Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek žepnina

žepnina

Kolikšno žepnino dajete svojim otrokom? Kako pogosto jim jo dajete? Ali jim jo dajete redno ali le takrat, ko vas otrok prosi za denar? Ali določite, za kateri namen mora denar porabiti?

otroku ne moreš določiti za kaj jo porabi.
npr. ena soseda ima 15 letnika in dobi žepnino vsak teden 1x .in vmes mamo prosi še za sladoled itd.
no,ampak otrok si s tem denarjem kupi alkohol in cigarete na žalost
Sicer pa je to vse del otroštva tukaj nič ne moremo.
Ampak če bi meni to otrok delal bi ukinila žepnino.
Rajši vidim da mi po resnici pove za kaj se gre kot pa da je splet laži.
Jaz pravim da je za otroka dovolj 500 sit na teden.
Ene se mogoče ne bodo strinjale s tem,ampak moje mnenje je tako:
če si otrok želi eno igračo kot primer, mu poveste da jo ne boste kupili da naj si jo sam in to tako da otrok začne šparati,tako se nauči ravnanje z denarjem.
in npr. ko otrok pride nekje do polovice te igrače ki si jo želi, mu npr. še vi kaj malega dodate.
moram rečt,da potem otrok postane zelo šparoven in gleda za kaj bo dal denar in tako se tudi nauči ravnanje z denarjem.

Moj sin nikoli ni imel žepnine. Če je rabil denar za kako stvar mi je to povedal. Ko pa je dopolnil 15 let, se je vpisal v študentski servis in si ga z delom zaslužil. Tako ga je začel tudi drugače ceniti.

Zadnjič je minister za DU rekel, da njegov 15 letnik NE dobiva žepnine.:(

Mi tudi ne dajemo žepnine štiriletniku;-).

Lp,
ma

Pri nas je bilo tako kot pri Lady L. LP

Naša šest letnica dobi 300 SIT na teden. Ponavadi porabi za kakšne nalepke, ali pa špara in si kupi kakšno igračo.
Odkar ima žepnino, se je sitnarjenje v trgovini močno zmanjšalo, saj ji enostavno rečemo, da če si česa želi, si lahko kupi iz svojega denarja, ali pa, da prispeva polovico. Potem zadeva kaj hitro ni več zanimiva in nujno potrebna.

Pri nas imata sedemletnica in 5,5 letnik že kakšno leto žepnino – 500 SIT na teden. Učinki so takšni, kot jih je opisala Silvy. Poleg tega je ukinitev tedenske žepnine tudi odlična kazen – moram priznati, da jaz zaradi nje nimam slabe vesti, otroka pa kar precej “boli”.

jah, 16 letniki ne dobivajo žepnine potem pa žicajo okoli za čike, tako, da jih potem sosolci vedet ne morejo.

Žepnino dobivata mesečno pri plači 5.000,00 vask (otroka stara 10 in 14) , imata za mobi kartice in kino ,… Del žepnine pa varčujeta na Triglav Evropi. Smo dogovorjeni , da 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsakega zneska ki ga dobita data na stran . Se učijo delati z denarjem

New Report

Close