Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek žepnina odraslim otrokom

žepnina odraslim otrokom

torej en od otrok je zelooo umetniška duša, je pravzaprav uživač življenja.

res ne vem kje se je vzel, verjetno po ženinih starših , ampak naš je in nimamo kaj.

Z ženo sva mu dala stanovanje in sedaj s svojo družino tam uživa oziroma životari saj so stalno brez denarja, sam pa ni podjeten da bi kaj dodatno delal, oziroma iskal boljšo službo raje popoldan, kavice , sprehodi frendi.

Žena na skrivaj , misli da jaz ne vem , daje sinu mesečno žepnino 300 – 500 eur

Prosim za vaše mnenje, preden začnem rogoviliti.

Po eni strani, se nama to ne pozna in se mi zdi bolje da mu sedaj pomagava, kot da na stara leta dobi dediščino , po drugi strani je pa odrasla samostojna oseba in mora sam poskrbeti za svojo družino in bi mu moralo biti pravzaprav pod častjo da sprejema denar od staršev.

 

Tvoja žena mulcu ne pomaga, ampak mu škodi. Sin je lenuh, da mu ni para, zguba. In tvoja žena ga podpira pri tem. Tebi se pa očitno tudi zdi ok.

Kaj bo iz takega lenega fuksa? Pa verjetno je njegova žena isto ena lena fuksa, da ga gleda. Otroci bodo pa isti kot starša.

Ali je edinec?  Če ne, tudi ostali dobijo toliko denarja?

Moje mnenje je da se otroku pomaga ko pomoč res potrebuje. Ampak da mu vsak mesec daš 500 evrov to ni več pomoč, ampak tako kot si rekel žepnina. Zanj je to nekaj samoumevnega.

Kako boš ženi to preprečil če že zdaj daje na skrivaj?

Jaz bolj navijam za npr.mesečni nakup hrane, plačilo nečesa za vnuke, plačilo položnice…

Pa s sinovo ženo se zmenita.

Hahahaha, dobra! Dali ste mu stanovanje, zdaj ga pa še s kešem zalagata.:))

Ja, seveda, vse za otročička, ne? In celo družino ima? Ki jo vidva financirata?

Čestitke, uspela sta vzgojiti krasnega zajedalca. Postavlja se vprašanje, kaj bo, ko vidva zguzneta in bo zagonil vso dediščino. Če mu jo seveda ne bosta prepisala že čez nekaj let.:)))

Teraj babo k sinu. Naj mu tam streže.

Pa kakega gnoje ste to vzgojili? Ima froce, ampak ne dela, lenuhari in čaka, da ga starši finacirajo?

Ja, gnoj od gnoja.

Če mu želiš dobro, steraj babo. Če ne bo več visela pri tebi, ne bo več tako radodarno delila denarja.

Ženi povej, da veš. Gre za vajine skupne finance in ni lepo, da to dela brez tvoje vednosti. Če lahko, je lepo pomagati sedaj in ne šele po smrti z dediščino. Postanejo pa taki zneski hitro potuha in samoumevni in vedno se pričakuje več, porabi pa se za kdo ve kaj. Kot je nekdo zgoraj napisal, bi bilo bolje pomagati z nakupi ali plačili položnic, če mu res ne znese, ker bo tako dobil tudi bolj pravilen občutek glede svojih finančnih zmožnosti.

Dokler mu bosta valila denar, bo lenaril. Če mu mama ne bi valila denarja, bi si našel službo. Tako pa zakaj bi delal, če pa mamica daje denar? Mamica pač ustvaja nekoristnega luzerja.

Naj mu raje kupi kondome, da se ne bo dalje razmnoževal.

No moram reči da je len, saj mi brez problema pomaga recimo v vinogradu pri žaganju drv, prav tako tudi svjim kolegom katerih ima velko in ga imajo zelo radi. samo ta pomoč je seveda gratis

V njemu ni nobene ambiciznosti, da bi imel kaj več. Recimo lepše stanovanje, boljši avto, lepe cujne, skratka nobenega pohlepa, za razliko od sorojenca, kateri bo, da naredi posel šel skoraj preko trupel-

Skratka znajo živeti zelo skromno in se nikoli ne pritožuje da jim kaj manjka, no tukaj sem pa tudi sam v  dilemi, katero življenje je lepše in manj stresno njegovo neambiciozno, skromno, ali od sorojenca , kateri je bolj po meni in mu ni nikoli dovolj skoraj vsako leto nov avto, lepe cunje ampak časa nima pa nikoli niti za družino, prjatlov pa mislim da sploh nima.

Imam podobno v žlahti.

Moje mnenje je, da si je sam izbral, torej naj tudi živi tako. Ne dela veliko, ne zapravlja veliko. OK. V bistvu super. Ne-potrošniško, umirjeno, osredotočeno na ljudi, ne na stvari.

Samo naj se potem res drži te svoje življenjske filozofije. Ne pa da jemlje denar od mame. Če rabi več denarja, naj ga sam zasluži. Če ga ne rabi, naj ne jemlje od mame. Simpl.

Odgovor na objavo uporabnika
koper, 17.09.2022 ob 21:33

No moram reči da je len, saj mi brez problema pomaga recimo v vinogradu pri žaganju drv, prav tako tudi svjim kolegom katerih ima velko in ga imajo zelo radi. samo ta pomoč je seveda gratis

V njemu ni nobene ambiciznosti, da bi imel kaj več. Recimo lepše stanovanje, boljši avto, lepe cujne, skratka nobenega pohlepa, za razliko od sorojenca, kateri bo, da naredi posel šel skoraj preko trupel-

Skratka znajo živeti zelo skromno in se nikoli ne pritožuje da jim kaj manjka, no tukaj sem pa tudi sam v  dilemi, katero življenje je lepše in manj stresno njegovo neambiciozno, skromno, ali od sorojenca , kateri je bolj po meni in mu ni nikoli dovolj skoraj vsako leto nov avto, lepe cunje ampak časa nima pa nikoli niti za družino, prjatlov pa mislim da sploh nima.

Ni dileme, katero življenje je lepše. Dilema je, ali je prav, da mama zalaga tistega, ki manj dela.

Zakaj pa rabi boljši avto pa lepše cunje?

Kaj ima službo ali ne? Kolikor jaz razumem ima službo, ampak slabo plačo?

Tvoja žena je trapa, da ga fila z denarjem. Ampak tudi ti nisi ravno bistro bitje, ker misliš, da mora človek imet boljši avto, lepše cunje. Zakaj že?

Ja od kje naj mu pa bo ambicioznost, če mu razen tega da diha ni potrebno narediti nič da živi svoje sanje?

Je pa to zelo tipično. Tapridni otroci so ambiciozni in vse, samo njim pa ne bomo dali 500e na mesec. Bog ne daj da bi si lepo na stran dajali ali pa jih oplemenitili in še kaj več iz njih ustvarili. Bomo pa dajali toliko talenemu. Za nagrado. Ko nas pa več ne bo pa oba dobita vsak pol. No verjetno bo tapridni se še kje moral odpovedati, da ja ne bo taleni ubožček ko ga ne bodo več tastari kriplja delali.

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj pa rabiš, 17.09.2022 ob 22:09

Zakaj pa rabi boljši avto pa lepše cunje?

Kaj ima službo ali ne? Kolikor jaz razumem ima službo, ampak slabo plačo?

Tvoja žena je trapa, da ga fila z denarjem. Ampak tudi ti nisi ravno bistro bitje, ker misliš, da mora človek imet boljši avto, lepše cunje. Zakaj že?

ja, hodi v službo in ima mizerno plačo, prav tako njegova žena. Ampak tudi brez najine pomoči lahko živijo, skromno ampak živijo.

Kar se tiče avta ali pa cunj sem dal samo kot primer, konec koncev se pa tako in tako lahko vsi vozimo v starih cliotih imamo jakne in kavbojke po par let, tudi omara v stanovanju in kopalnica služi svojemu namenu 50 let , torej mu moram dati prav da ne rabi nbenih materialnih reči ampak hoče saamo uživati življenje brez stresa, pritiskov.

 

Ni socializem samo na državni ravni, tudi na družinskih očitno. Bodi len – nagrada. Bodi priden – ti še več damo za delat. Pa nobene nagrade. Tamali lenuh zasluži 6k na leto z tem da diha. Tapridnemu date pa kaj? Štunfe za nov let?

Jaz iz tega ne delam tragedije.

Odrasla hči sicer še študira, na mesec pa ji dajem 2000€ žepnine. Sinu pa 1000€, ker živi doma.

Odgovor na objavo uporabnika
koper, 17.09.2022 ob 22:34

ja, hodi v službo in ima mizerno plačo, prav tako njegova žena. Ampak tudi brez najine pomoči lahko živijo, skromno ampak živijo.

Kar se tiče avta ali pa cunj sem dal samo kot primer, konec koncev se pa tako in tako lahko vsi vozimo v starih cliotih imamo jakne in kavbojke po par let, tudi omara v stanovanju in kopalnica služi svojemu namenu 50 let , torej mu moram dati prav da ne rabi nbenih materialnih reči ampak hoče saamo uživati življenje brez stresa, pritiskov.

 

torej naj živi tako življenje, kot si ga je postlal. Zakaj potem pobaše maminih 500 € mesečno, če je čisto zadovoljen s svojim nestresnim lajfom?

Itak je pravljica za lahko noč tale tvoj spis, ampak če bi bilo res, bi ženo vprašal po zdravi pameti.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1520, 17.09.2022 ob 23:05

Jaz iz tega ne delam tragedije.

Odrasla hči sicer še študira, na mesec pa ji dajem 2000€ žepnine. Sinu pa 1000€, ker živi doma.

Obsceno! Če je sploh res. Ne morem verjet. Večina se nas je preživela s studentskim delom ali štipendijo, enim so starši dali za študenta ali sobico. 2k? Pa kaj ste bolani, kako jih vzgajate? To bodo neki posh prepotentneži…

Sploh ne vem, zakaj daje mulcu denar. Naj ga postavi na realna tla. Dala sva ti stanovanje, najemnina zanj 100€, pa nič denarja čez mesec. V enem, dveh mesecih bi sam ugotovil, da obstajajo službe, pa da mora rit premaknit, da bo lahko kaj jedel. Premoženje bi dala pa na vnuke, ko bodo stari 25 let se ga lahko polastujejo, vsak svoj del. Pa, boste videli kako bo hitro službo našel

Niti enega razloga nima, da bi se moral on potruditi, ker ve, da se boste vi.

V bistvu je to njemu kot pravica, vam pa dolznost.

Lepo ste si skuhali, sinu pa unicili zivljenje! Verjetno vam bodo snaha in vnuki zelo “hvalezni”…

Odgovor na objavo uporabnika
koper, 17.09.2022 ob 18:36

torej en od otrok je zelooo umetniška duša, je pravzaprav uživač življenja.

res ne vem kje se je vzel, verjetno po ženinih starših , ampak naš je in nimamo kaj.

Z ženo sva mu dala stanovanje in sedaj s svojo družino tam uživa oziroma životari saj so stalno brez denarja, sam pa ni podjeten da bi kaj dodatno delal, oziroma iskal boljšo službo raje popoldan, kavice , sprehodi frendi.

Žena na skrivaj , misli da jaz ne vem , daje sinu mesečno žepnino 300 – 500 eur

Prosim za vaše mnenje, preden začnem rogoviliti.

Po eni strani, se nama to ne pozna in se mi zdi bolje da mu sedaj pomagava, kot da na stara leta dobi dediščino , po drugi strani je pa odrasla samostojna oseba in mora sam poskrbeti za svojo družino in bi mu moralo biti pravzaprav pod častjo da sprejema denar od staršev.

 

Koliko pa vi zaslužite, da mu lohk daste 300-500, mogoče zdaj septembra, ko je vozovnica 200, pa zvezki in bukle 200, drugače pa moj dobi 200 od naju in 100 štipendije in nič več, morda kak cekin da še babi in to je to! Za to si kupi čevlje, majice kaj dražjega midva drugo pa več ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Otroci 18+, 20.09.2022 ob 08:12

Koliko pa vi zaslužite, da mu lohk daste 300-500, mogoče zdaj septembra, ko je vozovnica 200, pa zvezki in bukle 200, drugače pa moj dobi 200 od naju in 100 štipendije in nič več, morda kak cekin da še babi in to je to! Za to si kupi čevlje, majice kaj dražjega midva drugo pa več ne.

Kaj se pa tiče otrok, ki so doma pa pod nujno delat.

Moj še študira, dobi žepnino in štipendijo, streho nad glavo,  luksuz pa si naj prihrani!

No, takole: že moji starši so nam otrokom, ko smo bili že na svojem, vsake toliko kakšen tolar porinili, kao “za vnuke”.  Je zelo prišlo prav. Midva imava 3 odrasle otroke, samo eden ima hčerko in tudi jaz mu vsak mesec dam kakšnih 100 eur, da naj porabi za ta malo.  Načeloma to ni nič slabega, dokler ne gre za izkoriščanje. kaj pa tisti, ki zastonj živijo v zgornjem štuku? A to pa ni subvencija?

New Report

Close