Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek živeti s tisoč evri

živeti s tisoč evri

Uf poznano. Jaz sem na minimalcu, moj mož pa prejema 380 evr invalidske pokojnine. Pa smo nekak iz najemniškega neprofirnega stanovanja šli v eno propadajočo hišo, ki ni imela wcja kopalnice. Imava dva otroka. Prvi je na srečo odrasel drugi najstnik. Hišo sva od leta 2014 temeljito renovirali vse inštalacije dama vse kolikor se je dalo zaradi financ in moževe težje bolezni. Do pred 3 let nam je služila kot vikend potem pa sva mogla narediti rez. Ker nisva mogla imeti več dvojnih stroškov smo se pred tremi leti vselili, ker sva uredila toliko da je bilo za bivanje v njej. Naredili smo kopalnico v hiši  komplet vodovod menjam novo ogrevanje, nove elektro inštalacije nova okna , lani nama je uspelo še novo streho,  ter renovirali dimnik, vse brez kreditov. Je pa res da morja nismo videli že nekaj let. Uspelo nama je napraskati denar še za nov avto na leasing seveda, ter za skuter da se fant lahko vozi v šolo in dejavnosti. Smo namreč kar na odročnem in ni javnega prevoza. Imam limit 1000 evr moj mož ga ima 500 evr. Nekak še sama nevem nam je shodilo do zdaj. Hrano si pridelujemo na njivi živali nimamo ampak bomo najverjetneje razmisli tudi v tej smeri, pri vsej te draginji.

Sem ponosna na naju , da nama kljub bednim dohodkom težji bolezni nekako uspeva.  Oba sva stara 40 let.

 

 

Lp

v Franciji znaša socialna pomoč 1000 €

Se strinjam. Sta v hudi situaciji. Za kurjavo bi komot lahko odnesel račun na socialno. Nikakor ne prodat hiše, ker si bodo na vrtu lahko pridelali zelenjavo in ce je sadje, je še bolje. V bloku so samo stene. In ce se preselijo v star blok( cenejsa cena nakupa stanovanja), jih bo tudi tam cakala prenova. Sklad, skupni stroski vode in vseh stvari, parkirnina..pa se nabere. Je pa res, da je tudi pomembno v katerem delu države živijo. Niso vsepovsod na razpolago službe. Bi pa bilo fajn, da se ne sramujeta in gresta malo vprasat okrog ali kdo potrebuje kake dodatne pridne roke. Ne poznata drugega kot sluzba in domov. Ce bi kdo kje dodatno delal malo na črno, pa je že greh. V svoji poštenosti sta zlezla v blato in se ne moreta izvleči. Želim jim, da se izvlečejo. Eni komentari so prav žaljivi, kar me žalosti.

 

Sj če zaslužita skupaj 2000 EUR,nevem zakaj ne bi šlo čez..edino, če res ne znata z denarjem..

Trgovke v TUŠU zaslužijo krepko manj kot jurja pa imajo dodatek do minimalne plače in delajo čez polni delovni čas….tako da poiščite službe z večjim dohodkom če jo seveda dobite….

Mogoce vam bo lažje. Živim sama z dvema deklicama.

Ogromno delam in sem pridna, pa si prav veliko ne morem vec privoščit. Ampak jima zelim dat lepe spomine na otroštvo.

Za razmislek.

Lp

 

 

Živita od socialne pomoči najverjetneje!!! Dobita se otroški in nanese na 1000 eurov.. Potrebujeta nov avto pa obnovo hiše??? Pa tako skromno živita pa si želita nov avto!?

Odgovor na objavo uporabnika
Hiša letnik 60, 05.06.2022 ob 08:42

Uf poznano. Jaz sem na minimalcu, moj mož pa prejema 380 evr invalidske pokojnine. Pa smo nekak iz najemniškega neprofirnega stanovanja šli v eno propadajočo hišo, ki ni imela wcja kopalnice. Imava dva otroka. Prvi je na srečo odrasel drugi najstnik. Hišo sva od leta 2014 temeljito renovirali vse inštalacije dama vse kolikor se je dalo zaradi financ in moževe težje bolezni. Do pred 3 let nam je služila kot vikend potem pa sva mogla narediti rez. Ker nisva mogla imeti več dvojnih stroškov smo se pred tremi leti vselili, ker sva uredila toliko da je bilo za bivanje v njej. Naredili smo kopalnico v hiši  komplet vodovod menjam novo ogrevanje, nove elektro inštalacije nova okna , lani nama je uspelo še novo streho,  ter renovirali dimnik, vse brez kreditov. Je pa res da morja nismo videli že nekaj let. Uspelo nama je napraskati denar še za nov avto na leasing seveda, ter za skuter da se fant lahko vozi v šolo in dejavnosti. Smo namreč kar na odročnem in ni javnega prevoza. Imam limit 1000 evr moj mož ga ima 500 evr. Nekak še sama nevem nam je shodilo do zdaj. Hrano si pridelujemo na njivi živali nimamo ampak bomo najverjetneje razmisli tudi v tej smeri, pri vsej te draginji.

Sem ponosna na naju , da nama kljub bednim dohodkom težji bolezni nekako uspeva.  Oba sva stara 40 let.

 

 

Lp

Sta pa čarovnika, da vama je to uspelo. Pa pišeš,daste imeli nekaj časa še dvojne stroške. Saj ne vemo kdo ste, bi lahko povedala, če vam je kdo finančno pomagal, ker meni se zdi, da s tako nizkimi dohodki je to NEMOGOČE.

Najraje imam laži. Zaposleni pa še z otroškim dodatkom ne morete zaslužiti tako malo. Še samo ob socialni ne. Zrelo za izbris.

Ljudje kaj vam je.

Jaz delam v zdravstvu I imam končano fakulteto, sem v 42 plačilnem razredu in dobim 1300e plače na račun. Imam 17 let delovne dobe.

Imam 2 otroka. Delam turnuse.  Povejte kje vi delate, da dobite višje plače? Ker grem takoj tja delat!!!@

Ne bom ponavljala od ostalih, res pa je, da dve polni plači sta zagotovo več kot 1000 evrov. Ko sem ostala sama z otrokoma, sem šla v blok, v majhno stanovanje, delala še honorarno, pa se je izšlo. Kar se je dalo, sem imela zelenjave kar v lončkih, pa veliko hodila v naravo po sadeže, plodove … in po zapuščenih posestvih pobirat. Marsikateri ostareli lastnik imetnik je bil še hvaležen, če pobereš, da ne segnije. In iz drobnih jabolk je ravno tako dober zavitek ali kompot … Lahko ponudiš komu, da nabereš zanj in da del obdržiš zase, npr. Pri obiranju ti lahko pomagata otroka. Moja sta se navadila vseh del, pomagala sosedom, da sta kaj zaslužila …

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3572, 06.06.2022 ob 15:38

Ljudje kaj vam je.

Jaz delam v zdravstvu I imam končano fakulteto, sem v 42 plačilnem razredu in dobim 1300e plače na račun. Imam 17 let delovne dobe.

Imam 2 otroka. Delam turnuse.  Povejte kje vi delate, da dobite višje plače? Ker grem takoj tja delat!!!@

To se tudi jaz sprašujem.

Odgovor na objavo uporabnika
resita se stroskov, 04.06.2021 ob 09:57

Hisa je strosek.

Torej, hiso prodajte in kupite stanovanje, za ceno hise sigurno dobite dvosobno stanovanje, stroski bodo takoj nizji.

Potem pa, dodatno delo. Ce zasluzita manj kot jurja, se pravi, da en od vaju ne dela ali pa oba delata skrajsan delovni cas, torej delo za polni delovni cas ali dodatno delo.

 

Verjamem, da vam je tezko, mi bi s tem dohodkom scarali en cas, za dolgorocno je pa to premalo za zivljenje in vzdrzevanje hise!

a ti mislis, da stanovanje bpa ni strosek??? pa se drugi ti ga sodiktirajo… tako v visino kot tudi v tajmingu

 

ok ..pa zdaj ste Goloba volili ….

Odgovor na objavo uporabnika
na mesec, 04.06.2021 ob 09:28

Smo štiričlanska družina. Živimo v štiridest let stari hiši, ki je še kako potrebna vzdrževanja oziroma popravila.

Oba z ženo zasluživa na mesec okrog tisoč evrov, skupaj z otroškim dodatkom.

Otroka sta najstnika. Povem vam, da se skrivamo za revščino in ne kažemo skromnosti, s katero se soočamo, vendar to traja že leta in leta,.

Morali bi hišo popraviti, prekriti streho, fasado obnoviti, kupiti nov avto.

Načrti so, a vse to je iluzija. Tudi do morebitnega zaslužka otrok, je še kar nekaj let.

Popravljamo kar za silo moremo, ampak se odpovedujemo obleki, tudi hrani, sploh pa izletom.

Ne vem, kako bom zdržal, oba sva stara okrog petinštirideset let, živiva sila skromno, vsekakor pa revščine ne razkazujeva naokrog.

 

Torej s tem ko pravis da ne razkazujeta revscine na okrog kupujeta nepotrebne stvari kot so majice za 50€ in vec. Ce pac to res pocneta sta bedaka da vecjih ni

V IT (vse vrste software inženirjev) so trenutno ene najvišjih plač..pred tremi leti sem po končani fakulteti začel z 1800€ neto, po treh letih se mi je plača podvojila. Delam pa v SV Sloveniji v privat sektorju.

Spet ena tema,kjer se tekmuje kdo z manj preživi. Bruh. Klasika.
Sicer je pa jasno,da je marsikomu težko in da ne zmorejo da tolčejo bedo,tko da razumem če bi se vsi strinjali-se tema ne bi razvila,ne? je treba komplicirat 😀

tako obljublja Golobova vlada. S trgovci se bo dogovoril za nižje cene. Energente bodo omejili. Potrebni socialne podpore bodo dobili vse samo razgaliti se bo potrebno. Ali bodo uvedli sramotilni steber se bodo še odločili. Tako pač je. Prej so dobili vsi, sedaj pa samo znani reveži. Je to Lukova sociala? Ponižanje za preživetje.  Nesramnost brez primere v EU.

Odgovor na objavo uporabnika
Boljše bo, 07.06.2022 ob 01:04

tako obljublja Golobova vlada. S trgovci se bo dogovoril za nižje cene. Energente bodo omejili. Potrebni socialne podpore bodo dobili vse samo razgaliti se bo potrebno. Ali bodo uvedli sramotilni steber se bodo še odločili. Tako pač je. Prej so dobili vsi, sedaj pa samo znani reveži. Je to Lukova sociala? Ponižanje za preživetje.  Nesramnost brez primere v EU.

Neobdavčeno povračilo za prehrano naj bi se zvišalo, kar je zelo dober ukrep.

Kje pa je pisalo o razgaljanju prejemnikov pomoči?

Zagotovo ne bo kot prej. So že napovedali. Kako bodo drugače delili, če ne bodo od vsakega zahtevali vse podatke? Vsi Slovenci ne bodo upravičeni do pomoči. Izpolniti bo potrebno veliko obrazcev in dostaviti več dokazil. Le kako neopazno do njih? Digitalizacija ne pomaga nič ker preprosto uradniki ne zaupajo samo digitalnim potrdilom.

En tak primer je podaljšanje prometnega dovoljenja preko e-uprave. Da plačaš cestnino, ko ne potrebuješ TP moraš še na e-upravi skleniti zavarovanje. Absurd brez primere.

Odgovor na objavo uporabnika
Pam177, 07.06.2022 ob 01:09

Neobdavčeno povračilo za prehrano naj bi se zvišalo, kar je zelo dober ukrep.

Kje pa je pisalo o razgaljanju prejemnikov pomoči?

To povračilo za prehrano je odvisno od delodajalca. Že sedaj so velike razlike. Žal je s tem rešena samo ena oseba, ne pa 4 članska družina. Ukrep je, ne pa dovolj dober. Daleč pod nivojem prejšnjih pomoči.

Odgovor na objavo uporabnika
tako je, 06.06.2022 ob 12:52

Sta pa čarovnika, da vama je to uspelo. Pa pišeš,daste imeli nekaj časa še dvojne stroške. Saj ne vemo kdo ste, bi lahko povedala, če vam je kdo finančno pomagal, ker meni se zdi, da s tako nizkimi dohodki je to NEMOGOČE.

Je mogoče. Hiše sicer nisva kupila jo je dobil mož, ampak v zelo slabem stanju, ker je bila več kot desetletje prazna, tako da nakup ni bil potreben. Drugače pa vsi regresi, božičnice, rojstnodnevna darila v obliki financ so šla za material  za obnovo. Res pa je da so nama izvajalci za sanacijo dimnika šli na roko in sva lahko plačala znesek na več obrokov. Prav tako izvajalec za streho in spendlarijo. Material sva nabavljala sama, spremljala sva akcijske ponudbe.

Lp

Jaz dvomim da imata skupno samo 1000 evrov na mesec in to skupno z otroskim dodatkom.

V AT dobiš 80 do 110€ na dan, tako da delaš 2 tedna na mesec in dobiš 1100 do 1500, pa peješ zraven tu in tam še ženo pa imaš 2k €, če pa želita oba delati malo več pa sta na 3000€.

kakšen pa je srednji spol, ki bi lahko spočel otroka? res da imam 60 let in 4 otroke,  vendar v moji mladosti smo to delali drugače, predvsem pa nisem nikogar spraševala…

New Report

Close