Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek žensko ime, ki se ne konča na a

žensko ime, ki se ne konča na a

Napišite mi čimveč (slovenskih) ženskih imen, ki se ne končajo na a in kaj pomenijo.

Jedrt 🙂
LP

Nives,Ines,Karin.

Mirjam

Ines, Karmen,…uh, več jih pa že ne vem……

lpt

Iris mi je zelo všeč. Nives

Kaj pomenijo, je pa itak brez zveze, poemmben je zven ne pa kao prvoten pomen.

Doris.

Evelin,Ingrid,Liu,Melani,Neli.

Dolores

kaj ni rekla, da samo slovenskih….???

Rut
Mercedes
Ester

Evelin
Ingrid
Nives
Megi
Ines
Iris
Karin
Astrid
Etel
Mirjam
Denis (naglas na i)
Karmen

in potem še
Sarah, April,…

pomena ne vem, so pa bili tukaj gor že linki

Lin, Dagmar- ni slovensko, je pa lepo

men je ta prva prišla na misel Afna

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Uhhhhh, težka naloga. Sem malo študirala in prišla do zaključka, da se vsa imena, ki zvenijo slovensko končajo na -a.
(Maša, Ajda, Brina, Jožica, Irena, Francka, Mateja, Tadeja, Mojca, Ana, Marija, Urša, Magdalena, Alja, Anja ……)

Loti

Po mojem je res edino slovensko, ki nima končnice -a, Jedrt.
Tistih, ki smo jih pa vzeli za svoje, so ti pa že punce nekaj napisale.
Za pomen vem samo za ime Ines, da je to španska različica germanskega imena Agnes, v slovanskih jezikih pa ima različice Anuška, Anuša, Agniezska (poljsko), in slovensko Neža.

Iris ima pa seveda ime po roži.

Ma, Kleo je žensko ime, al ne?

Ja, pa ni slovensko. Ona želi slovenska imena.

LP

Pred časom je ena sem gor prilepila link na stran enih slovenskih nacionalistov, ki so imeli seznam starih slovanskih – predkrščanskih imen. Nekaj je bilo prav hecnih, morda bi se pa tam kaj našlo. Če si je katera shranila link…

Drugače pa kolikor sem brskala po spominu – vsa ženska imena ki jih poznam, da se ne končajo na a so po moje tuja – če se spomnim samo sošolk – Žanet, Žanin, no Ivi je nabrž pomanjševalnica tako kot Joži in Fani.

lp tinca

karmen

Naša je Hana-pomeni pa milina,kot npr.mila oseba

Fani

Nisem brala vseh-moj prispevek:Doris,Mici,Joži,Dani,Meri,Mari,Tonči,Iris,Ines,ojzi,Karmen,Karmi,Pepči,
Fanči,Fani

Dodajam še Inge, ni original slovensko, vendar je pogosto uporabljeno tudi pri nas.

New Report

Close