kot ne). Pa obseg ti je ok? Je dovolj ozko, da drži približno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teže?
[/quote]

Večje kot 80 F pri nas še nisem videla v trgovini


Si poskusila z večjo košarico? Sicer je to pri nas takorekoč nemogoče (Lisca ni prava znamka za F košarice ali več, Triumph še nekako za silo, čeprav bolj potlači kot ne). Pa obseg ti je ok? Je dovolj ozko, da drži približno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teže?
[/quote]

Večje kot 80 F pri nas še nisem videla v trgovini
[/quote]

Triuph ima nekaj modelov tudi v G košarici. Nama ima nekaj tega navadno, pa trgovina Neža v Kranju. vseeno pa predlagam, da poskusiš naročiti prek spleta:
http://www.brastop.com
Angleška številka bi bila 36F. Preveri pa vseeno, če mogoče ne bi bila boljša 80G (ang. 36FF) oz. mogoče celo 75H (ang. 34G) – košarica je enaka kot pri 80G, samo obseg je manjši. Kakšna velikost pa ti pride, če vneseš podatke v tisti zgornji kalkulator?

UK 34GG


Si poskusila z večjo košarico? Sicer je to pri nas takorekoč nemogoče (Lisca ni prava znamka za F košarice ali več, Triumph še nekako za silo, čeprav bolj potlači kot ne). Pa obseg ti je ok? Je dovolj ozko, da drži približno 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teže?
[/quote]

Večje kot 80 F pri nas še nisem videla v trgovini
[/quote]

Seveda tudi v Sloveniji prodajajo večje košarice!

Nisem še videla veliko žensk z velikim oprsjem, da bi se sprehajale naokrog brez modrcev.

Zagotovo vse ne naročajo preko spleta ali hodijo preko meje ponje, še posebej starejše ženske ne.

Si to izbrala srednjo varianto (slighly looser but still snug)? Košarica bi torej obvezno morala biti večja – tam za dve košarici.
Če primerjam velikosti 34GG – 36G. Torej bi to bila pri obsegu 80 naša H. Angleži imajo namreč košarice z dvojnimi črkami od F naprej – torej F (naša enako F), FF (naša G), G (naša H), GG, H, HH…
Predlagam torej, da poskusiš res s to številko.

Večje kot 80 F pri nas še nisem videla v trgovini
[/quote]

Seveda tudi v Sloveniji prodajajo večje košarice!

Nisem še videla veliko žensk z velikim oprsjem, da bi se sprehajale naokrog brez modrcev.

Zagotovo vse ne naročajo preko spleta ali hodijo preko meje ponje, še posebej starejše ženske ne.
[/quote]

Ogromno žensk se po Sloveniji sprehaja z modrci napačne velikosti. Večina ima prevelik obseg in premajhno košarico. Pač imajo tisto, kar lahko kupijo in kar jih prodajalke prodajo. Verjemi, da je pri manjšem obsegu in tako veliki košarici pri nas čista tema. Ja, dobiš košarico G ali več, samo pri obsegu 100 ali 110. To pa niti slučajno ni to. Upam, da veš, da G košarica ni vedno enako velika.
80G je čisto nekaj drugega kot pa G košarica pri obsegu 110. Šlo naj bi tako:
80G – 85F – 90E – 95D-100C-110B… Vse to je po volumnu košarice enako.

Seveda tudi v Sloveniji prodajajo večje košarice!

Nisem še videla veliko žensk z velikim oprsjem, da bi se sprehajale naokrog brez modrcev.

Zagotovo vse ne naročajo preko spleta ali hodijo preko meje ponje, še posebej starejše ženske ne.
[/quote]

Ogromno žensk se po Sloveniji sprehaja z modrci napačne velikosti. Večina ima prevelik obseg in premajhno košarico. Pač imajo tisto, kar lahko kupijo in kar jih prodajalke prodajo. Verjemi, da je pri manjšem obsegu in tako veliki košarici pri nas čista tema. Ja, dobiš košarico G ali več, samo pri obsegu 100 ali 110. To pa niti slučajno ni to. Upam, da veš, da G košarica ni vedno enako velika.
80G je čisto nekaj drugega kot pa G košarica pri obsegu 110. Šlo naj bi tako:
80G – 85F – 90E – 95D-100C-110B… Vse to je po volumnu košarice enako.
[/quote]

Tudi za manjše obsege se dobijo modrci z večjimi košaricami.

Ogromno žensk se po Sloveniji sprehaja z modrci napačne velikosti. Večina ima prevelik obseg in premajhno košarico. Pač imajo tisto, kar lahko kupijo in kar jih prodajalke prodajo. Verjemi, da je pri manjšem obsegu in tako veliki košarici pri nas čista tema. Ja, dobiš košarico G ali več, samo pri obsegu 100 ali 110. To pa niti slučajno ni to. Upam, da veš, da G košarica ni vedno enako velika.
80G je čisto nekaj drugega kot pa G košarica pri obsegu 110. Šlo naj bi tako:
80G – 85F – 90E – 95D-100C-110B… Vse to je po volumnu košarice enako.
[/quote]

Tudi za manjše obsege se dobijo modrci z večjimi košaricami.
[/quote]

Kje pa?

Katero opcijo pa si izbrala? Pa katere mere imaš? Meni pride srednja varianta čisto prav in tisto številko tudi nosim pri večini modrcev. Seveda bi lahko tudi večji obseg, manjšo košarico, ampak glede na izkušnje to ni to. Tudi sodelavka je naročila na podlagi tega kalkulatorja in je zadovoljna.
Obstajajo pa malenkostne razlike med proizvajalci, samo da bi bila tolikšna razlika? Težko verjamem.
[/quote]

Pod prsmi 95, prsa 110 (malo bolj na tesno sem izmerila) in zdaj dobim ven cifro UK 38E or US 38DDD kar je 85F. Izbrala sem srednjo varianto glede tesnosti.
Jaz nosim Liscin minimizer 85 C ali D, nisem prepričana.


Tu na tem linku imaš slike, malo dol poskrulaj Vaš link Tista v modrem modrcu ima gubo in piše, da ima napačen tip modrca.

Katero opcijo pa si izbrala? Pa katere mere imaš? Meni pride srednja varianta čisto prav in tisto številko tudi nosim pri večini modrcev. Seveda bi lahko tudi večji obseg, manjšo košarico, ampak glede na izkušnje to ni to. Tudi sodelavka je naročila na podlagi tega kalkulatorja in je zadovoljna.
Obstajajo pa malenkostne razlike med proizvajalci, samo da bi bila tolikšna razlika? Težko verjamem.
[/quote]

Pod prsmi 95, prsa 110 (malo bolj na tesno sem izmerila) in zdaj dobim ven cifro UK 38E or US 38DDD kar je 85F. Izbrala sem srednjo varianto glede tesnosti.
Jaz nosim Liscin minimizer 85 C ali D, nisem prepričana.
[/quote]
Podprsni obseg izmeriš res natančno, prsni pa bolj na ohlapno (sploh če nosiš minimajzer, ki je itak premajhen, pa še vse ti splošči). Jaz bi poskusila z velikostjo 38E (angleško). Naša številka bi to bila res lahko 85 E ali pa F. Samo izbire pri nas nimaš ravno. Prej kot Lisca bi bil boljši Triumph. Drugače pa so tisti res dobri znamke Fantasie, Treba, Panache, Curvy Kate, za tiste bolj široke pa Gossard.


Tista pena ni zato da jih poveča, ampak da jim da primerno oporo in lepo obliko. Za povečanje so drugačni, prav tako s peno ampak je te pene več, je kot en poušterček noter. Moja sodelavka z velikimi nosi modrcke samo s kostjo, ker ima podobno mnenje kot ti in nic kaj lepo ne izgleda ker vse visi dol skoraj do popka. Pojdi in enega pomeri. Boš videla da niso nič kaj večje, samo lepše.
[/quote]

Mogoče bom poskusila. Sem pa s temi s kostjo popolnoma zadovoljna, od kar sem začela kupovati pravo številko. Ne visijo niti malo in so lepe oblike. Razen neki Triunfovi modeli so mi naredili obliko raketnega izstrelka 🙂

Pod prsmi 95, prsa 110 (malo bolj na tesno sem izmerila) in zdaj dobim ven cifro UK 38E or US 38DDD kar je 85F. Izbrala sem srednjo varianto glede tesnosti.
Jaz nosim Liscin minimizer 85 C ali D, nisem prepričana.
[/quote]
Podprsni obseg izmeriš res natančno, prsni pa bolj na ohlapno (sploh če nosiš minimajzer, ki je itak premajhen, pa še vse ti splošči). Jaz bi poskusila z velikostjo 38E (angleško). Naša številka bi to bila res lahko 85 E ali pa F. Samo izbire pri nas nimaš ravno. Prej kot Lisca bi bil boljši Triumph. Drugače pa so tisti res dobri znamke Fantasie, Treba, Panache, Curvy Kate, za tiste bolj široke pa Gossard.
[/quote]

Merila nisem v minimajzerju, enkrat brez vsega, enkrat z enim prastarim modrcem. Ampak mi je čudno, ker moje prsi dejansko niso tako zelo velike. Vsaj ne zdijo se mi, no. Če malo druge ženske pogledam, nisem nek ekstrem. Ja, morala bi shujšat, to že, ampak če druge pogledam …….. ne izstopajo moje prsi.
Mi je pa ta minimajzer pomagala prodajalka izbrat v Liscini trgovini, mislim velikost. Tako da saj pravim, ne vem, kaj naj si mislim.
Definitivno bom naslednjič pomerila večjo košarico, preko spleta pa jaz ne upam naročat. Ni mi za imet stroškov s poštnino za brezveze, če nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da mi bo naročeno prav.
Drugače pa HVALA, ker svetuješ in se ukvarjaš z nami, ki očitno nosimo napačne modrce 🙂 Super si!


Tista pena ni zato da jih poveča, ampak da jim da primerno oporo in lepo obliko. Za povečanje so drugačni, prav tako s peno ampak je te pene več, je kot en poušterček noter. Moja sodelavka z velikimi nosi modrcke samo s kostjo, ker ima podobno mnenje kot ti in nic kaj lepo ne izgleda ker vse visi dol skoraj do popka. Pojdi in enega pomeri. Boš videla da niso nič kaj večje, samo lepše.
[/quote]

Mogoče bom poskusila. Sem pa s temi s kostjo popolnoma zadovoljna, od kar sem začela kupovati pravo številko. Ne visijo niti malo in so lepe oblike. Razen neki Triunfovi modeli so mi naredili obliko raketnega izstrelka 🙂
[/quote]

Kateri Liscin model pa nosiš? Thx.


Podprsni obseg izmeriš res natančno, prsni pa bolj na ohlapno (sploh če nosiš minimajzer, ki je itak premajhen, pa še vse ti splošči). Jaz bi poskusila z velikostjo 38E (angleško). Naša številka bi to bila res lahko 85 E ali pa F. Samo izbire pri nas nimaš ravno. Prej kot Lisca bi bil boljši Triumph. Drugače pa so tisti res dobri znamke Fantasie, Treba, Panache, Curvy Kate, za tiste bolj široke pa Gossard.
[/quote]

Merila nisem v minimajzerju, enkrat brez vsega, enkrat z enim prastarim modrcem. Ampak mi je čudno, ker moje prsi dejansko niso tako zelo velike. Vsaj ne zdijo se mi, no. Če malo druge ženske pogledam, nisem nek ekstrem. Ja, morala bi shujšat, to že, ampak če druge pogledam …….. ne izstopajo moje prsi.
Mi je pa ta minimajzer pomagala prodajalka izbrat v Liscini trgovini, mislim velikost. Tako da saj pravim, ne vem, kaj naj si mislim.
Definitivno bom naslednjič pomerila večjo košarico, preko spleta pa jaz ne upam naročat. Ni mi za imet stroškov s poštnino za brezveze, če nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da mi bo naročeno prav.
Drugače pa HVALA, ker svetuješ in se ukvarjaš z nami, ki očitno nosimo napačne modrce 🙂 Super si!
[/quote]
Večina ljudi misli, da je že D košarica ogromno. Pa sploh ni. Povprečna velikost je kar nekaj večja od B košarice, samo ker je izbira pri nas slaba, svetovanje pa tudi, se ženske kar bojijo večjih košaric. Marsikatera ženska ima v resnici košarico E ali več, pa ji ne bi prisodil. Sploh če ima dober modrc, ki prsi ne potlači in potisne narazen, da zgleda precej širša in z večjimi prsmi, kot dejansko je.
Upam, da se boš enkrat vseeno opogumila in naročila prek spleta. Tudi sama sem najprej oklevala, potem pa sem bila prisiljena, ko nisem dobila kopalk (bikinija). Od takrat dalje samo še tako. Letos sem pomerila še ene Liscine kopalke, pa sem ugotovila, da to še vedno ni to. Košarica je bila itak premajhna, zato bi morala vzeti večjo številko in zmanjšati obseg, ampak že sam material in oblika, ki jo je modrc naredil, je bila res zgrešena. Žal to še vedno ni tisto, kar se da narediti za večje prsi. Kar pa je uspelo znamkami, ki so se res specializirale za sploh ne tako majhen trg.

Mogoče bom poskusila. Sem pa s temi s kostjo popolnoma zadovoljna, od kar sem začela kupovati pravo številko. Ne visijo niti malo in so lepe oblike. Razen neki Triunfovi modeli so mi naredili obliko raketnega izstrelka 🙂
[/quote]

Kateri Liscin model pa nosiš? Thx.
[/quote]

Navadno kupujem kar preko njihove spletne trgovine, outlet pregledam in ko kaj najdem, kupim…
Kost se mora res prilegat, tudi med prsmi ne sme “štrleti” stran od grodnice.
V zadnjem času sem kupila model Irina, pa Victoria, oba O.K. Skratka naročim kateregakoli, ki ima oporo in je prave številke, vsi so v redu.

Stara sem 50 let, imam večje prsi in že povešene. Kako si pravilno izmerim prsni obseg? Mi jih mora kdo pridržati, da si jih izmerim ali druga možnost, da se sklonim in potem merim? Malo za hec in malo za res….

en način v takem primeru je, da oblečeš nepodložen modrc – izmeriš tam kjer je največji obseg in odšteješ kakšen centimeter

sklanjanje ti zna rezultirati v precej preveliki cifri, potem je že bolje izmeriti v leže 🙂

Še eno vprašanje za tiste, ki naročate preko spletnih strani: katere tipe modrcev nosite-balconette, plunge, half cup bras…itd.? Kaj najbolj pristaja večjim prsim? Hvala!


V bistvu je najlažje, če imaš modrc. Pač odvisno od tega koliko te stiska dodaš potem se kak cm zraven. Verjetno je pa lažje, če ti kdo pomaga pri tem (da meris res vodoravno okoli najširšega dela).
Drugače pa je za velike ne ravno več najbolj stoječe prsi dober tudi.i. full cup model. Tako ne bo nič ven kipelo. Sicer pa naredi najboljšo obliko kak moulded (podložen oz z oblikovanimi košaricami) model. Sicer pa je balconette, ki ni preveč nizek čisto OK za skoraj vsekršne prsi. Plunge model pa je še bolj problematičen, ker sicer naredi hud dekolte spredaj, je pa možno, da ti tam tudi uhajajo ven.
Tako iz prakse pa so meni bili za vsak dan najboljši tile moulded modeli :
https://www.bravissimo.com/products/smoothie-bra-black-ck126blk/
Ta mi naredi najboljšo obliko.
https://www.bravissimo.com/products/smoothing-moulded-balconette-bra-nude-fa14nu/
Ta je OK in zelo prikladen za vsak dan, ker je mehkejši od prvega.
https://www.bravissimo.com/products/porcelain-bra-nude-pn84nu/
Ta pa je najbolj prilagojen naravni obliki in zelo mehek. Je pa zato oblika malo bolj tako – ne tako privzdignjena. Je pa zelo udoben.

New Report

Close